Jump to content

Sony Ericsson S700i


bigalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια οποτε με μια αναβαθμιση θα εχω και πολυ video και θα ειναι πιο γρηγορο...ε?(R3K004-αυτη ειναι η τελευταια ε?)

 

Ειδα οτι εχει και εφαρμογες και παιχνιδια...οποτε τελικα μαλλον σε αυτο καταληγω αντι για το nokia 6630...απλα θελω να μου πειτε αν μπορω να παρω απο την vodafone το s700 χωρις Vf live....

 

Και απο φωτογραφιες γενικα πως παει και τη μερα και νυχτα με flash?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια οποτε με μια αναβαθμιση θα εχω και πολυ video και θα ειναι πιο γρηγορο...ε?(R3K004-αυτη ειναι η τελευταια ε?)

 

Ειδα οτι εχει και εφαρμογες και παιχνιδια...οποτε τελικα μαλλον σε αυτο καταληγω αντι για το nokia 6630...απλα θελω να μου πειτε αν μπορω να παρω απο την vodafone το s700 χωρις Vf live....

 

Και απο φωτογραφιες γενικα πως παει και τη μερα και νυχτα με flash?

me ti po ta :blink:

Η Samsung έχει Πελάτες, Η Apple έχει οπαδούς !!!
Link to comment
Share on other sites

me ti po ta :blink:

 

 

Σοβαρα γιατι πηρα τηλεφωνο στη vodafone και μου ειπαν οτι χωρις Vfl exei 10€ πιο φθηνα...

 

Πως θα καταφερω να το παρω χωρις?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ζητώ συγγνώμη που ρωτάω πράγματα που έχουν ξαναειπωθεί υποθέτω αλλά δεν μπορούσα να διαβάσω όλο το σχετικό θέμα από την αρχή.Ήθελα να ρωτήσω τα εξής.

1.Το βίντεο του s700 είναι ίδιο με του k700?Αναφέρομαι στην ανάλυση της βιντεοσκόπησης.Θα μπορούσε κάποιος να μου στείλει ένα βίντεο για να δώ και να κρίνω;Τέλος με την τελευταία αναβάθμιση πόση ώρα μπορείς να βιντεοσκοπήσεις;

2.Οι φώτο το βράδι είναι καλές ή έχουν τις γνωστές κουκίδες;(σαν του Κ700).Το φλάς βοηθάει ή υπάρχει έτσι για να υπάρχει;

Θα ήθελα κάποιος να με βοηθήσει σε αυτό γιατί αν όντως το βίντεο και οι φώτο είναι καλές μάλλον θα το αγοράσω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ζητώ συγγνώμη που ρωτάω πράγματα που έχουν ξαναειπωθεί υποθέτω αλλά δεν μπορούσα να διαβάσω όλο το σχετικό θέμα από την αρχή.Ήθελα να ρωτήσω τα εξής.

1.Το βίντεο του s700 είναι ίδιο με του k700?Αναφέρομαι στην ανάλυση της βιντεοσκόπησης.Θα μπορούσε κάποιος να μου στείλει ένα βίντεο για να δώ και να κρίνω;Τέλος με την τελευταία αναβάθμιση πόση ώρα μπορείς να βιντεοσκοπήσεις;

2.Οι φώτο το βράδι είναι καλές ή έχουν τις γνωστές κουκίδες;(σαν του Κ700).Το φλάς βοηθάει ή υπάρχει έτσι για να υπάρχει;

Θα ήθελα κάποιος να με βοηθήσει σε αυτό γιατί αν όντως το βίντεο και οι φώτο είναι καλές μάλλον θα το αγοράσω.

3.Πως θα καταφερω να το παρω χωρις Vfl?

 

Ας απαντησει καποιος... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

 

Φίλε και βέβαια μπορείς να το πάρεις χωρίς το απαίσιο Vodafone dead, μπορείς να το πάρεις από οποιοδήποτε κατάστημα εκτός της Vodafone.

 

Και από το Πλαίσιο και από τον Γερμανό sta 458.00 ευρώ!

 

Πλαίσιο: http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Section_Id=8642495&Nav_Section_Id=13&Catalog_Id=10&Product_Id=228849&Merchant_Id=1&sts_cid=3

 

Υστερόγραφο: Αν θέλεις στο πουλάω εγώ στα 380 ευρώ.

 

Ευχαριστώ!

 

:) :O

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι εχω επιδοτηση..και θα μου το παρει ο πατερας μου...αλλιως ευχαριστως θα το επαιρνα!Πες μου εντυπωσεις....Γιατι το πουλας?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ζητώ συγγνώμη που ρωτάω πράγματα που έχουν ξαναειπωθεί υποθέτω αλλά δεν μπορούσα να διαβάσω όλο το σχετικό θέμα από την αρχή.Ήθελα να ρωτήσω τα εξής.

