Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα, δεν είσαι ο πρώτος βλέπεις που χρησιμοποιεί το market enabler. Γιαυτό υπάρχει εξάλλου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτησω και εγω κατι εαν ενεργοποιήσω της paid εφαρμογες μετα φαίνονται ολες μαζι οι εφαρμογές ανακατεμενες και free και paid ??? Η ειναι ξεχωριστα ???

Επίσης επειδή με τρωει ο απ'αυτος να το δοκιμασω μετα μπορω να το βγαλω η ειναι μονιμο ?

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μμμμμ κριμα που δεν ειναι ξεχωριστα. Α δηλαδη το κανω απεγκατασταση και την κανουν οι paid εφαρμογες ?

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

έχω εγκατεστημένη την MDJ_Revolution_HD_v._1.2_MDJ_S7.7HD υπάρχει κάποια καινούρια που αξιζει ωα δοκιμασω?

Και με ποιο τροπο δεν χανω τις υπάρχουσες εφαρμογέσ που έχω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση και αν μπορειτε δωστε μου τα φωτα σας γιατι απο οτι φαινεται το HD2 μου θα με τρελανει....

 

Eχω επανω Cyanogen MDJ's (Release January) και μου τρωει μπαταρια σαν τρελο. Κοντα στις 20 ωρες κραταει .... και μεσα σε αυτες τις 20 ωρες οι 2 το πολυ να ειναι με wifi. Βluetooth δεν χρησιμοποιω. Τις εφαρμογες τις κανω kill απο T.Manager και γενικα μεσα σε αυτες τις 20 ωρες δεν μιλαω πολυ ελαχιστα δηλαδη και ουτε video.Tι γινεται ρε παιδες κανω κατι λαθος?

 

Στην μπαταρια πανω το ασπρο τπ αυτοκολητακι ειναι εντελως ασπροι χωρις κοκκινα σημαδακια, για να πεις οτι εχει προβλημα η μπαταρια....

 

Μπορει ομως να φταει και η μπαταρια....

 

Για πειτε ιδεες.

Link to comment
Share on other sites

Εαν το εχεις πολυ καιρο το κινητο μπορει να εχει αρχισει να εξασθενει η μπαταρια.

Αλλα δεν μας ειπες τι εκδοση android εχεις αυτη που μπαινει στην καρτα η αυτη που μπαινει στο κινητο και αντικαθηστα τα windows ???

 

Αμα εχεις την πρωτη τοτε ειναι λογικο γτ τρεχει τα android απο την καρτα και τρωει πολυ μπαταρια.

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ενώ έβαλα το market enabler και βλέπω paid εφαρμογές δεν με αφήνει να κατεβάσω καμία.. Όταν πάω να το κάνω μέσω κινητού και επιλέγω select payment method το credit card μετά μου λέει "a server error occured".

Στο market.android.com βρίσκω μια εφαρμογή που πρέπει να πληρώσω και δεν με αφηνει γτ όταν πατάω pay μου βγάζει ένα παράθυρο και καταλαβαίνει πως έχω HD2 και μου δεν με αφήνει να το επιλέξω..

Κάποιος τρόπος να το παρακάμψω? η γενικά να μπορώ να αγοράσω εφαρμογές πέρα από να τις βλέπω μόνο?

Link to comment
Share on other sites

Από το market.android.com δε φταίει ότι έχεις το hd2 αλλά ότι το σύστημα βλέπει ότι μπαίνεις από Ελλάδα που έχει ακόμη πρόσβαση στις paid εφαρμογές.Τις free εφαρμογές μια χαρά τις περνάει στο hd2.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως δεν μου βγάζει error, δέχεται την πιστωτική......μήπως δεν κανείς κάτι σωστά στο enabler;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Ναι Χρήστο, μέσω κινητού που λέει ο φίλος ότι δεν μπορεί να αγοράσει... μέσω pc δεν ξέρω να γίνεται...

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω κάτι καλά μέσα από το market enabler? Δεν ξέρω, γτ το κατέβασα, το εγκατέστησα, πάτησα μία σύνδεση από αυτές που μου έβγαζε και μετά από λίγο, αφού περίμενα είδα στο market τις paid εφαρμογές.. Απλά όταν πατάω buy και μου λέει πως, επιλέγω credit card [δεν έχει και άλλη επιλογή] και μετά που πατάω ok μου λέει "a server error has occurred"...
Link to comment
Share on other sites

Εαν το εχεις πολυ καιρο το κινητο μπορει να εχει αρχισει να εξασθενει η μπαταρια.

