Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε να πας Ρυθμίσεις--->εφαρμογές--->Διαχείριση εφαρμογών--->όλα--->Internet και πάτα εκκάθαριση δεδομένων

Eπίσης υπάρχει και κάποιο bug με την γραμματοσειρά του browser και συναντάται σε κάποιες android συσκευές με android 2.1 και 2.2.Αν πας στις ρυθμίσεις του browser για να αλλάξεις το μέγεθος της γραμματοσειράς ο browser κρασάρει με το μήνυμα που ανέφερες.Η λύση είναι η εκκάθαριση δεδομένων από τη διαχείριση εφαρμογών

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε να πας Ρυθμίσεις--->εφαρμογές--->Διαχείριση εφαρμογών--->όλα--->Internet και πάτα εκκάθαριση δεδομένων

Eπίσης υπάρχει και κάποιο bug με την γραμματοσειρά του browser και συναντάται σε κάποιες android συσκευές με android 2.1 και 2.2.Αν πας στις ρυθμίσεις του browser για να αλλάξεις το μέγεθος της γραμματοσειράς ο browser κρασάρει με το μήνυμα που ανέφερες.Η λύση είναι η εκκάθαριση δεδομένων από τη διαχείριση εφαρμογών

 

Επαιξε σε ευχαριστω.:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εχω ρομ nrg και ιδιο android με το δικο σου και η μπαταρια δεν κραταει πανω απο μιαμιση μερα.

 

Λογικό! Δυστυχώς ο φίλος λέει ότι θέλει! :wacko:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λογικό! Δυστυχώς ο φίλος λέει ότι θέλει! :wacko:

 

Προς αποφυγη παρεξηγησεων 5 μερες οντως κραταει εαν το χρησημοποιω ως τηλεφωνο και με μικρη χρηση μιας και το εχω σαν 2η συσκευη και οχι για να σερφαρω και να παιζω μιας και το pc με βολευει καλητερα... Με full χρηση και σε μενα κραταει περιπου 2 μερες! Αυτα στο WM, οσον αφορα την ερωτηση μου για το αν ειναι δυνατον να κραταει λιγοτερο απο 24 ωρες οταν τρεχει Android, τοσο μου κραταει εμενα ενω το εχω στο standby.

HTC HD2

Nandroid: MDJ's CyanogenMod 7 v2.5

Radio: 2.15.50.14

HTC Wildfire with Official Android 2.2.1 (Froyo)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Το θέμα είναι ότι επειδή εδώ διαβάζει αρκετός κόσμος με σκοπό την έγκαιρη ενημέρωση, σωστό είναι να ακριβολογούμε γιατί αλλιώς δημιουργούνται λανθασμένες εντυπώσεις.

 

Οφείλω να προσθέσω λοιπόν ότι και σαν τηλέφωνο μόνο να χρησιμοποιεί κάποιος το HD2, 5 συνεχόμενες μέρες αυτονομίας δεν βγάζει η συσκευή ανεξαρτήτως λειτουργικού.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

O mdj έχει βάλει σκοπό να κάψει την cpu του hd2!!! Μετά τον χθεσινό kernel στα 1305mhz που οι περισσότεροι που τον δοκίμασαν του γράφουν ότι δε δουλεύει όπως θα έπρεπε,πάει στα 1382,4mhz στο git tree του http://gitorious.org/linux-on-wince-htc/mdeejays-linux_on_wince_htc εύχομαι να αντέξει το hd2 του,γιατί αν το κάψει ποιος θα βγάζει νέα android builds; :p
Link to comment
Share on other sites

Με την 1.7 το δικό μου οριζόντια γυρνάει σχεδόν άμεσα.Στην κάθετη επαναφορά αργεί κάποιες φορές λίγο παραπάνω αλλά σίγουρα κάτω από 10 δευτερόλεπτα

 

http://rapidshare.com/files/433246455/build.prop το δικό μου build.prop από την 1.7 δούλευε κανονικά με τον 6.1 kernel και τώρα πλέον με τον 7.1

αντιγράφετε στο /system αντικαθιστώντας το ήδη υπάρχον

 

το φτιαξα φιλε ευχαριστω.να ρωτησω κατι σχετικα με το προγραμμα cpu μεχρι ποσο μπορωα το ανεβασω γιατι τωρα το εχω min:768000 kai max:1190400 ειναι καλο η οχι???

