Jump to content

Τα πάντα για: 3G/HSDPA, GPRS, MMS, Vodafone Internet


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αμέσως ενημερώνεται

Στείλε κενό μήνυμα στο 1286 μήπως έχεις την προσφορά για 2 μήνες δωρεάν .

 

θα την λαβουνε ολοι την προσφορα για τους 2 μηνες;

 

κάποιος που να ξέρει ??

Link to comment
Share on other sites

λίγο που δοκίμασα με την speedtest app πιάνει 2.4mbps download και 330kbps upload το 808 με vodafone 3g hsdpa. Εσείς πόσο πιάνετε?
Link to comment
Share on other sites

λίγο που δοκίμασα με την speedtest app πιάνει 2.4mbps download και 330kbps upload το 808 με vodafone 3g hsdpa. Εσείς πόσο πιάνετε?

 

Παίζει ρόλο και η περιοχή.

Τώρα Μαρούσι, μέσω του ταμπλετ μου, 3999 στο download, 186 upload.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

'Εχω ένα 24μηνο unlimited 45 που λήγει τον Ιούλιο.. Τα 300mb που έχει δεν μου φτάνουν στο στρατό ούτε για 10 μέρες. :lol:

 

Δεν υπάρχει τρόπος να προσθέσω κανα πακέτο με extra megabytes?? γιατί μου χρεώνει 5€/100mb κάθε φορά που ξεπερνάω το όριο

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργείς ένα νέο προφίλ ίντερνετ, βάζοντας ως apn το web.session

Συνδέεσαι σε μια οποιαδηποτε σελίδα μέσω κινητού και σου ανοίγει η ιστοσελίδα αγοράς των πακέτων καρτοιντερνετ.

Μηνιαίο όριο αγοράς 40 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

ή έστω αγοράζεις με 20 ευρώ 2GB για 15 ημέρες και τον υπόλοιπο μήνα πας με το κανονικό πακέτο
Link to comment
Share on other sites

Εχω κατεβασει μια εφαρμογη απο android για data counter.Εχω

μεγαλη απόκλιση απο την βονταφον.Μιλαμε για mb διαφορα οχι λιγο.Η εφαρμογη δεν ειναι ακριβεις η η βονταφον λετε;

Link to comment
Share on other sites

Εχω κατεβασει μια εφαρμογη απο android για data counter.Εχω

μεγαλη απόκλιση απο την βονταφον.Μιλαμε για mb διαφορα οχι λιγο.Η εφαρμογη δεν ειναι ακριβεις η η βονταφον λετε;

 

Η εφαρμογή εννοείται!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω κατεβασει μια εφαρμογη απο android για data counter.Εχω

μεγαλη απόκλιση απο την βονταφον.Μιλαμε για mb διαφορα οχι λιγο.Η εφαρμογη δεν ειναι ακριβεις η η βονταφον λετε;

 

Νομίζω πως η τιμολόγηση γίνεται ανά 10ΚΒ, και μάλλον για αυτό υπάρχει η απόκλιση.

Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε για διαφορα της ταξεως 25mb στα 100mb.Οτι βημα χρέωσης και να εχει δεν γινετε.Με την wind ειχα ελάχιστη απόκλιση(γυρω στα 1-2).Τεσταρετε και εσεις,αν ειμαι λαθος διορθωστε με.
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω τις ταχύτητες που πιάνω με το 3G στο ταμπλετ και βλέπω πρόβλημα στο upload.

Και στο speedtest application του store αλλά και στο site της Vodafone στο speedtest.vodafone.gr/index.html , χτυπάω download στα 4.600-4.900kbps , αλλά στο upload παίζω στα 200kbps περίπου που είναι χάλια.

