Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι σε αυτό συμφωνώ.Γιαυτό λέω ότι εξαρτάται με τι συγκρίνουμε.Και δε νομίζω ότι υπάρχει άλλο wm phone που να μπορεί να τρέξει τόσο καλά android.Οσο για τον kernel υπάρχουν κάποιοι developers που προσπαθούν να κάνουν port τον 2.6.35 αλλά προς το παρόν δεν έχουν καταφέρει ακόμη να μπουτάρει.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε θέμα software τίποτα, σε hardware αρκετές μιας και το hd2 κοντεύει πλέον τα 2 χρόνια.

 

Ελπίζω να μπορέσει το hd2 να κρατήσει ακομη λίγο πριν αναγκαστούμε να το αφήσουμε για πάντα .Υπάρχει άραγε άλλη συσκευή που να έχει καταφέρει να συνδιασει όλα αυτα που έχει καταφέρει το Leo;

 

sent from my HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mε android 2.3.5 που έχουμε αυτή την στιγμή και με δεδομένο ότι αυτή την έκδοση δε θα την πάρουν επίσημα τα περισσότερα android τηλέφωνα που κυκλοφορούν σήμερα,το κρατάς χαλαρά 1 χρόνο ακόμη το λεο

Aπό εκεί και πέρα του χρόνου που το galaxy s2 και το sensation θα έχουν τις τιμές που έχουν τώρα τα desire hd/s θα είναι μια καλή αγορά.Γιατί προσωπικά μετά το λεό,δε μπορώ να δεχτώ να δώσω 600+ ευρώ για ένα διπύρηνο/τετραπύρηνο μόνο και μόνο επειδή θα είναι τετραπύρηνο...και να τρέχει μόνο ένα λειτουργικό σύστημα

Link to comment
Share on other sites

Κανά καλό widget με καιρό και ρολόι που να δουλεύει καλά ακολουθώντας την τοποθεσία που βρισκόμαστε, όπως στο sense των wm, υπάρχει; Γιατί ότι έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα δεν δουλεύει σωστά.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Κανά καλό widget με καιρό και ρολόι που να δουλεύει καλά ακολουθώντας την τοποθεσία που βρισκόμαστε, όπως στο sense των wm, υπάρχει; Γιατί ότι έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα δεν δουλεύει σωστά.

 

Δοκιμασες και το fancy widget ;

Δεν έχει flip αλλά νομίζω κάνει καλή δουλειά.

sent from my HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες και το fancy widget ;

Δεν έχει flip αλλά νομίζω κάνει καλή δουλειά.

sent from my HD2 using Tapatalk

 

Κι εγώ το Fancy Widget χρησιμοποιώ.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες και το fancy widget ;

Δεν έχει flip αλλά νομίζω κάνει καλή δουλειά.

sent from my HD2 using Tapatalk

 

Κι εγώ το Fancy Widget χρησιμοποιώ.

 

Το εγκατέστησα και φαίνεται να δουλεύει καλά. Αξίζει η πληρωμένη έκδοση;

 

Επίσης ψάχνω να βρω πώς μπορεί να ρυθμιστεί ώστε την ώρα της κλήσης όταν ακουμπώ τη συσκευή στο τραπέζι με την οθόνη προς τα κάτω να ενεργοποιείται αυτόματα η ανοικτή ακρόαση (όπως στα wm).

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την ανοιχτή ακρόαση,νομίζω πως γίνεται μόνο στις sense roms.Στις άλλες ίσως μπορεί να γίνει καμμιά πατέντα με το πρόγραμμα tasker (που κάνει απίστευτους αυτοματισμούς ) http://tasker.dinglisch.net/ αλλά είναι αρκετά μπελαλίδικη η διαδικασία ρύθμισής του και προσωπικά δεν ξέρω αν μπορεί να κάνει αυτό που θες
Link to comment
Share on other sites

Το εγκατέστησα και φαίνεται να δουλεύει καλά. Αξίζει η πληρωμένη έκδοση;

 

Επίσης ψάχνω να βρω πώς μπορεί να ρυθμιστεί ώστε την ώρα της κλήσης όταν ακουμπώ τη συσκευή στο τραπέζι με την οθόνη προς τα κάτω να ενεργοποιείται αυτόματα η ανοικτή ακρόαση (όπως στα wm).

Εγώ την αγόρασα (fancy widhets)

Σου δίνει περισσότερα Skin ρολογιού αλλά και καιρού όπως και δυνατότητα να προσθέσεις επιπλέον τοποθεσίες για πρόγνωση καιρού.

