Jump to content

Τα πάντα για: 3G/HSDPA, GPRS, MMS, Vodafone Internet


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για καρτοκινητα δεν ρώτησα, αλλα για συμβόλαια με ενεργό προγράμματα δεδομένων, θα είναι απεριόριστο (μετά τα 3gb πέφτει η ταχύτητα).

πού τα δες τα 3GB? 500ΜΒ είναι η προσφοράα

Link to comment
Share on other sites

πού τα δες τα 3GB? 500ΜΒ είναι η προσφοράα

 

Κι εγω αυτο δεν εχω καταλαβει!!! Τα 500 ειναι για τα καρτοκινητα?? ας απαντησει καποιος που εχει ρωτησει σε μαγαζι!! Πολυ μπερδεμα λεμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω αυτο δεν εχω καταλαβει!!! Τα 500 ειναι για τα καρτοκινητα?? ας απαντησει καποιος που εχει ρωτησει σε μαγαζι!! Πολυ μπερδεμα λεμε!!!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4217176#post4217176

EDIT: λάθος μου, σε συμβόλαια δεν αναφέρει κάτι για όριο δεδομένων..

για καρτοκινητα,καρτοσυμβολαια δίνει δώρο 500ΜΒ σε όποιον αγοράσει ή έχει ήδη από πριν ένα πακέτο ίντερνετ.(πχ αγοράζεις σε καρτοκινητό με 5€ 600ΜΒ, κι έχεις επιπλέον δώρο 500ΜΒ). αλλιώς αν δεν έχεις πακέτο ίντερνετ παίρνεις 500ΜΒ για τη βδομάδα 6-13 αυγούστου.

Edited by gerstavros2
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4217176#post4217176

δίνει δώρο 500ΜΒ σε όποιον αγοράσει ή έχει ήδη από πριν ένα πακέτο ίντερνετ.(πχ αγοράζεις σε καρτοκινητό με 5€ 600ΜΒ, κι έχεις επιπλέον δώρο 500ΜΒ). αλλιώς αν δεν έχεις πακέτο ίντερνετ παίρνεις 500ΜΒ για τη βδομάδα 6-13 αυγούστου.

EDIT: λάθος μου, σε συμβόλαια δεν αναφέρει κάτι για ότιο δεδομένων..

 

Στα "ψιλα γραμματα" δεν αναφερει πουθενα τα προγραμματα συμβολαιου!!! Εκει μπερδευομαι!!!

Link to comment
Share on other sites

Στα "ψιλα γραμματα" δεν αναφερει πουθενα τα προγραμματα συμβολαιου!!! Εκει μπερδευομαι!!!
πάρε τηλ 2106702000 και ρώτα
Link to comment
Share on other sites

πού τα δες τα 3GB? 500ΜΒ είναι η προσφοράα

 

Αν το διαβασεις προσεκτικα θα δεις οτι δεν αναφερει πουθενα συνδρομητες συμβολαιου στα 500.

Link to comment
Share on other sites

Για καρτοκινητα δεν ρώτησα, αλλα για συμβόλαια με ενεργό προγράμματα δεδομένων, θα είναι απεριόριστο (μετά τα 3gb πέφτει η ταχύτητα).

 

Γνωρίζεις αν ισχυει: ενσωματωμένος όγκος + 3 GB ή το σύνολο των καταναλωθέντων GB να είναι έως και 3 GB μέχρι να πέσει η ταχυτητα;

 

Π.χ. αν κάποιος είναι στο UL 100 θα έχει σύνολο 4,5 GB και μετά περιορισμό ταχύτητας ή 1.5 GB του προγράμματος + άλλο 1.5 δώρο μέχρι να συμπληρωθούν τα 3 GB και ρίξιμο ταχύτητας;

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεις αν ισχυει: ενσωματωμένος όγκος + 3 GB ή το σύνολο των καταναλωθέντων GB να είναι έως και 3 GB μέχρι να πέσει η ταχυτητα;

