Jump to content

[Off topic] Sony Ericsson K700


bigalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος christ-k (30 Μάρ. 2004 , 01:07)

 

Kατ΄αρχήν μπράβο pan82, για την ερευνά σου....Σωστός! :)

 

 

Πάντα επισταμένη έρευνα Χρήστο, πάντα, τι αγοράζουμε γουρούνι στο σακί. Κατ' αρχήν να ευχαριστήσω και το φίλο Δημήτρη και οι δύο ήσασταν ιδιαίτερα κατατοπιστικοί!

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος christ-k (30 Μάρ. 2004 , 01:07)

 

Όταν λοιπόν λειτουργεί με κάποιο τρόπο σωστά sto abc η αρχική ανίχνευση καταλόγου γιά τις κλήσεις, -ήκουσον, ήκουσον....- δεν λειτουργεί αντίστοιχα η ανίχνευση καταλόγου μέσω των sms, δηλ. στην αποστολή τους, η οποία τότε λειτουργεί σωστά δηλ. με ελληνική ανίχνευση....και φυσικά ισχύει και το αντίστροφο, αλλά ποτέ δεν συμβιβάζονται αυτές οι δύο καταστάσεις!!! (είναι να τρελένεται κανείς.... :wacko: )

 

Πω πω του μου θυμίζει αυτό, το sl45i που ψιλοχρησιμοποιώ τελευταία και έχει ακριβώς το ίδιο πρόβλημα (λειτουργεί η αναγνώριση κανονικά αλλά όχι στην αποστολή sms) πάντα είχα την απορία πως κατάφεραν να το κάνουν αυτό οι τεχνικοί της siemens αλλά τελικά το σκέφτηκαν κι άλλοι :whistle:

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος christ-k (30 Μάρ. 2004 , 01:07)

 

Τώρα στο τέλος της κλήσης και εφόσον η κλήση είναι εξερχόμενη, επιλεγμένη μέσα από τον κατάλογο και όχι από κουμπί ταχείας κλήσης , μετά το τέλος της κλήσης, το τηλέφωνο δεν επανέρχεται στην κατάσταση αναμονής, αλλά στον κατάλογο με τα ονόματα και πρέπει να πατήσεις το κάτω αριστερό κουμπί της επιστροφής για να επανέλθει ξανά στη κατάσταση αναμονμής....Αν κατα λάθος πατήσεις δύο φορές το κουμπί τέλους της κλήσης (άνω δεξιό) τότε διαγράφεται η καταχώρηση.... :eek:

 

Noμίζω πως αυτό είναι ψιλοπρόβλημα και εύχομαι να μην ισχύει και στα νέα μοντέλα, μα καλά να σβήνει μια καταχώρηση αν πατήσεις καταλάθος το κουμπί δυο φορές;; πολύ περίεργο bug αυτό.

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (30 Μάρ. 2004 , 00:46)

 

Φίλε pan82 μη μπερδέυεσαι και μην αγχώνεσαι γιατο θέμα της εγγραφής SMS. Επειδή ήμουν με Νokia 3 χρόνια και πήρα το Τ630 πριν 2 μήνες έχω να πω ότι μου αρέσει λίγο περισσότερο από ότι στα τα Νokia το γράψιμο των SMS, και αυτό γιατί αν έχεις απενεργοποιήσει την επιλογή "ελληνικά μικρά" γράφει αποκλειστικά με κεφαλαία, άρα δε μπερδεύεσαι όπως στα καινούρια Νokia (πχ το 7250). Όσον αφορά τα γράμματα η μόνη παράλειψη είναι το ότι όταν το έχεις στα ελληνικά δεν υπάρχουν στο πληκτρολόγιο οι λατινικοί χαρακτήρες ούτε μετά τα νούμερα, οπότε πρέπει να κρατήσεις για λίγο πατημένη τη δίεση για να σου βγάλει το μενού επιλογής γλώσσας. Ειλικρινά δε βλέπω κανένα λόγο να το έχεις στο τυπικό abc. Το Τ9 είναι ίδιο με τα Νokia (με ασήμαντες μικροδιαφορές) και το πληκτρολόγιο ανταποκρίνεται πάρα πολύ γρήγορα. Αυτά ισχύουν στο Τ630, λογικό είναι να υποθέτεις ότι στο Κ700 θα είναι τα ίδια αν όχι ακόμα καλύτερα.

