Jump to content

LG Optimus (GT540)


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα.σε ποια απο ολες θα μπορω να κατεβασω την εφαρμογη app on sd?

 

Τι εννοείς σε ποια απ'όλες? Πάντως να ξέρεις το link2sd είναι μακράν καλύτερο και μεταφέρει ΌΛΗ την εφαρμογή στην κάρτα μνήμης,ενώ το app on sd μόνο ένα μέρος της.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ναι αλλα για το Link2sd δεν θα χρειαστει root?

 

θα χρειαστεί root. Το APP2SD είναι ήδη εγκατεστημένο σε όλες τις εκδόσεις android 2.1 και μετά. Άρα αν έχεις μια τέτοια έκδοση το έχεις ήδη εγκατεστημένο και εσύ.Αν πας ρυθμίσεις,διαχείριση εφαρμογών θα δεις ότι κάποιες εφαρμογές μπορείς να τις μεταφέρεις στην κάρτα μνήμης αλλά όχι ολόκληρες.Με το link2sd μεταφέρεις όλη την εφαρμογή στην κάρτα μνήμης. Για να κάνεις root κατεβάζεις αυτό http://www.mediafire.com/?jzzss9j86dd35hw και μπορείς να δεις και το βίντεο αυτό http://www.youtube.com/watch?v=3rQ_wz1FWnA

Το link2sd οδηγός στα ελληνικά http://www.greek-android.gr/topic/263-οδηγός-για-το-link2sd-μεταφορά-εφαρμογών-στην-sd/

και πιο λεπτομερέστατος στα αγγλικά (εσύ δε θα κάνεις το βήμα 2 που λέει root μιας και είναι root μόνο για xperia τηλέφωνα.για root εσυ θα κάνεις το πιο παραπάνω Link που σου έδωσα με το z4root)http://www.xperiablog.net/2011/12/12/link2sd-guide-never-worry-about-internal-memory-limits-again/

Edited by soulfunkdjx
Link to comment
Share on other sites

εγω τωρα θα παω να αναβαθμησω το κινητο σε μια εκδοση καλυτερη σκεφτομαι την 4.0.4 η 4.03 ελπιζοντας οτι δεν θα χρειαζονται ολα αυτα γιατι θα πληρωσω 40 ευρο για την αναβθμηση.Εσυ πιστευεις οτι θα χρειαζονται παλι ολα αυτα και σε αυτες τις εκδοσεις για να βαζω τις εφαρμογες στην καρτα sd?
Link to comment
Share on other sites

εγω τωρα θα παω να αναβαθμησω το κινητο σε μια εκδοση καλυτερη σκεφτομαι την 4.0.4 η 4.03 ελπιζοντας οτι δεν θα χρειαζονται ολα αυτα γιατι θα πληρωσω 40 ευρο για την αναβθμηση.Εσυ πιστευεις οτι θα χρειαζονται παλι ολα αυτα και σε αυτες τις εκδοσεις για να βαζω τις εφαρμογες στην καρτα sd?

 

Ίσα ίσα που τότε θα χρειάζεται γιατί αν βάλεις 4.0.4 ή 4.0.3 αυτές πιάνουν πολύ περισσότερη μνήμη απ'ότι αυτή που έχεις ήδη...

Link to comment
Share on other sites

Ίσα ίσα που τότε θα χρειάζεται γιατί αν βάλεις 4.0.4 ή 4.0.3 αυτές πιάνουν πολύ περισσότερη μνήμη απ'ότι αυτή που έχεις ήδη...

χρειαζετε και root ε?οποτε φιλε μου εαν χρειαζετε θα παω σε αλλο κινητο δεν γινεται αλλιως..

Link to comment
Share on other sites

χρειαζετε και root ε?οποτε φιλε μου εαν χρειαζετε θα παω σε αλλο κινητο δεν γινεται αλλιως..