 

Π.χ. αν κάποιος είναι στο UL 100 θα έχει σύνολο 4,5 GB και μετά περιορισμό ταχύτητας ή 1.5 GB του προγράμματος + άλλο 1.5 δώρο μέχρι να συμπληρωθούν τα 3 GB και ρίξιμο ταχύτητας;

3GB σύνολο
Link to comment
Share on other sites

Τελικά οι άνθρωποι σ' αυτή τη vodafone δεν παίζονται με τίποτα. Έχω το internet unlimited 3gb για το κινητό, κι εκεί που είμαι 4 ημέρες πριν τη λήξη των GB, μου έρχεται sms ότι έχω φτάσει το 80% της χρήσης στο internet. Όλα καλά ως εδώ, την επόμενη ημέρα όμως έρχεται sms ότι έφτασα το όριο χρήσης δεδομένων και φυσικά η ταχύτητα πέφτει κατακόρυφα. Η εφαρμογή της vodafone μου έδειχνε ότι απομένουν άλλα 520MB, κι ο μετρητής του android έλεγε πως έχω καταναλώσει 2,47 GB. Παίρνω τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών και μου λένε ότι είμαι στα 2,97 GB κι ότι η εφαρμογή τη vodafone δεν μετράει σωστά, αφού δείχνει ό,τι δείχνει και το σύστημά τους, το οποίο επίσης δεν μετράει σωστά. Κι αναρωτιέμαι... μας δουλεύουν; Και στην τελικά αφού το δικό τους σύστημα έχει πρόβλημα, γιατί δεν το διορθώνουν ή να το ρυθμίσουν προς όφελος του πελάτη; Δεν νομίζω να αποκλίνει 500MB το σύστημά τους, είναι 20% απόκλιση, αν σκεφτούμε ότι στα 2,5 GB μου μετράει άλλα 0,5 GB.. Στο λογαριασμό που εκδόθηκε, γράφει ότι κατανάλωσα περίπου 2600 ΜΒ... Έχει αντιμετωπίσει κανείς τόση απόκλιση;
Link to comment
Share on other sites

Τελικά οι άνθρωποι σ' αυτή τη vodafone δεν παίζονται με τίποτα. Έχω το internet unlimited 3gb για το κινητό, κι εκεί που είμαι 4 ημέρες πριν τη λήξη των GB, μου έρχεται sms ότι έχω φτάσει το 80% της χρήσης στο internet. Όλα καλά ως εδώ, την επόμενη ημέρα όμως έρχεται sms ότι έφτασα το όριο χρήσης δεδομένων και φυσικά η ταχύτητα πέφτει κατακόρυφα. Η εφαρμογή της vodafone μου έδειχνε ότι απομένουν άλλα 520MB, κι ο μετρητής του android έλεγε πως έχω καταναλώσει 2,47 GB. Παίρνω τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών και μου λένε ότι είμαι στα 2,97 GB κι ότι η εφαρμογή τη vodafone δεν μετράει σωστά, αφού δείχνει ό,τι δείχνει και το σύστημά τους, το οποίο επίσης δεν μετράει σωστά. Κι αναρωτιέμαι... μας δουλεύουν; Και στην τελικά αφού το δικό τους σύστημα έχει πρόβλημα, γιατί δεν το διορθώνουν ή να το ρυθμίσουν προς όφελος του πελάτη; Δεν νομίζω να αποκλίνει 500MB το σύστημά τους, είναι 20% απόκλιση, αν σκεφτούμε ότι στα 2,5 GB μου μετράει άλλα 0,5 GB.. Στο λογαριασμό που εκδόθηκε, γράφει ότι κατανάλωσα περίπου 2600 ΜΒ... Έχει αντιμετωπίσει κανείς τόση απόκλιση;

 

Έχω γκρινιάξει για το συγκεκριμένο θέμα στο thread του mobile internet.

