Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα μεσώ recovery έβαλα τον kernel tytung r14 .

υπάρχει τρόπος να επιβεβαιώσω αυτήν την κίνηση μου ??

και

Β) η συσκευή τραβάει κολλήματα μετά από κλήση .

δηλ κλείνει η οθόνη ξέρει κάποιος πως μπορώ να το διορθώσω??

Γ) εξειδικευμένο ερώτημα ποια ή ποιες ρομ μπορώ να βάλω ώστε να επανέρχονται τα πάντα με ένα titanium backup(free έκδοση)??

η ρομ που φοράει είναι αυτή της υπογραφής μου.

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρυθμίσεις--->Σχετικά με το Τηλέφωνο--->Εκδοση kernel o kernel tytung r14 ειναι ο default στην ρομ που φοράς,οπότε αν τώρα έχεις κολλήματα που δεν είχες όταν πρωτοέστησες την ρομ,κάτι που εγκατέστησες-ρύθμισες σου δημιουργεί το πρόβλημα

Το να επανέρχονται τα πάντα ειναι σχετικό.Αυτό πρακτικά γίνεται μόνο στην ίδια ρομ.Σε άλλη έκδοση ρομ για αποφυγή τυχόν προβλημάτων,καλό ειναι να επαναφέρεις μόνο τις εφαρμογές χρήστη

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μεσώ recovery έβαλα τον kernel tytung r14 .

υπάρχει τρόπος να επιβεβαιώσω αυτήν την κίνηση μου ??

και

Β) η συσκευή τραβάει κολλήματα μετά από κλήση .

δηλ κλείνει η οθόνη ξέρει κάποιος πως μπορώ να το διορθώσω??

Γ) εξειδικευμένο ερώτημα ποια ή ποιες ρομ μπορώ να βάλω ώστε να επανέρχονται τα πάντα με ένα titanium backup(free έκδοση)??

η ρομ που φοράει είναι αυτή της υπογραφής μου.

 

γ. Δεν υπάρχουν εξαιρέσεις σε όλες γίνεται , απλώς θα έχεις για κάθε ROM δικό της folder titanium backup , δηλαδή δεν θα επαναφέρεις διαφορετικής ROM το titanium

Edited by mimo

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο σωστό αυτό που λες,σε περίπτωση που θέλεις να έχεις ένα backup της ρομ που τρέχεις τη συγκεκριμένη στιγμή.Στις nand roms έχουμε και το nandroid backup για αυτό το σκοπό.Από εκεί και πέρα όμως το titanium μπορεί να χρησιμεύσει και από ρομ σε ρομ για τις εφαρμογές που περνάει ο χρήστης.Δεν υπάρχει λόγος να ξαναεγκαθιστάς τις εφαρμογές σου από το μαρκετ από την Α στην Β διαφορετική ρομ,από την στιγμή που μπορείς να τις επαναφέρεις από το titanium
Link to comment
Share on other sites

τι το ήθελα και το ανάφερα ΠΑΛΙ τα ίδια

μόλις με πήρε ένας φίλος το ανοιξα μιλισαμε -κλείσαμε και έχει μείνει η οθόνη κλειστή με τα φωτα στα hard keys ανοιχτα

 

φτιάχνει αν βγάλω μπαταρία

ή αν μου κάνει κάποιος αναπάντητη(εχω βαρεθει να μου κάνω αναπάντητες)

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Kάποιο πρόγραμμα σου κάνει την ζημιά.Μήπως τρέχεις κανένα viber,skype και γενικά κάποιο voip πρόγραμμα;
Link to comment
Share on other sites

Γιώργο σωστό αυτό που λες,σε περίπτωση που θέλεις να έχεις ένα backup της ρομ που τρέχεις τη συγκεκριμένη στιγμή.Στις nand roms έχουμε και το nandroid backup για αυτό το σκοπό.Από εκεί και πέρα όμως το titanium μπορεί να χρησιμεύσει και από ρομ σε ρομ για τις εφαρμογές που περνάει ο χρήστης.Δεν υπάρχει λόγος να ξαναεγκαθιστάς τις εφαρμογές σου από το μαρκετ από την Α στην Β διαφορετική ρομ,από την στιγμή που μπορείς να τις επαναφέρεις από το titanium

 

 

Αυτο το θεμα το ειχα και εγω...πως το ελυσα?Μπηκα μεσα στο system φακελο και εκει εχει εναν app εκει μεσα ειναι το apk των επαφων τα κανει εγκατασταση και εισαι οκ.