Αλλα δεν μας ειπες τι εκδοση android εχεις αυτη που μπαινει στην καρτα η αυτη που μπαινει στο κινητο και αντικαθηστα τα windows ???

 

Αμα εχεις την πρωτη τοτε ειναι λογικο γτ τρεχει τα android απο την καρτα και τρωει πολυ μπαταρια.

 

Αυτη που μπαινει στην NAND εχω με τον MAGLDR....

 

Το εχω απο τον Απριλιο του 2010

Link to comment
Share on other sites

Αυτη που μπαινει στην NAND εχω με τον MAGLDR....

 

Το εχω απο τον Απριλιο του 2010

 

οι nand βγήκαν τη πρωτοχρονιά

οπότε αποκλείεται να την εχεις

από τον Απρίλιο του 2010 . μάλλον

για ρομ που τρέχει από την κάρτα μιλάς

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς εννοεί ότι έχει το κινητό από τον απρίλιο του 2010,γιατί πέρισυ τον απρίλιο δεν υπήρχε ακόμη android rom

@pastelidis

Με το κινητό στην αναμονή και κλειστά wifi,bt κτλ πόσο % χάνεις π.χ. σε 5 ώρες; Με τις nand rom στην αναμονή πρέπει να χάνεις σε ένα 5ωρο γύρω στο 3%.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς εννοεί ότι έχει το κινητό από τον απρίλιο του 2010,γιατί πέρισυ τον απρίλιο δεν υπήρχε ακόμη android rom

@pastelidis

Με το κινητό στην αναμονή και κλειστά wifi,bt κτλ πόσο % χάνεις π.χ. σε 5 ώρες; Με τις nand rom στην αναμονή πρέπει να χάνεις σε ένα 5ωρο γύρω στο 3%.

 

Οπως τα λεει ο φιλος bbbbb

 

Δεν το εχω κοιταξει... θα το κοιταξω ομως αυριο....

 

Ενας φιλος εχει την ιδια rom και λεει οτι του παει 3 μερες η μπαταρια. Κοντευουν να μου πεσουν τα μαλια...

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια μικρη βοηθεια... εχω βαλει στο hd2 μου μια εκδοση windows omega v.21

και μια android την kernel.... μπορειτε να μου προτεινετε καποια αλλη android καλυτερη???? και επισης θελω και ενα προγραμμα gps με χαρτες ελλαδας. ευχαριστω πολυ:)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Η έκδοση του Android που προσπαθείς να μας πεις... δεν μας λέει τίποτα. Σε πρώτη φάση ξεκαθάρισε αν θέλεις rom να τρέχει από την κάρτα ή από την κύρια μνήμη της συσκευής.

 

Όσον αφορά το πρόγραμμα πλοήγησης, δεν υπάρχει free και δεν μας επιτρέπεται να διανέμουμε δημόσια στο forum "σπασμένο" λογισμικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αυτη τη στιγμη τρεχω android απο την καρτα. αν θυμαμαι καλα ειναι η mdj froyo sense revolution 1.7. εσυ τι προτεινεις να κανω, να βαλω android στην καρτα ή στη συσκευη??
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Διάβασε πιο πίσω για να δεις ποια είναι τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματα και των δύο μεθόδων και αποφάσισε σύμφωνα με τα δικά σου δεδομένα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε πιο πίσω για να δεις ποια είναι τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματα και των δύο μεθόδων και αποφάσισε σύμφωνα με τα δικά σου δεδομένα.

 

Φίλε Athanaso77 μπορείς να μας πεις ποιό post ακριβώς είναι, γιατί ούτε εγώ έχω καταλάβει τι κερδίζεις με την nand και τι χάνεις (εκτός από τα windows 6.5) είμαι ακόμα με μία sd build (την κλασσικη 4.6 του desire hd του MDJ) και το σκέφτομαι για nand αλλά δεν έχω πολυκαταλάβει τι το καλύτερο έχουν από τις sd.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

SD:

+ Έχεις στη συσκευή σου και WM και Android

+ Δεν απαιτείται ξεκλείδωμα με HSPL και μπορείς να είσαι εντός εγγύησης

- Ενδείκνυται κάρτα class6 και πάνω

- Είναι σχετικά πιο αργή και ειδικά στην επανεκκίνηση

- Έχει μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας

 

Nand:

- Μόνο Android.

- Χρειάζεται ξεκλείδωμα και είσαι εκτός εγγύησης

+ Είναι πιο γρήγορη

+ Καλύτερη κατανάλωση μπαταρίας

 

(Είναι και πολλά άλλα που δεν μου έρχονται τώρα)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...