Jump to content

Sony Ericsson S700i


bigalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες χαιρετω...βασικα δε ξερω αν αυτο που θα ρωτησω εχει ηδη ειπωθει(βαρεθηκα να διαβασω ολο το thread).Εφαρμογες java περα απο παιχνιδια

υπαρχουν?

 

Koita edo ;)

 

(All credits go to Jacktheripperd :up: )

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικα γινεται ρε παιδια να κανουμε ζοομ πανω σε εικονες και οχι φωτογραφιες που εχουμε τραβηξει;
Link to comment
Share on other sites

Τελικα γινεται ρε παιδια να κανουμε ζοομ πανω σε εικονες και οχι φωτογραφιες που εχουμε τραβηξει;

 

Ginetai na kaneis zoom , kaneis se leiturgia provolhs ths photo pu 8es kai meta to velaki pros ta panw....

Live by the sword,

Die by the sword

Link to comment
Share on other sites

Ginetai na kaneis zoom , kaneis se leiturgia provolhs ths photo pu 8es kai meta to velaki pros ta panw....

Δεν λεω τις φωτο που τραβαμε με την μηχανη αλλα καποια εικονα που μας στελνουνε.Το εκανα σε εικονα και με το βελακι πανω αλλαζει σε επομενη εικονα

Link to comment
Share on other sites

παίδες καλημέρα

Εφαρμογες Java πως μπαινουν στο κινητό χωρίς συνδεση WAP?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα γινεται ρε παιδια να κανουμε ζοομ πανω σε εικονες και οχι φωτογραφιες που εχουμε τραβηξει;

 

Πριν επιλέξεις την φωτό να εμφανιστεί στην οθόνη σου, πάτα επιλογές-σε λειτουργία προβολής και μετά το πλήκτρο δεξιά. Τότε γίνετε μεγέθυνση και μάλιστα αφού κάνεις την επιλογή σου μπορείς να τη σώσεις ως νέα φωτογραφία. Τέλος η αρχική φωτό για να γίνουν όλα αυτά πρέπει να είναι ανάλυσης 1280*960 ή 640*480 και το αποτέλεσμα της κομμένης φωτό θα είναι 320*240.

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

Koita edo ;)

 

(All credits go to Jacktheripperd :up: )

μμμ,περιπου τετοιες εφαρμογες πανω κατω εχω.Εγω ψαχνω για πιο "περιεργες " εφαρμογες

 

πχ. Εφαρμογη που να "μετατρεπει" το s700 σε webcam(αφου εχει συνδεθει με το pc εννοειται) ή κατι τετοιο

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το πηρα σημερα και απο την αναβαθμιση.Τωρα το φορτιζω και μαλλον απο αυριο πια :( θα σας πω εντυπωσεις αφου χρειαζεται καποιες ωρες για πρωτη φορτιση.

;) Εχω ηδη περασει ομως στην καρτα μνημης εικονες - ηχους - θεματα ακομη και ολες τις επαφες μου απο το P/C.

Λογικα νομιζω οτι θα μπορω να τα μεταφερω ολα αυτα και στην μνημη του τηλεφωνου και φυσικα να δουλεουν.

Τελοσπαντων.Θα δουμε.Τα λεμε λοιπον παλι.

Φιλικα.Γιαννης. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το πηρα σημερα και απο την αναβαθμιση.Τωρα το φορτιζω και μαλλον απο αυριο πια :( θα σας πω εντυπωσεις αφου χρειαζεται καποιες ωρες για πρωτη φορτιση.

;) Εχω ηδη περασει ομως στην καρτα μνημης εικονες - ηχους - θεματα ακομη και ολες τις επαφες μου απο το P/C.

Λογικα νομιζω οτι θα μπορω να τα μεταφερω ολα αυτα και στην μνημη του τηλεφωνου και φυσικα να δουλεουν.

Τελοσπαντων.Θα δουμε.Τα λεμε λοιπον παλι.

Φιλικα.Γιαννης. :)

 

Gia tis epafes den eimai kai toso sigouros... :worry:

Me pion tropo tis perases?!!! :O

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την καρτα μνημης μαζι με τον ανταπτορα στην αντιστοιχη υποδοχη που εχει το P.C μου για καρτες μνημης γενικα και για αυτην την καρτα και μετα ηταν κατι πολυ απλο αφου εβλεπα την καρτα και εμπαινα μεσα στην καρτα και ανοιξα φακελους μεσα στην καρτα και μετεφερα αντιστοιχα εικονες - ηχους - θεματα αλλα και τις επαφες.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Γιαννη περα απο τα τυχον προβληματα που θα συναντησεις(ευχομαι κανενα) θα ηθελα να μου πεις αν με την αναβαθμιση αυξηθηκε ο χρονος εγγραφης video.
Harry_65
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω γιατι θα πρεπει να συναντησω προβληματα?