Latency στα 53ms

 

Γιατί τόσο χάλι το Upload? Περιοχή Μαρούσι

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσα το "κατέβασμα" μέσω μtorrent και δεν πίστευα ότι με δύο γραμμές δικτύου 3ης γενιάς έπιασα ακόμη και τα 325kb/sec. :D

 

http://i50.tinypic.com/1znqxpd.png

 

Όταν προσπαθώ να "κατεβάσω" από άλλες ιστοσελίδες (microsoft, ati, hp κτλ), η μέγιστη ταχύτητα είναι 80-90kb/sec, ενώ στο μTorrent και με 13 seeders, κάτω από 100kb/sec δεν έχω δει. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε για διαφορα της ταξεως 25mb στα 100mb.Οτι βημα χρέωσης και να εχει δεν γινετε.Με την wind ειχα ελάχιστη απόκλιση(γυρω στα 1-2).Τεσταρετε και εσεις,αν ειμαι λαθος διορθωστε με.

 

Να διορθωσω οτι ο μετρητης τελικα ηταν λαθος και οχι η vodafone.Εχει μια ιδιαιτεροτητα στον τροπο μετρησης και βγαινει λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Νέα απώλεια 3g στους Αμπελόκηπους, Μιχαλακοπούλου μεταξύ κτιρίου Infote και Μεσογείων. Ένδειξη 3G αλλά μόλις πας να χρησιμοποιήσεις δεδομένα, έχεις ταχύτητες gprs!!!

Ένα μεγάλο μπράβο στο κόκκινο δίκτυο για το... 4G το οποίο μας παρέχει (αποκλειστικά μέσα στα... καταστήματά της)!!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί μου φίλοι, έχω μια ερώτηση να σας κάνω

 

Έχω το φοιτητικό mobile univeristy internet του ΕΔΕΤ με 4.74 ευρώ για 4GB το μήνα. Έχω αγοράσει επίσης και το άσπρο vodafone mifi hotspot που το χρησιμοποιώ για αυτό το πρόγραμμα και δουλεύει θαυμάσια.

 

Έχω γλυκαθεί όμως ( :p ) από το συμβόλαιο της wind που δίνει 30GB (πρακτικά απεριόριστα, ακόμα και σε μη φοιτητές!) με μόνο 24.99 το μήνα!

 

Ερώτηση: Μπορώ να χρησιμοποιήσω το mifi hotspot της vodafone με τη sim της wind για να εκμεταλλευθώ το πρόγραμμα 24.99 ευρώ / 30 GB ;;

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί μου φίλοι, έχω μια ερώτηση να σας κάνω

 

Έχω το φοιτητικό mobile univeristy internet του ΕΔΕΤ με 4.74 ευρώ για 4GB το μήνα. Έχω αγοράσει επίσης και το άσπρο vodafone mifi hotspot που το χρησιμοποιώ για αυτό το πρόγραμμα και δουλεύει θαυμάσια.

 

Έχω γλυκαθεί όμως ( :p ) από το συμβόλαιο της wind που δίνει 30GB (πρακτικά απεριόριστα, ακόμα και σε μη φοιτητές!) με μόνο 24.99 το μήνα!

 

Ερώτηση: Μπορώ να χρησιμοποιήσω το mifi hotspot της vodafone με τη sim της wind για να εκμεταλλευθώ το πρόγραμμα 24.99 ευρώ / 30 GB ;;

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ναι θα μπορεις αλλα δες αμα εχεις 3g σημα απο τη wind...

Link to comment
Share on other sites

ναι θα μπορεις αλλα δες αμα εχεις 3g σημα απο τη wind...

 

Το κινητό μου δείχνει μόνο "μπάρες" στο σήμα. Πώς να ξέρω αν είναι 3g ή όχι;

Θα κάνω το πρόγραμμα μόνο για 2 μήνες (χωρίς εξοπλισμό για να μπορώ να φύγω στο 2μηνο) γι' αυτό ρωτάω αν θα δουλέψει με το Mifi hotspot της vodafone.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου δείχνει μόνο "μπάρες" στο σήμα. Πώς να ξέρω αν είναι 3g ή όχι;

Θα κάνω το πρόγραμμα μόνο για 2 μήνες (χωρίς εξοπλισμό για να μπορώ να φύγω στο 2μηνο) γι' αυτό ρωτάω αν θα δουλέψει με το Mifi hotspot της vodafone.

