Jump to content

Τα πάντα για: 3G/HSDPA, GPRS, MMS, Vodafone Internet


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον, χτες επωφεληθηκα απο την προσφορα της βοντα και πηρα το w595! Θα ηθελα να βαλω το surf&email 250 αλλα μου ειπαν οτι δεν ειναι συμβατο με την συσκευη. Ειναι αληθεια?

Και επιπλεον θα μπορω να το χρησιμοποιω στον φορητο?

Link to comment
Share on other sites

αν θες την αποψη μου αφου το κινητακι εχει wifi ειναι υπερβολη να βαλεις κ καποιο πακετο. σχεδον παντου πιανεις κ απο ενα ασυρματο! (τουλαχιστον στην αθηνα και εαν εχεις adsl σπιτι) πηγαινε στον φιλο με το 5800 που ρωταει για τα πακετα ιντερνετ

 

α) Σχεδόν πουθενά δεν θα πιάνεις ασύρματο

β) Οι ταχύτητες των ασύρματων (αυτών που θα βρεις) είναι τάξεις μεγέθους κάτω από αυτές του 3G, σχεδόν άχρηστες.

 

Αν πάρεις iPhone, πρέπει οπωσδήποτε να πάρεις και αντίστοιχο πακέτο.

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Έχω το παρακάτω πρόβλημα με μια ΗΡ 614 συσκευή. Δεν μπορώ να λάβω MMS ενώ το INTERNET δουλεύει κανονικά. Πέρασα τις ρυθμίσεις που μου στείλε η VODAFONE αλλά τίποτα. Απλά να επισημάνω ότι δεν είχαν ρυθμίσεις από ΗΡ614 και μου έστειλαν από μια άλλη που έχει επίσης WIN Mobile. Υπάρχει κάποιος φίλος που μπορεί να βοηθήσει ?
Link to comment
Share on other sites

Γεία σας. Εχω ενεργοπoιήσει την προσφορά για όλο το 2009 που δίνει εκτός από το χρόνο ομιλίας και 30ΜΒ για ίντερνετ. Ποιό προφίλ ίντερνετ χρησιμοποιώ για να συνδεθώ στο ίντερνετ και να καταναλώσω τα 30MB (χωρίς να χρεωθώ δηλαδή);; 'Εχω το samsung omnia.
Link to comment
Share on other sites

Γεία σας. Εχω ενεργοπoιήσει την προσφορά για όλο το 2009 που δίνει εκτός από το χρόνο ομιλίας και 30ΜΒ για ίντερνετ. Ποιό προφίλ ίντερνετ χρησιμοποιώ για να συνδεθώ στο ίντερνετ και να καταναλώσω τα 30MB (χωρίς να χρεωθώ δηλαδή);; 'Εχω το samsung omnia.

 

κανείς;;; :blink:

Link to comment
Share on other sites

To profil είναι to VF Live Prepay. Αν το κινητο σου είναι από τη Vodafone το έχει ήδη μέσα.

 

ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά,βαζοντας καποιος το surf and email με τα 30 ΜΒ δωρεαν κ την πλοηγηση στο vf live χρεωνεται αν χρησιμοποιωντας opera mobile πχ ανοιγει σελιδες; δε μιλαω για ολη τη μερα,αλλα για περιπου 1 ωρα

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά,βαζοντας καποιος το surf and email με τα 30 ΜΒ δωρεαν κ την πλοηγηση στο vf live χρεωνεται αν χρησιμοποιωντας opera mobile πχ ανοιγει σελιδες; δε μιλαω για ολη τη μερα,αλλα για περιπου 1 ωρα

 

Αν δεν ξεπεράσεις τα 30 ΜΒ. Aλλά για browsing 1 ώρα τη μέρα δεν σε φτάνουν με τίποτα τα 30ΜΒ...