Καλο ειναι οταν λεμε κατι να το δικαιολογουμαι κιολας.

Και στην τελικη αν δω οτι μου δημιουργουν το οποιοδηποτε προβλημα αυτα που περασα στην καρτα,απλα τα σβηνω.

Οσο για το video δεν μπορω να σου απαντησω ακομα γιατι ακομα φορτιζει.

Θα σου απαντησω ομως οταν το δω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω γιατι θα πρεπει να συναντησω προβληματα?

Καλο ειναι οταν λεμε κατι να το δικαιολογουμαι κιολας.

Και στην τελικη αν δω οτι μου δημιουργουν το οποιοδηποτε προβλημα αυτα που περασα στην καρτα,απλα τα σβηνω.

Οσο για το video δεν μπορω να σου απαντησω ακομα γιατι ακομα φορτιζει.

Θα σου απαντησω ομως οταν το δω.

Εγω βεβαια το κινητο αμεσως μολις το πηρα το πηγα για αναβαθμιση.

το αναφερω λιγο πιο πριν.Γιατι δεν διαβαζετε λιγο το thread βρε παιδια?

Τελοςπαντων. οποτε δεν ξερω τι βιντεο ειχε πριν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά full screen video δεν παίζει καθόλου? Ούτε αυτά που έχουμε τραβήξει εμείς ούτε αν μας στείλουν κάποιο? Και υπάρχει κανένας τρόπος (αρχείο εφαρμογή κτλ.) για να δούμε ταινία στο κινητό? Η κάρτα μνήμης (128μβ) είναι αρκετή για κάτι τέτοιο? Έχω ακούσει ότι μια ταινία είναι περίπου 128μβ.

Τέλος ποιά μάρκα κάρτας μνήμης θεωρείτε καλύτερη στα 128μβ και σε ποιά τιμή κυκλοφορούν? Το ίδιο και σε καλώδιο σύνδεσης με υπολογιστή?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

A! Και κάτι άλλο. Αυτή τη στιγμή όλα τα καταστήματα πουλάνε σκέτη τη συσκευή 485 Ευρώ. Έχει ακούσει κανείς αν θα πέσει κι άλλο η τιμή μέχρι τέλους του μήνα?

Link to comment
Share on other sites

μμμ,περιπου τετοιες εφαρμογες πανω κατω εχω.Εγω ψαχνω για πιο "περιεργες " εφαρμογες

 

πχ. Εφαρμογη που να "μετατρεπει" το s700 σε webcam(αφου εχει συνδεθει με το pc εννοειται) ή κατι τετοιο

 

Auth h efarmogh pu perigrafeis einai mia xazomara pu kukloforei kai gia to k700. To mono pu kanei einai na travaei screenshots kai na ta stelnei mesw gprs se kapoion ftp server pu exeis , meta oi photos apla benun sth seira ktlp kamia sxesh me webcam not even close

Live by the sword,

Die by the sword

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΩ BLUETOOTH ADAPTOR USB THΣ TRUST.

ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΑΠΟ ΟΝΕWAY ΠΟΛΥ ΦΘΗΝΑ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΣΟ ΑΚΡΙΒΩΣ.

ΤΟ ΚΟΥΤΙ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΤΑ CD ME ΤΟΥΣ DRIVERS ΦΥΣΙΚΑ.

ΤΟ ΕΧΩ ΣΥΝΔΕΣΕΙ ΣΤΟ LAPTOP ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΨΟΓΑ!! ΜΕ:

1)NOKIA 6260

2)MOTOROLA V3 RAZOR

3)SONYERICSSON K700i

4)SHARP GX30i

Τα δυο τελευταια δεν τα εχω πια και γενικα μετεφερα τα παντα!!!

Ελπιζω αν αυριο με παρουν απο ΤΙΜ να παω να το παρω να δουλευει και με το S700i.

Aυτα και παλι συγνωμη για τα μισα κεφαλαια και τα ξαναλεμε.

Φιλικα. Γιαννης.

