Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα στην παρεα!

 

λοιπον δεν ξερω αν εχει γραφτει σε πρηγουμενη σελιδα, αλλα παραθετω οτι καταφερα να βρω για μεταφορα contacts απο windows mobile σε android, εφοσον εχουμε το backup απο το pim backup

 

1ος τροπος

Εαν υπαρχει καποια αλλη wm συσκευη

-κανουμε restore το backup στη wm συσκευη και ξαναπερνουμε backup χωρις να εχουμε τικαρισμενη την επιλογη 'Binary...'

-μεταφερουμε το pib αρχειο στο pc και του αλλαζουμε καταληξη σε zip

-κανουμε extract και βαζουμε στο αρχειο contacts καταληξη csv

-κανουμε import sto gmail account τις επαφες απο το csv

-κανουμε συγχρονισμο των επαφων απο το gmail στο android

Εαν δεν υπαρχει καποια wm συσκευη

 

-εγκαθιστουμε Visual Studio

-εγκαθιστουμε Windows Mobile 6 Professional SDK Refresh.msi

-εγκαθιστουμε activesync

-τρεχουμε τον emulator και για να κανουμε συγχρονισμο μεσω activesync ακολουθουμε απο εδω How to Emulate Windows Mobile 6 τα βηματα 7-11

-μεταφερουμε το backup αρχειο στην wm συσκευη του emulator

-κανουμε restore το backup στη wm συσκευη και ξαναπερνουμε backup χωρις να εχουμε τικαρισμενη την επιλογη 'Binary...'

-μεταφερουμε το pib αρχειο στο pc και του αλλαζουμε καταληξη σε zip

-κανουμε extract και βαζουμε στο αρχειο contacts καταληξη csv

-κανουμε import sto gmail account τις επαφες απο το csv

-κανουμε συγχρονισμο των επαφων απο το gmail στο android

 

2ος τροπος

Εαν υπαρχει καποια αλλη wm συσκευη

-κανουμε restore το backup στη wm συσκευη

-κανουμε συγχρονισμο με activesync κι παιρνουμε τις επαφες στο Outlook

-μετατρεπουμε τις επαφες σε vCard (.vcf) ειτε μια μια (ανοιγουμε την καθε επαφη και Save As vCard) η χρησιμοποιουμε καποιο tool (Systools.vCard.Export )

-μεταφερουμε τα .vcf αρχεια στην sdcard και παμε στα messages του android ->import/export->import from sd card

 

Εαν δεν υπαρχει καποια wm συσκευη

-εγκαθιστουμε Visual Studio

-εγκαθιστουμε Windows Mobile 6 Professional SDK Refresh.msi

-εγκαθιστουμε activesync

-τρεχουμε τον emulator και για να κανουμε συγχρονισμο μεσω activesync ακολουθουμε απο εδω How to Emulate Windows Mobile 6 τα βηματα 7-11

-μεταφερουμε το backup αρχειο στην wm συσκευη του emulator

-κανουμε restore το backup στη wm συσκευη

-κανουμε συγχρονισμο με activesync κι παιρνουμε τις επαφες στο Outlook

-μετατρεπουμε τις επαφες σε vCard (.vcf) ειτε μια μια (ανοιγουμε την καθε επαφη και Save As vCard) η χρησιμοποιουμε καποιο tool (Systools.vCard.Export )

-μεταφερουμε τα .vcf αρχεια στην sdcard και παμε στα messages του android ->import/export->import from sd card

 

προσπαθησα να τα γραψω οσο πιο απλα κι αναλυτικα μπορουσα...

προσωπικα χρησιμοποιησα τον δευτερο τροπο με emulator, καθως ειχα ηδη visual studio στο pc, οποτε μου ηταν πιο ευκολο

τωρα θα ψαξω να δω αν καταφερω κατι και με τα sms, αν και το κοβω κομματακι δυσκολο :(

 

disclaimer: την μεθοδο με εισαγωγη των επαφων στο gmail απο το csv δεν την εχω δοκιμασει, απλα διαβασα στο νετ οτι γινεται...