Link to comment
Share on other sites

μια σελιδα για να φορτώσει πόσα ΜΒ χρειάζεται;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

μια σελιδα για να φορτώσει πόσα ΜΒ χρειάζεται;

Εξαρτάται τη σελίδα φυσικά...Εγώ που το θέλω για forums και sms, έχω απενεργοποιήσει το κατέβασμα εικόνων.;)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά φτάνουνε . Για 20 λεπτά συνεχούς Browsing . Δλδ για επίσκεψη αρκετών σελίδων (πάνω από 12) έχω φάει 1ΜΒ με ρύθμιση στην opera ποιότητας εικόνων χαμηλή και μέτρια( την άλλαξα κάπου στα μέσα που έκανα browsing) Επίσκεψη στην τελευταία σελίδα που επισκέφτηκα χρειάστηκα 52ΚΒ download και 3ΚΒ upload δεδομένων (σύνολο 55) και ήταν αυτό το link
Link to comment
Share on other sites

μσν μπορώ να χρησιμοποιώ χωρίς χρέωση;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

οχι της βονταφον.. πχ το e buddy που ειναι σε μορφή σελίδας οχι προγράμματος..

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Oταν είναι να χρησιμοποιήσεις κάποια online υπηρεσία πάντα χρεώνεσαι . Και στο ebuddy χρεώνεσαι όταν σου στέλνουν και στέλνεις μνμτα καθώς και όταν αναβαθμίζει κατά τακτά διαστήματα το status των επαφών σου..δλδ αν είναι ακόμα οnline ή offline .
Link to comment
Share on other sites

βάζοντας στο surf & mail θα χρεώνεται επίσης;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

βάζοντας στο surf & mail θα χρεώνεται επίσης;

Το surf&mail δίνει minimum 30 MB. Για msn, sms και φόρουμ που το χρησιμοποιώ εγώ, είναι υπέρ-αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Για μσν υπάρχουν αρκετές εφαρμογές που φυσικά δεν χρεώνεσαι επιπλέον..

Εγώ παλιά που είχα μόνο java χρησιμοποιούσα το mig33 και το ebuddy καμιά φορά.. Πλέον θα χρησιμοποιώ μόνο το slick για κατανάλωση των 30mb το οποίο είναι από τα καλύτερα προγραμματάκια + οτι σου δείχνει πόσα kb ξοδεύεις εκείνη την ώρα!

Έχει ήχους για τα πάντα (νέο μήνυμα, δόνηση, ποιος μπαίνει/βγαίνει) και όταν κάποιος μπαίνει/βγαίνει εμφανίζει ένα μικρό παραθυράκι με το όνομά του για μερικά δευτερόλεπτα!

Link to comment
Share on other sites

πχ,σε 10 λεπτά,πόσα ΚΒ ξοδεύεις;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

πχ,σε 10 λεπτά,πόσα ΚΒ ξοδεύεις;

 

Σε μια ωρα ποσους καφεδες πινεις? :rolleyes:

Δεν υπαρχει απαντηση σ' αυτη την ερωτηση..

Link to comment
Share on other sites

Για μσν υπάρχουν αρκετές εφαρμογές που φυσικά δεν χρεώνεσαι επιπλέον..

Εγώ παλιά που είχα μόνο java χρησιμοποιούσα το mig33 και το ebuddy καμιά φορά.. Πλέον θα χρησιμοποιώ μόνο το slick για κατανάλωση των 30mb το οποίο είναι από τα καλύτερα προγραμματάκια + οτι σου δείχνει πόσα kb ξοδεύεις εκείνη την ώρα!

Έχει ήχους για τα πάντα (νέο μήνυμα, δόνηση, ποιος μπαίνει/βγαίνει) και όταν κάποιος μπαίνει/βγαίνει εμφανίζει ένα μικρό παραθυράκι με το όνομά του για μερικά δευτερόλεπτα!

 

Σε μια ωρα ποσους καφεδες πινεις? :rolleyes:

Δεν υπαρχει απαντηση σ' αυτη την ερωτηση..

 

ε,το μσν την ίδια χρήση κάνει ;-) στο παραπάνω μήνυμα απάντησα..

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχει τύχει να το κοιτάξω ποτέ μέχρι στιγμής.. γιατί συνήθως μπαίνω μέσω wi-fi. Ας πούμε γύρω στα 300kb είναι στα 10 λεπτά αν χρησιμοποιείς το μσν.. αλλά και πάλι δεν είναι στάνταρ αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...