Jump to content

Sony Ericsson S700i


bigalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό το νέο SE W900 αν τελικά κυκλοφορήσει και έχει όλα τα χαρακτηριστικά που ήδη αναφέρονται δεξιά και αριστερά φαίνεται καλό,ακριβώς όπως θα θέλαμε να είναι το S700 αλλά αν υποθέσουμε πως τα W800 & K750 πωλούνται κοντά στα 400 Ευρώ και το S700 είχε βγει με τιμή κοντά στα 700 τότε μάλλον θα αργήσω-προσωπικά- να το αποκτήσω και με δεδομένο ότι ακόμα είναι στις φήμες η κυκλοφορία του πέρα από την τιμή του. Ωστόσο ίσως σπρώξει και το δικό μας το S700 με κάποια νεότερη και καλύτερη αναβάθμιση , καλύτερες και περισσότερες εφαρμογές και παιχνίδια, μια και μάλλον -αν κυκλοφορήσει τελικά- θα έχει σίγουρα καλύτερη υποστήριξη από το δικό μας.Λέτε να είναι συμβατά και να δούμε και εμείς κάποια βελτίωση, γιατί πριν καλά καλά κυκλοφορήσει είχε ήδη σταματήσει η παραγωγή του?Ειδικά αν το βίντεο είναι τόσο καλό όσο λέγεται και μάλιστα full screen λέτε να μπορέσουμε να το εκμεταλλευθούμε και εμείς?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@lalakis: Δεν θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά η προϊστορία της SE δεν δίνει μεγάλες πιθανότητες σε κάτι τέτοιο:

Οταν βγηκε το t610, εγκατέλειψαν εντελώς το t68i και μόλις βγήκε το V800, παράτησαν το Z1010 που δεν πρόλαβε να κλείσει καλά-καλά εξάμηνο σαν ναυαρχίδα των (μη PDA) SE και ήταν ακόμη σε παραγωγή.

Για το s700 που έχει ήδη σταματήσει, δύσκολο να είναι καλύτερα τα πράγματα.

 

Μακάρι να κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το νέο SE W900 αν τελικά κυκλοφορήσει και έχει όλα τα χαρακτηριστικά που ήδη αναφέρονται δεξιά και αριστερά φαίνεται καλό,ακριβώς όπως θα θέλαμε να είναι το S700 αλλά αν υποθέσουμε πως τα W800 & K750 πωλούνται κοντά στα 400 Ευρώ και το S700 είχε βγει με τιμή κοντά στα 700 τότε μάλλον θα αργήσω-προσωπικά- να το αποκτήσω και με δεδομένο ότι ακόμα είναι στις φήμες η κυκλοφορία του πέρα από την τιμή του. Ωστόσο ίσως σπρώξει και το δικό μας το S700 με κάποια νεότερη και καλύτερη αναβάθμιση , καλύτερες και περισσότερες εφαρμογές και παιχνίδια, μια και μάλλον -αν κυκλοφορήσει τελικά- θα έχει σίγουρα καλύτερη υποστήριξη από το δικό μας.Λέτε να είναι συμβατά και να δούμε και εμείς κάποια βελτίωση, γιατί πριν καλά καλά κυκλοφορήσει είχε ήδη σταματήσει η παραγωγή του?Ειδικά αν το βίντεο είναι τόσο καλό όσο λέγεται και μάλιστα full screen λέτε να μπορέσουμε να το εκμεταλλευθούμε και εμείς?