Edited by mcosgeorge

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρτο απ την αρχή όπως σου λέει ο Χρήστος γιατί δεν φθάνει να μπουταρει αρχικά η Rom θα σε ταράξει στα fc.

 

 

from THE hd2

 

Και σε εμένα η NDT v19 μου κόλλησε στην οθόνη που λέει HTC NDT rom (κάπως έτσι) και πάω για format sd μήπως και με αφήσει να ξαναφλασάρω, αλλά δεν επίσης ( :blink: ) μου πέταξε το ίδιο σφάλμα ο panasonic SDFormatter V2.0. Πάω για αγορά cardReader γιατί από τον magldr στην επιλογή USB MassStg ΔΕΝ μου αναγνωρίζει πια την sd :cry:

Παίζει να φταίει το radio? που δεν θυμάμαι πιο έχω αλλά έχω να αλλάξω κανα 6μηνο...

The HD2 has no limits. It's middle name is INFINITE!

P800, P990i, P1, LEO(!), Sensation, Lg Nexus4, Lg Nexus5, One M8(!), Z5_6853

Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

φλασαρε μια wm 6.5Rom να δεις τι παίζει με το radio, αν και τα προβλήματα με τα radios είναι πολύ σοβαρότερα... (brick)

 

from THE hd2

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το Touchdown Exchange είχε αρχίσει να μου την δίνει, έβαλα το Enhanced Email. Λειτουργεί σωστά και για τις επαφές και το ημερολόγιο χρησιμοποιεί τις default εφαρμογές της rom. Υπάρχει όμως ένα σοβαρό πρόβλημα. Αν πάω να προσθέσω κάποια επαφή στην μνήμη του τηλεφώνου δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Αν πάω όμως να την προσθέσω στο Exchange account, μου βγάζει να εισάγω μόνο ονοματεπώνυμο και όχι αριθμούς!!!!! Δοκίμασα να διορθώσω κάποια επαφή που έχω ήδη στο Exchange account και ούτε έτσι με αφήνει να διορθώσω/προσθέσω/σβήσω αριθμούς... Ακόμα και χωρίς το Enhanced Email, συμβαίνει το ίδιο. Το Go Contacts EX δεν με αφήνει καν να προσθέσω επαφή στο Exchange account. Η rom μου είναι η NDT GINGER V18. Τι λύση υπάρχει;

 

Το θέμα είναι σοβαρό καθώς δεν μπορώ να προσθέσω επαφές... Υπάρχει λύση;

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα η NDT v19 μου κόλλησε στην οθόνη που λέει HTC NDT rom (κάπως έτσι) και πάω για format sd μήπως και με αφήσει να ξαναφλασάρω, αλλά δεν επίσης ( :blink: ) μου πέταξε το ίδιο σφάλμα ο panasonic SDFormatter V2.0. Πάω για αγορά cardReader γιατί από τον magldr στην επιλογή USB MassStg ΔΕΝ μου αναγνωρίζει πια την sd :cry:

Παίζει να φταίει το radio? που δεν θυμάμαι πιο έχω αλλά έχω να αλλάξω κανα 6μηνο...

 

Και συνεχίζει το πρόβλημα παρόλο που έκανα format sd με τον panasonic formatter σε full erase mode :cry:

 

Από αυτόν τον οδηγό (της ρομ που με ενδιαφέρει) : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1013852

το μόνο που δεν κάνω σωστά (διότι δεν καταλαβαίνω τι μου ζητάει είναι αυτό το κομμάτι : "3. Flash Recovery with edit "flash.cfg" as bellow: (use Notepad to open flash.cfg file (don't open file flash.cfg.txt))

misc ya 1M

recovery rrecov|ro|nospr filesize recovery-raw.img

boot yboot|ro 5M

system ya 150M (bigger is OK)

cache ya 5M

userdata ya|asize|hr allsize "

 

Οποιαδήποτε βοήθεια καλοδεχούμενη, ευχαριστώ για τον χρόνο σας. :O

 

Υ.Γ.: Δεν ξαναφλάσαρα wm6.5 γιατί ο MAGLDR113 και το clockwork recovery λειτουργούν κανονικά.

