Jump to content

[Off topic] Sony Ericsson K700


bigalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατ'αρχην πρεπει να ξερουμε οτι αυτη τη στιγμη η sonyericsson δεν εχει καποιο μοντελο ανταγωνιστικο του 6600 και γι αυτο βαλθηκαν να ριξουν την τιμη του π800 ανεπιτυχως..Ωστοσο εις απαντηση αυτων που θελουν να εχουν ενα multimedia phone χωρις να πληρωσουν 800 για το π900 και σαφως σε μικροτερες διαστασεις η εταιρεια πρεπει να απαντησει..και οχι αν...οταν θα ειναι ετοιμοι...ποτε θα ναι ετοιμοι?τωρα η αγορα απαιτει κατι τετοιο..και για να μηλισουμε τεχνικα...

 

Η πλατφορμα του Κ700 ειναι η ιδια με αυτη του Ζ1010 απο την ericsson..H συγκεκριμενη πλατφορμα υποστηριζει msd αρα ειναι θεμα marketing και σαφως χωρου..Οποτε πριν απο την επισημη ανακοινωση κυκλοφοριας του εχει την δυνατοτητα να ενσωματωσει το msd.

 

Το αν λεγετε κ700 ή τ650 λιγο νοημα εχει...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 756
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια προσωπικη εκτημηση ειναι το Πασχα..ηδη η αρχη νεων κινητων για το Q2 εγινε απο τη Sharp..δεν νομιζω οτι πρεπει να ακομε και πολυ αυτα που διαδιδονται γιατι μπορει και σκοπιμα για λογους markting να βγαινουν και απο την ιδια την εταιρεια..οπως με το ονομα(τ650)...
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πότε θα κυκλοφορήσει το κινητό και ποσο θα κάνει?(επίσημες πληροφορίες αν γίνεται,όχι προσωπικές εκτιμήσεις..επείγον)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος christ-k (15 Μάρ. 2004 , 12:05)

 

Eπειδή το ποστ φωτογραφίζει κάποιους εδώ μέσα ( :whistle: ) μήπως θα έπρεπε να μην έχουμε γνώμη ή να χειροκροτούμε ό,τι περνάει από εδώ μέσα γιά να μην στεναχωρήσουμε τους θιασώτες των εκάστοτε εταιρειών που ενεργούν και σκέφτονται λες και έχουν μετοχές σ' αυτές και χάσουν την αξία τους;;;; :blink: :alien:

 

Δεν καταλαβαίνω γιατί απαντάς σε προσωπικό επίπεδο ?

(ή όποιος "έχει την μύγα μυγιάζεται" ?)

 

Σαν πολύ θρασος δεν έχεις , να "κατηγορείς" έμεσα με το παραπάνω post ,τις γνώμες των υπολοίπων που μετέχουν στο thread ,δηθεν σαν "θιασώτες των εκάστοτε εταιριών ",επειδή δεν ασπάζονται τις δικιές σου απόψεις marketing ! Τους λόγους μόνο εσύ γνωρίζεις γιατί !

 

-Aναφερεται εξαλλου πουθενά ότι πρέπει κανείς ?

1) Να "μειώνει" τους άλλους με ειρωνικές προσφωνήσεις τύπου "φίλε" για δήθεν το φιλικό της κουβέντας, και να προαπαθεί να επιβάλει με "πλαγιο ύφος" τις απόψεις του , όταν και τα δικά του επιχειρήματα δεν είναι επιβεβαιωμένα από την πράξη ? και τώρα τα "βαφτίζει" δήθεν σαν απλή γνώμη που έχει δικαίωμα κάποιος να πει" ?

2)Να "ξεχειλώνει" ανακυκλώνοντας όλα τα thread όπου ποστάρει, με παρόμοιες "ραδιο αρβυλα" φιλοσοφιες και υποθέσεις περί επιθυμητού κινητού (οπως στην προκειμένη περίπτωση του Κ700 τα δήθεν επιχειρήματα που είναι και τελείως υποθετικά, αφού η συσκευή δεν έχει καν κυκλοφορήσει !)

 

Οι υπόλοιποι που δεν μετέχουμε στην συζήτηση ,γιατί να "ξεφυλίζουμε" άσκοπα το thread μήπως βρούμε κάτι "πραγματικό" και δεν το βρίσκουμε παρά φανταστικά "σενάρια" ?