1.Το βίντεο του s700 είναι ίδιο με του k700?Αναφέρομαι στην ανάλυση της βιντεοσκόπησης.Θα μπορούσε κάποιος να μου στείλει ένα βίντεο για να δώ και να κρίνω;Τέλος με την τελευταία αναβάθμιση πόση ώρα μπορείς να βιντεοσκοπήσεις;

2.Οι φώτο το βράδι είναι καλές ή έχουν τις γνωστές κουκίδες;(σαν του Κ700).Το φλάς βοηθάει ή υπάρχει έτσι για να υπάρχει;

Θα ήθελα κάποιος να με βοηθήσει σε αυτό γιατί αν όντως το βίντεο και οι φώτο είναι καλές μάλλον θα το αγοράσω.

 

 

1: Ναι ακριβώς το ίδιο και καλύτερο δεν κάνει πολλά «σπασίματα» και η ανάλυση είναι η ίδια 176χ144. Τώρα να σου στείλω κομματάκι δύσκολο αν θες στείλε μου το e-mail σου.

 

2: Ναι με την πρώτη αναβάθμιση υπάρχαν σε μεγάλο βαθμό αυτές οι μπλέ κουκίδες τώρα με την R3F έχουν εξαλιφθεί αυτές οι ενοχλητικές κουκίδες.

Είναι μια χαρά το φλας και δυνατούτσικο είναι αλλά καλύπτει μια απόσταση γύρω στο 1 μέτρο και σε βοηθάει πολύ στην λήψη φωτογραφίας-βίντεο.

 

Οι φωτογραφίες είναι ΑΠΛΑ ΤΕΛΕΙΕΣ σε αυτό τον τομέα δεν έχω δει κινητό να βγάλει καλύτερες φωτογραφίες από αυτό.

Αλλά στο βίντεο το 8020 που γράφει σε .avi στην ίδια ανάλυση είναι κατά πολύ ανώτερο του σ700ι όχι πως του σ700 δεν βλέπετε απλά δεν έχει τέλεια ποιότητα.

 

:) :O

 

Αυτά!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Τωρα αναρωτιεμαι αν εκανα καλα που το αφησα για ανβαθμιση κατακαινουργιο κινητο σφραγισμενο.

Εμεις με το P/C δεν μπορουμε να την κανουμε λετε?

Τελοσπαντων τωρα παει το αφησα αν και μεχρι να το παρω να δω και οτι ειναι ενταξει η καρδουλα μου το ξερει.

Τελικα τι λετε εσεις εκανα καλα που το αφησα για αναβαθμιση?

Λετε να εχω κανενα προβλημα?

 

Εφ'όσον λες ότι το άφησες σφραγισμένο πως είδες ποιά έκδοση software έχει επάνω η συσκευή;;Ελπίζω να μην διάβασες την ετικέτα που έχει εξωτερικά η συσκευασία γιατί εκεί δεν λέει άλλα και απολύτως τίποτα για το software...

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα γιατι πηρα τηλεφωνο στη vodafone και μου ειπαν οτι χωρις Vfl exei 10€ πιο φθηνα...

 

Πως θα καταφερω να το παρω χωρις?

 

File blade_pan, endexete na tous exei mini akoma stock apo S700i non vodafonized kai etsi sou edosasn timi...as min ksexname oti h siskeyh auth den itan apo tin arxi vodafone live! ;)

Vevea, an isxiei auto pou leo :O profanos katalaveneis oti den tha iparxei gia panta auth h dynatotita afou molis teliosei to enlogo stock...mono vodafonized :) !!!!!

 

(Sto tonizo...me kathe epifilaksi sou dino autin tin ekdoxi gia tin apantisi pou sou edose h vodafone!)

Link to comment
Share on other sites

Κι ομως φιλε μου το κουτι γραφει και το software.

Πανω πανω στο πλαι το πρωτο bar code πανω απο το bar code του ιμει ειναι το bar code της εκδοσης και το δικο μου γραφει συγκεκριμενα:

DPY 101 2738/25 R4A ;)

Οποτε οπως καταλαβαινεις γραφει λοιπον και το software η συσκευασια.

και μαλιστα δεν ειναι ουτε το πρωτο τηλεφωνο αλλα ουτε και μονο η συγκεκριμενη εταιρια που το κανει αυτο.

Εχω αλλαξει πανω απο 30 τηλεφωνα μεχρι τωρα απο διαφορες μαρκες.

Κοιτα και το δικο σου κουτι αν το εχεις να το δεις. :geek:

Ευχαριστω. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια παω να παρω Laptop..αν εχει και αλλα κεφια ο μπαμπας θα παρω και το κινητο σημερα αλλιως την αλλη βδομαδα...

τελεια!!Απλα πειτε μου μερικα πραγματα που πρεπει να κανω στι κινητι τωρα,πριν το πολυχρησιμοποιησω!...αλλαγη firmware σιγουρα(που εχει SE shops),και αλλα τετοια...