Επίσης έχει και animation του καιρού στην ταπετσαρια όπως είχε η sense των Wm.

 

Sent from my Nexus One using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το εγκατέστησα και φαίνεται να δουλεύει καλά. Αξίζει η πληρωμένη έκδοση;

 

Το συγκεκριμένο το χρησιμοποιώ μόνο σε rom χωρίς sence.Αυτην την στιγμή εχω την ROM της υπογραφής μου για το t-mobile και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Με ποιον τρόπο κατεβαζουμε τις εικόνες από τα άλμπουμ των mp3 που έχουμε;Χρησιμοποιώ τον mortplayer

 

sent from my HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το εγκατέστησα και φαίνεται να δουλεύει καλά. Αξίζει η πληρωμένη έκδοση;

 

Τέτοιες δουλειές... αξίζει να τις επιβραβεύουμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να εχει απαντηθεί αλλα μια βοήθεια ρε παιδιά. Εχω Android (δεν θυμαμαι ποια) και θέλω να φλασάρω την Pyramid_HTC_WWE_1.35.401.1_v1.8_EU. Κάπου έχω χάσει την μπάλα με το MALGDR 1.13 KAI DFT κλπ. Μια απλή βοήθεια.....
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να εχει απαντηθεί αλλα μια βοήθεια ρε παιδιά. Εχω Android (δεν θυμαμαι ποια) και θέλω να φλασάρω την Pyramid_HTC_WWE_1.35.401.1_v1.8_EU. Κάπου έχω χάσει την μπάλα με το MALGDR 1.13 KAI DFT κλπ. Μια απλή βοήθεια.....

 

Αυτο που κανω εγω ακολουθωντας τις οδηγιες ειναι τα παρακατω.

 

A) SD card

1) Για την sd card Repartiton με το MiniTool Partition Wizard Home Edition. Το ενα partition format σε fat32 και ενα partition 1G σε ext4

 

Β) Tηλεφωνο

1) Μπαινω σε Bootloader και κανω format me to Task29

 

2) Μπαινω σε Bootloader και εγκαθιστω το MAGLDR113_DAF

 

3) Απο το μενου του MAGLDR113 επιλεγω usb flasher

 

4) Εγκαθιστω το ClockworkMod Recovery τρέχοντας το DAF. exe αφου πρωτα εχω τροποποιησει τις παραμετρους στο flash.cfg (misc ya 1M, boot yboot|ro 5M, system ya 180M, cache ya 5M)

 

5) Περναω στην καρτα τη rom (Pyramid_HTC_WWE_1.35.401.1_v1.8_EU.zip) και απο το μενου του ClockworkMod Recovery επιλεγω το AD Recovery --> Install zip file from SD card και επιλεγεις το συγκεκριμενο αρχειο ακολουθωντας τις οδηγιες.

 

6) Στην συγκεκριμενη εκδοση πρεπει να εγκαταστησεις και το Fix_data_Pyramid_v1.7_Magldr_only αλλιως δεν θα εχεις data παρα μονο απο WIFI.

 

Ελπιζω να βοηθησα..

;)

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα πως η ποιότητα της φωτογραφικής μηχανής εχει πεσει αισθητά και δεν ειμαι σίγουρος αν για αυτο ωφελείται το περασμα της nexus SD rom η πρόκειται για σύμπτωση.

Ξαφνικά οι φωτογραφίες που βγαζει ειναι κατωτερες ποιοτηκα απο αυτες που βγάζει το κινητό της γυναικάς μου ( το μικρο wildfire).

Υπαρχει περίπτωση το software της συγκεκριμένης rom να μην υποστηρίζει σωστα την καμερα του HD2;

Link to comment
Share on other sites

Εκανα μία μεταμόσχευση μιτρικής και απο τότε στο σιγκεκριμένο κινιτό το ασύρματο δύκτιο πιάνει μόνο στο 1 μέτρο... Έχει μπλοκάρει κάτι η δεν σύνδεσα σοστά κάτι? Και άν θα μπορούσε να μου στίλει κάποιος ΛΙΝΚ με το πως κλανουμε επιδιόρθοση το GPS!!

HTC ONE Venom Viper Rom

HTC ONE X Venom Viper Rom

HTC Inspire 4g ICS 4.0.4

HTC Sensation CyanogenMod 9 Nightly & Energy™

HTC HD2 T-Mobile MAGLDR TyphooN CyanogenMod 7 Nightly

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εκανα μία μεταμόσχευση μιτρικής και απο τότε στο σιγκεκριμένο κινιτό το ασύρματο δύκτιο πιάνει μόνο στο 1 μέτρο... Έχει μπλοκάρει κάτι η δεν σύνδεσα σοστά κάτι?

