Jump to content

Τα πάντα για: 3G/HSDPA, GPRS, MMS, Vodafone Internet


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mouris (26 Νοέ. 2004 , 18:14)

 

Μηπως ξερει καποιος να μου πει τις ρυθμισεις MMS για το sonyericsson S700; Εχω παει στο site της vodafon αλλα δεν τις εχουν βαλει.

 

Ρυθμισεις MMS για S700 θα βρείς εδώ ;)
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι ως ασχετος και καινουργιος με αυτα?

Οταν στελνω ενα mms απο το ιντερνετ στο κινητο κ μου δειχνει οτι κατεβαζει το mms (me gprs) χρεωνομαι τοτε ετσι?

Κ κατι ακομα πως μπορω να στειλω email απτο κινητο? Συμφερει η οχι?

Link to comment
Share on other sites

όταν λαμβάνεις mms δεν χρεώνεσαι. μπορείς να στείλεις e-mail σαν mms... χρεώνεται κανονικά σαν να ήταν προσ κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος geovass ( 6 Νοέ. 2004 , 10:24)

 

Παιδια, τι Outgoing ονομα πρεπει να βαλω στις ρυθμισεις για να στελνω e-mail απο το PDA μου?

Εχω ενεργοποιησει internet over gprs και email δεχομαι. Δεν μπορω ομως να στειλω. ;)

 

 

Γεια χαρά,

ίσως να έχεις βρει την λύση μετά από τόσο καιρό, αλλά ας υπάρχει για το αρχείο :)

 

Σαν outgoing/smtp server δοκίμασα το mail.panafonet.gr και έπαιξε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος RootX (27 Νοέ. 2004 , 13:07)

 

Γεια χαρά,

ίσως να έχεις βρει την λύση μετά από τόσο καιρό, αλλά ας υπάρχει για το αρχείο :)

 

Σαν outgoing/smtp server δοκίμασα το mail.panafonet.gr και έπαιξε κανονικά.

 

 

Το βρηκα πριν απο 2 ωρες !

Σε ευχαριστω ομως ! ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος TLG (27 Νοέ. 2004 , 21:21)

 

Παιδια μπορειτε και συνδεεστε vodafone live η μεσω GPRS αυτη τη στιγμη?

 

Κανονικότατα...
Link to comment
Share on other sites

Ναι ..και εγω τωρα συνδεομαι κανονικα...

Την ωρα που εστειλα το μυνημα τα τρια κινητα που εχω με vodafone live δεν ειχαν καθολου GPRS σημα ..

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να με ενημερώσετε αν τα Vodafone Live 3G κινητά , SE Z1010 & V800, έχουν την δυνατότητα να χρησιμοποιήθούν και απο sim κάρτες άλλων μη 3G δικτύων, π.χ. Cosmote. Επίσης αν η 3G κάρτα που θα προμηθευτώ μπορεί να χρησιμοποιηθεί και απο άλλα κινητά σαν απλή χρήση 2G , π.χ. απο SE P800 για χρήση κλήσεων απλών και περιήγηση στο Ιντερνετ. Επίσης αν η χρήση του Ιντερνετ με τον τελευταίο τροπο που σας αναφέρω, δηλαδή με Ρ800 είναι δωρεάν στο Vodafone 120.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας!

george cc
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος george cc (30 Νοέ. 2004 , 11:58)

 

Ηθελα να με ενημερώσετε αν τα Vodafone Live 3G κινητά , SE Z1010 & V800, έχουν την δυνατότητα να χρησιμοποιήθούν και απο sim κάρτες άλλων μη 3G δικτύων, π.χ. Cosmote. Επίσης αν η 3G κάρτα που θα προμηθευτώ μπορεί να χρησιμοποιηθεί και απο άλλα κινητά σαν απλή χρήση 2G , π.χ. απο SE P800 για χρήση κλήσεων απλών και περιήγηση στο Ιντερνετ. Επίσης αν η χρήση του Ιντερνετ με τον τελευταίο τροπο που σας αναφέρω, δηλαδή με Ρ800 είναι δωρεάν στο Vodafone 120.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας!