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Kάποιο πρόγραμμα σου κάνει την ζημιά.Μήπως τρέχεις κανένα viber,skype και γενικά κάποιο voip πρόγραμμα;

 

ναι όντως έχω το viber .

Νόμιζα ότι το είχαν διορθώσει το πρόβλημα

εκανα απεγκατάσταση και διαγρ δεδομένων του viber το ξανά έβαλα το viber και πάλι τα ίδια

υπάρχει λύση??

ΥΓ- το viber το χρειάζομαι

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Nαι θα βάλεις παλιότερη έκδοση του viber.Την 2.1.2 .Επειδή και εγώ τώρα τελευταία το χρειάζομαι,αναγκάστηκα να αφήσω την nrg και γύρισα σε cm7 :worry: έτσι τώρα είμαι με αυτή την ρομ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1404993 αλλά έχω βάλει τον non sense kernel από warrenb213 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1272523 με αυτόν τον συνδυασμό τρέχω viber 2.1.2 και skype τελευταία έκδοση χωρίς πρόβλημα

Αμα δεις ότι μετά την εγκατάσταση της 2.1.2 το πρόβλημα συνεχίζεται,φλάσαρε από το recovery αυτό http://www.sendspace.com/file/p4rgif

υποθέτω ότι θα έχεις κρατήσει nandroid backup ήδη

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Nαι θα βάλεις παλιότερη έκδοση του viber.Την 2.1.2 .Επειδή και εγώ τώρα τελευταία το χρειάζομαι,αναγκάστηκα να αφήσω την nrg και γύρισα σε cm7 :worry: έτσι τώρα είμαι με αυτή την ρομ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1404993 αλλά έχω βάλει τον non sense kernel από warrenb213 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1272523 με αυτόν τον συνδυασμό τρέχω viber 2.1.2 και skype τελευταία έκδοση χωρίς πρόβλημα

Αμα δεις ότι μετά την εγκατάσταση της 2.1.2 το πρόβλημα συνεχίζεται,φλάσαρε από το recovery αυτό http://www.sendspace.com/file/p4rgif

υποθέτω ότι θα έχεις κρατήσει nandroid backup ήδη

 

nandroid backupεχω από χτες το βράδυ

την παλαιότερη έκδοση που θα την βρω?

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Θέλω να κάνω 2 ερωτήσεις (είμαι νέος)

1. Μπορώ να έχω WM 6.5 και Android Gingerbread V3.2a και Windows Phone 7.5 ή Windows Phone Mango ταυτόχρονα και να ανοίγω όποιο θέλω; Αν όχι, ποιά version του android τρέχει πιο καλά σε SD; Φαντάζομαι δεν υπάρχει Windows phone 7.x για SD.

 

2. Εχω στη microSD μια έκδοση Adroid 2.2 που λειτουργεί (εκτός της φωτογραφικής μηχανής και του internet explorer). Αν κάνω copy - paste τα αρχεία αυτά από τη microSD μνήμη στον σκληρό δίσκο, και τα βάλω σε μια άλλη microSD θα δουλεύουν κανονικά; Μπορώ να έχω 2 sd με διαφορετικές version A Το λέω γιατί θελω να αγοράσω μεγαλύτερη SD

Link to comment
Share on other sites

1.Mπορείς να έχεις wm6.5 στην μνήμη και όσες sd android ρομ χωράνε στην sd σου.Η μπορείς να έχεις wp7.5 στην μνήμη και να φτιάξεις στην ίδια sd ένα δεύτερο partition από το οποίο θα τρέχεις όσες sd android ρομ χωράνε στο partition που έκανες αλλά πρέπει οι ρομ αυτές να ειναι συμβατές με magldr bootloader.Ή να έχεις μια δεύτερη sd με τις sd android roms.Η παλιά 2.2 ρομ που τρέχεις πιθανότατα δεν ειναι συμβατή με magldr όπως δεν ειναι και η tytung gingerbread v3.2a αλλά υπάρχουν αρκετές άλλες που ειναι.wm6.5 και wp7 ταυτόχρονα δε γίνεται

