Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι αυτό το έχω βρει αλλά σε αφήνει το gmail να κάνεις Import μια μια επαφή. Όλες μαζί δεν γίνεται γιατί 300 επαφές είναι παίδεμα;!!

 

Υπάρχει και ένας άλλος εύκολος τρόπος:

κάντες export σε 1 φάκελο σε αρχείο vcf ητε απ το outlook ητε αν έχεις κάποια se συσκευή απ το my phone explorer ητε αν έχεις symbian κατευθείαν μέσα απ τη συσκευή σου.

Τα 300 αρχεία vcf που θα δημιουργηθούν καντα copy paste στη memory card του κινητού,μέσα απ το κινητό(επαφές)υπάρχει επιλογή να τα κανείς import κ από εκεί εύκολα και ωραία 1 απλό sync με το gmail σου κ όλα καλά! :)

Edited by manan69t

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Μιας και έχω παλιά έκδοση Android στην SD card μου λέω να βάλω την darkstone SuperRAM FroYo v1.5 [kernel: Hastarin custom].Ακούω καλά λόγια γι αυτήν.Βασικά θέλω να είναι απροβλημάτιστη με όσο το δυνατόν λιγότερα bugs και να είναι γρήγορη!Προτείνετε κάτι άλλο καλύτερο για SD card?
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ο DarkStone κάνει από τις καλύτερες δουλειές. Συστήνεται. Παρόλα αυτά με αυτού του τύπου τις rom θα έχεις ένα θεματάκι με την μπαταρία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.εχω την cyanogenmod nand.ωραία ρομ αλλά δε μου αρέσει η εφαρμογή 3d gallery που έχει. Λαγκαρει αρκετά θα έλεγα.έχει χρησιμοποιήσει κάνεις σας κάποια αλλη; σε εκδόσεις sense που χρησιμοποίουσα παλιότερα είχε ωραία εφαρμογή για εικόνες.γνωρίζει κάνεις επί του θέματος;

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχω την 3.14 και δεν θα ελεγα οχι να δοκιμασω android χωρις ομως πολλα χακαρισματα,hspl,κλπ!ειδα την πρωτη σελιδα αλλα δεν βρηκα ενα οδηγο αν γινεται η οχι.μπορει καποιος να μου δειξει που να διαβασω?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εδώ θα βρεις πολλά link με rom. Σε όποιο και να μπεις... θα βρεις οδηγίες εγκατάστασης. Δεν χρειάζεσαι hspl ή οποιοδήποτε ξεκλείδωμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και ένας άλλος εύκολος τρόπος:

κάντες export σε 1 φάκελο σε αρχείο vcf ητε απ το outlook ητε αν έχεις κάποια se συσκευή απ το my phone explorer ητε αν έχεις symbian κατευθείαν μέσα απ τη συσκευή σου.

Τα 300 αρχεία vcf που θα δημιουργηθούν καντα copy paste στη memory card του κινητού,μέσα απ το κινητό(επαφές)υπάρχει επιλογή να τα κανείς import κ από εκεί εύκολα και ωραία 1 απλό sync με το gmail σου κ όλα καλά! :)

 

αρχείο vcf πως δημιουργεις;

Link to comment
Share on other sites

αρχείο vcf πως δημιουργεις;

 

Είναι πολύ απλό,πας μέσα απ τις ρυθμίσεις του my phone explorer(εργαλείο που είναι δωρεάν σε αντίθεση με το outlook)κανείς επιλογή όλες τις επαφές σου και εξαγωγή σε αρχείο vcf.Το ίδιο μπορείς να κανείς και με συσκευή symbian κάνοντας αντίγραφο ασφαλείας στη κάρτα μνήμης του κινητού σου στα κάνει export σε vcf αρχείο.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά σας κάνουν τιποτα σχέδια τα πληκτρολόγια, μετά το πρώτο κεφαλαίο γράμμα ή αριθμό γυρνάει σε πεζά γράμματα , σπάω το κεφάλι μου να βρω πια ρύθμηση είναι , αλλα τίποτα ....

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ρε παιδιά σας κάνουν τιποτα σχέδια τα πληκτρολόγια, μετά το πρώτο κεφαλαίο γράμμα ή αριθμό γυρνάει σε πεζά γράμματα , σπάω το κεφάλι μου να βρω πια ρύθμηση είναι , αλλα τίποτα ....