Υπολογίζουν λάθος τα MB, με 1000bytes αντί για 1024.

Link to comment
Share on other sites

1 Aυγουστου κ ακομα τα περιμενω τα 500ΜΒ .

Λετε να ειμαι ανυπομονος;;;;

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

1 Aυγουστου κ ακομα τα περιμενω τα 500ΜΒ .

Λετε να ειμαι ανυπομονος;;;;

Καλό μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα.

Καλο μηνα!!!

Εσύ τα πήρες;;;

Κ κατι ακομα υπαρχει κάποιο πακέτο ομιλίας που εχει τον πρωτο μηνα δωρεάν όπως το SE100;;;

Edited by tsafou
Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει δωρεάν πακέτο ομιλίας ,αλλά υπάρχουν τρία δωρεάν πακέτα Internet- ένα από αυτά έχει και μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

1 Aυγουστου κ ακομα τα περιμενω τα 500ΜΒ .

Λετε να ειμαι ανυπομονος;;;;

εμένα μου ρθε μήνυμα ότι πήρα το 1.5GB δώρο, αλλά στο υπόλοιπο στο vodafonecu.gr δεν τα χει

Link to comment
Share on other sites

εμένα μου ρθε μήνυμα ότι πήρα το 1.5GB δώρο, αλλά στο υπόλοιπο στο vodafonecu.gr δεν τα χει

Δεν άντεξα κ πήρα εξυπηρέτηση πελατών ! Μου πε η κα πως μπορεί να μην φαίνεται αλλα τα χω πάρει τα 500ΜΒ!αρα όλα καλα!

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα κ πήρα εξυπηρέτηση πελατών ! Μου πε η κα πως μπορεί να μην φαίνεται αλλα τα χω πάρει τα 500ΜΒ!αρα όλα καλα!

 

Δεν πήρες 500 ΜΒ

 

1.5 GB πήρες

Link to comment
Share on other sites

Δεν πήρες 500 ΜΒ

 

1.5 GB πήρες

Φοβερό;;; Κ ακομα δεν εχω βάλει λεφτά στην κάρτα!

Πήρα κ 1,5 απ whatsup πήρα κ 3 απο το συμβόλαιο που εχω ε θα λιωσω!!

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το ίδιο ήρθε αλλά το υπόλοιπο πως θα το μαθαίνουμε; Εκτός φυσικά από το μετρητή του τηλεφώνου.

 

Και κάτι άλλο στο σάιτ τώρα έχει 2 τρόπους ενεργοποίησης της προσφοράς των 500ΜΒ. Το ένα με αυτόματη ανανέωση και το άλλο χωρίς αυτόματη ανανέωση. Το θέμα είναι πως και στους 2 τρόπους η αποστολή ενεργοποίησης είναι ίδια δηλαδή "SE 100" ή "ΣΕ 100 ” στο 19109. Τι θέλει να πει ο ποιητής;

Edited by tripolis
Link to comment
Share on other sites

Θέλει να πεί πως είναι λάθος

surf100 είναι η απλή αγορά πακε΄του

και Se100 η μηνιαία ανανέωση

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ 100 στελναμε και πριν 1 μηνα για απλη αγορα που δεν υπηρχε η αυτοματη ανανεωση, δεν πιστευω τωρα να μας παρουν 5ε αυτοματα χωρις να θελουμε....
Link to comment
Share on other sites

Ναι λοιπόν πίστεψε το , άλλαξε , τώρα με se100 παίρνεις την αυτόματη ανανέωση ( η πρώτη δωρεάν )
Link to comment
Share on other sites

Εννοω πως επειδη ειχα στειλει αυτη την εντολη πριν 1 μηνα περιπου και σε 1 βδομαδα ληγει το πακετο δεν πιστευω να μου ανανεωσουν αυτοματα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...