2.Nαι κανονικά

Link to comment
Share on other sites

δεν καταφερα να βρω την προυγούμενη έκδοση, κοιταξα και στην ιστοσελίδα του δημιουργού και κατέληξα να φλασάρω το

libaudio.zip

και το

libaudio.so_with_VoIP_Fix_from_Gpc.zip

μεχρι αυριο θα μάθω

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

έχω εγκαταστήσει την NexusHD2-ICS-CM9 1.4 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1434860

και δεν μου δουλεύει το home button, έτσι είναι ή χρειάζεται κάποια ρυθμίσει ?

 

edit : την ξαναπέρασα από την αρχή και παίζει...

 

 

Για πές μας εντυπώσεις τι δε δουλεύει?Η κάμερα, bluetooth, ελληνικά κτλπ?

 

 

Το μόνο που δεν Δουλεύει είναι το 'Native USB Tethering'

πολύ ωραίο το UI αλλά τρώει πολλά κωλύματα....

δεν ξέρω μήπως φταίει η SD (είναι αργη) γιατί έχω EXT-SD και ram swap.

Edited by sinepofli
Link to comment
Share on other sites

Tι script έχεις βάλει για την λειτουργία του sd-ext; Το amarullz που πάει τα πάντα στo sd-ext ή το απλό a2sd;

Πάντως το ui από την στιγμή που χρειάζεται full hardware acceleration και αυτό δεν έχει υλοποιηθεί ακόμη για το hd2 ,δημιουργεί lag

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το ui από την στιγμή που χρειάζεται full hardware acceleration και αυτό δεν έχει υλοποιηθεί ακόμη για το hd2 ,δημιουργεί lag

 

Πιστεύεις ότι θα έχουμε πιο ολοκληρωμένη ICS για το HD2 μας?

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

η ρομ πεταει http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1275119 Είναι ποιο γρήγορη και από την energy diet αλλά μην πειράξετε τον daemon, γιατί για κάποιο λόγο δεν παίρνει τις ρυθμίσεις που του βάζεις, μόνο μετά από πολλές επανεκκινήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω τη TBD 3.5 και είμαι πολύ ευχαριστημένος αν και είναι λίγο βαριά σε πολλά σημεία του, εσυ έβαλες τη τελευταία 3.6?
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Tι script έχεις βάλει για την λειτουργία του sd-ext; Το amarullz που πάει τα πάντα στo sd-ext ή το απλό a2sd;

Πάντως το ui από την στιγμή που χρειάζεται full hardware acceleration και αυτό δεν έχει υλοποιηθεί ακόμη για το hd2 ,δημιουργεί lag

 

έχω βάλει το 40ad2sdx-a2Recovery http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=21193121&postcount=174

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Έχει αντιμετωπίσει κανείς το φαινόμενο, μετά από καινούρια εγκατάσταση, στο ημερολόγιο του κινητού να έχουν περάσει μόνο κάποια ελάχιστα συμβάντα σε σχέση με αυτά που υπάρχουν στο ημερολόγιο του gmail?? και παρελθόνται και μελλοντικά...

O αυτόματος συγχρονισμός είναι ενεργοποιημένος, το αντίστοιχο ημερολόγιο του gmail επίσης.

Η ρομ: NDT GINGER V37.0

Link to comment
Share on other sites

Περνάει των τελευταίων 2 3 μηνών

 

Δεν γινόταν αυτό στις προηγούμενες 356 ρομ που έχω περάσει :p...

Έβλεπα ολες τις συναντήσεις/γιορτές/γεννέθλια κλπ από το έτος 1950 μέχρι το .....2050 :lol:

Να πείραξα κάτι στις ρυθμίσεις του gmail?

Γιατί στο κινητό δεν βλέπω κάτι να αλλάξω...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω βρει τέτοια ρύθμιση. Εγώ βλέπω πάντα τους τελευταίους μήνες...

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...