Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Oχι τόση ώρα ειναι υπερβολική

Άρα reset, wipe it και ξαναπέρασμα; Τι μπορεί να έφταιξε;;;

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

στη ρομ που έβαλα ενω στην αρχή υπήρχε το market τωρα δεν το εμφανίζει...

παω να κανω εγκατάσταση αυτο

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=23698396&postcount=18138

αλλα δεν το κανει ...

καμιά ιδέα σχετικά με το market???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εψαξες στα προγράμματα αν πλέον υπάρχει εφαρμογή με όνομα play store; Το vending.apk ειναι εφαρμογή συστήματος και γιαυτό δεν εγκαθίσταται.Δοκίμασε να το βάλεις στο φάκελο της rom σε υποφάκελο root\system\app δηλαδή sd card\φάκελος της ρομ\root\system\app\vending.apk και κάνε reboot Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κρατήσω την ανάλυση στα 160 μέσα στο built.prop αλλά να την αλλάξω με αυτήν που θέλω με μια εφαρμογή όπως το lcd density; Θα έχω συμβατότητα με το play;

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οχι δε γίνεται αυτό.Αν την αλλάξεις με το lcd density αλλάζει σε όλη την συσκευή.Και όταν σου βγάζει μη συμβατή εφαρμογή πρέπει να κάνεις reboot,να επανέλθεις στην κανονική ανάλυση,να κατεβάσεις αυτό που θέλεις και μετά πάλι με το lcd density να ξαναλλάξεις την ανάλυση.Ισως κάποιες φορές,χρειαστεί να κάνεις εκκαθάριση και τα δεδομένα του market για να σε αφήσει να κατεβάσεις την εφαρμογή.

Μάλλον αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.birdapi.android.dpipro&feature=more_from_developer#?t=W251bGwsMSwxLDEwMiwiY29tLmJpcmRhcGkuYW5kcm9pZC5kcGlwcm8iXQ κάνει δουλειά αλλά δεν το έχω δοκιμάσει

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα αρχειο zip. που εχει μεσα δυο φακελους,ΜΕΤΑ-INF και system

πως μπορω να φλασαρω χωρις να υπαρχει μεσα το CustomRuu.exe?

Το προσθετω εγω?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το zip αρχείο φλασάρεται από το recovery.Αντιγράφεις το zip στην κάρτα.Μπαινεις στον magldr--->ad recovery και μετά install from sd card και το φλασάρεις
Link to comment
Share on other sites

Μπορω να κανω restore τα δεδομενα μιας εφαρμογης (παιχνιδιού) που ειχα κρατήσει backup με titanium απο την sd rom που ειχα στην nand που εχω τωρα ή θα εχει καποια δυσλειτουργία?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση..Πως μπορω να σβησω το google μαιλ απο το κινητο για να μην εχει μεσα τα δεδομενα μου?Με το κουμπι που το ανοιγουμε και το πανω της φωνης μπαινω στο μενου και επιλεγω wipe user data?Και να μην εχει προβλημα η λειτουργια του κινητου ετσι?Μονο αυτα που εχω περασει σαν χρηστης (προγραμματα και λοιπα)

Βασικα δεν μπορω να βγαλω απο τις φωτο αυτες που εχω ανεβασει στον λογαρισμο της google - picasa...Τις εχει μεσα!

Edited by ntisco

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Για να ξεκινήσει με καθαρή εγκατάσταση χωρίς τα δικά σου προγράμματα και gmail,μπαινεις στον magldr--->ad recovery--->wipe all userdata και reboot.Αυτό για rom aosp/cm7/ics που δε βάζουν εφαρμογές συστήματος στο sd-ext partition.

Για να σβηστεί μόνο ο λογαριασμός gmail και να διατηρηθούν τα προγράμματα πας με ένα root explorer στο /data/system και σβήνεις το αρχείο accounts.db και κάνεις reboot

Link to comment
Share on other sites

Αν σβήσω τον φάκελο ics από την κάρτα, σβήνει και η ρομ από την κάρτα χωρίς να χρειαστεί κάτι άλλο; Σκέφτομαι την εγκατάσταση της ρομ στην nand, οπότε δεν θέλω να την έχω και στην sd.

Από την άλλη πάλι αν την περάσω ως έχει στην nand θα μπορώ να αλλάξω ρομ οπότε θέλω και να παραμείνει άθικτη η sd. Δίλημμα!

 

Sent from my NexusHD2 using Tapatalk

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Για να ξεκινήσει με καθαρή εγκατάσταση χωρίς τα δικά σου προγράμματα και gmail,μπαινεις στον magldr--->ad recovery--->wipe all userdata και reboot.Αυτό για rom aosp/cm7/ics που δε βάζουν εφαρμογές συστήματος στο sd-ext partition.