Όσον αφορά το τι συμβαίνει κατά τον τερματισμό των κλήσεων, κάποιοι λένε ότι πολλες φορές το πληκτρολόγιο μένει ξεκλείδωτό ενώ ήταν κλειδωμένο. Δεν το έχω προσέξει προσωπικά αλλά έτσι κι αλλιώς το έχω βάλει να κλειδώνει μόνο του.

 

 

Εντάξει κι αυτό λογικό το βρίσκω, αν έχεις ελληνική εισαγωγή δεν υπάρχει πρόβλημα, τις μικρόκαθυστερήσεις τις έχω συνηθίσει ψιλό κι από τα siemens.

 

Βασικά είναι ότι έχω περάσει και από τη siemens χρόνια ολόκληρα που ότι κουφό μπορούσες να φανταστείς γινόταν γι΄αυτό δεν εντυπωσιάζομαι από όλα αυτά, ένας nokias θα τα έβρισκε βουνό :p

 

 

Άσχετο αλλά επειδή έχω την απορία όταν βγεις καταλάθος από την εγγραφή των μηνυμάτων μένει αυτό που έχεις γράψει όπως γίνεται στα nokia και στα siemens και είναι ιδιαίτερα βολικό;; μάλλον όχι ε;;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 756
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Nα πούμε βέβαια και το σημαντικότερο.... :!:

 

Αν δεχθείς αναπάντητη κλήση, μήνυμα ή βγεις εκτός δικτύου και ενεργοποιηθεί το screen saver, δεν υπάρχει καμιά ένδειξη κλήσης, μηνύματος ή έλλειψης δικτύου στο τηλέφωνο με την ενεργοποίηση του screen saver.... :blink:

 

Kάτι τέτοιο μάλλον συμβαίνει και στο 630 και είναι bugs που η SE τα θεωρεί φυσιολογικές λειτουργίες και ποτέ των ποτών δεν πρόκειται να τα ξεπαράσει.... :wacko:

 

Να πω και πάλι, εις υγείαν;;; :p

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος christ-k (30 Μάρ. 2004 , 01:07)

 

Τώρα στο τέλος της κλήσης και εφόσον η κλήση είναι εξερχόμενη, επιλεγμένη μέσα από τον κατάλογο και όχι από κουμπί ταχείας κλήσης , μετά το τέλος της κλήσης, το τηλέφωνο δεν επανέρχεται στην κατάσταση αναμονής, αλλά στον κατάλογο με τα ονόματα και πρέπει να πατήσεις το κάτω αριστερό κουμπί της επιστροφής για να επανέλθει ξανά στη κατάσταση αναμονμής....Αν κατα λάθος πατήσεις δύο φορές το κουμπί τέλους της κλήσης (άνω δεξιό) τότε διαγράφεται η καταχώρηση....

 

Noμίζω πως αυτό είναι ψιλοπρόβλημα και εύχομαι να μην ισχύει και στα νέα μοντέλα, μα καλά να σβήνει μια καταχώρηση αν πατήσεις καταλάθος το κουμπί δυο φορές;; πολύ περίεργο bug αυτό.

 

Ναι, μπαίνεις στο μενού διαγραφή..... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος christ-k (30 Μάρ. 2004 , 01:44)

 

Παράθεση

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος christ-k (30 Μάρ. 2004 , 01:07)

 

Τώρα στο τέλος της κλήσης και εφόσον η κλήση είναι εξερχόμενη, επιλεγμένη μέσα από τον κατάλογο και όχι από κουμπί ταχείας κλήσης , μετά το τέλος της κλήσης, το τηλέφωνο δεν επανέρχεται στην κατάσταση αναμονής, αλλά στον κατάλογο με τα ονόματα και πρέπει να πατήσεις το κάτω αριστερό κουμπί της επιστροφής για να επανέλθει ξανά στη κατάσταση αναμονμής....Αν κατα λάθος πατήσεις δύο φορές το κουμπί τέλους της κλήσης (άνω δεξιό) τότε διαγράφεται η καταχώρηση....

