Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγω απο εχθες... και στα καλα καθουμενα εκει που καθεται το τηλεφωνο ακουγεται μια φωνη γυναικεια και κατι λεει για 60 μιλια! Εχω ριξει πολυ γελιο απο εχθες. Προφανως απο καποιο προγραμμα, αλλα πριν το αφησω παντα κλεινω ολες τις εφαρμογες και δεν εχω βαλει καμια πλοηγησης!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχω την HyperDroidGBXv5 και σκεφτομαι να περασψ την ν7.Αν παρω backup απο cmw οταν κανω restore data τι ΔΕΝ θα εχω χασει?επαφες μηνυματα θα ειναι ολα οκ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Την χρησιμοποιώ εδώ και μια εβδομάδα και είμαι πολύ ευχαριστημένος. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=954030

 

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk

 

μολις την εβαλα. Οταν παω να συνδεθω στο market βαζω το gmail μου σωστα αλλα δεν συνδεεται (inet εχω κανονικα εννοειται) και μου λεει οτι δεν μπορει να συνδεθει με τους server του google. Τι κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

εχω την HyperDroidGBXv5 και σκεφτομαι να περασψ την ν7.Αν παρω backup απο cmw οταν κανω restore data τι ΔΕΝ θα εχω χασει?επαφες μηνυματα θα ειναι ολα οκ?

 

Ο δημιουργός της συστήνει full wipe για την έκδοση 7 αλλά δε χάνεις τίποτε να το δοκιμάσεις.Εχεις στην sd σου ext partition;Αν ναι θα πρέπει να επαναφέρεις και αυτό,γιατί οι εφαρμογές χρήστη αποθηκεύονται κατά το μεγαλύτερο μέρος εκεί και ένα ακόμη μέρος στο /data partition.Oπότε αν επαναφέρεις μόνο το data πολύ πιθανόν να έχεις αρκετά force close.

Αυτή η ρομ είναι από τις αγαπημένες μου και βλέπω ότι πλέον στην έκδοση 7 δουλεύουν τα διάφορα προγράμματα σαν το swiftp.Ετσι μας δίνεται η δυνατότητα και στην 2.3 να μεταφέρουμε αρχεία μέσω wifi από κινητό android σε άλλο κινητό android,εφόσον βέβαια και τα 2 συνδέονται στο ίδιο wifi δίκτυο.Λογικά αυτό θα δουλεύει και από hd2 σε hd2,παρακάμπτωντας έτσι την αδυναμία αποστολής μέσω bluetooth από hd2 σε hd2.

Link to comment
Share on other sites

μολις την εβαλα. Οταν παω να συνδεθω στο market βαζω το gmail μου σωστα αλλα δεν συνδεεται (inet εχω κανονικα εννοειται) και μου λεει οτι δεν μπορει να συνδεθει με τους server του google. Τι κανω λαθος?

 

ακυρο ηθελε επανεκκινηση !!

Link to comment
Share on other sites

@bbb,μολις δοκιμασα την original extended battery της htc αλλα το κινητο μολις φτανει σε ενα σημειο σβηνει μονο του,δεν ειχα τετοιο προβλημα με μια κινεζικη extended,εχεις υποψη κανενα ζιπακι να το περασω με CWM? Edited by kgian2007
Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Ο δημιουργός της συστήνει full wipe για την έκδοση 7 αλλά δε χάνεις τίποτε να το δοκιμάσεις.Εχεις στην sd σου ext partition;Αν ναι θα πρέπει να επαναφέρεις και αυτό,γιατί οι εφαρμογές χρήστη αποθηκεύονται κατά το μεγαλύτερο μέρος εκεί και ένα ακόμη μέρος στο /data partition.Oπότε αν επαναφέρεις μόνο το data πολύ πιθανόν να έχεις αρκετά force close.

Αυτή η ρομ είναι από τις αγαπημένες μου και βλέπω ότι πλέον στην έκδοση 7 δουλεύουν τα διάφορα προγράμματα σαν το swiftp.Ετσι μας δίνεται η δυνατότητα και στην 2.3 να μεταφέρουμε αρχεία μέσω wifi από κινητό android σε άλλο κινητό android,εφόσον βέβαια και τα 2 συνδέονται στο ίδιο wifi δίκτυο.Λογικά αυτό θα δουλεύει και από hd2 σε hd2,παρακάμπτωντας έτσι την αδυναμία αποστολής μέσω bluetooth από hd2 σε hd2.