 

To s700 έχει ήδη εγκαταλειφθεί και δεν πρόκειται να υποστηριχτεί περαιτέρω, ούτε από αναβαθμίσεις, ούτε από εφαρμογές/παιχνίδια. Δυστυχώς αυτή είναι η αλήθεια. Το W900 θα έχει σίγουρα (δηλαδή 200%) κάτω από 600 ευρώ με μικρή (ελάχιστη) πιθανότητα να είναι και κάτι από τα 500.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Περισσότερο με ενδιαφέρει να μάθω αν θα μπορούσαμε να περάσουμε στο S700 το firmware του W900 (κάτι αντοίστοιχο με αυτό που γίνεται με τα W800 και K750) ώστε να έχουμε και εμείς full screen video, δηλαδή αν είναι συμβατά τα firmaware μια και ακόμη -αν και έχω ρωτήσει στο thread παλιότερα αλλά δνε πήρα ξεκάθαρη απάντηση- δεν ξέρω αν η αδυναμία του (S700) να παίξει full screen video είναι θέμα firmware ή κάτι άλλο. Τέλος σίγουρα θα κυκλοφορήσουν παιχνίδια σε μεγαλύτερη ανάλυση οθόνης για το W900 τα οποία θα είναι συμβατά και με το δικό μας ώστε να μην αναγκαζόμαστε να είμαστε μόνο με αυτά από ΝΟΚΙΑ και Κ700 που παίζουν στη μισή οθόνη. Θα περιμένουμε να δούμε μάλλον....
Link to comment
Share on other sites

Sorry αν εχει ξανααναφερθει αλλα οπως κανουμε fornat στο 750i ???? Να σβησουν ολα οσα εχουμε περασει μετα την αγορα του. Ευχαριστω. :D :D

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Sorry αν εχει ξανααναφερθει αλλα οπως κανουμε fornat στο 750i ???? Να σβησουν ολα οσα εχουμε περασει μετα την αγορα του. Ευχαριστω. :D :D

 

Κάνε τον κόπο και ρώτα το στο forum για το Κ750, γιατί εδώ είναι για S700. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Περισσότερο με ενδιαφέρει να μάθω αν θα μπορούσαμε να περάσουμε στο S700 το firmware του W900 (κάτι αντοίστοιχο με αυτό που γίνεται με τα W800 και K750) ώστε να έχουμε και εμείς full screen video, δηλαδή αν είναι συμβατά τα firmaware μια και ακόμη -αν και έχω ρωτήσει στο thread παλιότερα αλλά δνε πήρα ξεκάθαρη απάντηση- δεν ξέρω αν η αδυναμία του (S700) να παίξει full screen video είναι θέμα firmware ή κάτι άλλο. Τέλος σίγουρα θα κυκλοφορήσουν παιχνίδια σε μεγαλύτερη ανάλυση οθόνης για το W900 τα οποία θα είναι συμβατά και με το δικό μας ώστε να μην αναγκαζόμαστε να είμαστε μόνο με αυτά από ΝΟΚΙΑ και Κ700 που παίζουν στη μισή οθόνη. Θα περιμένουμε να δούμε μάλλον....

 

Δεν παίζει τέτοια περίπτωση. Τα κινητά δεν μπορούν να σηκώσουν firmware από άλλο μοντέλο. Η διαφορά δεν είναι πως τα 750/.800 παίζουν βίντεο με μεγάλη ανάλυση, είναι επειδή η ανάλυση της οθόνης είναι μεγαλύτερη και συνεπώς το βίντεο παίρνει λιγότερο χώρο. Τα 750/800 έχουν 176Χ220 αν δεν κάνω λάθος, ενώ το S700 έχει 240X320...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

με ποιο προγραμμα μπορεις να δεις τα .3gp αρχεια?

 

Quicktime player νομίζω οι τρεις τελευταίες εκδόσεις υποστηρίζουν, αν μπορείς βάλε την τελευταία για να είσαι σίγουρος.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

pedia tha borousa na exo ena link gia na anavathmiso to firmware enos s700?

efharistw...

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

pedia tha borousa na exo ena link gia na anavathmiso to firmware enos s700?

efharistw...

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=ps1_1_3_2&zone=ps&lm=ps1_1&pid=10140

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

enas filos exi kairo to kinito kai i ekdosi logismikou tou ine R3F008...

 

iparxoun poli neoteres etsi? sto parapano link tou filou bill tha vrw tin teleftea ekdosi??

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

enas filos exi kairo to kinito kai i ekdosi logismikou tou ine R3F008...

