Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε dimikord αφου εβαλες android δεν λειτουργη το Windows Mobile Device Center εγω εχω κατεβασει το MyPhoneExplorer που κανει συνχρωνισμο της επαφες!
σ ευχαριστω πολυ enick εγκατεστησα αυτη την εφαρμογη που δεν την γνωριζα,και ολα οκ! νασαι καλα!:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στην κάτω μπάρα,δεν είναι το button savior.Ειναι τα tablet tweaks.Ρυθμίσεις--->cyanogenmod settings--->tablet tweaks<br />

πρέπει να τα έχει ενεργοποιήσει ο μάγειρας της ρομ (π.χ. cm7 leo nightly,dorimanx rom,americandroid),είτε να φλασάρεις ένα ξεχωριστό αρχείο ανάλογα την έκδοση ρομ που έχεις,όπως π.χ. στην typhoon <a rel="nofollow" href="http://tyween.sylvester20007.com/ttmod/" target="_blank">http://tyween.sylvester20007.com/ttmod/</a><br />

αυτό το widget μάλλον είναι το "ελεγχος ισχύος" που ειναι default στις cm7 και στις τελευταίες εκδόσεις των cm,μπορεί να μπει και κάθετα

Typhoon έχω και δεν το εβρισκα, thanks.

Το άλλο όντως είναι έλεγχος ισχύος.

 

Sent from my htc HD2

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα προσπάθησα να εγκαταστήσω την nightly 22-11-2011 στο δεύτερο HD2 eu.

Κατέβασα τα αρχεία

cm_leo_full-20111022.zip

dtapps2sd-2.7.5.3-beta04-signed.zip

gapps-gb-20110613-signed.zip

tytung_r12.4_v3_charan_magldr_latest.zip

 

Τα εγκατέστησα με την αυτήν την σειρά και τα έκανα καθαρή εγκατάσταση με task29. Λόγω του οτι διάλεξα πιο παλιό αρχείο εφαρμογών ,όταν άνοιξα το market ήταν το παλιό. Την επόμενη φορά που το άνοιξα είχε ενημερωθεί στην έκδοση 3.1.5.

Το πρόβλημα είναι πως το νέο μαρκετ ανοίγει και μετά απο λίγο κλείνει για ένα σφάλμα που έχει το vending.apk .Έτσι τουλάχιστον λέει.

Δεν δοκίμασα ακόμη να γυρίσω στο παλιό οπότε δεν έχω πειράξει κανένα αρχείο vending.

Τι μπορώ να κάνω στην περίπτωση αυτή;

 

Το ακριβές μήνυμα είναι : The application Market (proccess com.android.vending) has stopped unexpectedly. Please try again

 

Μετά απο όλα αυτά επέλεξα τα Ελληνικά σαν γλώσσα και όλα λειτουργούν κανονικά, ακόμη και η εναλλαγή λογαριασμών, αυτό μπορεί να ήταν το πρόβλημα ή έγινε τυχαία;

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει την Typhoon 3.7.0 και προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος... κατά λάθος όμως, έσβυσα από την μπάρα το κεντρικό εικονίδο που εμφανίζει την λίστα με τις εφαρμογές. Πώς στην ευχή μπορώ να το ξαναεμφανίσω; Δεν μπόρεσα να το βρω πουθενά...:confused:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει την Typhoon 3.7.0 και προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος... κατά λάθος όμως, έσβυσα από την μπάρα το κεντρικό εικονίδο που εμφανίζει την λίστα με τις εφαρμογές. Πώς στην ευχή μπορώ να το ξαναεμφανίσω; Δεν μπόρεσα να το βρω πουθενά...:confused:

 

Πάτα κάπου στην επιφάνεια εργασίας και πρόσθεσε Launcher Actions-> άνοιγμα κλύσιμο συρταριου εφαρμογών.

Μετά σύρτο στην θέση που τώρα έχει ένα αστεράκι

Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβάνω το ερώτημα μου που δεν πήρε απάντηση. Εχω cm7 με android 2.3.7 και δεν μπορώ να στείλω mms. Σαν να μην μπορεί να ανοίξει η υπηρεσία στο τηλέφωνο. Καμία ιδέα;

 

 

Καμία βοήθεια; ενημερώνω ότι θέλω να στείλω mms χωρίς να είμαι συνδεδεμένος στο internet.

angeldust
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την τελευταια American ,προσπαθησα να αλλαξω στο buildprop το LCD dencity εκανα save reboot αλλα δεν το κραταει ;

 

 

Εννοείται πως εχω δωσει root δικαιώματα κλπ

 

from THE hd2

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την τελευταια American ,προσπαθησα να αλλαξω στο buildprop το LCD dencity εκανα save reboot αλλα δεν το κραταει ;

 

 

Εννοείται πως εχω δωσει root δικαιώματα κλπ

 

from THE hd2

 

Με ποιόν file explorer προσπαθείς να το κάνεις;

Αν είναι ο ES μήπως ξέχασες να κάνεις την σχετική ρύθμιση για root ή κάπως έτσι; Μια φορά προσπαθούσα και εγώ το ίδιο αλλά δεν είχα προσέξει αυτήν την επιλογή

Link to comment
Share on other sites

Εχω δωσει root δικαιώματα και την επιλογή edit ... θα ενημερωσω το su μηπως ...