 

το πήρα απο το οneway €35 και ολα πανε καλά

ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Γιαννη

Αν διαβασεις ξανα το μηνυμα θα δεις οτι ειπα <περα απο τα τυχον προβληματα που θα συναντησεις> αλλα ουτε την ευχη μου προσεξες.Επειδη οι αναβαθμισεις μας γενουν παντα ελπιδες για κατι καλυτερο (ουτως ή αλλως αυτος πρεπει να ειναι ο σκοπος τους) υπαρχει φορες που δεν μας προσφερουν αυτο που κατα βαθος θα θελαμε .Θυμαμαι οταν με ανυπομονησια πηγα να κανω αναβαθμιση ενα Ζ600 που ειχα και το εχω ακομα το μονο που καταφερα ηταν για καποιο μεγαλο χρονικο διαστημα να κολλαει.Με αυτο το σκεπτικο αναφερθηκα στο μηνυμα σου και σου ζητω συγνωμη αν αλλο μηνυμα καταφερα να σου περασω.Θα ηθελα παρεπιμπτοντως καποιος να μου πει πως ειναι δυνατον το Κ700i να τραβαει video μεγαλης διαρκειας και το S700i μονον 1 Μb.

Harry_65
Link to comment
Share on other sites

Paidia kalispera se olous....

 

mia erotisoula,

epeidh endiaferomai na agoraso to kinito mipos mporeite na mou peite posa mynhmata krata h mnhmh tou kinhtou- (teino na kratao arketa sms sto kinhto 100+).....

 

syn tis allois posa pedia mporoun na apothikeytoun se kathe epafh?--

 

 

thanks gia thn boitheia!

 

 

elio

Link to comment
Share on other sites

R3K004

exthes to anavathmisa, oxi tromerh diafora sthn taxythta alla aisthith! APERIORISTO VIDEO kai epitelous oxi provlhmata me ton thl. katalogo kai kollhmata me tis efarmoges java. epishs kalyterh poiothta fwtografiwn kai analytikoteres plhrofories gia tis fwto pou travame.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Paidia kalispera se olous....

 

mia erotisoula,

epeidh endiaferomai na agoraso to kinito mipos mporeite na mou peite posa mynhmata krata h mnhmh tou kinhtou- (teino na kratao arketa sms sto kinhto 100+).....

 

syn tis allois posa pedia mporoun na apothikeytoun se kathe epafh?--

 

 

thanks gia thn boitheia!

 

 

elio

 

Dystyxws de krataei polla mhnymata kai egw eixa to nokia 7650 kai meta perasa sto s700 kai thn pathsa me ta mhnymata....pali kala pu genika to thlefwno einai super kai de to metanoiwsa

Live by the sword,

Die by the sword

Link to comment
Share on other sites

έκανα και εγω την αναβαθμιση(στη sonyericsson δωρεάν)αλλά και πάλι τραβάει ΜΟΝΟ 30δευτ. βίντεο.μηπως υπάρχει κάποια ρύθμιση ή έγινε κατι λάθος στην αναβάθμιση?(όντως είναι πιο γρήγορο)

επίσης θαθελα ναρωτήσω κατι απλό αλλα πολύ ενοχλητικό.Μετην ελληνική γραμματοσειρα επιλεγμένη ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ τελικό το σιγμα!!!!!!????(δεν ειναι παντως στο πρσ πλήκτρο)

Link to comment
Share on other sites

R3K004

exthes to anavathmisa, oxi tromerh diafora sthn taxythta alla aisthith! APERIORISTO VIDEO kai epitelous oxi provlhmata me ton thl. katalogo kai kollhmata me tis efarmoges java. epishs kalyterh poiothta fwtografiwn kai analytikoteres plhrofories gia tis fwto pou travame.

 

Distixos den einai aperioristo :cry: apla afksanei tin diarkia esthita, kapou metaksi 15 kai 30 lepton nomizo (den thimame akrivos poso omos :O )

 

έκανα και εγω την αναβαθμιση(στη sonyericsson δωρεάν)αλλά και πάλι τραβάει ΜΟΝΟ 30δευτ. βίντεο.μηπως υπάρχει κάποια ρύθμιση ή έγινε κατι λάθος στην αναβάθμιση?(όντως είναι πιο γρήγορο)

 

mpeneis sto video, pas rithmiseis, apo eki "diarkia video" kai epilegeis "aperioristi" ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια...γμτ την τυχη μου η vodafone δεν το δινει χωρις Vf live...Το θεμα ειναι πως με την επιδοτηση μου θα το παρω μονο 6 €...

 

Μπορειτε να μου πειτε τι δεν μπορω να κανω με Vf live?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson S700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...