 

Νομίζω πως ναι και στα 2 ερωτήματα. Τώρα για τρίτο που αναφέρεις δεν ισχύει (το SE P800 δεν είναι καν 3G :blink: ) :)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σήμερα έχω στείλει αρκετά MMS αλλά τα περισσότερα από αυτά δεν έχουν παραδοθεί ακόμα και μετά από 4 ώρες. Έχω Vodafone CU. Εϊναι φυσιολογικό αυτό;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

τυχαίνουν αυτά... εγώ από το πρωι έχω στείλει 15 και μόνο 2 χάθηκαν στην πορεία... άμα συνεχιστεί επικοινώνισε με το cc... (να υποθέσω ότι και εσύ έχεις δωρεάν, ε?)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος antonis_wrx (10 Δεκ. 2004 , 17:14)

 

τυχαίνουν αυτά... εγώ από το πρωι έχω στείλει 15 και μόνο 2 χάθηκαν στην πορεία... άμα συνεχιστεί επικοινώνισε με το cc... (να υποθέσω ότι και εσύ έχεις δωρεάν, ε?)

 

 

Ναι, σωστά υποθέτεις! :) Πάντως άσχημο αυτό με το να χάνονται. Που να τα πληρώνεις κιόλας και να χάνονται...

Όπως αναφέρω και στο άλλο thread δεν ξέρω μήπως φταίει το αρνητικό υπόλοιπο της κάρτας που δεν πάνε σε άλλα δίκτυα. Πάντως από το κινητό φεύγαν κανονικά. Τώρα βγάζει μήνυμα για σφάλμα.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα με το c.c. από όπου μου είπαν ότι αφού το MMS φεύγει από το κινητό, ίσως να φταίει η ΤΙΜ. Το θέμα είναι ότι δεν έχω κάποιον σε Cosmote να στείλω για να δω αν πηγαίνει εκεί.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά (είμαι εντελώς καινούργιος στο δίκτυο της VODA) για όποιον από εδώ ξέρει ....

 

Ποιές ρυθμίσεις πρέπει να βάλω στον NETFRONT 3.1 για να συνδέομαι με το 6630 στο διαδίκτυο (έχω VODAFONE A LA CARTE) ???? Προσπαθώ να συνδεθώμε τις ρυθμίσεις του προγράμματος και μου βγάζει DNS error :o :o

 

Εχω 2 access points 1) VF LIVE! PREPAY 2) VF MMS (μου τα έστειλαν με sms)

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για την απάντησή σας...

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

χρειάζεσαι να έχεις internet over gprs κάτι το οποίο δεν δίνει η vf στα καρτοκινητά της... μόνο στις συνδέσεις...
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας βρε παιδιά πως μπορώ να μοιράσω το internet του κινητού μου στο Η/Υ ; Να μπορώ δηλαδή να σερφάρω με ταχύτητες 3G στα Windows XP ???
Link to comment
Share on other sites

molis pira mia voda cu 3g cart. thn energopoihsa, ti allo prepei na kano gia na paro rithmiseis gia 3g internet apo to kinito oxi pc! (free den einai?)

 

PLZ! peite!

Link to comment
Share on other sites

Poulane CU 3G :eek: ????

Makari na eixa simbato kinito :rolleyes:

Thelo kinito pou na exei ta eksis: Quadband GSM, Quadband CDMA EV-DV, iDEN, GPRS, EDGE, dualband UMTS, 3MP kamera me 15x analogiko zoum, FM Radio, TV tuner, Bluetooth, WiFi, na einai smartphone me pliktrologio kai POLLA programmata kai arketi mnimi, othoni 272k, touchscreen, GPS kai anagnorisi daktilikon apotimoaton....diatheto 1000 euro LOL:)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

παιδια μια ερωτησουλα...δεν ξερω απο ιντερνετ κινητων...

εχει διαφορα το ιντερνετ απο το WAP?

κ αν ναι εχει διαφορα κ στη χρεωση αν μπαινεις σε wap σελιδες (αν δεν κανω λαθος wap ειναι αυτες που ειναι πιο απλες μονο Link κ εικονιδιο για να διαβαζονται ευκολα απο κιν σωστα?) κ αν μπαινεις σε κανονικες.?

ποια η χρεωση ανα ΚΒ?

 

κ τελος οταν πηρα στη Voda να μου στειλουν τις ρυθμισεις μου ειπε αν θελω να ενεργοποιησω το Live! Αυτο τι ειναι εκεινη η σελιδουλα για να κατεβασεις ringtones κ αλλες τετοιες βλακειουλες κ να σου πιασουν τον κ..Ο!? (παρεπιπτοντως εκεινη ειναι wap σελιδα σωστα?)

 

thanx

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...