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι 1190 ειναι σχετικα ασφαλες.αν και το καλυτερο ειναι μεχρι τα 998 κατα την γνωμη μου.το μιν βαλτο στα 245.δεν υπαρχει λογος να εχεις τοσο μεγαλη συχνοτητα οταν το κινητο δε το χρησιμοποιεις.εγω ειμαι στα 998 με 245 και smartass governor

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς τα ίδια και εγώ με την διαμόρφωση της υπογραφής μου .

Αν εξαιρέσεις ενα lagαρισμα το πρώτο 5-10λεπτο που το φορτώνω, ολα smoooth!!:)

 

Edit:

Επίσης να συμφωνήσω με τον Χρήστο(bbbb) ότι αν εξαιρέσεις την πληθώρα apps, το HD2 με cht και Omega ,δεν εχει να ζηλέψει σε ομορφιά και ευχρηστία απο Android.

Edited by tsak8

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

έχω περασμένη την 1.7 και

όταν πάω να ενεργοποιήσω το

wifi μου βγάζει σφάλμα και δεν

μπορώ να το ενεργοποιήσω . καμιά

ιδέα ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπερα... Πριν 2 μηνες πηρα και εγω το htc στα χέρια μου και μεχρι στιγμής παιζω τις WM omega ROMs στα δάχτυλα. Εχω ομως μεγάλο πρόβλημα με τις android roms. Δεν ξέρω καθόλου τι να κάνω. Μπορείτε σας παρακαλώ να μου postαρετε ακριβώς οδηγιες στο πώς να τα βάλω στη συσκευή μου????
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπερα... Πριν 2 μηνες πηρα και εγω το htc στα χέρια μου και μεχρι στιγμής παιζω τις WM omega ROMs στα δάχτυλα. Εχω ομως μεγάλο πρόβλημα με τις android roms. Δεν ξέρω καθόλου τι να κάνω. Μπορείτε σας παρακαλώ να μου postαρετε ακριβώς οδηγιες στο πώς να τα βάλω στη συσκευή μου????

 

κατεβασε αυτη τη version:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=823491 αποσυμπιεση το και θα βρεις ενα φακελο ANDROID κατω αντιγραφη και επικολληση στη καρτα sd μετα πατα 2 φορες το αρχειο CLRCAD.exe δε θα δεις να κανει κατι απλα πατα το 2 φορες και μετα πατα το αρχειο haret.exe. οπου θα ξεκινησει και η εγκατασταση,περιμενε κανα δεκα΄λεπτο και μετα θα μπει στο android και θα σε βαλει στην εγκατασταση.η εγκατασταση ειναι ευκολη το μονο που πρεπει να εχεις ειναι email στο google δηλαδη gmail.και εισαι ετοιμος

Link to comment
Share on other sites

έχω περασμένη την 1.7 και

όταν πάω να ενεργοποιήσω το

wifi μου βγάζει σφάλμα και δεν

μπορώ να το ενεργοποιήσω . καμιά

ιδέα ?

αντέγραψες με τον root explorer στο /system/lib/modules τα 3 ko αρχεία από το φάκελο root που βρίσκεται μέσα στο αρχείο zip του kernel;

Link to comment
Share on other sites

αντέγραψες με τον root explorer στο /system/lib/modules τα 3 ko αρχεία από το φάκελο root που βρίσκεται μέσα στο αρχείο zip του kernel;

 

το έκανα ολα οκ σε ευχαριστώ

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει κάποια android rom που να δουλεύει normal για καθημερινή χρήση?

Ενοοω να μπορει κάποιος που δεν είναι σχετικός να δουλέψει την συσκευη και να λειτουργούν όλα.

Χωρίς επεμβάσεις σε kernel κλπ. Έστω με κόστος στις επιδόσεις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Oι ρομ του mdj πιστεύω ότι είναι για καθημερινή χρήση.http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=823491

Στο desire κατάφεραν να κάνουν την κάμερα στο sense hd build να δουλέψει,προς το παρόν χωρίς 720p ας ελπίσουμε ότι κάποιος θα ασχοληθεί και με τα sense hd build του hd2

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Oι ρομ του mdj πιστεύω ότι είναι για καθημερινή χρήση.http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=823491

Στο desire κατάφεραν να κάνουν την κάμερα στο sense hd build να δουλέψει,προς το παρόν χωρίς 720p ας ελπίσουμε ότι κάποιος θα ασχοληθεί και με τα sense hd build του hd2

 

Μ έχει φάει η κόρη μου να της περάσω android αλλα φοβάμαι ότι δεν θα τα καταφέρει και είμαι μακριά για να της το συνεφερω κάθε τόσο.