 

iparxoun poli neoteres etsi? sto parapano link tou filou bill tha vrw tin teleftea ekdosi??

 

 

Η τελευταια εκδοση ειναι η R3Μ008 kai einai sto parapanv link toy filou...... :)

Η γνώση μας κάνει περήφανους, η σοφία ταπεινούς!

 

Our forum ===>> IrCtAlK Forum :)

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα ορισμενα παιχνιδια για το κινητο αλλα δεν ειχαν καταληξη αρχεου. Οταν δοκιμασα να τα περασω στο κινητο πηγαν στο φακελο εφαρμογες και δεν ανοιγαν. Προσπαθησα να τα μετονομασω σε .jar και οταν τα στελνω μου λεει μη αποδεκτη εφαρμογη.

Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα ορισμενα παιχνιδια για το κινητο αλλα δεν ειχαν καταληξη αρχεου. Οταν δοκιμασα να τα περασω στο κινητο πηγαν στο φακελο εφαρμογες και δεν ανοιγαν. Προσπαθησα να τα μετονομασω σε .jar και οταν τα στελνω μου λεει μη αποδεκτη εφαρμογη.

Καμια ιδεα?

 

 

απο που τα κατεβασες? ειναι σιγουρα για αυτο το κινητο,ριξε μια :worry: εδω που εχει μπολικο υλικο και ειναι και δοκιμασμενο οτι παιζουν ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω που μπηκα τωρα δεν μου ανοιγει download για να κατεβασω,επισης η καταληξη σε μερικων games εκει ειναι jad,αντι για jar.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

8elo na kano mia erotisoula yparxei periptosh anava8mishs tou s700i na pairnei perissoteri mnimi apo 128? (sorry an den koita3a prohgoumena alla polla gia tetoia ora)

myi.gr

Φτιάξτε αυτό το "Τροποποίηση υπογραφής" ούτε εικόνα δεν μπορούμε να βάλουμε, έλεος 1 ώρα παλεύω" using safari.:mad:

iPhone 3G Pwned | Mac Pro 2.8 8core/6GB RAM/8 TB HDs/8800 NVIDIA | MacBook Pro 15 unibody |

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μπορεί να γίνει αυτό γιατί το Σ700 υποστηρίζει memory stick duo

όχι memory stick duo pro.

 

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

poly krima 8a edina to k750/w800 k 8a eperna piso to s700i - to eixa eroteu8ei auto to kinito...

myi.gr

Φτιάξτε αυτό το "Τροποποίηση υπογραφής" ούτε εικόνα δεν μπορούμε να βάλουμε, έλεος 1 ώρα παλεύω" using safari.:mad:

iPhone 3G Pwned | Mac Pro 2.8 8core/6GB RAM/8 TB HDs/8800 NVIDIA | MacBook Pro 15 unibody |

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μηπως ξερει κανενας site με εφαρμογες για S700i? Βασικα θελω να βaλω mp3 για ringtone και αρνειται κατηγορηματικα! Οποιαδηποτε βοηθεια καλοδεχουμενη!
Link to comment
Share on other sites

εγω που μπηκα τωρα δεν μου ανοιγει download για να κατεβασω,επισης η καταληξη σε μερικων games εκει ειναι jad,αντι για jar.

Κανω κανονικα download αλλα δεν δινει καμια καταληξη σε αρχειο.

Υπαρχει διαφορα αναμεσα σε .jad kai jar?

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω βρει εναν τροπο για να μετατρεπω οτι θελω σε ringtone. Ειναι λιγο μπακαλιστικος αλλα εχω λυσει το προβλημα μου.

 

1)κατεβαζω ενα mp3

2)το μετατρεπω σε wav με το MusicConverter

3)ανοιγω accesories->entertainment->sound record απο τα windows και απο εκει ανοιγω το αρχειο wav

4)κοβω το κοματι εκει που θελω (delete before/after current position)

5)το μετατρεπω σε mp3

6)το στελνω στο κινητο

 

ισως το ξερουν ηδη πολλοι. Απλα ειπα να το γραψω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson S700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...