Edited by Lan

The HD2 has no limits. It's middle name is INFINITE!

P800, P990i, P1, LEO(!), Sensation, Lg Nexus4, Lg Nexus5, One M8(!), Z5_6853

Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο φάκελο του recovery υπάρχει ένα αρχείο με όνομα flash.cfg

το ανοίγεις με το σημειωματάριο και βλέπεις κάτι σαν το παρακάτω

misc ya 1M

recovery rrecov|ro|nospr filesize recovery-raw.img

boot yboot|ro 5M

system ya 150M (bigger is OK) εδώ αν γράφει κάτι λιγότερο από 150 το αλλάζεις,αποθηκεύεις το αρχείο,μπαίνεις στον magldr,στην επιλογή usb flasher,συνδέεις το καλώδιο και τρέχεις το daf.exe

cache ya 5M

userdata ya|asize|hr allsize "

Αλλη ρομ δοκίμασες να βάλεις; Kάποιο παλιότερο clockwork backup μήπως έχεις; Αν ναι,δοκίμασε να το επαναφέρεις ή να βάλεις άλλη ρομ ώστε να βεβαιωθείς ότι δεν έχει γίνει κάποιο corruption στον magldr,στα nand partitions ή ακόμη και στην sd

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

1000 ευχαριστώ για άλλη μια φορά :D

Το μπέρδεμα γινόταν εκεί που μου εξήγησε ο "bbbb" δηλαδή στο σημείο: "system ya 120Μ" που έπρεπε πολύ απλά να το αλλάξω σε "system ya 150M" (αυτά μέσα στο αρχείο flash.cfg) .

Μετά από αυτό ξαφνικά το pc μου αποφάσισε να μην βρίσκει σύνδεση με το ίδιο καλώδιο που έβρισκε χθες και στην ίδια usb θύρα.

Και έκανα το πολύ advanced... άλλαξα θύρα usb...! Και όλα πήγαν ρολόι :up: :dance:

 

Σας ευχαριστώ και πάλι

The HD2 has no limits. It's middle name is INFINITE!

P800, P990i, P1, LEO(!), Sensation, Lg Nexus4, Lg Nexus5, One M8(!), Z5_6853

Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες. Σημερα περασα αυτη την ρομ. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=926507 και συγκεκριμενα αυτη CoreDroid HD GingerBread 2.3.3 V3.0. Αφου εκανα οτι λεει ο dev μολις ξεκιναει το κινητο βγαζει το εξης μυνημα.

process com.android.phone is not responding, process system is not responding, και απο κατω force close και wait. τι γινετε λαθος? και αν υπαρχει καποια λυση. Αλλιως να φλασαρω μια αλλη ρομ. Ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δοκιμάσει τη συγκεκριμένη ρομ αλλά περίμενε λίγη ώρα,κάνε ένα reboot και αν στο ξανακάνει,βάλε άλλη ρομ

Οποιος θέλει μια light ρομ που να του αφήνει αρκετό χώρο για αποθήκευση εφαρμογών μπορεί να δοκιμάσει αυτή http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1291442

partition recovery με 70mb system πράγμα που σημαίνει ότι αφήνει κοντά στα 300 mb για αποθήκευση εφαρμογών στο eu και 800+ στο t-mobile.Προσωπικά τις τελευταίες ημέρες δουλεύω undervolted τον επεξεργαστή και έχω παρατηρήσει μια επιπλέον αύξηση στην αυτονομία.Για όποιον θέλει να δοκιμάσει με δική του ευθύνη ας δει στο πρώτο ποστ της typhoon εκεί που λέει -How can I adjust CPU voltage? Εχω βάλει τις τιμές που δίνει ο tyween Personal CPU VDD Levels http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=933951

με αυτές τις τιμές έχω πρόβλημα στα 128mhz όπου το δικό μου τουλάχιστον hd2 παγώνει και έτσι το δουλεύω 245-998 χωρίς πρόβλημα

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Εδω απο το μεσημερι να την εχω φλασαρει 3 φορες και το ιδιο προβλημα βγαζει. Θα δω και αυτη που με προτεινεις. Ευχαριστω:)
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά...