 

Noμίζω πως αυτό είναι ψιλοπρόβλημα και εύχομαι να μην ισχύει και στα νέα μοντέλα, μα καλά να σβήνει μια καταχώρηση αν πατήσεις καταλάθος το κουμπί δυο φορές;; πολύ περίεργο bug αυτό.

 

Ναι, μπαίνεις στο μενού διαγραφή..... :wacko:

 

 

έλεος πια! Το κουμπί c είναι για να κάνεις delete και εννοείτε ότι αν το πατήσεις 2 φορές θα σβήσει την εγγραφή (σε ρωτάει αν θες να σβήσεις την εγγραφή). Το πλήκτρο return είναι για επιστροφή στο menu standby. Αν εσύ πατάς το delete καταλάθος τι να σου κάνει το κινητό, να καλύψει τα λάθη σου?

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pan82 (29 Μάρ. 2004 , 20:23)

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε Dave_Steele έγινες απόλυτα κατανοητός αλλά να γίνω λίγο αδιάκριτος ποιος ο λόγος τότε να έχεις τυπικό abc στο τρόπο εισαγωγής και όχι ελληνικά;; Επειδή στα ελληνικά δε βγάζει καθόλου τ' αγγλικά μετά ή υπάρχει άλλο πρόβλημα (πχ. sms 70χαρακτήρων) ή έτσι απλά το προτιμάς εσύ;

 

 

προτιμώ το τυπικό abc γιατί μου είναι πιο εύκολο και στην εύρεση καταλόγου (έχω πολλά αγγλικά ονόματα), στο wap over gprs, στα sms και στις σημειώσεις

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pan82 (30 Μάρ. 2004 , 01:31)

 

Άσχετο αλλά επειδή έχω την απορία όταν βγεις καταλάθος από την εγγραφή των μηνυμάτων μένει αυτό που έχεις γράψει όπως γίνεται στα nokia και στα siemens και είναι ιδιαίτερα βολικό;; μάλλον όχι ε;;

 

 

δε χάνεις το μήνυμα, μένει στα μη απεσταλμένα!

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Dave_Steele (30 Μάρ. 2004 , 01:58)

 

έλεος πια! Το κουμπί c είναι για να κάνεις delete και εννοείτε ότι αν το πατήσεις 2 φορές θα σβήσει την εγγραφή (σε ρωτάει αν θες να σβήσεις την εγγραφή). Το πλήκτρο return είναι για επιστροφή στο menu standby. Αν εσύ πατάς το delete καταλάθος τι να σου κάνει το κινητό, να καλύψει τα λάθη σου?

 

Άν πατήσεις δύο φορές το αριστερό άνω κουμπί (δηλ. αυτό που αντιστοιχεί στο τέλος της κλήσης- την δεύτερη επειδή νομίζεις πως θα σε βγάλει στην οθόνη αναμονής) και δεν πατήσεις στην δεύτερο, το αντιδιαμετρικό κάτω αριστερά, τότε το έκανες το μοιραίο λάθος....:cry:

 

Να υπενθυμίσω πως σε όλα τα κινητά το οριστικό τέλος της κλήσης έρχεται σε κάθε περίπτωση με το απλό πάτημα του κόκκινου πλήκτρου, που εδώ έχει γιά λόγους απλοποίησης αντικατασταθεί με μιά μαύρη οριζόντια γραμμή, την ίδια που αντιστοιχεί και στο πράσινο πλήκτρο κλήσης (που φυσικά δεν υπάρχει)

 

Τόσο απλά..... :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος christ-k (30 Μάρ. 2004 , 01:07)

 

