Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο φάκελο android ή χύμα στην κάρτα μνήμης πρέπει να έχεις ένα φάκελο media και μέσα εκεί,κάποιους υποφακέλους

Για τον ήχο κλήσης,βάζεις το mp3 στο φάκελο media\ringtones και για τα sms στο media\notifications και το επιλέγεις από τις ρυθμίσεις--->ήχος--->ήχος κλήσης τηλεφώνου και για τα μηνύματα πας στα μηνύματα και πατάς μενού--->ρυθμίσεις--->ήχος ειδοποίησης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο φάκελο android ή χύμα στην κάρτα μνήμης πρέπει να έχεις ένα φάκελο media και μέσα εκεί,κάποιους υποφακέλους

Για τον ήχο κλήσης,βάζεις το mp3 στο φάκελο media\ringtones και για τα sms στο media\notifications και το επιλέγεις από τις ρυθμίσεις--->ήχος--->ήχος κλήσης τηλεφώνου και για τα μηνύματα πας στα μηνύματα και πατάς μενού--->ρυθμίσεις--->ήχος ειδοποίησης

 

το κανω απο το κινητο μεσα που το εχω σε αλλο φακελο(my documents) ,πριν βαλω android,αντιγραφη και επικολληση μεσα εκει που μου λες αλλα δεν μου το εμφανιζει!Δεν κανω κατι λαθος!

Link to comment
Share on other sites

Καποιο λαθος κανεις.εμενα μου τα εμφανιζει κανονικα με τον τροπο που σου ειπα

Αλλη λυση για τον ηχο κλησης ειναι να το επιλεξεις μεσω astro η με το προγραμμα zegde απο το μαρκετ

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν τρέχεις μέσα από το pc !!!!!!

αποσυνδέεις από pc , ανοίγεις τον file explorer τρέχεις τα δύο αρχεία και περιμένεις 10-15 λεπτά

μπορείς να αντιγράψεις το περιεχόμενο όποιου data θέλεις μέσα στο android folder , δεν είναι λάθος αν δεν το βάλεις , θα δημιουργηθεί αυτόματα στο πρώτο φόρτωμα

 

εχω και εγω ενα παρομοιο προβλημα,ανοίγω τον file explorer αλλα δεν μπορω να τρεξω το CRLCAD.Καμια ιδεα?(omega 19.3,radio 2.15.50.14)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εχω και εγω ενα παρομοιο προβλημα,ανοίγω τον file explorer αλλα δεν μπορω να τρεξω το CRLCAD.Καμια ιδεα?(omega 19.3,radio 2.15.50.14)

 

Γιατί δεν τρέχεις κατευθείαν τον Android Loader που υπάρχει ήδη στην Omega 19.3 (στα Εργαλεία);

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν τρέχεις κατευθείαν τον Android Loader που υπάρχει ήδη στην Omega 19.3 (στα Εργαλεία);

 

 

Το τρεχω και μου γραφει, No Android builds detected on your storage card:(

Εχω φτιαξει εναν φακελο στην καρτα με την ονομασια Android,και εχω ριξει μεσα το φακελο (Mdeejay_ Froyo Revolusion v. 1.7 S6.1), που περιεχει τρεις φακελους:android,data_1024 & DATA_512

Edited by akis111
Link to comment
Share on other sites

Θα σβησεις τον φακελο σου και θα βαλεις μεσα τον φακελο android απο την αποσυμπιεση του mdeejey και μεσα στον φακελο αυτον θα βαλεις ενα απο τα δυο..η τον 512 η τον 1024 αναλογως ποση μνημη θες για το android..Δηλαδη αποσυμπιεζεις στο pc..Εχεις 3 φακελους μεσα στον android βαζεις εναν απο τα 512 η 1024 και αυτον στην καρτα του κινητου...Και δοκιμασε παλι

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Το τρεχω και μου γραφει, No Android builds detected on your storage card:(

Εχω φτιαξει εναν φακελο στην καρτα με την ονομασια Android,και εχω ριξει μεσα το φακελο (Mdeejay_ Froyo Revolusion v. 1.7 S6.1), που περιεχει τρεις φακελους:android,data_1024 & DATA_512

 

