Jump to content

LG Optimus (GT540)


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω ποτε δεν ειχα τετοιο προβλημα.....κατι δεν κανεις σωστα?

 

 

τι να πω δε ξερω και κανω κατι λαθος με το gt540 και οχι με το one; σε αλλα ρουτερ δεν εχω προβλημα μπαινω κανονικα με το gt540

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρε παιδιά,τι παίζει με το pc suite Και κάρτα μνήμης;

τί κόλπα είναι αυτά;

ή μονο το κινητό ή μονο την κάρτα μνήμης θα βγάζει;

δεν εχω πολυ-καταλάβει μπορεί να μου εξιγίσει κάποιος τί πέζεται;

πού πρέπει να βάλω τα αρχεία μου;(Mp3 κλπ;)

και στο σουιτε οταν ενεργοποιώ την κάρτα δεν εμφανίζει κάν το κινητό...

τι στο δ...ολο γίνετε;

 

Οταν το συνδεεις με το κινητο θα σου βγαλει στο κινητο αν θελεις μονταρισμα ή οχι... πατα μονταρισμα και στον υπολογιστη θα σου βγαλει το autorun της καρτας.. Μην δινεις σημασια και ανοιξε το pc suite.. πανω θα δεις για τα τραγουδια ενα ηχειο τερμα δεξια.. το πατας και απο κατω ανοιγει μια λιστα..Εκει κανεις drag and drop τα τραγουδια που θες.. :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω ποτε δεν ειχα τετοιο προβλημα.....κατι δεν κανεις σωστα?

 

 

τι να πω δε ξερω και κανω κατι λαθος με το gt540 και οχι με το one; σε αλλα ρουτερ δεν εχω προβλημα μπαινω κανονικα με το gt540

 

Δοκιμασε ενα reset στο ρουτερ σου..Μπορει να βοηθησει :)

Link to comment
Share on other sites

τι να πω δε ξερω και κανω κατι λαθος με το gt540 και οχι με το one; σε αλλα ρουτερ δεν εχω προβλημα μπαινω κανονικα με το gt540

 

Δοκιμασε ενα reset στο ρουτερ σου..Μπορει να βοηθησει :)

 

 

θα το κανω και αυτο μηπως και πιασει αλλα δε νομιζω γιατι συνδεεται κανονικα το λαπτοπ και το optimus one αλλα θα το δοκιμασω ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει κανεις κανενα καλο πρόγραμμα να μου πρωτινει για την ταξηνωμηση των sms??επισης εχω την αντροιντ 2,1 ποια ρυθμηση να αλλαξω για να αποθηκευωνται τα προγραμματα μου στην καρτα μνημης?

 

Δεν είναι θέμα ρύθμισης. Στην έκδοση 2.1 ΔΕΝ μπορείς από τη μάνα της να αποθηκεύσεις στην κάρτα τις εφαρμογές. Χρειάζεται ολόκληρη διαδικασία κάνοντας root το κινητό και βάζοντας το App2sd. Τι είναι αυτό; Δες πιο πάνω στο φόρουμ και ψάξε και αλλού για να δεις. Εγώ δεν το έχω κάνει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα ρύθμισης. Στην έκδοση 2.1 ΔΕΝ μπορείς από τη μάνα της να αποθηκεύσεις στην κάρτα τις εφαρμογές. Χρειάζεται ολόκληρη διαδικασία κάνοντας root το κινητό και βάζοντας το App2sd. Τι είναι αυτό; Δες πιο πάνω στο φόρουμ και ψάξε και αλλού για να δεις. Εγώ δεν το έχω κάνει ακόμα.

 

Mε το handcent sms απο το market πρεπει να εχει επιλογη αλλα δεν ειμαι σιγουρος

Link to comment
Share on other sites

Mε το handcent sms απο το market πρεπει να εχει επιλογη αλλα δεν ειμαι σιγουρος

 

 

 

κάποια εφαρμογη που να τακτοποιεί σε εισερχομενα-εξαρχομενα παίζει?

παντως ευχαριστω!

 

edit: εχω φαει ολο το κινητο και το μισο μαρκετ,δν μπορω να βρω πως μπορω να βαλω δικο μου ηχο για ηδοποιηση ςμς..κανεις βοήθεια?

Edited by Mariosddd
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...

Να ρωτήσω κάτι?

 

Έχει ένας φίλος μου το κινητό αυτό,και για κάποιο λόγο όταν έχει την sim του μέσα σε αυτό συγκεκριμένα του τρώει λεφτά.

Έχει ενεργοποιημένες τις ρυθμίσεις Internet αλλά δεν ανοίγει κανένα πρόγρμμα που να το χρησιμοποιεί.

Ξέρετε μήπως γιατί μπορεί να γίνεται αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...

Να ρωτήσω κάτι?

 

Έχει ένας φίλος μου το κινητό αυτό,και για κάποιο λόγο όταν έχει την sim του μέσα σε αυτό συγκεκριμένα του τρώει λεφτά.

Έχει ενεργοποιημένες τις ρυθμίσεις Internet αλλά δεν ανοίγει κανένα πρόγρμμα που να το χρησιμοποιεί.

