Jump to content

LG Optimus (GT540)


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Oταν εκανα αναβαθμιση μπηκε μονο του στο 3g δικτυο..επειδη παρατηρησα οτι τελειωνει πιο γρηγορα η μπαταρια ειπα να το απενεργοποιησω...ενω με το 3g δεν ειχε ,σχεδον,κανενα προβλημα με τις κλησεις οταν το γυρισα στο 2g και μετα απο πολλες επανακινησεις δεν σταυρωνε κλησεις...επισης παρατηρησα οτι το κινητο ψιλο κολλαει...το εχει παρατηρησει κανενας αλλος?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Oταν εκανα αναβαθμιση μπηκε μονο του στο 3g δικτυο..επειδη παρατηρησα οτι τελειωνει πιο γρηγορα η μπαταρια ειπα να το απενεργοποιησω...ενω με το 3g δεν ειχε ,σχεδον,κανενα προβλημα με τις κλησεις οταν το γυρισα στο 2g και μετα απο πολλες επανακινησεις δεν σταυρωνε κλησεις...επισης παρατηρησα οτι το κινητο ψιλο κολλαει...το εχει παρατηρησει κανενας αλλος?

 

Αν έχεις Vodafone υπάρχει θέμα με της κλήσεις σε 2G. Αν όχι, τότε κάτι άλλο παίζει, επικοινώνησε με το service.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

και εγω ο ιδιο προβλημα ειχα

 

Λες να εκαναν *κατι* για να μπορουμε πλεον και απο ελλαδα να αγορει καποιος εφαρμογες?πολυ περιεργο να μη μπορουσαμε να κατεβασουμε...

(μολις τσεκαρα και ακομα δεν μπορω να κατεβασω απο μαρκετ)

Edited by georgis_4
Link to comment
Share on other sites

Eχω την εντυπωση οτι αν εβαλες ελληνικα οταν πρωτοανοιξες το κινητο γιαυτο γινεται...γυριζει στη γλωσσα εγκαταστασης!

 

Όταν το πήρα η γλώσσα εγκατάστασης καταλάθος ήτανε νομίζω γερμανικά ! την άλλαξα σε αγγλικά και μόλις έκλεισα και άνοιξα το τηλ ξανά γύρισε στα ελληνικά ! τελικά μετά από πολλές αλλαγές κατάφερε να μείνει για μια βδομάδα περίπου στα Αγγλικά ! πριν από λίγο ενώ κατέβαζα ένα αρ χάθηκε τελείως το σήμα τις κοσμοτέ (protootipoooo αλλα δεν είναι τις παρούσης) και όταν επανήλθε έκανε ένα tsak και άλλαξαν όλα ξανά στα ελληνικά ΠΑΡΑΚΑΛΩ μια λύση κάποιος γιατί θα το κάνω κομμάτια το κινητό και μετά θα πάω και στην lg να τα κάνω και εκεί zbralia plzzz

Link to comment
Share on other sites

Όταν το πήρα η γλώσσα εγκατάστασης καταλάθος ήτανε νομίζω γερμανικά ! την άλλαξα σε αγγλικά και μόλις έκλεισα και άνοιξα το τηλ ξανά γύρισε στα ελληνικά ! τελικά μετά από πολλές αλλαγές κατάφερε να μείνει για μια βδομάδα περίπου στα Αγγλικά ! πριν από λίγο ενώ κατέβαζα ένα αρ χάθηκε τελείως το σήμα τις κοσμοτέ (protootipoooo αλλα δεν είναι τις παρούσης) και όταν επανήλθε έκανε ένα tsak και άλλαξαν όλα ξανά στα ελληνικά ΠΑΡΑΚΑΛΩ μια λύση κάποιος γιατί θα το κάνω κομμάτια το κινητό και μετά θα πάω και στην lg να τα κάνω και εκεί zbralia plzzz

 

Έχεις την έκδοση V10d του λογισμικού? Αν ναι, είναι bug του λογισμικού, γυρνάει στην γλώσσα της χώρας που βρίσκει απο την SIM. Στην έκδοση V20a (Android 2.1) δεν το κάνει!. Το κακό είναι οτι η έκδοση αυτή έχει αποσυρθεί απο επίσημο πρόγραμμα αναβάθμισης της LG λόγω πολλών παραπόνων χρηστών που δε τους δούλεψε σωστά. Θεωρώ τον εαυτό μου τυχερό που κατάφερα να την βάλω σωστά και μου έλυσε και το πρόβλημα της Vodafone + 2G.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Έχεις την έκδοση V10d του λογισμικού? Αν ναι, είναι bug του λογισμικού, γυρνάει στην γλώσσα της χώρας που βρίσκει απο την SIM. Στην έκδοση V20a (Android 2.1) δεν το κάνει!. Το κακό είναι οτι η έκδοση αυτή έχει αποσυρθεί απο επίσημο πρόγραμμα αναβάθμισης της LG λόγω πολλών παραπόνων χρηστών που δε τους δούλεψε σωστά. Θεωρώ τον εαυτό μου τυχερό που κατάφερα να την βάλω σωστά και μου έλυσε και το πρόβλημα της Vodafone + 2G.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση ! Τώρα μιλάω με κάποιον από την LG ! πραγματικά είναι ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΟ αυτό με την γλώσσα

