Jump to content

Dell streak


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι και εγώ κάτοχος ενος Streak εδω και 2 εβδομάδες. Δυστυχώς εχω ενα σοβαρό πρόβλημα με την συσκευή! Το wifi ΔΕΝ δουλεύει!!!

 

Στην αρχή το πήρα με android 1.6. Οταν επέλεγα να συνδεθώ σε ενα δίκτυο μου έλεγε "unsuccessfull". Αν έβαζα static ip μου έλεγε "Connected to xχxx, No internet"

 

Έβαλα προχθές την 2.1. Τώρα μου λέει "Connected" αλλα πρακτικά δεν εχει συνδεθεί πουθενά!!!

 

Έβαλα ενα pinger προγραματακι και κατάλαβα οτι στην ουσία δεν ειναι συνδεμένο πουθενά γιατι δεν μπορώ να κάνω ping στο router μου.

 

Το κινητό το πήρα απο ebay αγγλίας και δεν ξερώ τι να κάνω! Υποθέτω οτι ειναι πρόβλημα harware. Απο εδω (Ελλάδα) μπορώ να κάνω κατι?? Τι λετε και εσεις???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είμαι και εγώ κάτοχος ενος Streak εδω και 2 εβδομάδες. Δυστυχώς εχω ενα σοβαρό πρόβλημα με την συσκευή! Το wifi ΔΕΝ δουλεύει!!!

 

Στην αρχή το πήρα με android 1.6. Οταν επέλεγα να συνδεθώ σε ενα δίκτυο μου έλεγε "unsuccessfull". Αν έβαζα static ip μου έλεγε "Connected to xχxx, No internet"

 

Έβαλα προχθές την 2.1. Τώρα μου λέει "Connected" αλλα πρακτικά δεν εχει συνδεθεί πουθενά!!!

 

Έβαλα ενα pinger προγραματακι και κατάλαβα οτι στην ουσία δεν ειναι συνδεμένο πουθενά γιατι δεν μπορώ να κάνω ping στο router μου.

 

Το κινητό το πήρα απο ebay αγγλίας και δεν ξερώ τι να κάνω! Υποθέτω οτι ειναι πρόβλημα harware. Απο εδω (Ελλάδα) μπορώ να κάνω κατι?? Τι λετε και εσεις???

 

Χμμ, ατυχη στιγμη. Απο τα χερια μου περασαν 4 streak κι ολα επαιζαν αψογα, χωρις το παραμικρο προβλημα. Απο τα λεγομενα σου μαλλον εχεις προβλημα hardware (υποθετω βεβαια πως εχεις δοκιμασει να συνδεθεις σε παραπανω απο ενα δικτυα με και χωρις ασφαλεια), αρα εχεις 2 λυσεις. Η το στελνεις πισω στον πωλητη (δεν το συνιστω, εκτος αν εχεις καποιο φθηνο και γρηγορο τροπο να το κανεις αυτο) η περιμενεις κανενα μηνα να κυκλοφορησει στη χωρα μας για να στο καλυψει η dell (η οποια γενικα εχει αψογο service).

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
η περιμενεις κανενα μηνα να κυκλοφορησει στη χωρα μας για να στο καλυψει η dell (η οποια γενικα εχει αψογο service).

 

Είναι σίγουρο ότι θα γίνει αυτό και στο χρονικό διάστημα που αναφέρεσαι;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο ότι θα γίνει αυτό και στο χρονικό διάστημα που αναφέρεσαι;

 

Οχι, αν δεν εξασφαλισουν παροχο για συνεργασια και λανσαρισμα της συσκευης ισως δεν το δουμε ποτε.

Ελπιζω πως θα εκτιμηθει η δυναμικη του, γιατι υπαρχουν αρκετοι ανθρωποι που εχουν βαρεθει τις σαπακοσυσκευες και θελουν κατι σοβαρο για να κανουν τη δουλεια τους και τελικα θα κυκλοφορησει.

Αν παντως γινει, θα το δουμε καπου μεσα στον Οκτωβρη.

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Δικοπο μαχαίρι... να το στήλω ή όχι! Γενικά έχω διαβάσει αρκετούς στο internet με android να έχουν προβλήματα αλλα τα προβλήματά τους μετά απο ένα reset διορθώνονται. Εμένα ΟΧΙ!

Φυσικά και εχω δοκιμάσει ξεκλείδωτα/κλειδωμένα (wep, wpa κτλ). Μόλις τώρα είδα οτι τελικά μπορώ να κάνω ping στον εαυτό μου. Αυτό ίσος κατι να σημενει... ίσος και τίποτα.

 

Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές...

Link to comment
Share on other sites

Δικοπο μαχαίρι... να το στήλω ή όχι! Γενικά έχω διαβάσει αρκετούς στο internet με android να έχουν προβλήματα αλλα τα προβλήματά τους μετά απο ένα reset διορθώνονται. Εμένα ΟΧΙ!

Φυσικά και εχω δοκιμάσει ξεκλείδωτα/κλειδωμένα (wep, wpa κτλ). Μόλις τώρα είδα οτι τελικά μπορώ να κάνω ping στον εαυτό μου. Αυτό ίσος κατι να σημενει... ίσος και τίποτα.

 

Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές...

θα σου ελεγα αρχικα να επικεινονισεις με τον πωλειτη!!!! και να το στηλεις πισω αν δεν μπορει να κανεις τιποτα αλλο!! το ποσο που χριαζετε για να το στηλεις ειναι κατω απο 10 ευρω και το πολυ σε μια βδομαδα θα εχει φτασει!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ κάτοχος ενος Streak εδω και 2 εβδομάδες. Δυστυχώς εχω ενα σοβαρό πρόβλημα με την συσκευή! Το wifi ΔΕΝ δουλεύει!!!