Ξέρετε μήπως γιατί μπορεί να γίνεται αυτό?[/QUO

 

 

Ναι αν αναβει το G με τα βελακια τον χρεωνει πρεπει να παει στις ρυθμισεις και να απενεργοποιησει το 3g και να βαλει χρηση με 2g

Link to comment
Share on other sites

κάποια εφαρμογη που να τακτοποιεί σε εισερχομενα-εξαρχομενα παίζει?

παντως ευχαριστω!

 

edit: εχω φαει ολο το κινητο και το μισο μαρκετ,δν μπορω να βρω πως μπορω να βαλω δικο μου ηχο για ηδοποιηση ςμς..κανεις βοήθεια?

 

Στο android δεν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα (νομιζω δηλαδη)..βλεπεις τα μηνυματα σαν να κανεις διαλογο (chat) με τον αλλον...να ξερεις και μενα στην αρχη μου την εσπαγε..αλλα θα το συνηθισεις...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...

Να ρωτήσω κάτι?

 

Έχει ένας φίλος μου το κινητό αυτό,και για κάποιο λόγο όταν έχει την sim του μέσα σε αυτό συγκεκριμένα του τρώει λεφτά.

Έχει ενεργοποιημένες τις ρυθμίσεις Internet αλλά δεν ανοίγει κανένα πρόγρμμα που να το χρησιμοποιεί.

Ξέρετε μήπως γιατί μπορεί να γίνεται αυτό?

 

ΠΑΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ>ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΛΕΓΧΟΥ ΑΣΥΡΜΑΤΗΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ>ΔΙΚΤΥΟ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΦΩΝΙΑΣ ΚΑΙ ΠΑΤΑΣ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ .......ΚΑΙ

>ΔΙΚΤΥΑ ΚΙΝΗΤΗΣ>ΚΑΙ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΕΙΣ ΤΟ ΠΕΡΙΑΓΩΓΗ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ

Link to comment
Share on other sites

edit: εχω φαει ολο το κινητο και το μισο μαρκετ,δν μπορω να βρω πως μπορω να βαλω δικο μου ηχο για ηδοποιηση ςμς..κανεις βοήθεια?

 

Για δικούς σου ήχους στα μηνύματα, κάνε εγκατάσταση το handcent sms. Πρέπει να το ρυθμίσεις σωστά και να το ψάξεις λίγο. Δεν θα σου πω πως, γιατί ο καθένας βάζει τις δικές του προσωπικές ρυθμίσεις και έχει πάρα πολλές. Do it yourself ;)

Link to comment
Share on other sites

ωραια:)εθχαριστω για την βοηθεια.το θεμα ομως ειναι οτι αγορασα μια καρτα 8gb microsd hc και δεν μπορω να την κανω partition με το gparted...
Link to comment
Share on other sites

ακουστε κατι κουφο, με το gt540 τοσο καιρο δεν μπορω να συνδεθω στο ρουτερ με wifi, σημερα που ανοιξα το optimus one συνδεθηκε κανονικα και με την πρωτη , μηπως ξερει καποιος τον λογο και αν υπαρχει λυση;

 

μηπως εχετε καμια ιδεα που μπορω να ρωτησω για να βρω καμια λυση ; να παρω στην LG ;

Link to comment
Share on other sites

Το wifi σου σιγουρα δουλευει?

 

Εχεις δοκιμασει να συνδεθεις σε αλλο ρουτερ?

 

 

ΥΓ εχετε καμια προταση για custom root? :!:

Link to comment
Share on other sites

ωραια:)εθχαριστω για την βοηθεια.το θεμα ομως ειναι οτι αγορασα μια καρτα 8gb microsd hc και δεν μπορω να την κανω partition με το gparted...

 

χρησιμοποιησε το mini tools partition wizard ειναι free και ευκολοχρηστο

δες και το βιντεακι παρακατω για να δεις πως γινεται

http://www.youtube.com/watch?v=OKnDe63Bd4Y

Link to comment
Share on other sites

μηπως εχετε καμια ιδεα που μπορω να ρωτησω για να βρω καμια λυση ; να παρω στην LG ;

 

 

Δες αν στο μενού με τα αποθηκευμένα ρούτερ που έχεις μπει, έχει και το δικό σου μέσα. Αν ναι, να το σβήσεις και ξανασυνδέσου και βάλε τον κωδικό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα προσπαθώ να δημιουργήσω αντίγραφα ασφαλείας αλλά δεν μου κάνει στις επαφές τι να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

 

To δοκιμασα αλλα δεν με ενημερωσε οταν εκανα κληση στο κινητο (κλειστο) απο αλλο τηλεφωνο.

 

Edit: Τελικα με ενημερωσε ^^, αλλα μετα απο λιγα λεπτα.

 

Σου στελνω πμ για το πως να το κατεβασεις.

Στην 2.2 εκδοση που εχω παντως, με ενημερωνει default το κινητο τωρα που το βλεπω.

Τωρα το συνειδητοποιησα επειδη δεν το χα κλεισσει ποτε.

Edited by h8breed
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ρώτησα την lg indonisia για το αν θα υπάρξει αναβάθμιση σε 2.2 για το gt540.

 

και μου απάντησε αυτό:

 

Dear Sir,

 

 

Please be informed that GT 540 has been upgraded into 2.2 froyo by December 2010.

 

Thank you for trusting LG.

 

Warm regards,

 

Costumer Relationship Management

LG Electronics Indonesia

PS.Kindly fill in the customer satisfaction survey below this feedback by clicking one of score provided. Thank you.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus (GT540)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...