 

δεσ στις ρυθμισεις τις συσκευης εαν εχει επιλεχθει το 3g ή οχι .. Πιστευω οτι θα δουλεψει κανονικα εξαλλου δεν ειναι κλειδωμενο απο οσο ξερω αρκει να αλλαξεις τις ρυθμισεις συνδεσης .

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ!! ΤΗΑΝΚΣ
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ!! ΤΗΑΝΚΣ

 

Η κατεβασε το speedtest από το play store και τρέξε το τεστ.

Αν πιάσεις πάνω από 4mbps είσαι σε 3g.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Η κατεβασε το speedtest από το play store και τρέξε το τεστ.

Αν πιάσεις πάνω από 4mbps είσαι σε 3g.

 

Γιατί εαν πιάνει 2 Δεν θα ειναι;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση . Σας έχει τύχει να πάτε σε 3g hotspot της vodafone και ενώ είναι δωρεάν να σε χρεώνει ; Εμένα μου έτυχε το Σαββάτο . Και κάλεσα την εξυπηρέτηση πελατών το ανέφερα με ευχαρίστησαν μου είπαν ότι θα με πιστώσουν και όσο την είδατε εσείς την είδα και εγώ την πίστωση .Αίσχος για άλλη μια φορά vodafone .Μα τόση αισχροκαίρδεια ποιά ;
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση . Σας έχει τύχει να πάτε σε 3g hotspot της vodafone και ενώ είναι δωρεάν να σε χρεώνει ; Εμένα μου έτυχε το Σαββάτο . Και κάλεσα την εξυπηρέτηση πελατών το ανέφερα με ευχαρίστησαν μου είπαν ότι θα με πιστώσουν και όσο την είδατε εσείς την είδα και εγώ την πίστωση .Αίσχος για άλλη μια φορά vodafone .Μα τόση αισχροκαίρδεια ποιά ;

 

Τα λάθη της vodafone είναι πάντα εις βάρους του πελάτη. Η κουτοπονηριά είναι εντυπωμένη βαθιά μέσα στον κώδικα του software που χρησιμοποιεί αυτή η εταιριά για να λειτουργεί η επιχείρησή της. Με έχουν χρεώσει παραπάνω πάγια, με έχουν χρεώσει sms που είχα στείλει για ενημέρωση υπολοίπου (που θα έπρεπε να είναι δωρεάν), με έχουν χρεώσει φόρο κινητής τηλεφωνίας σε data-πρόγραμμα και ΚΑΝΑΝΕ ΤΟΝ ΚΙΝΕΖΟ. Η εταιρία είναι πραγματικά Γ-Τ-Π-Κ.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Τα λάθη της vodafone είναι πάντα εις βάρους του πελάτη. Η κουτοπονηριά είναι εντυπωμένη βαθιά μέσα στον κώδικα του software που χρησιμοποιεί αυτή η εταιριά για να λειτουργεί η επιχείρησή της. Με έχουν χρεώσει παραπάνω πάγια, με έχουν χρεώσει sms που είχα στείλει για ενημέρωση υπολοίπου (που θα έπρεπε να είναι δωρεάν), με έχουν χρεώσει φόρο κινητής τηλεφωνίας σε data-πρόγραμμα και ΚΑΝΑΝΕ ΤΟΝ ΚΙΝΕΖΟ. Η εταιρία είναι πραγματικά Γ-Τ-Π-Κ.

 

Φανταζομαι οτι δεν σε χρεωνει παγιο για 6 μηνες, παλι το λαθος υπερ της εταιριας ειναι.

 

Φαντασου τωρα, η καθε εταιρια επισημα, να βγαινει και να γενικοποιει τις εμπειρειες της απο τους πελατες.

ολους κλεφτες θα μας ειχε βγαλει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...