 

οποτε μηνυματα και επαφες μεσω titanium και προγραμματα στησιμο κτλ ξανα απο την αρχη....εχω TMOUS οποτε δεν χρησιμοποιω ext partiton etc

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω τωρα το πηρα το κινητο και εχω περασμενη αυτη την rom http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=933951

Εχω διαλεξει την πιο αργη η μου φενεται?? Μπορειτε να προτεινετε καποια rom με 2.3 πανω που ειναι ελαφρια και να μην εχει τρελα bugs??

Επισης ηθελα να ρωτησω ποσο ευκολο ειναι να περασω παλι την μαμα rom windows???

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μπορούμε να έχουμε ένα update στο θέμα καλύτερης android ρομ απο τους πιο ψαγμενους εδώ μέσα;(πχ bbb).εχω χάσει επαφή με xda developers κ δεν ξέρω αν κυκλοφόρησε κατι αρκετά πιο αξιόλογο απο την mdj cyanogen 2.6 που χρησιμοποιώ εδώ κ ενάμιση μήνα χωρίς κανένα πρόβλημα γιαυτο εξάλλου δεν εχω δοκιμάσει κάποια αλλη.

 

 

Sent from my HTC HD2

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω τωρα το πηρα το κινητο και εχω περασμενη αυτη την rom http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=933951

Εχω διαλεξει την πιο αργη η μου φενεται?? Μπορειτε να προτεινετε καποια rom με 2.3 πανω που ειναι ελαφρια και να μην εχει τρελα bugs??

Επισης ηθελα να ρωτησω ποσο ευκολο ειναι να περασω παλι την μαμα rom windows???

 

Καλησπέρα. Μπορούμε να έχουμε ένα update στο θέμα καλύτερης android ρομ απο τους πιο ψαγμενους εδώ μέσα;(πχ bbb).εχω χάσει επαφή με xda developers κ δεν ξέρω αν κυκλοφόρησε κατι αρκετά πιο αξιόλογο απο την mdj cyanogen 2.6 που χρησιμοποιώ εδώ κ ενάμιση μήνα χωρίς κανένα πρόβλημα γιαυτο εξάλλου δεν εχω δοκιμάσει κάποια αλλη.

 

 

Sent from my HTC HD2

 

Και στους 2 θα πρότεινα αυτή η οποια είναι πολύ καλη γρήγορη και ελαφριά χωρίς μπαγκς

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=918899

 

προσοχή στα faq πριν κάνετε την οποιαδήποτε ερώτηση καθώς εχει αλλαγμένη density sta 167 ενώ η κανονική είναι 240 (μπορείτε μέσω εφαρμογής από το μάρκετ να την αλλάξετε η μέσω του buid.prob)

και επιπλέων χρησιμοποιείστε το cwm που δίνει ο μάγειρας στα 100mb

γιατι ολα φενονται διαφορετικα μετα τις 14,000r.p.m ....:X

valentino οπου και να πας εγω μαζι σου!!!!

παντα φιλικα

πανα ω της

Link to comment
Share on other sites

Αυτή προτείνω και εγώ και αν κάποιος θέλει και fm radio υπάρχει αυτή

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=933951

σε απλή και ram version.Σε αντίθεση με την άλλη ρομ αυτή δεν έχει ενεργοποιημένο από την αρχή το a2sd για αποθήκευση εφαρμογών στο ext partition της sd,oπότε θα πρέπει να φλασάρουμε μετά κάποιο από τα zip που υπάρχουν στο ποστ της ρομ

Link to comment
Share on other sites

Ειναι δυνατό μα βάλουμε fm radio αν δεν έχει η ρομ μας; βασικά στην.cyanogen mod που εχω έχει φμ ράδιο αλλα δεν ξέρω γιατί δεν πιάνει σταθμούς.υπάρχει καμιά αλλη εφαρμογή πτ μπορώ να βάλω ;

 

Sent from my HTC HD2

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις μόνο την εφαρμογή δε θα δουλέψει.Χρειάζεται και κάποια άλλα αρχεία που δε ξέρω ποια είναι.Επίσης έχω παρατηρήσει ότι πιάνει περισσότερους σταθμούς,αν έχεις κλειστή την οθόνη!! π.χ. ξέρεις ότι στην τάδε συχνότητα υπάρχει κάποιος σταθμός και ενώ με ανοιχτή συσκευή ακούς παράσιτα αν βάλεις το κινητό στην αναμονή,ο σταθμός ακούγεται κανονικά
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,μολις εβαλα αυτη τη version συγκεκριμενα: ANDROID_BOYPPC_Desire Z Glass themes V1 (26.Feb) σε εγκατασταση DAF παιδια ειναι τρομερη και υπερβολικα γρηγορη το μονο προβλημα ειναι η μνημη η κατι δεν εχω κανει σωστα η μαλλον τοση μνημη εχει για δειτε και πειτε μου.η μνημη που αφηνει ελευθερη και μου λεει ειναι 9,86mb
Link to comment
Share on other sites

Εχει 3 εκδόσεις.Μια που χρησιμοποιεί μόνο την εσωτερική μνήμη,μία που χρησιμοποιεί data.img στην sd και άλλη μία που χρησιμοποιεί ext partition στην sd.