 

from THE hd2

 

 

edit : τελικά είχα ξεχάσει ότι στις νέες εκδόσεις το παίρνει ΜΟΝΟ από το startup.txt το lcd density ...

Edited by mimo

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Πάτα κάπου στην επιφάνεια εργασίας και πρόσθεσε Launcher Actions-> άνοιγμα κλύσιμο συρταριου εφαρμογών.

Μετά σύρτο στην θέση που τώρα έχει ένα αστεράκι

 

Το άνοιγμα/κλείσιμο συρταριού ήταν; Φτου! Από τα λίγα που δεν δοκίμασα!!!:lol:

 

Σ'ευχαριστώ!:happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ακούστε ένα παράξενο!

Και στα δυο HD2 που έχω ,πέρασα τις nightlies.Δεν ξέρω πόσο σημασία έχει αυτό.

 

Στο Τ-Mobile μέχρι τώρα είχα το μαρκετ 3.1.5

Στο ΕU επίσης το ίδιο μαρκετ.

Προσπάθησα να περάσω στο EU το mystery of crystal portal που έχω αγοράσει αλλά είναι εγκατεστημένο στο T-Mobile. Τελικά δεν τα κατάφερα και τα παράτησα. Πήρα το T-Mobile στα χέρια μου και βλέπω οτι κάνει εγκατάσταση το εν λόγω παιχνίδι :worry:

Όταν τελείωσε άνοιξα το market και αυτό είχε γυρίσει σε παλιότερη έκδοση :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστα νέα http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=18685789&postcount=17 κατάφεραν να κάνουν port το sdk του ics.Περιμένουμε να δώσει τον source code η google και πιστεύω θα έχει και συνέχεια :D
Link to comment
Share on other sites

Στο μενού του magldr στο advance restore έχει κάποιες επιλογές όπως restore boot, system, sd ext κ.α.

Τι ακριβώς κάνει το κάθε ένα;

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες είναι στο μενού του clockwork και δεν έχει σχέση με τον magldr.Tι κάνει

Το advanced restore επαναφέρει μόνο κάποιο κομμάτι από την ρομ που έχεις κάνεις πριν backup

1.boot--->kernel

2.system--->rom

3.data--->ρυθμίσεις,εφαρμογές χρήστη

4.sd-ext--->το ext partition της sd

Link to comment
Share on other sites

Έγραψα magldr γιατί μπήκα απο την επιλογή 8 ad recovery κλπ.

 

Τελικά δοκίμασες ενημέρωση της rom;

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η ρομ από 20-10 που έχω τώρα,δουλεύει τόσο καλά που απλά αναρωτιέμαι αν αξίζει να ασχοληθώ με αλλαγή.
Link to comment
Share on other sites

H 35 βασιζεται στον κερνελ 2.6.35 αλλα εχει καποια bugs ακομη σε σχεση με τον 2.6.32.15 που εχει η κανονικη

 

Sent from my HD2

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στοHD2 εχω βάλει την CyanogenMod 7-10122011-nihtly desire typhoon3.7.1.MAGLDR

Ολα καλά τρώει λίγο (εως πολύ μπαταρία)αλλά δεν είναι αυτό το πρόβλημα μου το βασικο είναι ότι κάνει διακοπές όταν μιλάω λες και είμαι στο αυτικίνητο και μία στιγμή ακούνε τι λέω και την αλλη όχι .κάποια ιδεα για λύση?

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στοHD2 εχω βάλει την CyanogenMod 7-10122011-nihtly desire typhoon3.7.1.MAGLDR

Ολα καλά τρώει λίγο (εως πολύ μπαταρία)αλλά δεν είναι αυτό το πρόβλημα μου το βασικο είναι ότι κάνει διακοπές όταν μιλάω λες και είμαι στο αυτικίνητο και μία στιγμή ακούνε τι λέω και την αλλη όχι .κάποια ιδεα για λύση?

 

Με την nightly...σκετο είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος . Με τον dialer είχα και εγώ προβληματα . Να πω πως από τις 10 το πρωί που έφυγα για δουλεία ,γύρισα στις 18:30 και η μπαταριά είναι στο 92%

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...