Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά γειά σας εδώ και καιρό έχω κατασταλάξη στις ρόμς του boyppc, τις βρίσκω πάρα πολύ καλές, ήθελα σας παρακαλώ να μου πείτε εάν έχετε δοκιμάση ρομ με sence 3.5.

Και μια ερώτηση γιατί η ρόμς με sence 3.0 και 3.5 έχουν σταθερό background στην εικόνα φόντου; γίνεται να το αλλάξω αυτό;

δοκιμασε αυτην http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1275119 και βαζεις οτι θελεις για φοντο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η Ρόμ λέει οτι έχει τα graphic glitches, και οτι βγάζει και ένα μύνημα για low space...Σάν να θέλει λίγη δουλίτσα ακόμη η Ρόμ...
Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται με την cache; Είναι φυσιολογικό; Πρέπει να την καθαρίσω και αν ναι πως;

 

Έκανα και τις αλλαγές στον φωτισμό. Δεν έχω ιδέα τι είναι αυτές οι τιμές και τι κάνουν αλλά...Μόνο που η οθόνη λιιιιιιίγο σκοτείνιασε :lol:

Τι κερδίζουμε είπαμε με αυτό; Μπαταρία;

 

@bbbb : Το changelog απο τις nightly που είναι; :O

 

Κάτι τελευταίο που παρατηρώ είναι ότι το led ανάβει πράσινο όταν η μπαταρία φτάσει το 90% .Το έχω δοκιμάσει με δύο μπαταρίες απο ευρωπαϊκό και αμερικάνικο.Αυτό είναι θέμα της rom σωστά.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μου αρέσει αυτό το "fade" που κάνει η οθόνη.Κατά τη φόρτιση ανάβει πράσινο στο 90% αλλά φτάνει κανονικά μέχρι το 100% αν το αφήσεις.Αυτό γίνεται λόγω του αρχείου για το φωτισμό.Αν βάλεις το άλλο,θα ανάβει πράσινο στο 100%.

εγώ βλέπω τις αλλαγές από εδώ http://cm-nightlies.appspot.com/?device=bravo κάποιες αφορούν μόνο συγκεκριμένες συσκευές και κάποιες όλες τις συσκευές

Την cache των εφαρμογών προσωπικά την καθαρίζω κάπου-κάπου μέσω της εφαρμογής 1tap cache cleaner

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μου αρέσει αυτό το "fade" που κάνει η οθόνη.Κατά τη φόρτιση ανάβει πράσινο στο 90% αλλά φτάνει κανονικά μέχρι το 100% αν το αφήσεις.Αυτό γίνεται λόγω του αρχείου για το φωτισμό.Αν βάλεις το άλλο,θα ανάβει πράσινο στο 100%.

εγώ βλέπω τις αλλαγές από εδώ http://cm-nightlies.appspot.com/?device=bravo κάποιες αφορούν μόνο συγκεκριμένες συσκευές και κάποιες όλες τις συσκευές

Την cache των εφαρμογών προσωπικά την καθαρίζω κάπου-κάπου μέσω της εφαρμογής 1tap cache cleaner

 

Κακό αυτό, ούτε ξέρω τι είναι bravo κλπ. Νόμιζα πως θα ήταν πιο απλό το changelog :(

Τώρα θα κάνω κάπου κάπου μια ενημέρωση στα τυφλά :lol:

 

Η ρομ όμως είναι σούπερ

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση να τρεχει ανετα η νεα ics στο leo μας με face unlock κτλ;;;να τρεχει ομως και οχι να σερνεται σαν της sense 3

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Ο χρόνος θα δείξει.Αν υπάρχουν ακόμη developers να το υποστηρίξουν.Διάβασα σε ένα θέμα ότι η ics θα δουλεύει μόνο με kernel έκδοσης 3.0.Εμείς είμαστε ακόμη στην 2.6.32 (froyo kernel) και έχει αρχίσει μια προσπάθεια για porting του kernel 2.6.35 που είναι για gingerbread,χωρίς όμως ακόμη να έχει τελειοποιηθεί.Από θέμα πόρων δε νομίζω να είναι πιο βαρύ από τις sense roms και από την στιγμή που θα την πάρουν όλα τα nexus,έχουμε ελπίδες μιας και τo hardware του hd2 είναι σχεδόν ίδιο με του nexus one.Face unlock δε νομίζω να τρέχει μιας και λειτουργεί με την εμπρός κάμερα που δεν έχουμε.Εκτός και αν η cm team,κάνει κανένα κόλπο και λειτουργεί και με την πίσω

@cb600f

Βravo είναι το code name του desire

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβάνω το ερώτημα μου που δεν πήρε απάντηση. Εχω cm7 με android 2.3.7 και δεν μπορώ να στείλω mms. Σαν να μην μπορεί να ανοίξει η υπηρεσία στο τηλέφωνο. Καμία ιδέα;
angeldust
Link to comment
Share on other sites

τελικα ποιοι ειναι οι τροποι να αποφυγουμε τη χρηση των hardkey???

 

 

button savior

 

z mooth

 

και αν έχεις cyanogen mod7 rom στα tablet settings ...