Για να σβηστεί μόνο ο λογαριασμός gmail και να διατηρηθούν τα προγράμματα πας με ένα root explorer στο /data/system και σβήνεις το αρχείο accounts.db και κάνεις reboot

 

αυτά τα μηνύματα θα έπρεπε να τα έχουμε σαν οδηγό κάπου (ίσως στην αρχή του θέματος)

διότι όλοι μας κάποια στιγμή θα κάνουμε αυτήν την διαδικασία και δυστυχώς θα ρωτάμε τα ίδια και τα ίδια.

φιλέ bbbb αν μπορείς σε τέτοιου τύπου απαντήσεις ας βάζεις κάποιον τίτλο ώστε στην αναζήτηση να τα βρίσκουμε πιο εύκολα.

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Για την nexus v1.5 χρειάζεται κάτι για να πηγαίνουν οι εφαρμογές στο partition;

 

Sent from my NexusHD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω εδω και καποιο καιρο στο κινητο μου την nand rom HD2_NDT_GINGER_2.3.7_CM7.2_BASED_V25_MAGLDR_Tytung_kernel αλλα επειδη το τηλεφωνο μετα απο την εγκατασταση του viper αρχησε να μην ανοιγει καποιες εφαρμογες συστηματος οπως internet και το music σκεφτηκα οτι μαλλον παω για εγκατασταση παλι. Ειδα οτι βγηκε νεα rom HD2_NDT_GINGER_2.3.7_CM7.2_BASED_V37.0_MAGLDR_Tytung_kernel και σκεφτηκα να περασω αυτη. Ειναι καλη? Μηπως εχει βγει καποια αλλη που θεωρειται η ποιο κορυφη και η ποιο πληρες και καλη απο ολες τις ρομ?
Link to comment
Share on other sites

Πλήρη συμβατότητα viber και hd2 δεν υπάρχει. Η μόνη λύση ειναι να βάλεις την παλιότερη έκδοση viber 2.1.2 ή με την τελευταία έκδοση να παίρνεις μόνο εσύ τηλέφωνο.Και αυτό ειναι ανεξαρτήτως ρομ.Mε την 2.1.2 έκδοση (που δε δουλεύει σε ics roms) οι κλήσεις 8 στις 10 φορές ειναι οκ.Αλλά εγώ προσωπικά πλέον επειδή χρησιμοποιώ ics roms,πέταξα το viber και χρησιμοποιώ το skype
Link to comment
Share on other sites

Πλήρη συμβατότητα viber και hd2 δεν υπάρχει. Η μόνη λύση ειναι να βάλεις την παλιότερη έκδοση viber 2.1.2 ή με την τελευταία έκδοση να παίρνεις μόνο εσύ τηλέφωνο.Και αυτό ειναι ανεξαρτήτως ρομ.Mε την 2.1.2 έκδοση (που δε δουλεύει σε ics roms) οι κλήσεις 8 στις 10 φορές ειναι οκ.Αλλά εγώ προσωπικά πλέον επειδή χρησιμοποιώ ics roms,πέταξα το viber και χρησιμοποιώ το skype

 

Με ποια εφαρμογή βλέπεις αποθηκευμένα βίντεο σε ics; Το mx video player κάνει κολλήματα και δεν παίζει καλά.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με το mx video player βλέπω κανονικά videos.Βέβαια τα videos που έχω ειναι mp4 και flv και δεν ειναι 720p.

Εdit

Δοκίμασα ένα 720p στην ics και με hw αποκωδικοποίηση δεν παίζει,ενώ με software δεν συγχρονίζει την εικόνα με τον ήχο.Με την cm7 που έχω στην nand παίζει κανονικά με hw αποκωδικοποίηση.Οπότε και αυτή η δυσλειτουργία από ότι φαίνεται οφείλεται στην έλλειψη του full hwa στην ics.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δοκίμασα ένα που γράφει HD με κατάληξη mp4 και δεν έπαιζε σωστά, με διακοπές στο ήχο κλπ.

 

 

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Oπως είσαι στον mx αν πατήσεις πάνω στο video και μετά ιδιότητες τι μέγεθος και κωδικοποίηση γράφει;
Link to comment
Share on other sites

Oπως είσαι στον mx αν πατήσεις πάνω στο video και μετά ιδιότητες τι μέγεθος και κωδικοποίηση γράφει;

μεγεθος 62,4 mb

Ανάλυση 1280x720

stream1 :advanced audio coding

ρυθμος μετ: 120,8 kbits/sec

stream2 : h.264/AVC/MPEG-4 AVC/MPEG-4 part10

ρυθμός μετάδοσης 1.9 kbits/sec

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...