Όταν λοιπόν λειτουργεί με κάποιο τρόπο σωστά sto abc η αρχική ανίχνευση καταλόγου γιά τις κλήσεις, -ήκουσον, ήκουσον....- δεν λειτουργεί αντίστοιχα η ανίχνευση καταλόγου μέσω των sms, δηλ. στην αποστολή τους, η οποία τότε λειτουργεί σωστά δηλ. με ελληνική ανίχνευση....και φυσικά ισχύει και το αντίστροφο, αλλά ποτέ δεν συμβιβάζονται αυτές οι δύο καταστάσεις!!! (είναι να τρελένεται κανείς.... :wacko: )

 

 

έλεος νούμερο2!!! Το ότι εσύ δεν κατάφερες να το δουλέψεις σωστά δε σημαίνει ότι το κινητό φταίει!!!

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Dave_Steele (30 Μάρ. 2004 , 02:07)

 

έλεος νούμερο2!!! Το ότι εσύ δεν κατάφερες να το δουλέψεις σωστά δε σημαίνει ότι το κινητό φταίει!!!

 

Αντί να μας λες μαμακίες, καλύτερα δεν κοιτάζεις τι γίνεται στο μαραφέτι σου....υπεύθυνα μην πάρεις κανένα στο λαιμό σου και μετά σε κυνηγάει.... :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος christ-k (30 Μάρ. 2004 , 02:06)

 

Άν πατήσεις δύο φορές το αριστερό άνω κουμπί (δηλ. αυτό που αντιστοιχεί στο τέλος της κλήσης- την δεύτερη επειδή νομίζεις πως θα σε βγάλει στην οθόνη αναμονής) και δεν πατήσεις στην δεύτερο, το αντιδιαμετρικό κάτω αριστερά, τότε το έκανες το μοιραίο λάθος....:cry:

 

Να υπενθυμίσω πως σε όλα τα κινητά το οριστικό τέλος της κλήσης έρχεται σε κάθε περίπτωση με το απλό πάτημα του κόκκινου πλήκτρου, που εδώ έχει γιά λόγους απλοποίησης αντικατασταθεί με μιά μαύρη οριζόντια γραμμή, την ίδια που αντιστοιχεί και στο πράσινο πλήκτρο κλήσης (που φυσικά δεν υπάρχει)

 

Τόσο απλά..... :p

 

 

πάρε ένα κινητό με 2 πλήκτρα για να μη μπερδεύεσαι. Ένα που να λέει NO και YES και να έχει και το σύμβολο με το ακουστικό.

 

τέλος! δεν το συνεχίζω άλλο, αν θες να θάψεις υπάρχει άλλο thread, εδώ λέμε για το K700

 

τα λέμε αύριο...

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

Δεν θάβω κανένα, απλώς ενημερώνω όσους πραγματικά σκέφτονται να πάρουν το Κ700, τί πιθανώς θα συναντήσουν για να είναι προετοιμασμένοι.... ;)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος christ-k (30 Μάρ. 2004 , 02:10)

 

Αντί να μας λες μαμακίες, καλύτερα δεν κοιτάζεις τι γίνεται στο μαραφέτι σου....υπεύθυνα μην πάρεις κανένα στο λαιμό σου και μετά σε κυνηγάει.... :p

 

 

σοβαρέψου λίγο, μη ρίχνεις το επίπεδο (είναι δικιά μου δουλειά αυτή :!: )

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

νομίζω το κουράσαμε και οι δύο

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος christ-k (30 Μάρ. 2004 , 02:16)

 

Προχωράμε στο επόμενο.... ;) :p

 

Και σκέψου δεν μιλήσαμε καν για mp3 και μνήμη.... :whistle:

 

 

αφού τα είπαμε αυτά και συμφωνήσαμε ότι είναι υπεραρκετή :whistle:

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Dave_Steele (30 Μάρ. 2004 , 02:18)

 

αφού τα είπαμε αυτά και συμφωνήσαμε ότι είναι υπεραρκετή :whistle:

 

Φυσικά....Χωράει μέχρι και το "Χριστός Ανέστη" (μιά φορά βέβαια).... :p

Link to comment
Share on other sites

Epeidh blepw na ginetai poly logos gia thn elleipsh expanadable memory sto k700 skefteite ta parakatw:

1)tha apotelouse eswteriko anatagwnismo gia to s700 oson afora ta features

2)To protypo Memory Stick ana kai ths sony den einai "eleuthero" kai gia th xrhsh tou apaitountai nomikes diatypwseis=xrhma gia th SE.Kaneis den amfivalei pws an htan H ericsson monh ths tha ebaze MMC sto K700.Epishs yparxei zhthma me ton typo MS pou tha balei.Na balei Duo?Tha thn kraxoun oloi.Na balei Duo Pro?Edw de paragei arketa gia thn agora tha ftiaxei kai gia to k700?(giati profanws tha eperepe na einai bundled ena 16ari toul)

3)Profanws thewrei pws sthn kathgoria auth de syntrexei logos(MPxel camera/3g)gia thn yparxh extra mnhmhs.Bebaia tote giati na balei Mp3 player?Kai pisteuw pws autos einai o logos pou ginetai ntoros.An den eixe kaneis de tha molage(opws sto t610)Tha legan mravo pou baaln kai radio kai tha teleiwne h istoria.

Ta parapanw fysika einai dikaologies gia th se kai oxi gia emas tous xrhstespisteuw pws einai xeftila kai nokiakh symperifora na mhn symperolabei MS slot

Link to comment
Share on other sites

ΕΛΕΟΣ....christ-k!

προσπαθω να διαβασω το thread για να ενημερωθω για το κ700 και αντι για αυτο διαβαζω απο εσενα ενα ανηλελες θαψιμο της ΣΕ .

Ρε φιλε ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΩΡΕΙΣ εσυ bugs στα ΣΕ ειτε δεν ισχυουν ειτε εχουν διορθωθει...

Αυτο με τον τερματισμο κλησης με τα 2 διαγωνια κουμπια(ακομα γελαω ρε φιλε και συγγνωμη ) και με την ευρεση των επαφων με ελληνικα ειναι χαρακτηριστικα παραδειγματα.Στα εχω πει και εγω ...

σε αυτο το θρεντ αλλα και στους διαξιφισμους ...αλλα εσυ τα ιδια ΤΑ ΙΔΙΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ... :o

ΔΕΝ καταλαβαινεις οτι οταν κατι δεν το καταννοεις εσυ η (να στο πω πιο απλα δεν εχεις συνηθισει να δουλευεις πανω σ αυτο... ΔΕΝ σημαινει οτι ειναι προβληματικο και δυσκολο στην χρηση για τους υπολοιπους)!

Στα ΣΕ εχουν διορθωθει τα περισσοτερα των προβληματων που αναφερεις ισως πλην του τελκου ς ...(πραγμα το οποιο οπως σου εχω γραψει δεν ειναι τοσο φοβερο γιατι απλα υπαρχουν τροποι να παρακαμθει και αυτο...).Εχω βαρεθει να στα γραφω...Τα υπολοπα ειναι απλα διαφοροποιησεις που ισχιουν σε καθε κατασκευαστη (δεν ειναι υποχρεωμενοι οι παντες να ακολουθουν τα στανταρντς και τις επιλογες της νοκια ) , για να αστειευθω και λιγακι...

Πρεπει ομως να εχεις ασχοληθει και να εχεις ντοκτορα στην παραπληροφορηση -προπαγανδα αφου ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΑΚΑΘΕΚΤΟΣ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ μεχρι να βαρεθει ο αλλος και να σταματησει...και ετσι η αποψη που υποστηριζεις εσυ θα εχει περασει στον αναγνωστη(που σου λεει για να επιμενει αυτος αρα εχει δικιο!).

