Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η προοδος που σημειωθηκε με τα τελευταια builds ειναι σημαντικοτατη.πλεον τρεχει απλα αψογα.οκ ας μην ειμαστε υπερβολικοι και να θελουμε να τρεχει οπως τα desire/nexus αλλα αν χρησιμοποιησει καποιος χαμηλοτερου κοστους android phone θα διαπιστωσει οτι το λεο τρεχει αψογα android.εχω φιλο που εχει μεινει στην πρωτη εκδοση beta desire hd του darkstone και το τρεχει 24ωρο χωρις ιδιαιτερα προβληματα.εμεις οι υπολοιποι που δοκιμαζουμε καθημερινα διαφορα,βλεπουμε οτι εχει γινει σημαντικη προοδος,ως προς τη σταθεροτητα του συστηματος.εγω με τους τελευταιους κερνελ γραφω ανετα μεγαλα κειμενα,χωρις να ανησυχω οτι θα κολλησει και θα μου σβησει οτι εχω γραψει μεχρι εκεινη τη στιγμη.

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με τα τελευταια build του νοεμβρη εχουν γινει τρομερες αλλαγες προς το καλλιτερο , κυριως με οτι εχει βγαλει ο mdj

Δεν εχει και πολλα να ζηλεψει το hd2 απο μια android native συσκευη , ειδικα αν βαλει κανεις class4-class6 micro SD λειτουργουν ολα αψεγαδιαστα και παρα πολυ γρηγορα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα... Μηπως γινεται να εχω στο HD2 μου μονο το android λογισμικο χωρις να εχω την omega rom που εχω τωρα???? Τωρα εχω εγκατεστημενη την omega rom 19.4 και το android MDJ FroYo Sense Revolution v.1.7. Τι μπορω να κανω???
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι θέλει να φλασσαρει μόνο Android χωρίς WM,

το οποίο δεν γίνετε προς το παρον!

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι θέλει να φλασσαρει μόνο Android χωρίς WM,

το οποίο δεν γίνετε προς το παρον!

 

Οντως αυτο θελω να κανω... να εχω μονο την android rom και καθολου την wm. παντως εγω εκανα copy/paste τον φακελο android στην storage card της συσκευης μου χωρισ να χρησιμοποιησω τα data.img (1024/512) που υπηρχαν στον φακελο και ολα λειτουργουν μια χαρα. Ενα θεμα εχω με την μπαταρια που τελειωνει πολυ γρηγορα. Μπορω να κανω τπτ γιαυτο?????? Και επισης αν βγει καποια αλλη android rom πως μπορω να απεγκαταστησω την προηγουμενη και να βαλω την καινουργια????? Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

ιδού : MDJ FroYo HD v.4.0(kernel:MDJ S7.3HD)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=795914

 

δουλεύει και η φωτογραφική όχι το video

(την μέρα που πήγα να αναβαθμίσω την 3.7 με τον hastarin 8.5.1 αυτός έβγαλε την 4.0, πάντα έτσι γίνεται με τον mdj...)

Edited by mimo

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Από ότι γράφει Camcorder works ONLY in MMS mode (176x144) το βίντεο δουλεύει στο mms mode.Οκ εκεί που δεν είχαμε καθόλου κάμερα κάτι είναι και αυτό
Link to comment
Share on other sites

μόνο κάτι ... η φωτογραφική είναι προτιμότερη από την κάμερα ....

α.παρεμπιπτόντως , ο hastarin 8.5.1 είναι λίγο ασταθής ή μου φαίνεται ;

β.γιατί ψάχνω να κατεβάσω στο market το setCPU και δεν το βρίσκω ;

είναι επί πληρωμή ; δεν νομίζω , τα παλαιότερα build το είχανε μέσα .

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

είναι με donation στο market ή free για τα μέλη του xda.αφαιρέθηκε από τις ρομ γιατί ζήτησε ο developer του να αφαιρεθεί
Link to comment
Share on other sites

Τωρα εχω εγκατεστημενη την omega rom 19.4 και το android MDJ FroYo Sense Revolution v.1.7. Τι μπορω να κανω???

 

Έχεις τον καλύτερο συνδιασμό που κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή για τη συσκευή. Προς το παρόν μή το πειράζεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Είμαι στη διαδικασία κατεβάσματος της αυτής της έκδοσης: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=8907810 και θέλω να ρωτήσω επειδή η προηγούμενη απόπειρα χρήσης android ήταν τραυματική (δεν ξέρω πως και γιατί αλλά μοu διέλυσε την rom των wm), τα εξής:

1. αποσυμπιέζω και βάζω το φάκελο που θα δημιουργηθεί στη κάρτα μνήμης;

2. πια είναι η διαδικασία εκκίνησης του andriod;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις τον φάκελο "Android" στην microSD και επιλέγεις κάνωντας κλίκ μέσα απο το φάκελο, πρώτα το CLRCAD.exe και αμέσως μετά το haret.exe.