Thanks

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κώστα η εγκατάσταση στην κάρτα μνήμης είναι πανεύκολη, λίγο πιο πίσω να διαβάσεις θα το διαπιστώσεις αμέσως. Απλά όπως έχω πει και στο παρελθόν εμένα μου ξενίζει το γεγονός ότι σου κάνει μπάχαλο την κάρτα μνήμης αλλά και το γεγονός ότι αν αποφασίσεις να κάνεις restart, πρέπει να βρεις κάτι για να περάσει η ώρα ούτως ώστε να μην ξεχάσεις να δώσεις το pin (ναι... τόσο αργεί). Πέραν αυτού, δουλεύουν τόσο καλά πλέον τα wm σε αυτή τη συσκευή (με μια omega rom) που κάποιος μεταβαίνει στο Android επειδή απλά το επιτάσσει η μόδα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κώστα η εγκατάσταση στην κάρτα μνήμης είναι πανεύκολη, λίγο πιο πίσω να διαβάσεις θα το διαπιστώσεις αμέσως. Απλά όπως έχω πει και στο παρελθόν εμένα μου ξενίζει το γεγονός ότι σου κάνει μπάχαλο την κάρτα μνήμης αλλά και το γεγονός ότι αν αποφασίσεις να κάνεις restart, πρέπει να βρεις κάτι για να περάσει η ώρα ούτως ώστε να μην ξεχάσεις να δώσεις το pin (ναι... τόσο αργεί). Πέραν αυτού, δουλεύουν τόσο καλά πλέον τα wm σε αυτή τη συσκευή (με μια omega rom) που κάποιος μεταβαίνει στο Android επειδή απλά το επιτάσσει η μόδα.

 

δεν το επιτάσει η μόδα αλλά και η πληθώρα των εφαρμογών

και των παιχνιδιών .και τα περισσότερα από αυτά δωρεάν .

ενώ μία απλή εφαρμογή που χρειάζεται στα wm πρέπει να

την αγοράσεις

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Όσον αφορά τα windows7 που περιμένουμε θα τα τρέχουμε κατα τον ίδιο τρόπο η θα τη φλασάρουμε με το γνωστό τρόπο.Αλήθεια θα υπάρξουν για τα HD2?
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δεν το επιτάσει η μόδα αλλά και η πληθώρα των εφαρμογών

και των παιχνιδιών .και τα περισσότερα από αυτά δωρεάν .

ενώ μία απλή εφαρμογή που χρειάζεται στα wm πρέπει να

την αγοράσεις

 

Υπάρχουν και free πολύ καλές εφαρμογές για τα windows mobile. Και επειδή το θέτεις έτσι, αν αυτό που αναφέρεις ήταν πραγματικό πρόβλημα δεν θα είχε όλος ο κόσμος Windows στα PC αλλά θα είχε linux. Η λογική εδώ είναι η ίδια ακριβώς.

 

Καλημέρα!Όσον αφορά τα windows7 που περιμένουμε θα τα τρέχουμε κατα τον ίδιο τρόπο η θα τη φλασάρουμε με το γνωστό τρόπο.Αλήθεια θα υπάρξουν για τα HD2?

 

Ακόμα δεν μπορούμε να πούμε τίποτα για τα WP7 όσον αφορά το HD2.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον Γιάννη όσο αφορά τα android στο HD2. Η εγκατάσταση στην κάρτα κρύβει παγίδες για όσους δεν ξέρουν. Είχα προλάβει να βάλω android στο Leo μου πριν το χαρίσω στην κόρη μου και έτρεχαν καλα μπορω να πω. Αργά αλλα χωρίς προβλήματα.

Απο τότε όμως δεν βλέπω να σημειώθηκε κάποια σημαντική πρόοδος πέρα απο τον τομέα ταχύτητα.

Περίμενα μετα απο τόσο καιρο ότι θα μπορούσε κάποιος να δουλέψει άνετα τα android με τροπο που να πλησιάζει τις συσκευές που προορίζονται γι αυτο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω πότε τα "παράτησες" , αλλά οι διαφορές είναι σημαντικές και πλησιάζει την αυθεντική υλοποίηση , αρκεί να σου πω πως από άποψης soft reset-hard reset etc ένας άπειρος χρήστης (η κόρη σου πχ) σε σχέση με τα wm δεν έχει να φοβάται τίποτα . Είσαι έμπειρος και δεν θα σου προτείνω κάποιο build ιδιαίτερα , αλλά μου κάνει εντύπωση η επιφύλαξή σου στο θέμα την στιγμή που είχες hd2 και δεν ήσουν απλός χρήστης ....

σου πήρε το μυαλό το μήλο Κώστα:(

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...