Jump to content

LG Optimus (GT540)


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από νέα έκδοση λειτουργικού κανένα νέο;

 

mp@

 

Το μήνυμά σας είναι υπερβολικά μικρό. Θα πρέπει να εισάγετε τουλάχιστον 10 χαρακτήρες για να επιτραπεί η δημοσίευσή του.

omg+3lol

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για πειτε ρε παιδια να ψωνισουμε για το κινητο:

 

1) screen protector. Προσεχω κατι ή παιρνω 4-5 απο ebay?

2) θηκη σιλικονης.

3) Θηκη σαν αυτη εδω: http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cases/LG-CCL-240-Black-Case-CCL-240B.htm αλλα να εχει και ειδικη θεση για ξεχωριστη γραφιδα.

Yπαρχει κατι τετοιο;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...

Υπάρχει μήπως κάποιος οδηγός για να κάνουμε root το GT540?

 

http://android.modaco.com/content/lg-gt540-optimus-gt540-modaco-com/310737/how-to-root-your-lg-gt540/

Link to comment
Share on other sites

H LG στη σελιδα της λεει οτι η αναβαθμιση ειναι διαθεσιμη.Στο LG mobile update λεει οτι δεν υπαρχει αναβαθμιση.Μηπως μας δουλευουν???

 

 

 

Όνομα Μοντέλου GT540

 

Αναζήτηση

Η αναβάθμιση είναι διαθέσιμη.

Link to comment
Share on other sites

H LG στη σελιδα της λεει οτι η αναβαθμιση ειναι διαθεσιμη.Στο LG mobile update λεει οτι δεν υπαρχει αναβαθμιση.Μηπως μας δουλευουν???

 

 

 

Όνομα Μοντέλου GT540

 

Αναζήτηση

Η αναβάθμιση είναι διαθέσιμη.

 

 

και μενα ετσι μου λεει,μαλλον δν πρόκειται να βγει η αναβαθμιση τσαμπα που πηγα και το πηρα,ουτε σημα δεν εχω vodafone,τι γινεται βρε παιδια?

Link to comment
Share on other sites

"It is more than a couple of months that we hear about the famous update to android 2.1. LG said that in mid September it will be released. A lot of people that bought Gt540 are anxious because the days pass and nothing happens. And they are anxious because apart from some really good features concerning the internet and the multimedia, the phone suffers from some serious problems that concern its main function, i.e. telephony. for example the phone stucks on the call screen for long no matter if you keep pressing the End Call button. So, everyone hopes that with the new OS/software release most of such problems will be solved. Dont you think that their anxiety is justified? When will we have that update in our hands?"

 

Αυτό είναι το email που έστειλα στην LG Ελλάδας και Ηνωμ Βασιλείου. Ελπίζω να μας απαντήσουν.

Παιδιά πρέπει να τους βομβαρδίσουμε με ανάλογα μηνύματα μπας και γίνει κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει αυτός ο τρόπος ο καλύτερος είναι του φίλου matrix στο post 319

" κατέβασε το universal androot από εδώ και είσαι έτοιμος σε 5"

http://forum.mobilism.org/viewtopic.php?f=438&t=134650 "

Edited by dagas
Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει αυτός ο τρόπος ο καλύτερος είναι του φίλου matrix στο post 319

" κατέβασε το universal androot από εδώ και είσαι έτοιμος σε 5"

http://forum.mobilism.org/viewtopic.php?f=438&t=134650 "

 

μου αρεσει ο παραδοσιακος τροπος ειναι και ποιο stable :)

Link to comment
Share on other sites

Για πειτε ρε παιδια να ψωνισουμε για το κινητο:

 

1) screen protector. Προσεχω κατι ή παιρνω 4-5 απο ebay?

2) θηκη σιλικονης.

3) Θηκη σαν αυτη εδω: http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cases/LG-CCL-240-Black-Case-CCL-240B.htm αλλα να εχει και ειδικη θεση για ξεχωριστη γραφιδα.

Yπαρχει κατι τετοιο;

 

Tην εχω παρει και εχει θηκη για γραφιδα (φαινεται και στις φωτο) οσο για screen protector εχω παρει αυτη που εχει και το κοψιμο για τα κουμπια του τηλεφωνου και πανακι καθαρισμου..:)

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Screen-Protector/Nortonline-Screen-Protectors-LG-GT-540-3003009001.htm

Link to comment
Share on other sites

H LG στη σελιδα της λεει οτι η αναβαθμιση ειναι διαθεσιμη.Στο LG mobile update λεει οτι δεν υπαρχει αναβαθμιση.Μηπως μας δουλευουν???

 

 

 

Όνομα Μοντέλου GT540

 

Αναζήτηση

Η αναβάθμιση είναι διαθέσιμη.

 

*Η αναβάθμιση είναι διαθέσιμη* απο οσο εχω δει και σε ξενα φορουμ εννοουν οτι το τηλεφωνο ΔΕΧΕΤΑΙ αναβαθμιση και οχι οτι υπαρχει καποια διαθεσιμη...ετσι και αλλιως το προγραμματακι της LG χρειαζεται για αυτο το λογο που κοιταει ποια εκδοση εχεις και σου λεει αν υπαρχει η οχι...;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα αυτή.