αν κατάλαβα καλά μάλλον δεν έφτιαξες σωστά κάτι ,για την ακρίβεια δεν χρειάζεται να φτιάξεις τίποτα . Ξεζιπάρεις αυτό που κατέβασες ,βάζεις μέσα όποιο data.img θέλεις ,και κάνεις copy-paste τον ήδη υπάρχοντα φάκελο Android στην κάρτα σου χωρις να βρίσκεται μέσα σε κάποιον άλλο φάκελο ,(root) όχι μέσα στον Mdeejay_ Froyo Revolusion v. 1.7 S6.1 ,δηλαδή ,αλλιώς δεν βλέπει ο loader το haret που πρέπει να ξεκινήσει την διαδικασία ....

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
H' πιο απλά... μόνο τον φάκελο Android να ρίξει χύμα στο root της κάρτας μνήμης είναι αρκετό. (Το data.img φτιάχνεται μόνο του στο πρώτο boot, γιαυτό και θα αργήσει κανένα δεκάλεπτο με τέταρτο).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω και τους τρεις,mimo , athanaso 77,dimgeo,θα το δοκιμασω και θα ενημερωσω αν εχω καποιο προβλημα. Edited by akis111
Link to comment
Share on other sites

εχω και εγω ενα παρομοιο προβλημα,ανοίγω τον file explorer αλλα δεν μπορω να τρεξω το CRLCAD.Καμια ιδεα?(omega 19.3,radio 2.15.50.14)

 

Ουτε εμενα ετρεχε το CRLCAD και ετρεξα απευθειας το HARET !Μου το εφτιαξε κανονικοτατα και λειτουργει η συσκευη απροβληματιστα εδω και 2 μερες!Μηπως κατι πεζει με το CRLCAD και δεν τρεχει σε ολους ή πρεπει να το παραλειπουμε?

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εμενα ετρεχε το CRLCAD και ετρεξα απευθειας το HARET !Μου το εφτιαξε κανονικοτατα και λειτουργει η συσκευη απροβληματιστα εδω και 2 μερες!Μηπως κατι πεζει με το CRLCAD και δεν τρεχει σε ολους ή πρεπει να το παραλειπουμε?

 

Το CRLCAD τρεχει απλα κανει την δουλεια του πολυ γρηγορα και φαίνεται οτι δεν τρεχει.

Αν δεν το τρεξεις δεν θα εχεις ηχο.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα στην mdj revolution 1.7 να την ξεκινησω,χωρις να τρεξω πρωτα το clrcad και ενω ξεκινησε κανονικα μολις εφτασε στο δευτερο ασπρο λογοτυπο htc εκανε reset.2 φορες μαλιστα που το δοκιμασα για επιβεβαιωση.

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά.. τόσες μέρες ψάχνω τρόπο σύνδεσης του κινητού μου με Windows για να μεταφέρω τις επαφές. Μου έχουν πει ένα κάρο τρόπους, για gmail, για sprite backup κτλ και κανείς δεν έχει αναφέρει το HTC Sync.. γιατί?

 

http://www.htc.com/www/SupportViewNews.aspx?dl_id=1058&news_id=804

 

Κατέβασα το πρόγραμμα, το έστεισα και όλα οκ με ένα κουμπί χωρίς "κόλπα" και παραξενιές!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά.. τόσες μέρες ψάχνω τρόπο σύνδεσης του κινητού μου με Windows για να μεταφέρω τις επαφές. Μου έχουν πει ένα κάρο τρόπους, για gmail, για sprite backup κτλ και κανείς δεν έχει αναφέρει το HTC Sync.. γιατί?

 

http://www.htc.com/www/SupportViewNews.aspx?dl_id=1058&news_id=804

 

Κατέβασα το πρόγραμμα, το έστεισα και όλα οκ με ένα κουμπί χωρίς "κόλπα" και παραξενιές!

γιατί φίλε μου ο καθένας προτεινει ότι χρησιμοποιεί-γνωρίζει και θεωρεί σωστότερο , εγώ πχ το outlook το έχω συχαθεί , αυτό όμως δεν σε αφορά και γενικώς υπάρχουν διαφορετικές απόψεις γα το πως και το γιατί , δεν υπάρχει κάποιος άλλος λόγος που δεν στο προτείναμε ...

