Jump to content

[Επίσημο] Motorola BACKFLIP


harryal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

Καρα-τσιμπημένο εννοείται, αλλά τι περιμένεις από παραεισαγωγές; Επίσημα κυκλοφορεί στο Ιτάλια δίπλα, οπότε δεν είναι σπάνιο θέαμα και στο ebay.it ;)
Link to comment
Share on other sites

Καρα-τσιμπημένο εννοείται, αλλά τι περιμένεις από παραεισαγωγές; Επίσημα κυκλοφορεί στο Ιτάλια δίπλα, οπότε δεν είναι σπάνιο θέαμα και στο ebay.it ;)

 

το πιο φθηνό που είδα στο ebay.it είναι στα 436 με τα μεταφορικά... οπότε μάλλον θα το προτιμήσω από Ελλάδα με 20 ευρώ περισσότερα και από κάποιο φυσικό κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

το πιο φθηνό που είδα στο ebay.it είναι στα 436 με τα μεταφορικά... οπότε μάλλον θα το προτιμήσω από Ελλάδα με 20 ευρώ περισσότερα και από κάποιο φυσικό κατάστημα.

 

Να σου πω δεν τσέκαρα, απλά είχα δει πως κυκλοφόρησε επίσημα εκεί, οπότε υπέθεσα ότι στο ebay θα υπάρχει κάποια φθηνή προσφορά :S Μαζί σου :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μου αρέσει πάρα πολύ το Backflip, τις τελευταίες μέρες το κοιτάω αρκετά, έχει πολύ καλά χαρακτηριστικά!

Αλλά έχει τιμή σχετικά υψηλή (460 ευρώ) και από την άλλη δεν ξέρουμε πότε θα πάρει αναβάθμιση σε Android 2.1 (για 2.2 δεν το συζητάμε..) γιατί ακόμα με την 1.5 είναι...

 

Αν είχε μια τιμή εκεί γύρω στα 350-400 θα είχε περισσότερο αγοραστικό κοινό. Τώρα στα 460 ευρώ κοιτάς αλλού εκτός αν σου αρέσει πάρα πολύ.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, είναι γ@μ@το το σχέδιό του.

Αν και όταν η τιμή του πέσει σε φυσιολογικά επίπεδα, θα είναι μέσα στις επιλογές μου για δεύτερο κινητό.

 

Αλήθεια, ο μηχανισμός περιστροφής της οθόνης είναι αυτόματος η πρέπει να κάνεις όλη την διαδρομή μέχρι να κουμπώσει?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Βεβαίως.

 

Αγορασμένο από γερμανικό ebay, η τιμή του τώρα κυμαίνεται στα 150 ευρώ περίπου για συσκευή αμεταχείριστη του κουτιού ή ακόμα και σφραγισμένη.

 

Εμένα με έχει βολέψει πολύ λόγω του hardware πληκτρολογίου του. Επισήμως η Motorola έχει δώσει το Android 2.1 μόνο στα αμερικάνικα backflip της AT&T αλλά ευτυχώς που υπάρχουν τα αστέρια του modding και έχουν κάνει port την 2.1 και για τα backflip του υπόλοιπου πλανήτη!

 

Εγώ χρησιμοποιώ αυτό το firmware του j_r0dd και δεν έχω πρόβλημα.

 

Το μόνο που πρέπει να λάβει κανείς υπ'όψη του είναι ότι η συσκευή δεν είναι και η πιο γρήγορη (πχ το Angry Birds αρκετές φορές νομίζεις ότι τρέχει σε αργή κίνηση) αλλά για καθημερινή χρήση τηλεφώνου/browsing είναι μια χαρά.

 

Να υπενθυμίσω ότι τα μενού της συσκευής δεν είναι στα ελληνικά αλλά μπορείς να έχεις κανονικά ελληνικό πληκτρολόγιο, επαφές, μηνύματα κλπ με τη χρήση του γνωστού GreekIME από το market.

 

Αν έχετε και άλλες απορίες ρωτήστε με, θα προσπαθήσω να βοηθήσω όσο μπορώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

καλησπερα σας

πως μπορω να ρουταρω το συγκεκριμενο ανδροιδ? μπορω επισης να περασω καμια καστομ ρομ???

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πλέον η Cyanogen Mod 7.1 για το Backflip (είναι επίσημα υποστηριζόμενη συσκευή). Την έχω περάσει στο Backflip μου και λειτουργεί μια χαρά. Η σχετική σελίδα με τη ROM βρίσκεται εδώ.

 

Όπως έχω γράψει πιο πάνω, λόγω hardware (είναι κάπως ηλικιωμένη συσκευή) δεν είναι και ό,τι πιο γρήγορο υπάρχει, αλλά για περίπου 80 ευρώ που κυκλοφορεί στο ebay νομίζω ότι είναι μια ενδιαφέρουσα λύση.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα σας

πως μπορω να ρουταρω το συγκεκριμενο ανδροιδ? μπορω επισης να περασω καμια καστομ ρομ???

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=869665

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι και χρονια πολλα σε ολους!

εχω ΤΕΡΑΣΤΙΟ προβλημα...εμεινα απο κινητο...

λοιπον εκανα ρουτ ολα καλα! τελεια! παω να περασω καστομ ρομ χωρις να κανω μπακαπ πρωτα την παλια την περναω κι αυτη ως εκει καλα...με το που κανω επαννεκινηση δεν ανοιγει καστανο! κανει συνεχως επανεκινησεις.εχω δοκιμασει ενα σωρο καστομ ρομς αλλα συνεχεια κανει το ιδιο.χρειαζομαι τα φωτα των ειδικων εδω παιδια γιατι εχω χασει τον μπουσουλα...το τηλεφωνο δεν εχει δουλεψει ουτε 3 μερες και τωρα τα χει παιξει!επισης οταν εκανα ρουτ αλλαξα και το recovery αν βοηθαει καπως.υπαρχει τροπος να το κανω μαμα το κινητο? δεν μπορω να βρω πουθενα την αρχικη ρομ.

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Αν εκανα λεει; Καθε φορα πριν δοκιμασω καποια αλλη ρομ!

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

το προβλημε λυθηκε! ηθελε αναβαθμιση το radio....

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...