Αν έβαλες την no data2sd λογικό ειναι να σου αφήνει τόσο χώρο σε ευρωπαϊκό hd2.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη τι να κανω?????

βαλε την εκδοση data2sd.EXT αφου πρωτα φτιαξεις ενα ext3 partition στην sd

Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

βαλε την εκδοση data2sd.EXT αφου πρωτα φτιαξεις ενα ext3 partition στην sd

 

ο φακελος που λες το κατεβαζω και ειναι αδιος,και το file config που ειναι που λεει οτι το ριχνεις μεσα στη καρτα χημα?????

Link to comment
Share on other sites

ο φακελος που λες το κατεβαζω και ειναι αδιος,και το file config που ειναι που λεει οτι το ριχνεις μεσα στη καρτα χημα?????

κατεβασε αυτο http://www.fileserve.com/file/GxMzbTw αν θες desirez μετα το ριχνεις οπως ειναι στην sd.Φτιαχνεις ενα 400αρι partition απο εδω http://www.multiupload.com/ANZ7BW6JL0 και μετα μεσα απο το CWM φτιαχνεις ενα ext3 partition (εγω 1 gb εχω βαλει) και στην συνεχεια φλασαρεις την ρομ οδηγιες υπαρχουν εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=908935

Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

κατεβασε αυτο http://www.fileserve.com/file/GxMzbTw αν θες desirez μετα το ριχνεις οπως ειναι στην sd.Φτιαχνεις ενα 400αρι partition απο εδω http://www.multiupload.com/ANZ7BW6JL0 και μετα μεσα απο το CWM φτιαχνεις ενα ext3 partition (εγω 1 gb εχω βαλει) και στην συνεχεια φλασαρεις την ρομ οδηγιες υπαρχουν εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=908935

 

τα καταφερα ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ως χρηστης android εδω και 2 μηνες μπορω να πω οτι τα android σε σχεση με νοκια symbian κανουν τα παντα ταχυτερα και 10 φορες καλυτερα με περισσοτερες εφαρμογες και δυνατοτητες.Το μοναδικο μειονεκτημα που εχω βρει ειναι οτι οι ηχοι απο τα notifications απο default εχουν πολυ μικρη διαρκεια(λιγοτερο απο 1 δευτ.) και δεν μπορω να καταλαβω την λογικη σε αυτο,μπορουμε βεβαια με root explorer να περασουμε τους δικους μας ηχους.Το δευτερο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι γιατι δεν ανοιγει η οθονη οταν δεχομαι ενα μυνημα,το εχω παρατηρησει σε ολες τις desire hd sense που εχω δοκιμασει,δεν ξερω αν γινεται το ιδιο με το πραγματκο desire hd
Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Το δευτερο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι γιατι δεν ανοιγει η οθονη οταν δεχομαι ενα μυνημα,το εχω παρατηρησει σε ολες τις desire hd sense που εχω δοκιμασει,δεν ξερω αν γινεται το ιδιο με το πραγματκο desire hd

Αυτό γίνεται και σε άλλες android συσκευές.π.χ.στο liquid metal όταν έρχεται μήνυμα δεν ανοίγει η οθόνη

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται και σε άλλες android συσκευές.π.χ.στο liquid metal όταν έρχεται μήνυμα δεν ανοίγει η οθόνη

 

φιλε bbb το καλο ειναι οτι το επιπεδο εξελιξης του android σε hd2 εχει φτασει σε τετοιο σημειο που μπορουμε πλεον να μιλαμε για μικρολεπτομεριες

Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμενα με Typhoon Cyanogen 2.4 και Handcent SMS μου ανάβει κανονικά η οθονη οταν έρχεται μήνυμα.

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε bbb τη γνωμη εχεις για την εκδοση rafdroid hd την δοκιμαζω εδω και δυο μερες και μου αφησε καλες εντιπωσης. Αυτη την εκδοση που λες στην ποιο πισω σελιδα ειναι καλυτερη απο του mdj cyanogen mode
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...