Link to comment
Share on other sites

Ο τεχνικός μου είπε για την έκδοση 2.1 και θα προσπαθήσω τώρα να κάνω ίπτανται (όσο για τα games έχει στο κινητό αρ που λέγεται android market αν θυμάμαι καλά έχει παρα πολλά να κατεβάσεις επίσης μπορείς να βρείς και στο internet εγώ βρήκα ένα που για να τα κατεβάσει το κινητό αποκωδικοποιεί QR Barcode και στο κατεβάζει )
Link to comment
Share on other sites

Ο τεχνικός μου είπε για την έκδοση 2.1 και θα προσπαθήσω τώρα να κάνω ίπτανται (όσο για τα games έχει στο κινητό αρ που λέγεται android market αν θυμάμαι καλά έχει παρα πολλά να κατεβάσεις επίσης μπορείς να βρείς και στο internet εγώ βρήκα ένα που για να τα κατεβάσει το κινητό αποκωδικοποιεί QR Barcode και στο κατεβάζει )

 

ίπτανται = update :P sorry

Link to comment
Share on other sites

Πώς θα το κάνεις update όμως; Η 2.1 δεν φαίνεται σαν διαθέσιμη στο LGMobile update για την ελλάδα. Αυτό έγινε κάποια στιγμή την περασμένη βδομάδα, υπήρχε κανονικά πριν.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

ναι το ida μιλάω ακόμα με LG για να με βοηθήσουνε απλά έχω "απιβδισει" δηλαδή ΗΜΑΡΤΟΝ γιατί να μου αλλάζει την γλώσσα pffff ξέρει κανεις αν υπάρχει κάποιο update εκτος από το site τις LG ?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν, αλλά απο εκεί και μετά είσαι μόνος σου φυσικά, η LG θα σου πει "εγγυηση τέλος" απο εκεί και μετά. Προσπάθησε να τους χώσεις να σου κάνουν αυτοί το update, η να το ξεκλειδώσουν online να το κάνεις μόνος.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Ο τεχνικός μου είπε για την έκδοση 2.1 και θα προσπαθήσω τώρα να κάνω ίπτανται (όσο για τα games έχει στο κινητό αρ που λέγεται android market αν θυμάμαι καλά έχει παρα πολλά να κατεβάσεις επίσης μπορείς να βρείς και στο internet εγώ βρήκα ένα που για να τα κατεβάσει το κινητό αποκωδικοποιεί QR Barcode και στο κατεβάζει )

 

Αυτα τα ξερουμε δεν ειμαστε και εντελως ασχετοι ειπαμε...εγω ζητησα συγκεκριμενα τυπου παιχνιδιων....τα παιχνιδια του market ειναι περα βρεχει (1,2 εξαιρεσεις)

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα ξερουμε δεν ειμαστε και εντελως ασχετοι ειπαμε...εγω ζητησα συγκεκριμενα τυπου παιχνιδιων....τα παιχνιδια του market ειναι περα βρεχει (1,2 εξαιρεσεις)

 

καλά δε μην βαράς να βοηθήσω ήθελα :P

Link to comment
Share on other sites

ξερω οτι ειναι ασχετο με το ολο θεμα αλλα λογαριασμο rapidshare εχει κανεις να κανω μερικες ερωτησεις?
Link to comment
Share on other sites

ξερω οτι ειναι ασχετο με το ολο θεμα αλλα λογαριασμο rapidshare εχει κανεις να κανω μερικες ερωτησεις?

 

Γιατι διαλεξες το θεμα του optimus να ρωτησεις???:wacko::wacko:

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Γιατι διαλεξες το θεμα του optimus να ρωτησεις???:wacko::wacko:

 

Ειπα μηπως ξερει καποιος επειδη δεν εχω χρονο να ψαχνω forum να βρω τις απαντησεις που θελω..και πλεον εδω ειμαστε μια μεγαλη παρεα :)....(ειμαι απο τους πρωτους κατοχους του κινητου και εαν δεις καλα απο τους πρωτους που εγραψαν εδω)...εαν καποιος εχει λογαριασμο rapidshare εαν μπορει ας μου στειλει pm

Link to comment
Share on other sites

Ειπα μηπως ξερει καποιος επειδη δεν εχω χρονο να ψαχνω forum να βρω τις απαντησεις που θελω..και πλεον εδω ειμαστε μια μεγαλη παρεα :)....(ειμαι απο τους πρωτους κατοχους του κινητου και εαν δεις καλα απο τους πρωτους που εγραψαν εδω)...εαν καποιος εχει λογαριασμο rapidshare εαν μπορει ας μου στειλει pm