Προσοχή, η κάρτα θα πρέπει να είναι εντελώς άδεια και φορμαρισμένη.

 

Στο πρώτο boot θα κάνει κανα 15λεπτο.

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις τον φάκελο "Android" στην microSD και επιλέγεις κάνωντας κλίκ μέσα απο το φάκελο, πρώτα το CLRCAD.exe και αμέσως μετά το haret.exe.

Προσοχή, η κάρτα θα πρέπει να είναι εντελώς άδεια και φορμαρισμένη.

 

Στο πρώτο boot θα κάνει κανα 15λεπτο.

 

Μόνο το φάκελο android;

Βλέπω άλλους 2 φακέλους data_512 & data_1024.Αυτούς τι τους κάνω;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να τους βάλεις.

Τους δημιουργεί κατα την εγκατάσταση.

 

ΟΚ προχωράω.

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.

Κάτι τελευταίο,

κατά τη επανεκίνηση της συσκευής θα με ρωτάει τι να φορτώσει ή θα φορτώνει κατευθείαν τα windows;

Το Android loader που έχει η Ω το χρησιμοποιώ;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δουλέψει τις τελευταίες Ω με ενσωματομένο android loader και δεν ξέρω.

Λογικά κατα την πρώτη εκκίνηση δεν θα σου βγάλει την επιλογή αλλά σε κανονική επανεκκίνηση φαντάζομαι πως ναι.

Τότε απλά θα επιλέγεις το λειτουργικό που θέλεις.

Αντε καλή επιτυχία και περιμένουμε εντυπώσεις :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δουλέψει τις τελευταίες Ω με ενσωματομένο android loader και δεν ξέρω.

Λογικά κατα την πρώτη εκκίνηση δεν θα σου βγάλει την επιλογή αλλά σε κανονική επανεκκίνηση φαντάζομαι πως ναι.

Τότε απλά θα επιλέγεις το λειτουργικό που θέλεις.

Αντε καλή επιτυχία και περιμένουμε εντυπώσεις :)

 

Μπουτάρισε σε 5 λεπτά.

Κάνω τις απαραίτητες ρυθμίσεις και τα ξαναλέμε.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

να ερωτησω βρε παιδια και εγω με την σειρα μου, τα hd που βγαζει τωρα τι ακριβως εχουν διαφορετικο απο τα προηγουμενα build?

δεν μπορω να καταλαβω μιας και δεν ξερω πολλα αγγλικα... μπορω να εχω μια βοηθεια?

δηλαδη οταν τα νομαζει hd εννοει μηπως οτι τραβαει βιντεο σε 720p?

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά εκτός του ότι δεν λειτουργούν οι ήχοι της συσκευής.

Στις ρυθμίσεις επιλογή ήχου κλήσης, διαλέγω ήχο και ο ήχος που επιλέγω δεν κτυπάει για να προεπισκόπιση. Ούτε σε εισερχόμενη κλήση ακούγεται ήχος. Έκανα και επανεκκίνηση, αλλά τίποτα.

Και κάτι άλλο έκανα ένα μπουτάρισμα στα wm και διαπίστωσα ημερομηνία 11 Μαρτίου 2011 :confused::confused:

 

ΥΓ. η ένταση όλων των ήχων είναι στο μέγιστο.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σημαίνει ότι έκανες κλικ μόνο στο haret.exe και όχι πρώτα στο CLRCAD.exe.

Ξαναbootαρε και κάνε κλίκ στο CLRCAD.exe το οποίο θα μείνει τσεκαρισμένο και μετά στο haret.

H κάρτα ήταν φορμαρισμένη;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σημαίνει ότι έκανες κλικ μόνο στο haret.exe και όχι πρώτα στο CLRCAD.exe.

Ξαναbootαρε και κάνε κλίκ στο CLRCAD.exe το οποίο θα μείνει τσεκαρισμένο και μετά στο haret.

H κάρτα ήταν φορμαρισμένη;

 

Τα ξαναέκανα όλα πολύ προσεκτικά 2 - 3 φορές, έκανα boot με το adroid loader, με το ίδιο αποτέλεσμα. :angry::devil:

Η κάρτα μνήμης δεν είναι φορμαρισμένη, γιατί είναι γεμάτη με αρχεία. Να τα κάνω backup στον υπολογιστή και να την φορμάρω;

Αυτό φταίει και για το μπέρδεμα της ημερομηνίας στα wm;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως όσες φορές επιχείρησα εγκατάσταση σε κάρτα με αρχεία μέσα, πάντα είχα πρόβλημα.

Μετέφερα όλα τα αρχεία μου στον υπολογιστή, έκανα φορμάτ με το πολύ ωραίο προγραμματάκι που έχει ο ioathe στις Omega και είχα καθαρή και απροβλημάτιστη εγκατάσταση android.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...