1. Αγόρασα το T-mobile με σπασμένο digitizer και το άλλαξα....Μόλις συναρμολόγησα το κινητο τα χρωματα ήταν αλλοιωμένα...ξέρει κάποιος τι μπορεί να φταίει; δοκίμασα την οθόνη σε διαφορετικό htc και ειχε το ιδιο πρόβλημα. Σκεφτηκα οτι εφταιγε η οθόνη και ετσι παραγγειλα μια καινούργια αλλα πάλι μου κάνει το ίδιο...

2. Πως μπορώ να ξεκλειδώσω το κινητό ωστε να δουλεύει με όλα τα δύκτια;

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Θα πάρω το hd2 το αμερικάνικο (Τ-Μοbile σε συντομογραφία TMOUS) μεταχειρισμένο από ένα γνωστό. Τώρα έχει wm, και θέλω να περάσω android.

 

Από κάποια ποστ που διάβασα κατάλαβα πως πρέπει να βάλω και κάποια καλή ρομ wm πριν το android. Ισχύει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Το αμερικάνικο hd2 εφόσον θέλεις να τρέχεις από την sd,δε χρειάζεται να πειράξεις τίποτε.Απλά βάζεις την ρομ στην sd και την τρέχεις μέσω των wm.Oδηγίες http://www.bytheway.gr/showthread.php?t=42021 για ρομ από sd δε χρειάζεται να βάλεις άλλο ράδιο στο t-mobile. Αντιγράφεις την ρομ στην sd και την τρέχεις.Αν θες να πετάξεις τελείως τα wm και το android να τρέχει από την εσωτερική μνήμη,πρέπει να κάνεις hspl 2.08 ώστε μετά να βάλεις τον magldr 1.13 ή τον clk (εφόσον θέλεις να φορτίζει το κινητό κλειστό μιας και ο magldr δε φορτίζει με κλειστό κινητό) και στην συνέχεια να ακολουθήσεις τις οδηγίες για εγκατάσταση nand android rom.
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να πάρεις backup εφαρμογές όπως το 3g watchdog και το call meter; Εννοώ τα δεδομένα τους μέχρι εκελινη την στιγμή. Θα μπορούσαν να αποθηκεύουν κάπου δεδομένα και έκαναν ανάκτηση σε περίπτωση που κάτι δεν πήγαινε καλά;

 

Μέσω του maldgr ,αν πάρω νέο backup της ίδιας rom, θα περαστεί "πάνω" απο το παλιό;

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φιλε cb600f για να κανεις backup τοις εφαρμογες που θελεις οπως και τα δεδομενα κατεβασε το titanium backup απο το market. Και επεισης αν παρεις backup μεσο του ClockWork Mod Recovery ναι θα περαστεί πάνω απο το παλιό. Απλος καλο ειναι οταν παρεις ενα backup και θες καποια στιγμη να το επαναφερεις καλο ειναι πρωτα να επιλεξεις απο το ClockWork Mod Recovery την επιλογη wipe data/factory reset για να διαγραψη οτι παλιο εχεις και μετα να κανεις restore το backup της rom που θες!
Link to comment
Share on other sites

Φιλε cb600f για να κανεις backup τοις εφαρμογες που θελεις οπως και τα δεδομενα κατεβασε το titanium backup απο το market. Και επεισης αν παρεις backup μεσο του ClockWork Mod Recovery ναι θα περαστεί πάνω απο το παλιό. Απλος καλο ειναι οταν παρεις ενα backup και θες καποια στιγμη να το επαναφερεις καλο ειναι πρωτα να επιλεξεις απο το ClockWork Mod Recovery την επιλογη wipe data/factory reset για να διαγραψη οτι παλιο εχεις και μετα να κανεις restore το backup της rom που θες!