Με τα 32 MB τωρα ...το ειπαμε το εμπεδωσαμε.. και εγω το εθαψα οτι ειναι ΑΝΕΠΑΡΚΕΣΤΑΤΑ ΓΙΑ Μp3 ...αλλα για ολα τα αλλα ειναι επαρκεστατα (εστω και για μικρα βιντακια) μην τρελλαθουμε τελειως.Το θεμα ειναι να ειναι εκμεταλευσιμα απο τα 32 ΜΒ τουλαχιστον τα 25 και οχι τα 12 οπως καπου διαβασα ....τωρα το να επαναλαμβανουμε τα ιδια και να λες οτι η μνημη ειναι ανεπαρκεστατη ΚΑΙ εκτος της αναπαραγωγης ΜΡ3 ειναι τουλαχιστον ατυχες αλλα και βαρετο.

Σκεψου και την τιμη που θα ρθει το κινητο οπως και οτι ουσιαστικα ανηκει στη μιντ κατηγορια και μην το συγκρινεις με κινητα που θα ειναι κατα 50-100 ε ακριβοτερα ...και που εχεις ΘΕΟΠΟΙΗΣΕΙ. :)

 

Κοιτα το μονο που εχει ΜΕΙΝΕΙ γινει ειναι να μεταβληθει το θρεντ σε αρενα για μια ακομα φορα ...πραγμα που δεν θελει κανεις μας .Γι αυτο σου προτεινω να κανεις την κριτικη σου βεβαια.. αλλα αποφευγοντας να την ασκεις με βαση πραγματα που ΔΕΝ ισχυουν η τα βλεπεις ΜΟΝΟΝ εσυ, ετσι ωστε να μην οδηγουμαστε σε λαθος συμπερασματα ΑΠΛΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΡΧΙΚΟ ΑΙΤΙΟ ΗΤΑΝ ΒΑΣΙΣΜΕΝΟ ΣΕ ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ.Καταλαβαινεις...

Λογω των σπουδων μου εχω μαθει να σκεφτομαι λογικα ...δεν ξερω τις δικες σου αλλα σε παρακαλω να με αντιμετωπιζεις εμενα- αλλα και ολους τουλαχιστον ετσι... με βαση την λογικη δηλαδη.

 

Υγ

το παραπανω ποστ δεν εχει σκοπο ουτε να θιξει ουτε να γινει πολος αντιπαραθεσης(βλεπεις ειμαι διαλλακτικος).Προτιμησα τον τροπο της δημοσιοποιησης και οχι του πμ γιατι πιστευω οτι ειναι καλο να γινονται ευρυτερα γνωστες οπι αποψεις του καθενος πανω σε καποια θεματα...θα στο πω πιο απλα και επαναλαμβανω οτι δεν θελω να σου υποδειξω τιποτα -στο κατω κατω δεν εχουμε να χωρισουμε και πολλα-δεν θελω να μπεις εσυ και καποιοι αλλοι στο ignore list..ουτε εγω στο δικο σου -σας δεν το αξιζει κανεις μας ..για αυτο μην συνεχιζεις αυτο το βιολι σε καθε θρεντ!

λιγη καλη θεληση χρειαζεται...Τοσα χρονια γραφουμε ....

 

Υγ2 σορρυ για τα ασχετα με το Κ700 ...αλλα πρεπει να μπει μια βαση για να μην ασχολουμαστε με ανυπαρκτα η επιλλυμενα θεματα ξανα και ξανα...

 

Ελπιζω σε μια λογικη συζητηση στα περι του Κ700 στη συνεχεια... ευχαριστω.. :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια στο στόμα σου mirage! Κι εγω ακόμα προσπαθώ να καταλάβω το "bug" με τα δυο κουμπια για τον τερματισμο μιας κλήσης. Επίσης, όσο κι αν προσπάθησα δεν τα κατάφερα να διαγράψω μια καταχώρηση κατά τον τερματισμο μιας κλήσης. Αυτο το topic έχει ως σκοπο την ενημέρωση μας για το Κ700 και δεν ειλικρινα δεν καταλαβαίνω το νοημα των αλλεπάλληλων και πολλές φορές παραπλανητικών ή υπερβολικών post του christ-k...