το ραpidshare eχει αλλαξει πολιτικη. Ενω παλια πληρωνες τον μηνα το εξαμηνο η το χρονο και κατεβαζες οσο ηθελες τωρα θελει να πληρωνεις καθε μηνα(?) και εχει κατι σαν ογκοχρεωση .ΔΕΝ συμφερει πλεον .Οχι οτι δεν συμφερει αλλα εχει κοψει και τα δωρα στους uploaders. Καλυτερα αγορασε megαupload λογαριασμο και θα σου πω ενα ωραιο ελληνικο site για να "δανειζεις" τα αρχεια σου :) me megaupload παντα \

περισσοτερα σε Pm

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

Μήπως κάποιος μπορεί να μου πει τι κάνω λάθος και δεν γίνεται root το τηλέφωνο?

Έχει γίνει φρέσκο Hard Reset, έχει την 10D (αγορά από Voda) και κάνω τα παρακάτω:

 

- Turn on the device and click the icon to open the phone dialer

- Enter the code '3845#*540#'

- Select the option 'Module Test', then 'Stability Test' then 'Enable Root Permission'

- You will now be prompted for a password - enter :SWIFT::GT540:

- A toast message will briefly appear saying 'OK' - your root access is now enabled!

- Reboot your device, and now when you connect via ADB, you'll see you have a root prompt (#).

 

Μέχρι το : a toast message will briefly appear saying 'OK' , γίνεται κανονικά.

Κάνω απενεργοποίηση και ενεργοποίηση, μπαίνω με terminal αλλά δεν είναι root, μου δίνει το: $ promt όχι το: # promt .

Μου δείχνει:

$ export PATH=/data/local/

bin:$PATH

$

 

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει παρακαλώ?

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

Μήπως κάποιος μπορεί να μου πει τι κάνω λάθος και δεν γίνεται root το τηλέφωνο?

Έχει γίνει φρέσκο Hard Reset, έχει την 10D (αγορά από Voda) και κάνω τα παρακάτω:

 

- Turn on the device and click the icon to open the phone dialer

- Enter the code '3845#*540#'

- Select the option 'Module Test', then 'Stability Test' then 'Enable Root Permission'

- You will now be prompted for a password - enter :SWIFT::GT540:

- A toast message will briefly appear saying 'OK' - your root access is now enabled!

- Reboot your device, and now when you connect via ADB, you'll see you have a root prompt (#).

 

Μέχρι το : a toast message will briefly appear saying 'OK' , γίνεται κανονικά.

Κάνω απενεργοποίηση και ενεργοποίηση, μπαίνω με terminal αλλά δεν είναι root, μου δίνει το: $ promt όχι το: # promt .

Μου δείχνει:

$ export PATH=/data/local/

bin:$PATH

$

 

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει παρακαλώ?

:)

 

Φιλε μου αν γυρισεις σελιδες πιο πισω θα δεις πως αυτος ο τροπος ΔΕΝ ΕΠΙΑΝΕ ΠΟΤΕ..!!

λιγο πιο πισω αν πας θα βρεις το προγραμματακι root-unroot με το οποιο γινεται δουλεια..;)

Link to comment
Share on other sites

Για να μην εχετε χρεωσεις ιντερνετ....πηγαινετε

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ>ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΛΕΓΧΟΥ ΑΣΥΡΜΑΤΗΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ>ΔΙΚΤΥΟ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ>ΚΑΙ ΠΑΤΑΤΕ ΑΠΕΝΕΡΓΠΟΙΗΣΗ

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αν γυρισεις σελιδες πιο πισω θα δεις πως αυτος ο τροπος ΔΕΝ ΕΠΙΑΝΕ ΠΟΤΕ..!!

λιγο πιο πισω αν πας θα βρεις το προγραμματακι root-unroot με το οποιο γινεται δουλεια..;)

 

Δεν το είδα. :O Θα δοκιμάσω το root-unroot, thanks. :p

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια και στο δικο μου έχει πρόβλημα η πλακέτα. 99% το update μέσω kdz δεν είναι ασφαλές για αυτό μακριά
Link to comment
Share on other sites

Mιλησα σημερα με 2 τεχνικους της LG, στην γραμμη υποστηριξης.

Και οι 2 φανηκαν καλα ενημερωμενοι για το προβλημα της Vodafone και το Optimus.

 

Τους φανηκε πολυ περιεργο οταν ειπα οτι εχω ηδη αναβαθμισει σε 2.1 με το επισημο εργαλειο και τα πραγματα εγιναν χειροτερα με το 2g και τη Voda. Mου ειπαν οτι θα επρεπε να εχει λυθει.

 

Anyway, θα το παρει αυριο το κουριερ, και θα κανουν γυρω στις 5 εργασιμες να το φτιαξουν, καθως 'λογικα' εχει καποιο προβλημα Hardware.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus (GT540)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...