 

Και επί του bold , μήπως γινόμαστε και off topic όταν εκφράζουμε διαφορετική άποψη από αυτή που έχουν κάποιοι εδώ μέσα;;; :confused:

 

Για σοβαρευτείτε και λιγάκι..... :confused:

 

Δεν υποχρεώνεται κανένας ν'απαντήσει εαν δεν του καταφέρεται ο άλλος προσωπικά (με quote) στις απόψεις του ! (ή δεν ξέρει παραπάνω info για κάθε θέμα)

 

Εξαλλου με μια έρευνα με το search σε προηγούμενα γραφόμενα καθενός μέλους του Myphone ,βλεπει κανείς την οποια σοβαρότητα απόψεων που διακρίνει το κάθε μέλος (από τα γραφόμενά του ,και την αντιμετώπισή του από τους υπόλοιπους που μετέχουν ).

Link to comment
Share on other sites

Δεν επιστρέφουμε στη συζήτηση για το Κ700;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Gary Kokkin (16 Μάρ. 2004 , 01:47)

........

 

Gary μη ξεκινήσουμε πάλι με τις φιλοσοφίες της αμπέλου....εδώ δεν έχουμε συμφωνήσει σε πολύ πιό απλά θέματα....Σε παρακαλώ απέφυγε τα μειωτικά σχόλια γιά τον καθένα εδώ μέσα....Μην το φιλοσοφείς περισσότερο.... :o

 

Παρακαλώ συνεχίζουμε....Κ700....

Link to comment
Share on other sites

έλεος.. κάποιος/οι έχουν κάνει τους διαξιφισμούς ολυμπιακό άθλημα... :confused:

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Οff topic :

 

Εχεις δίκιο.....,γιατί είναι εύκολο κανείς ψάχνοντας με το nick name στα thread, να δεί την οποια σοβαρότητα απόψεων που διακρίνει το κάθε μέλος από τα γραφόμενά του .

 

Τελευταία διαβάζει κανείς σαν αντιγραφή σε διάφορα θέματα για συσκευές τα ίδια παρόμοια,ανεπιβεβαίωτα συνήθως σενάρια για το "μελλον" ,άσχετες συγκρίσεις προιόντων, δήθεν φιλοδοξίες ,μειονεκτήματα κλπ ....μαζί με μια δόση ζηλοφθονείας ή ειρωνίας για τα γούστα και τις απόψεις των άλλων ,για λόγους που μόνο αυτοί που τα γράφουν ξέρουν, αλλά σίγουρα κουράζουν τους ουδέτερους αναγνώστες !

 

Eνδεικτικά :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?threadid=148&perpage=20&highlight=christk&pagenumber=11

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?threadid=22188&perpage=20&pagenumber=3

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?threadid=13665&perpage=20&pagenumber=4

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?threadid=22446&perpage=20&pagenumber=3

 

Εκτός αν μπορεί να βγάλει κανείς τελικά συμπέρασμα εκ των προτέρων,αν ξέρει πως θα είναι σε τελική μορφή ένα προιόν,και που σκοπεύει εμπορικά . Tότε να μου το πεί και μένα με απλά λόγια και όχι με αναλύσεις επί αναλύσεων υποθετικά !

 

-Γιατί αν πράξη στο τέλος τα απορρίπτει όλα αυτά ,ποιός ο λόγος να διαβάζουμε το forum!

Link to comment
Share on other sites

To kinito Kostologithike apo tin SE episima kai tha einai peripou Iounio sta magazia (efxomaste xoris kathisteriseis) kai me anotati timi antiprosopias 499euro

ara sta magazia tha exei konta sta 450euro to proto 2mino...kai meta i klasiki ptosi tis SE tha isxisei kai gia afto to mondelo.

 

 

Diavaste gia ton neo antaptora gia TV tis SE

Link to comment
Share on other sites

ok.Απλα δεν εχω ακομα καποια ενημερωση απο τις δικες μου πηγες..θα σου πω και γω μολις μαθω! ;)

 

Σχολιο:Μου φαινεται αρκετα "τσιμπημενη" τιμη και μαλιστα αν βγει χωρις msd..Eιμαι αρκετα σκεπτικος και μαλιστα τωρα που πρεπει να αγορασω κινητο και φυσικα προτιμω μονο τη se. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

ο energy απλά ΔΕΝ κάνει λάθος. ό,τι και αν λέει (ακόμα και ανδεν είναι πάντα χαρούμενο) είναι ορθό.

 

499 ευρώ? NO WAY MAM! :!:

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Όντως αν και το κινητό δείχνει πολύ καλό, μου φαίνεται ακριβό, δηλαδή αν η ericsson το κοστολογεί με 499ευρώ η nokia το 6230 πόσο θα το κοστολογήσει 600ευρώ;; Μια τιμή κοντά στα 400ευρώ θα ήταν πιο αρμόζουσα πιστεύω αφού θα προσέλκυε πολύ περισσότερο κόσμο, για να δούμε...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eNeRGy (16 Μάρ. 2004 , 13:19)

 

To kinito Kostologithike apo tin SE episima kai tha einai peripou Iounio sta magazia (efxomaste xoris kathisteriseis) kai me anotati timi antiprosopias 499euro

ara sta magazia tha exei konta sta 450euro to proto 2mino...kai meta i klasiki ptosi tis SE tha isxisei kai gia afto to mondelo.