 

@enik ευχαριστώ πολύ. Έχω την αγορασμένη έκδοση του titanium.

Και το προγραμμάτησα να κάνει αυτόματα νέα backup των εφαρμογών κάθε βράδυ.

 

Αξίζει η αγορά της εφαρμογής rom manager; Μπορεί κάποιος να γράψει λίγα λόγια για το τι μπορεί να κάνει;Βλέπω πως μπορώ να κατεβάζω και rom!

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

υπάρχει κάποια εφαρμογή που να έχουμε -βλέπουμε-κλείνουμε - τις ανοιχτές εφαρμογές στην toolbar (κορυφή) σε nonsense build όπως σε κάποια sense;

 

unofficial HD2

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

υπάρχει κάποια εφαρμογή που να έχουμε -βλέπουμε-κλείνουμε - τις ανοιχτές εφαρμογές στην toolbar (κορυφή) σε nonsense build όπως σε κάποια sense;

 

unofficial HD2

 

ΑΥτό θα ήταν πολύ χρήσιμο, οπότε αν κάποιος ξέρει θα το ήθελα και εγώ.

 

Προσπάθησα να χρησιμοποιήσω το rom manager.

Το αποτέλεσμα δεν ήταν αυτό που περίμενα. Πιθανόν να βρήκα το λάθος που έκανα.Στην πρώτη επιλογή (αν θυμάμαι καλά γιατί το τηλέφωνο τώρα δεν είναι σε λειτουργία) έχει clockworkmod update. Επέλεξα την συσκευή μου (HD2) και πέρασε την έκδοση 3.1.0.0.

Την typhoon την περνούσα με 3.0.2.5. Αυτό πρέπει να προκάλεσε όλα τα προβλήματα.Η νέα rom 3.6.9 δεν μπουτάρησε ποτέ, όπως και το τελευταίο backup που είχα πάρει απο το μενού του magldr.

Επανέφερα το 3.0.2.5 και προσπαθώ να περάσω το backup της 3.6.8 που κράτησα.

Το τηλέφωνο τώρα bootάρει κανονικά, αλλά την πρώτη φορά που άνοιξε κόλλησε.Υπάρχει κάποιος που χρησιμοποιεί την εφαρμογή αυτή για να κάνει την δουλειά του;

 

Υ.Γ. Στο μενού του rom manager πάλι γράφει current recovery:clockworkmod 3.1.0.0 ???

 

Δυό πραγματάκια που ξέχασα. Όταν παίζω το angry birds το τηλέφωνο δείχνει να ζορίζεται, αυτό σημαίνει πως κάτι δεν πάει καλά έτσι; Ποτέ δεν είχα πρόβλημα με την ταχύτητα ή την απόδοση στην typhoon. Τι μπορεί να πηγαίνει στραβά;Η μπαταρία πάντως φαίνεται να έχει φυσιολογική διάρκεια ,έχω δει και κατανάλωση 1mA και συνήθως 2-4mA και με bt συνδεδεμένο 15mA περίπου.

Σε μερικές rom που δοκίμασα παλιότερα μπορούσα να παίξω το need for speed v1.0.4. Σε άλλες πάλι όχι! Πώς μπορώ να το τρέξω στην typhoon;

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Το rom manager δε λειτουργεί σωστά με τον magldr.Για να το χρησιμοποιήσεις πρέπει να βάλεις clk

Kαμμιά φορά όταν επαναφέρεις backup,την πρώτη φορά που πάει να μπει στο μενού μετά την επαναφορά κολλάει λίγο πριν το mount της sd.Ενα reboot από το κόκκινο κουμπί ή βγάλσιμο της μπαταρίας για επανεκκίνηση και επανέρχεται κανονικά.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Χίλια συγνώμη άν είμαι OffTopic ή εκτός θέματος αλλά είναι η πρώτη φορά που γράφω σε forum.