 

Δεν ξέρω αν εννοείς κάτι διαφορετικό αλλά... πάντα έτσι δεν ήταν;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχίζω με κεφαλαία caps lock που στο δεύτερο σύμβολο γυρνάνε σε πεζα , αρχίζω με αριθμητικό πληκτρολόγιο και γράφω μόνο το πρώτο ψηφίο το δεύτερο γυρνάει σε γράμμα πεζό είτε ελληνικά είτε όχι σε οποιοδήποτε πληκτρολόγιο και στις 3 Rom ram- SD που χρησιμοποιώ

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Ποιο πληκτρολόγιο χρησιμοποιείς; Με το HTC _IME για να κρατάει τα κεφαλαία για όλη την λέξη πατάς δύο φορές το βελακι αριστερά και βγαίνει από κάτω μια γραμμη. Όσο φαίνεται η γραμμή γράφεις τα πάντα με κεφαλαία.

τώρα αν έχεις κεφαλαία και πατήσεις το 12# για να πας στους αριθμούς και μετά πάλι στα γράμματα, όντως χάνει τα κεφαλαία και πρέπει να ξαναπατησεις το βελακι.

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω βάλει την HD2 CoreDroid DHD V1 και θέλω να αλλάξω την SD card με μια άλλη μεγαλύτερη.Θα πρέπει να ξαναφλασάρω την rom ή υπάρχει τρόπος να χρησιμοποιήσω την καινούρια sd χωρίς να "χαλάσω" την rom?
Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να διευκρινήσω πως η rom αυτη δουλεύει με ext2 partition. Γίνεται έτσι απλα όπως περιέγραψες ή πρέπει να κάνω κάτι άλλο για να μην "χαλασω" to σεταρισμα της rom?
Link to comment
Share on other sites

Τότε τη νέα κάρτα πρέπει να την χωρίσεις πάλι σε partitions και στο ext partition να αντιγράψεις τα περιεχόμενα του ext partition της παλιάς
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω την mdj 4.6 και οταν παταω να δω τα προσωπα, δηλαδη τις επαφες μου, μου λεει φορτωση αλλα μενει στη φορτωση κ οση ωρα κ αν το αφησα συνεχισε να λεει το ιδιο. Ξερει κανεις τι φταει; ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Εχεις γράψει και παλιότερα για αυτό το πρόβλημα και απάντηση δεν πήρες.από ότι φαίνεται πρόκειται για bug της συγκεκριμένης ρομ
Link to comment
Share on other sites

Ποιο πληκτρολόγιο χρησιμοποιείς; Με το HTC _IME για να κρατάει τα κεφαλαία για όλη την λέξη πατάς δύο φορές το βελακι αριστερά και βγαίνει από κάτω μια γραμμη. Όσο φαίνεται η γραμμή γράφεις τα πάντα με κεφαλαία.

τώρα αν έχεις κεφαλαία και πατήσεις το 12# για να πας στους αριθμούς και μετά πάλι στα γράμματα, όντως χάνει τα κεφαλαία και πρέπει να ξαναπατησεις το βελακι.

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

 

Γιαυτό λέω caps lock ,δεν "λοκαρουν" ούτε τα κεφαλαία για συνεχόμενη πληκτρολόγηση ,ούτε το αριθμητικό πληκτρολόγιο για να γράψω πάνω από μονοψήφιο στην 1η προσπάθεια ,στην 2η γράφω . Και το default και το HTC_ime και το slide it σε τρία build (πάντα ram SD ) .Κάποια εφαρμογή επηρεάζει γιατί από ρυθμίσεις τα έχω κοιτάξει όλα ...

 

παρεπιπτόντως δείτε το app wall : όλες οι εφαρμογές σας σε μία οθόνη ...

http://184.72.239.143/mu/59d231c2-f403-f3db.jpg

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Εχεις γράψει και παλιότερα για αυτό το πρόβλημα και απάντηση δεν πήρες.από ότι φαίνεται πρόκειται για bug της συγκεκριμένης ρομ

 

Δεν νομιζω, γιατι στις αρχες μου τα εδειχνε.

Link to comment
Share on other sites

τότε κάνε μια καθαρή εγκατάσταση.πάρε ένα backup των εφαρμογών σου με το titanium και μετά ξεκίνα με ένα καθαρό data.img
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...