 

Αυτό μόνο στο Android ή και στα windows; Είναι προφανές ωστόσο ότι κάτι δεν "έκατσε" καλά με την εγχείρηση.

 

Και άν θα μπορούσε να μου στίλει κάποιος ΛΙΝΚ με το πως κλανουμε επιδιόρθοση το GPS!!

 

Πως τι; :p

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Τρέχω NexusHD2-Gingerbread V2.8 SD κατεβασμένο από εδώ http://sites.google.com/site/nexushd2android/nexushd2-gingerbread/v2-8_sd. Δοκίμασα να βάλω το NexusHD2-Gingerbread V2.9 SD πάλι από εδώ http://sites.google.com/site/nexushd2android/nexushd2-gingerbread/v2-9_sd αλλά κολλάει στην μαύρη οθόνη με το πράσινο htc λογότυπο και δεν φορτώνει.Γνωρίζει κάτι κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μόνο στο Android ή και στα windows; Είναι προφανές ωστόσο ότι κάτι δεν "έκατσε" καλά με την εγχείρηση.

 

 

 

Πως τι; :p

 

εεμμμ.. πως ΚΑΝΟΥΜΕ... αμαν για ενα λ κάνεις έτσι... :) σε Android ... σε windows δεν ξέρω τι γίνετε... δεν υπάρχουν πλέον...

στο δικό μου το είχα φτιάξει το GPS αλλά δεν θυμάμε πως....

HTC ONE Venom Viper Rom

HTC ONE X Venom Viper Rom

HTC Inspire 4g ICS 4.0.4

HTC Sensation CyanogenMod 9 Nightly & Energy™

HTC HD2 T-Mobile MAGLDR TyphooN CyanogenMod 7 Nightly

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Τρέχω NexusHD2-Gingerbread V2.8 SD κατεβασμένο από εδώ http://sites.google.com/site/nexushd2android/nexushd2-gingerbread/v2-8_sd. Δοκίμασα να βάλω το NexusHD2-Gingerbread V2.9 SD πάλι από εδώ http://sites.google.com/site/nexushd2android/nexushd2-gingerbread/v2-9_sd αλλά κολλάει στην μαύρη οθόνη με το πράσινο htc λογότυπο και δεν φορτώνει.Γνωρίζει κάτι κάποιος;

 

αν δεν έχεις σβήσει την προηγούμενη version δώσε διαφορετικό όνομα folder (χωρίς σημεία στίξης) στην νέα διορθώνοντας και το startup.txt το αντίστοιχο όνομα , εννοείται ότι περιμένουμε στο πρώτο boot αρκετά λεπτά (πχ 10-15) μέχρι να δημιουργηθεί το data.img

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εεμμμ.. πως ΚΑΝΟΥΜΕ... αμαν για ενα λ κάνεις έτσι... :) σε Android ... σε windows δεν ξέρω τι γίνετε... δεν υπάρχουν πλέον...

στο δικό μου το είχα φτιάξει το GPS αλλά δεν θυμάμε πως....

 

Όταν λες "επιδιόρθωση" τι ακριβώς εννοείς; Έχεις πρόβλημα με το κλείδωμα των δορυφόρων;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για το gps φλάσαρε την έκδοση 2.0 rpc http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1100114

για να κλειδώνει πιο γρήγορα πρέπει να κατεβάζεις κάπου-κάπου και την θέση των δορυφόρων (το αντίστοιχο quick gps των wm).Για αυτόματο κατέβασμα των δορυφόρων ανά ημέρα δες http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=15764172&postcount=1575 όπου φλασάρεις το αρχείο για την ευρώπη.Εννοείται φυσικά ότι πρέπει τουλάχιστον μια φορά την ημέρα,να είσαι συνδεδεμένος στο internet.Για χειροκίνητο κατέβασμα βάλε την εφαρμογή leo agps injector http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=16384028&postcount=1907 ή το gps status από το μάρκετ

Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει MP3 player που υποστηρίζει album art; Κατέβασα το album art downloader, ολα καλα με τα εξώφυλλα άλλα δεν τα "βλέπει" ο mortplayer, που τουλάχιστον μπορείς να ορίσεις έναν συγκεκριμενο φάκελο να διαβάζει. Δηλαδή μισές δουλειές.

 

sent from my HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...