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

έχεις απόλυτο δίκαιο, νόμιζα ότι είχα αναφέρει ότι οι επαφές μου είναι στο Outlook, μπορεί να κάνω και λάθος.

Όπως και να χει αρχίζω και "μπαίνω" στο νόημα του Android.

 

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα αντίστοιχο του MyMobiler και του Where Is My Phone? Επίσης κάτι για GPS, πχ Destinator?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα αντίστοιχο του MyMobiler και του Where Is My Phone? Επίσης κάτι για GPS, πχ Destinator?

 

Για τέτοια θέματα απευθύνσου στο αντίστοιχο thread που θα βρεις εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=115

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος ο οποίος μπορεί να μου εξηγήσει, με 5 λόγια, γιατί το Android δεν μπορεί να εγκατασταθεί στην NAND memory του HD2, ενώ τρέχει τόσο καλά από την SD; Είναι θέμα hardware ή Software; :confused:

 

Ποιο είναι δηλαδή το πρόβλημα που αντιμετωπίζουν οι “μάγειρες” και δεν μπορούν να το καταφέρουν; :worry:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορεί, προς το παρών να αποθηκευτεί στην μνήμη της συσκευής, περιμένουμε να πειράξουν την ROM του Desire HD και μετά θα το έχουμε και αυτό. Προς το παρών από την κάρτα μνήμης τρέχει
Link to comment
Share on other sites

Πολύ φοβάμαι οτι κάτι τέτοιο δεν θα γίνει ποτέ εφικτό.

Άλλωστε θα το είχαν ήδη κάνει.

Ο καιρός περνάει, το μοντέλο παλιώνει και οι περισσότεροι μάγειρες θα στραφούν αλλού. Μακάρι να διαψευστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν τόσο εύκολο θα το είχαν κάνει ήδη.O cotulla και η ομάδα του,φαίνεται ότι δε τα έχουν παρατήσει ακόμη
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχουν άλλα κινούμενα background ή μόνο αυτά που έχει προεγκατεστημένα το Android?

 

 

Επίσης στο Android Market έχει μια λίστα free προγραμμάτων αλλά δε μπορώ να τα κατεβάσω, γιατι? Έχει λίνκ κατασκευαστή και όταν μπαίνω εκεί μέσα βλέπω την εφαρμογή αντί για free με κόστος 1 $ αλλά για iPhone.. :/

http://www.android.com/market/#app=basesign.alltie

Link to comment
Share on other sites

κατ' αρχάς όταν λέμε "market" μπαίνουμε μέσω της αντίστοιχης εφαρμογής που έχουμε στο build και μέσω wifi και κατεβάζουμε ότι θέλουμε (θα σε ρωτήσει πρώτα εάν έχεις gmail ....) free γιατί αγορές κάνουμε με άλλο τρόπο μέσω market enabler .Οπώτε το πρώτο που κάνουμε , για να έχουμε τουλάχιστον τις free εφαρμογές είναι να δηλώσουμε το gmail μας .

Από pc υπάρχει το slideME

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα κάποια σχετική άκρη για το πως θα κατεβάσω κάποια, βρήκα και αρκετές "Ζωντανές ταπετσαρίες" . Αυτό που δε μπόρεσα να κάνω είναι να περάσω το AppBrain Installer για να μου τα περνάει στο κινητό... Δε κατάλαβα τι πρέπει να κάνω, έβαλα όλες τις ρυθμίσεις, έβαλα και το gmail μου και τίποτα.

 

Κάτι ακόμη, ιντερνετ μπορώ να έχω μόνο μέσω φορέα κινητής τηλεφωνίας ή ασυρμάτου ίντερνετ? Δε μπορώ να έχω όταν το συνδέω με το καλώδιο και το HTC Sync, όπως έτσι είχε το Active Sync?

Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται να έχεις internet μέσω καλωδίου στο android.Μόνο το desire hd έχει αυτή την λειτουργία.Η ρομ του desire hd που κυκλοφορεί για το hd2 έχει την σχετική επιλογή αλλά προσωπικά δε κατάφερα να το δουλέψω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...