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Eγώ απάντησα σε ερώτηση του pan82 σχετικά με τις λειτουργίες του Κ700 σε σχέση με τα προηγούμενα μοντέλα και δη με το Τ610, στο οποίο ήμουν πολλούς μήνες χρήστης και προσπαθούσα με συμβιβασμούς να το φέρω στα ίσια του.... :o

 

Αν κάποια από αυτά διορθόθηκαν, αυτό φυσικά είναι πολύ ευχάριστο....αλλά από τα λεγόμενα του Dave_Steele δεν κατάλαβα κάτι τέτοιο....:whistle:

 

Πέρα από αυτό αν κάποιος κουράζεται ή ενοχλείται από αυτά που λέω, καλό θα ήταν να μην διαβάζει ή απαντά στα ποστ μου, αν δεν έχει ή δεν θέλει να πει κάτι....Λυπάμαι φυσικά που δεν μπορώ να συμφωνήσω με όλους σας γιά να είμαι καλοδεχούμενος sto thread, όμως να είστε σίγουροι ότι κανένας δεν θα με αποτρέψει από το να λέω τη γνώμη μου για οτιδήποτε καλό ή κακό βλέπω σε σχέση με οποιοδήποτε κινητό ή τεχνολογία.... :confused:

 

Άλλωστε το βασικό νόημα των φορουμ δεν είναι να ευλογούμε τα γένια μας (όσοι έχουν!) ή να χειροκροτούμε τις εταιρείες, αλλά να στηλιτεύουμε όλα τα αρνητικά σημεία, στα οποία δυστυχώς οι εταιρείες στηρίζονται, μας πατάνε και μας εμπαίζουν κι όλας....και τους λέμε από πάνω και ευχαριστώ! Αυτό ισχύει δυστυχώς γιά όλες τις εταιρείες και φυσικά δεν είναι τυχαίο ότι καμιά δεν έχει ολοκληρωμένη πρόταση στην κατηγορία των νορμαλ κινητών..... ;)

Link to comment
Share on other sites

Η συζητηση εχει γινει βαρετη...και φταιμε εμεις που απανταμε σε καποιους που το μονο που κανουν ειναι να αυταρεσκονται στο θαψιμο της se....Nα πανε να κανουνε αν ειναι αντικειμενικοι ΚΡΙΤΙΚΗ ΣΤΗ ΝΟΚΙΑ με τις αθλιες οθονες,τις τιμες μαμουθ και το μονιμως κλειδωμενο bluetooth...

ΟΣΟΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ PLEASE AΓΝΟΕΙΣΤΕ ΤΟΥΣ!!

 

Στο θεμα Sonyericsson K700 τωρα...

 

Κατ εμε αφου εχει βγει και το White paper apo την εταιρεια το κινητο εχει ηδη παραχθει μαζικα και περιμενει την οριστικοποιηση του software του και φυσικα και τις καταλληλες συνθηκες του ανταγωνισμου...πιστευω οτι αρχες Μαιου θα κυκλοφορησει(Αλλωστε μην ξεχνατε πως βασει του ανταγωνισμου ειχα πει οτι και το 6230 δεν θα βγει το Πασχα....).Περιμενουμε..και τιμη εκτιμω 420ευρω ανωτατη...

 

Για το stereo μιλουσα για τα mp3 kai radio με hands free φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες στην σελιδα 8 εχει ενα Link για κατι βιντεο κλιπς του k700.με τι προγραμμα τα ανοιγω?Εχω δοκιμασει 5-6 και δεν μπορω.
http://www.throgswarhammer.com Η κοινότητα του warhammer fantasy.
Link to comment
Share on other sites

Μιλας για το http://www.p800.info?

 

Για τα αρχεια 3gp χρειαζεσαι mp4 encoder...Mπορεις ομως να κατεβασεις τα:

 

http://www.p800.info/~rog/k700/video/Demo_final.avi

 

http://www.p800.info/~rog/k700/video/Telefonbuch_final.avi

 

http://www.p800.info/~rog/k700/video/Nirvana.avi

 

Κανωντας "δεξι κλικ" και επιλεγοντας "αποθηκευση ως" και μολις κατεβουν τα ανοιγεις με Windows Media Player.(ειναι avi)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Off topic] Sony Ericsson K700
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...