στο current widget φαίνεται αχνά το button savior , τα tablet είναι στην κάτω μπάρα , και επίσης στην κάτω πλευρά μια μπλε λωρίδα είναι τα gestures του zmooth

Edited by mimo

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Δπροσπαθω να βαλω android στο leo μου και εχω κολλησει ..

εκανα hspl 2,08. και σε boot mode εχω συνδεσει το κινητο με usb,και δεν μπορω να περασω το DFT_LEO_MAGLDR113_DAF.

μου βγαζει error !

που μπορει να οφειλεται αυτο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

bbbb

 

Η απάντηση στο xda σημαίνει πως δεν θα αλλάξει κάτι στην νέα nightly; Να κάνω νέο partition με 30 mb cache;

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν απάντησε ο chef, οπότε προς το παρόν πάμε στα 30mb cache

 

Να υποθέσω πως τις όποιες ενημερώσεις ,τις περνάμε απο πάνω ,έστω με το partition που έχουμε τροποποιήσει μέχρι να διορθωθεί το ''πρόβλημα'', σωστά;

 

Πάντως με 32mb cache ,το angry birds τώρα ενημερώνεται κανονικά.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι αν δεν έχεις βάλει το a2sd,περνάς από πάνω την ρομ χωρίς πρόβλημα.Αν έχεις a2sd και βάλεις την νέα ρομ χωρίς wipe all userdata,δε μπουτάρει.Δοκίμασα να το φλασάρω και αυτό πριν το πρώτο boot,αλλά πάλι δε μπούταρε.Οπότε έκανα καθαρή εγκατάσταση της 20-10-2011 από την 17-10 που είχα πριν και επαναφορά με titanium.Αυτό που δε δοκίμασα είναι να κάνω καθαρή εγκατάσταση της νέας ρομ και μετά restore backup μόνο το /data και /sd-ext partition.Θα το δοκιμάσω αύριο με την nightly 23-10-2011
Link to comment
Share on other sites

τι error βγάζει; τρέχεις το daf.exe ή το romupdateutillity.exe; ράδιο 2.15.50.14 έχεις βάλει;

An error has occurred

Read below for more information

 

Error Description: Config load failed.

Info: .\RSPL\RSPL.cpp (725)

 

Error Description: CONFIG: can't open config file

Info: .\RSPL\RSPL.cpp (304)

τρεχω κανονικα το daf.exe,εχω και ακριβως αυτο το radio!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

An error has occurred

Read below for more information

 

Error Description: Config load failed.

Info: .\RSPL\RSPL.cpp (725)

 

Error Description: CONFIG: can't open config file

Info: .\RSPL\RSPL.cpp (304)

τρεχω κανονικα το daf.exe,εχω και ακριβως αυτο το radio!

το τρεχεισ σαν admin???

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Για να περάσεις τον magldr τρέχεις το romupdateutillity.exe

οκ την εβαλα!συνδεοντας την συσκευη με το pc δεν την αναγνωριζει!πρεπει να πειραξω καποια ρυθμιση?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Nα την αναγνωρίσει σε ποιο σημείο; Στον usb flasher του magldr; Μέσα στο android;
η ρομ εχει μπει κανονικα,κανω και δεχομαι κλησεις με android πλεον.

ομως οταν συνδεω το κινητο μεσω usb με τον υπολογιστη,ειτε ανοιξω το προγραμμα htc sync ειτε το Windows Mobile Device Center για να συγχρονισω και τις επαφες μου απο το outlook,αλλα και για να μεταφερω εφαρμογες στην καρτα sd.δεν βλεπει την συσκευη!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φιλε dimikord αφου εβαλες android δεν λειτουργη το Windows Mobile Device Center εγω εχω κατεβασει το MyPhoneExplorer που κανει συνχρωνισμο της επαφες!
Link to comment
Share on other sites

και αν έχεις cyanogen mod7 rom στα tablet settings ...

στο current widget φαίνεται αχνά το button savior , τα tablet είναι στην κάτω μπάρα , και επίσης στην κάτω πλευρά μια μπλε λωρίδα είναι τα gestures του zmooth

 

Πως εβαλες το button savior στην κάτω μπάρα;

Το widget με τις ρυθμίσεις είναι στην cyanogen;

 

Sent from my htc HD2

Link to comment
Share on other sites

Στην κάτω μπάρα,δεν είναι το button savior.Ειναι τα tablet tweaks.Ρυθμίσεις--->cyanogenmod settings--->tablet tweaks

πρέπει να τα έχει ενεργοποιήσει ο μάγειρας της ρομ (π.χ. cm7 leo nightly,dorimanx rom,americandroid),είτε να φλασάρεις ένα ξεχωριστό αρχείο ανάλογα την έκδοση ρομ που έχεις,όπως π.χ. στην typhoon http://tyween.sylvester20007.com/ttmod/

αυτό το widget μάλλον είναι το "ελεγχος ισχύος" που ειναι default στις cm7 και στις τελευταίες εκδόσεις των cm,μπορεί να μπει και κάθετα

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...