 

??? Γιατί να πας σε άλλο κινητό??? Σε ζορίζει η διαδικασία του root??? Είναι γελοία!!! Πίστεψέ με το κινητό σου είναι φοβερό και μπορείς να του αλλάξεις τα φώτα στις αλλαγές.Εγώ προσωπικά μετάνιωσα που το πούλησα. :O

Link to comment
Share on other sites

??? Γιατί να πας σε άλλο κινητό??? Σε ζορίζει η διαδικασία του root??? Είναι γελοία!!! Πίστεψέ με το κινητό σου είναι φοβερό και μπορείς να του αλλάξεις τα φώτα στις αλλαγές.Εγώ προσωπικά μετάνιωσα που το πούλησα. :O

 

οκ θα ρωτησω στο service κινητων τι μπορω να κανω για να ανοιξει το android market γιατι μου βγαζει προβλημα(Η εφαρμογη Market διεργασια com.android.vending) διακοπηκε ξαφνικα.Προσπαθησε ξανα. και οταν το φτιαξω θα σου ξαναμιλησω εαν και ειχα προσπαθησει μια φορα να κανω το link2sd αλλα οχι με card reader με καλωδικο και δεν εγινε τιποτα το μονο που εγινε το pc μ δν αναγνωριζε την καρτα τιποτα αλλο.ευχαριστω για τις απαντησεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
μια μικρη βοηθεια παιδια....κατεβασα την Oxygen (2.3.7 Gingerbread ASOP based) (εγκατάσταση με fastboot) απο το ποστ του soulfunkdjx....τωρα εχω την CyanogenMod 7, 2.3.4...την ειχα περασει πριν κανα δυο χρονια αλλα δεν θυμαμαι τι ειχα κανει...ανοιξα το κινητο πατωντας το κουμπι της καμερας κ μπαινει σε fastboot...τα φωτα σας για την συνεχεια, ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Μου εδωσε ενας ξαδερφος αυτο το κινητο για να το φτιαξω .

Κατα τα λεγομενα του το εκανε αναβαθμιση και κολλησε πριν τελειωσει η διαδικασια.

Τωρα δεν ανοιγει ουτε ο υπολογιστης το αναγνωριζει.

Υπαρχει περιπτωσηνα μπορεσουμε να κανουμε τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Νέος και εγώ στην παρέα σας!

 

Εγώ πέρασα την Cyanogenmod 7.2 (2.3.7) με recovery και το κινητό ΠΕΤΑΕΙ.την έχω 4-5 μέρες και έχω βάλει 7-8 εφαρμογές και το gpspilot που είναι μεγάλο και παρόλα αυτά είναι σαν καινούριο!Δεν κολλάει πουθενά!

Το μόνο πρόβλημα που έχω συναντήσει είναι ότι όταν ενεργοποιώ το wifi βγάζει σφάλμα.Αλλά βρήκα πολύ εύκολα την λύση!

Πρώτα ενεργοποιώ το bluetooth και μετά το wifi και λειτουργεί κανονικά!

 

@mastrahan ρίξε μια ματιά στην παρακάτω σελίδα.Εμένα με βοήθησε αρκετά!

http://androidforums.com/optimus-gt540-all-things-root/276446-updated-28-12-new-installer-cyanogenmod-7-android-2-3-4-avaliable-gt540.html

 

Κοίτα και στην σελίδα 123 του θέματος που είμαστε!

Edited by birbilikos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Μου εδωσε ενας ξαδερφος αυτο το κινητο για να το φτιαξω .

Κατα τα λεγομενα του το εκανε αναβαθμιση και κολλησε πριν τελειωσει η διαδικασια.

Τωρα δεν ανοιγει ουτε ο υπολογιστης το αναγνωριζει.

Υπαρχει περιπτωσηνα μπορεσουμε να κανουμε τιποτα?

 

Υπάρχει περίπτωση δηλαδή να έχει brickάρει;

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς κ brickare αλλα τωρα τι κανουμε???

 

ΤΣΕΚΑΡΕ ΤΟ ΒΗΜΑ 4

http://www.modaco.com/topic/321895-faqgt540-reference-thread/

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παρα πολυ.