 

 

Diavaste gia ton neo antaptora gia TV tis SE

 

 

Βγαλε κατι nrg ,εδω γυρω στα 400 αντε 420 το πολυ θα χει βρε θα το δεις ...

 

τα ιδια λεγαμε και για το ζ600 αν θυμασαι :)

Link to comment
Share on other sites

το 6230 θα έχει κάτω από 500 ευρώ και σίγουρα είναι αρκετά καλύτερο.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Για τις διαφορές στις τιμές "παίζουν" και τα παρακάτω :

 

Τα περισσότερα Νοκια που εισάγονται πλέον στην Ελλάδα

(από την αντιπροσωπεία) είναι made in Asia και δεν έχουν τόσο σχέση σε ποιότητα με τα ίδια Γερμανικά,Δανίας και Φιλανδίας που βρίσκει εύκολα κανείς σε ανεξαρτητες εισαγωγές. Φυσικά λοιπόν τα Άσίας να είναι φθηνότερα .

 

Αντίθετα η SE δεν κατασκευάζει πια συσκευες στην Ευρώπη ,εκτός των "κορυφαίων" της γκάμας της όπως τα P900 ,από ότι έχω δει.

 

Οπότε λογικό να είναι ακριβότερο ή φθηνότερα κάτι συγκριτικά αναλόγως από που θα εισάγεται.

Link to comment
Share on other sites

H άποψή μου είναι πως το συγκεκριμένο κινητό, όταν κυκλοφορήσει και αν δεν προστεθεί η εξωτερική μνήμη, θα έχει άκρα ανταγωνιστική τιμή, η οποιία μετά τον πρώτο μήνα κυκλοφορίας του δεν θα είναι μεγαλύτερη από 350 Ευρώ.... :o

 

Η SE θα ποντάρει σε αυτή τη τιμή, γιατί θα είναι αυτή που γιά μιά ακόμα φορά θα την βγάλει ασπροπρόσωπη....ενώ φυσικά σύντομα θα μάθουμε και γιά το Κ800....(αυτό είναι άποψη και όχι πληροφορία, άσχετα αν κάποια στιγμή θα ταυτιστούν!!!) :o

Link to comment
Share on other sites

350 είναι λίγα ;)

 

(αρκετά νόκια -τα κορυφαία- είναι φιλανδικά και γερμανικά, αν τωρα βλέπεις το 3100 αυτό είναι άλλο)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

paidia... prin pesete na me fate opos kanete panta... ego leo tis times antiprosopoias... pou anakoinose i SE... tora an to vgalei 200euro stin ellada ligo me endiaferei...

amesos oloi oi manteis...

me 499 pantos timi antiprosopoias.. sinithos sta magazia tis protes meres paizoun 50euro kato... kai oxi poli perissotero... alla mias kai tha doun kai afto to kinito na patonei (sinithes fenomeno stin SE) tha to riksoun sta 400euro... opote kai tha arxisei na poulaei... :)

opos akrivos egine me to t610...

to thema einai omos na gnorizoume tin timi kai oxi ti tha ginei otan tha vgei giati afto einai refsto... kai ego sas tin dino me akrivia 50euro...

 

AXARISTOI :p :lol: :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eNeRGy (16 Μάρ. 2004 , 22:13)

 

to thema einai omos na gnorizoume tin timi kai oxi ti tha ginei otan tha vgei giati afto einai refsto... kai ego sas tin dino me akrivia 50euro...

 

AXARISTOI :p :lol: :whistle:

 

 

ούτε exit poll Να ήσουν :lol: :rolleyes: :p :D

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αιντε βγαλε ακρη ποσο θα χει τελικα.....εχω ακουσει 50 αποψεις που κυμαινονται απο 250 ως 600 ευρω......
Link to comment
Share on other sites

@ energy

 

Gia na katalavw diladi, i ellada itan i moni xwra stin eyrwpi pou to t610 patwse mexri pou erikse tin timi i SE? Enw sti ipoloipi eyrwpi epsaxnes kai pouthena de borouses na vreis t610 epeidi de prolavaine tin zitisi i SE...

'Greed, for lack of a better word... is good!'
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Don_VitoCorleone (17 Μάρ. 2004 , 00:41)

 

Αιντε βγαλε ακρη ποσο θα χει τελικα.....εχω ακουσει 50 αποψεις που κυμαινονται απο 250 ως 600 ευρω......

 

το ίδιο χαώδες η κατάσταση με το αν έχει ορισμένες δυνατότητες η όχι. Τελικά θα έχει υποδοχή κάρτας;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Off topic] Sony Ericsson K700
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...