 

Παρακαλώ πολύ λίγη βoήθεια !!!!!!:(

 

Θέλοντας να εγκαταστήσω Android NAND 2.2 έβαλα πρώτα HSPL 2.08. Μέχρι εδώ όλα καλά. Έγινε reboot και όλα οκ.

Μετά έκανα το λάθος και έτρεξα το RomUpdateUtility για να εγκαταστήσω ΜAGDLR113.Έγινε και αυτό, μου έβγαλε το μύνημα installed successfull. Μετά το κινητό έκανε επανεκκίνηση μόνο του και έβγαλε την άσπρη οθόνη που γράφει HTC, με πράσινα γράμματα, και κόλλησε. (Καθ' όλη τη διάρκεια ήταν και είναι συνδεδεμένο στον υπολογιστή με USB. Ο υπολογιστής δεν το βλέπει καθόλου). Πατάω το POWER BUTTON για να το κλείσω αλλά δεν ακούει τίποτα. Έβγαλα την μπαταρία, έσβησε αλλά μόλις την έβαλα άνοιξε μόνο του και μου έβγαλε την ίδια άσπρη οθόνη με το HTC. Αυτό το έκανα πάρα πολλές φορές και το αποτέλεσμα είναι το ίδιο. (Έβγαλα και την SD 8gb, άν παίζει κάποιο ρόλο, αλλά τίποτα).

 

 

Θα εκτιμούσα αφάνταστα τη βοήθειά σας γιατί έχω απελπιστεί.:(

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά !!

 

Γιώργος !!!!

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε την μπαταρία για να κλείσει η συσκευή.Κράτα πατημένο το volume down και πάτα το power.Περίμενε να βγάλει την οθόνη με τα 3 χρώματα και γράψε τι γράφει.Πριν βάλεις hspl 2.08 ποια ρομ είχες πάνω; Αν είχες 1.66 τότε το ράδιο της συσκευής δεν είναι συμβατό με τον magldr.Aν είχες την 1,66,πρέπει να βάλεις τη συσκευή στον bootloader (vol down + power) και να φλασάρεις το ράδιο 2.15.50.14

Μετά ο magldr θα ξεκινήσει κανονικά και θα μπορέσεις να προχωρήσεις στο φλασάρισμα της ρομ

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

(Κατ' αρχήν φίλε bbbb σ'ευχαριστώ πολύ )

Γράφει τα παρακάτω:

 

PB81100 HX-BC

SPL-2.08.HSPL 8G XE

0x05

CotullaHSPL 0x30

 

και κάτω κάτω στο λευκό χρώμα γράφει τη λέξη Serial

 

 

Tην 1.66 είχα.

 

Το φλασάρισμα στο ράδιο 2.15.50.14 πώς θα το κάνω και πού θα το βρώ?

Edited by george08041973
Link to comment
Share on other sites

Δεν έβαλες ράδιο σύμβατο με το android.Kατέβασε το ράδιο 2.15.50.14 http://www.multiupload.com/QP0IWGY42F Οπως είσαι στον bootloader σύνδεσε το καλώδιο και περίμενε να γράψει από serial σε usb. Τρέχεις το custom ruu.exe από το αρχείο που κατέβασες και αφού περαστεί το νέο ράδιο,λογικά θα ξεκινήσει στο μενού του magldr.Αν δε ξεκινήσει,ξαναφλάσαρε τον magldr και είσαι έτοιμος να προχωρήσεις στο επόμενο βήμα
Link to comment
Share on other sites

Φίλε bbbb ( δεν ξέρω και τ'ονομά σου ) με έσωσες ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !!!!;)

 

Να 'σαι καλά !!!

 

Φιλιά από την Πάτρα !!!!:):):):):)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...