 

Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Mporei kapoios na mou pei pws leitourgei gia na steilw kleidwmeno to mp3 sto kinhto mou? Dhmiourghsa (an ayto ine swsto) mia .dm morfh tou .mp3 thn opoia omws mesw Handset Manager de stelnei. Mporw na th steilw me allo program? I ekana kati lathos?
Link to comment
Share on other sites

Mporei kapoios na mou pei pws leitourgei gia na steilw kleidwmeno to mp3 sto kinhto mou? Dhmiourghsa (an ayto ine swsto) mia .dm morfh tou .mp3 thn opoia omws mesw Handset Manager de stelnei. Mporw na th steilw me allo program? I ekana kati lathos?
Για ρίξε μια ματιά εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=47406&highlight=packager Πιστεύω να λύσεις τις απορίες σου. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παω να παρω Laptop..αν εχει και αλλα κεφια ο μπαμπας θα παρω και το κινητο σημερα αλλιως την αλλη βδομαδα...

τελεια!!Απλα πειτε μου μερικα πραγματα που πρεπει να κανω στι κινητι τωρα,πριν το πολυχρησιμοποιησω!...αλλαγη firmware σιγουρα(που εχει SE shops),και αλλα τετοια...

 

Ευχαριστω!!

an psaksis sti pio piso selides 8a bris oti psaxnis :X

Η Samsung έχει Πελάτες, Η Apple έχει οπαδούς !!!
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα γιατι πηρα τηλεφωνο στη vodafone και μου ειπαν οτι χωρις Vfl exei 10€ πιο φθηνα...

 

Πως θα καταφερω να το παρω χωρις?

an i vodafone doulebi to magazi tis opos prepi kanonika den prokete na to bris xoris to vf live .. an o kirios kani oti tou goustari kai oxi oti ton anagasi i vodafone mexri kai danio sou dini .... :shifty:

Η Samsung έχει Πελάτες, Η Apple έχει οπαδούς !!!
Link to comment
Share on other sites

Κι ομως φιλε μου το κουτι γραφει και το software.

Πανω πανω στο πλαι το πρωτο bar code πανω απο το bar code του ιμει ειναι το bar code της εκδοσης και το δικο μου γραφει συγκεκριμενα:

DPY 101 2738/25 R4A ;)

Οποτε οπως καταλαβαινεις γραφει λοιπον και το software η συσκευασια.

και μαλιστα δεν ειναι ουτε το πρωτο τηλεφωνο αλλα ουτε και μονο η συγκεκριμενη εταιρια που το κανει αυτο.

Εχω αλλαξει πανω απο 30 τηλεφωνα μεχρι τωρα απο διαφορες μαρκες.

Κοιτα και το δικο σου κουτι αν το εχεις να το δεις. :geek:

Ευχαριστω. :)

 

Φίλε μου,γνωρίζω τον κωδικό που έχει κάθε συσκευή SE στο κουτί και δίπλα στο IMEI αλλά παρόλο που μοιάζει,δεν έχει καμία σχέση με το software που έχει περασμένο το τηλέφωνο!Έχω Ericsson από την εποχή του....avatar μου και αυτό που σου λέω είναι απόλυτα διασταυρωμένο κι αν είχες κι εσύ στο παρελθόν άλλο SE κινητό μπορείς εύκολα να το διαπιστώσεις... ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια θα το εκτιμουσα πολυ αν μου λεγατε ποσο κραταει η μπαταρια με κανονικη χρηση,ανοιχτο ολο το βραδυ,και κανα μισαωρο ραδιο.Ευχαριστω :D
Link to comment
Share on other sites

Καλα οταν αποθηκευεις μια εικονα δεν μπορεις να κανεις ζοομ στο κινητο και να την δεις πιο μεγαλη;Αν οχι ειναι μεγαλη βλακεια
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια θα το εκτιμουσα πολυ αν μου λεγατε ποσο κραταει η μπαταρια με κανονικη χρηση,ανοιχτο ολο το βραδυ,και κανα μισαωρο ραδιο.Ευχαριστω :D

 

Απο τρεις ως τεσσερις μερες με λιγη σχετικα ομιλια και 2 ωρες καθε μερα ραδιο.

Link to comment
Share on other sites

Απο τρεις ως τεσσερις μερες με λιγη σχετικα ομιλια και 2 ωρες καθε μερα ραδιο.

Ευχαριστω φιλε μου ,τελικα με εικονα στο κινητο δεν μπορεις να κανεις ζοομ πανω της;

Link to comment
Share on other sites

Παιδες χαιρετω...βασικα δε ξερω αν αυτο που θα ρωτησω εχει ηδη ειπωθει(βαρεθηκα να διαβασω ολο το thread).Εφαρμογες java περα απο παιχνιδια

υπαρχουν?

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν διάβασα όλες τις σελίδες δεν βρήκα όμως πως μπορώ να κάνω αναβάθμιση το s700, βρήκα παράπονα, γκρίνιες αλλά τίποτα

Τι χρειάζεται για να κάνεις αναβάθμιση, εκτός του να το στείλεις σε κάποιο se support και να δώσεις 15€, γίνεται μόνο με καλώδιο ή και με υπέρυθρες, ποιο πρόγραμμα χρειάζεται;

Ευχαριστώ :rolleyes:

WordPress Greece
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson S700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...