Φαινεται οτι ισως μπορει να γινει κατι αν το κανω σωστα γιατι ειναι λιγακι πολύπλοκο

Θα προσπαθησω παντως

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δύσκολο.Το συγκεκριμένο τηλέφωνο το είχα και εγώ και του είχα αλλάξει τα φώτα.Πάνω κάτω ψιλοθυμάμαι κάποιες διαδικασίες οπότε αν κολλήσεις κάπου θα προσπαθήσω να σε βοηθήσω.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Δε θυμάσαι με τίποτα τι είχες βάλει στο παλιό σου κινητό?

Αν είχες δηλώσει και 2ο email μπορείς να ανακτήσεις τους παλιούς σου κωδικούς.

Αλλιώς ξαναφτιάχνεις νέο λογαριασμό gmail.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μην ασχολείσαι με το παλιό.φτιάξε ένα καινούριο.είναι απλό.μέσα από το κινητό σου ακόλουθα τις οδηγίες που σου βγάζει στην οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Ο λογαριασμός gmail είναι προσωπικός!

Ο προηγούμενος έχει τον δικό του λογαριασμό και εσύ μπορείς να ανοίξεις δικό σου!

Είναι κωδικός-email!

Απλά πάτα "δημιουργία" και φτιάξε έναν!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα

Έχω βάλει την έκδοση Cyanogenmod 7.2 (2.3.7) εδώ και 3-4 μήνες αλλα έχω ένα πρόβλημα, μερικές φορές όταν με καλούν απντάω κανονικά την κήση και δεν ακούγεται τίποτα, ακούγεται μόνο ένα απαλό φύσιμα. Έχει συμβεί σε κανέναν άλλον αυτό?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ειναι γνωστό σε όλους ότι τα greeklish απαγορεύονται. Μηνύματα γραμμένα κατα αυτό τον τρόπο έχουν διαγραφεί.

 

Παρακαλώ όλους προς συμμόρφωση βάσει των κανονισμών.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έχω βάλει την έκδοση Cyanogenmod 7.2 (2.3.7) εδώ και 3-4 μήνες αλλα έχω ένα πρόβλημα, μερικές φορές όταν με καλούν απντάω κανονικά την κήση και δεν ακούγεται τίποτα, ακούγεται μόνο ένα απαλό φύσιμα. Έχει συμβεί σε κανέναν άλλον αυτό?

 

Εγώ όπως προανέφερα την έχω 2.5 μήνες και δεν μου το έχει κάνει αυτό!Λειτουργεί άψογα (μέχρι τώρα).

Ξαναπέρασε την ή βάλε καμιά άλλη.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλησπέρα παιδιά … άλλαξα το digitizer (αν το γράφω καλά) και τα κουμπάκια από μπροστά. Το πρόβλημα είναι ότι όταν βάζω τη μπαταρία ανοίγει αυτόματα σε download mode, τι παίζει να είναι;

Την άκουσε η ρομ;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά … άλλαξα το digitizer (αν το γράφω καλά) και τα κουμπάκια από μπροστά. Το πρόβλημα είναι ότι όταν βάζω τη μπαταρία ανοίγει αυτόματα σε download mode, τι παίζει να είναι;

Την άκουσε η ρομ;

Παιδια κανεις;

 

 

HELP ρε παδια

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανεις;

 

 

HELP ρε παδια

 

Μπορεί και το κινητό να την άκουσε... Μήπως όπως πέρασες τα κουμπιά πατιούνται με κάποιο τρόπο και σου ενεργοποιεί το download mode. Απο την άλλη ξαναβάζεις την ίδια rom ή κάποια άλλη για να δεις πως πάει. Αν συνεχίζει και το κάνει και σε άλλη rom τότε μάλλον ήρθε το τέλος του κινητού....αλλά απο πρωσοπική εμπειρία μάλλον αλλαγή rom χρειάζεσαι. Συνήθως μετά απο αρκετό καιρό χρειάζονται ένα format...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus (GT540)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...