 

Στην αρχή το πήρα με android 1.6. Οταν επέλεγα να συνδεθώ σε ενα δίκτυο μου έλεγε "unsuccessfull". Αν έβαζα static ip μου έλεγε "Connected to xχxx, No internet"

 

Έβαλα προχθές την 2.1. Τώρα μου λέει "Connected" αλλα πρακτικά δεν εχει συνδεθεί πουθενά!!!

 

Έβαλα ενα pinger προγραματακι και κατάλαβα οτι στην ουσία δεν ειναι συνδεμένο πουθενά γιατι δεν μπορώ να κάνω ping στο router μου.

 

Το κινητό το πήρα απο ebay αγγλίας και δεν ξερώ τι να κάνω! Υποθέτω οτι ειναι πρόβλημα harware. Απο εδω (Ελλάδα) μπορώ να κάνω κατι?? Τι λετε και εσεις???

Καλησπέρα,

προσπάθησε αν γινεται να αλλάξεις channel στο wifi router σου. Και εγώ είχα τεράστια προβλήματα μέχρι που άλλαξα channel. Αν θυμάμαι καλά στα 2.1 προτιμά από το 1 ώς το 11. Δεν βλέπει κανάλια πάνω από 11!

Καλό βράδυ,

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

1.- η καμερα σε συγκριση με το iphone4 ειναι απλα μαπα

2.- επισης κανει επεξεργασια video ?? οπως το iphone4 ? (imovie)

3.- Οθονη ? πλησιαζει εστω και λιγο το 4 ??

4.- Αν θελει καποιος android why not galaxy ???

 

Για έναν και μόνο λόγο, όπως και να το πιάσεις έχει σήμα :lol:

 

Λίγο οίκτο,σε λίγο θα λέει κάποιος ότι πήγε με την Μπιγιονσέ και θα του λέτε:

Μπάάάά σε σχέση με το 4 χάλια είναι..........

Edited by Pstelios
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Αν είσαι σε αναζήτηση συσκευής, μπορείς αν θέλεις να ανοίξεις θέμα στους Διαξιφισμούς.

 

Επίσης μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να συμπληρώσεις ή να διορθώσεις κάτι.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αξιζει η αγορα του τελικα;

 

Αν διαβάσεις παραπάνω νομίζω ότι θα πάρεις μια εικόνα. Ας μην επαναλαμβανόμαστε. Εξάλλου οι κάτοχοι είναι ελάχιστοι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μολις εκλεισα ενα dell streak apo ebay uk και μια και ο πωλητης δεν ξεκαθαριζει αν ειναι κλειδωμενο σε o2 h oxi ,,,εχω μια ερωτηση στους κατοχους.Αυτην την στιγμη υπαρχει ξεκλειδωμα με code retrieval οπως εκανα παλια με το g1 δινωντας το ΙΜΕΙ h mono rebelsim

AN einai mono gia rebelsim απο που την πηρατε....

Έχει βγει rom για froyo?

thanks in advance

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

μολις εκλεισα ενα dell streak apo ebay uk και μια και ο πωλητης δεν ξεκαθαριζει αν ειναι κλειδωμενο σε o2 h oxi ,,,εχω μια ερωτηση στους κατοχους.Αυτην την στιγμη υπαρχει ξεκλειδωμα με code retrieval οπως εκανα παλια με το g1 δινωντας το ΙΜΕΙ h mono rebelsim

AN einai mono gia rebelsim απο που την πηρατε....

Έχει βγει rom για froyo?

thanks in advance

 

Για ξεκλειδωμα με code retrieval δες εδω

http://android.modaco.com/content/dell-streak-streak-modaco-com/319293/unlock-dell-streak/

ομως ειναι λιγο ακριβο ακομα.

Την rebel sim card μπορεις να την βρεις στο http://rebelsimcard.com

Προς το παρον froyo μονο σε custom rom (ειναι λιγες μερες που το δοκιμαζουν).

Το official froyo λενε οτι θα κυκλοφορησει μεσα στον Δεκεμβριο.

Πολλες πληροφοριες για το streak μπορεις να βρεις και στο http://www.streaksmart.com/

Link to comment
Share on other sites

Χθες το είδα στη Θεσσαλονίκη, στο mediamarkt της Κωλέττη, στα 659. Όσοι πιστοί...

 

Πραγματι, οπως ειχα γραψει προ μηνων- κυκλοφορησε μεσα Οκτωβριου (στα 649 αν δεν κανω λαθος). Ηρθε η τηλεφωναρα αυτη κι επισημα, εστω κι αργα. Βεβαια, πλεον, εχει απεναντι του ανταγωνισμο -οπως το HTC Desire HD- αλλα και παλι, για μενα ειναι απο τις καλυτερες αγορες στην κατηγορια του...

Link to comment
Share on other sites

Το Σάββατο το είδα και στο MediaMarkt και επίσης το λέει και εδώ.

Πραγματικά πολυ καλή ποιότητα κατασκευής και πολυ μεγάλο

Απλα στο mediamarkt είχε android 1.6 και δεν ειχανε βιντεάκια και λοιπα να το δουμε καλα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πολύ ωραία που επιτέλους ήρθε και στην Ελλάδα αυτό το κομψοτεχνημα της Dell !!

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Android 2.1 ειναι η τελευταια επισημη

Λοιπον ειμαι στην φαση να παραγγειλω rebel sim

Υπαρχουν πακετακια με πανω απο 1 rebel πιο φθηνα

Μηπως να μαζευτουμε να παρω πιο πολλες ...

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...