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=34439

Έχει αυτό το κορδονάκι από πάνω που κλειδώνει για να μη φεύγει και όταν θες να το βγάλεις τραβάς το κορδόνι και το κινητό βγαίνει έξω μέχρι τη μέση.:D:cool:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ..ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΕΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΗΣ LG??ΜΠΑΤΑΡΙΑ?ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΕΣ?ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ??ΔΕ ΞΑΝΑΕΙΧΑ ANDROID ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΦΟΒΑΜΑΙ ΛΙΓΟ..
Link to comment
Share on other sites

Tην εχω παρει και εχει θηκη για γραφιδα (φαινεται και στις φωτο) οσο για screen protector εχω παρει αυτη που εχει και το κοψιμο για τα κουμπια του τηλεφωνου και πανακι καθαρισμου..:)

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Screen-Protector/Nortonline-Screen-Protectors-LG-GT-540-3003009001.htm

 

Την πηρα και εγω τη θηκουλα, αλλα και το screen protector.

Βλακωδως ομως πηγα και πηρα και αυτες τις πανακριβες γραφιδες

 

http://www.plaisio.gr/Laptop-Netbook-GPS/GPS/Tablet/LG-USP-100-Stulys-MHBY0004312.htm

(εχει 2 μεσα) αλλα δεν κανουν για την θηκη αυτη.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται και απο εμενα!ειμαι καινουριος στο forum και σημερα πηρα lg gt540.το εχω και φορτιζει οποτε δεν εχω γνωμη για το κινητο,ελπιζω να μην αντιμετωπισω καποιο απο τα προβληματα που διαβασα!Βασικα μπορω να πω οτι απογοητευτηκα ηδη οταν διαβασα οτι ερχεται πολυ συντομα το optimus one...αν το ειχα διαβασει πριν αγορασω το gt540 δεν θα το επαιρνα.Αν η τιμη του One θα ειναι παραπλησια με του gt540 τοτε θα μιλαμε για μεγαλη κοροιδια απο την lg προς τους αγοραστες του gt540...
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ..ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΕΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΗΣ LG??ΜΠΑΤΑΡΙΑ?ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΕΣ?ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ??ΔΕ ΞΑΝΑΕΙΧΑ ANDROID ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΦΟΒΑΜΑΙ ΛΙΓΟ..

 

Μην το παρεις..τα android δεν ειναι λειτουργικα..θα βρεις καλυτερο

Link to comment
Share on other sites

Μην το παρεις..τα android δεν ειναι λειτουργικα..θα βρεις καλυτερο

 

O φίλος προφανώς δεν τα πολυκαταφέρνει με τα αγγλικά και το android, σε αντίθεση με τα εκατομμύρια ανθρώπους που το χρησιμοποιούν καθημερινά. Σαν τηλέφωνο είναι value for money αν έχεις ξαναχρησιμοποιήσει smart phone θα α βρεις όλα εύκολα εάν όχι ίσως να χρειαστεί να διαβάσεις λίγο το forum του android για να το αξιοποιήσεις πλήρως.

Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

Ti φοβασαι αγορη μου απτο android,οτι θα σε φαει?

 

Ειναι ΠΟΛΥ πιο ευχρηστο και ευκολο να το μαθεις απτο default λειτουργικο ας το πουμε των πρωτων κινητων. Ειναι βασικα τοσο ευκολο και ομορφο ,που δεν ξερω και εγω τι να πω. Αμα δεν σαρεσει το android καλυτερα παρε ενα απλο νοκια 7210 κινητο και τελειωσες. Αμα θες smartphone android θα παρεις(η Iphone) .

 

Δεν υπαρχει κατι να συμφωνησεις η να διαφωνησεις,απλα ετσι ειναι τα πραγματα.

 

Ps:To να κανεις προσεκτικο calibration την οθονη ειναι η καλυτερη κινηση που μπορεις να κανεις.

 

Για το optimus one που ανεφερες,συνεχεια θα βγαινουνε καινουργια κινητα,ειδικα smartphones. Ειναι σαν να λες οτι πηρες cpu στο pc σου και μετα απο εναν μηνα επεσε πολυ η τιμη του...

Link to comment
Share on other sites

Μην το παρεις..τα android δεν ειναι λειτουργικα..θα βρεις καλυτερο

 

Πόσο θα ήθελα να μη συμφωνήσω μαζί σου, αλλά μετά από μερικές εβδομάδες με android κινητό (το GT540, δεν ξέρω για άλλα), έχω - για να το πω κομψά - ανάμεικτα συναισθήματα.

Είχα ακούσει ότι γενικώς τα android κολλούσαν (σε σχέση με τα iphone ας πούμε, που όμως κοστίζουν 2-3 φορές περισσότερο) αλλά το έζησα επίσης.

Η συσκευή είναι smart, αλλά όχι και κανονικό phone.

Μπορεί να σου σπάσει τα νεύρα (ιδίως με VODA)

Να μην ανοίγει, να μην κλείνει, να κολλάει και να βγάζεις την μπαταρία κλπ

Σαν λειτουργία τηλεφώνου, εμένα με εκνεύρισε πολλές φορές.

Σαν smart και με τις άπειρες εφαρμογές, παιχνίδια κλπ με εξέπληξε ευχάριστα (πρώτη φορά smart phone user)

Το πιο κοντινό ανάλογο που μου έρχεται στο μυαλό είναι το Linux.

(Εδώ πάει το: τυχαίο? ..δε νομίζω! :p, το android προέρχεται από εκεί)

Όσο ματσακόνι πρέπει να κάνεις για να δουλέψει όπως θες (σε σχέση με Μ$ Windows), τόσο πιο πολύ σε βάζει να το ψάξεις πιο πολύ κοκ

Αλλά ρε παιδί μου, συντηρώ 3-4 PC σε σπίτι και δουλειά, πρέπει να κάνω το ίδιο και με τα τηλέφωνα? Και με την τηλεόραση? το ηχοσύστημα? και με το ψυγείο?

Προσωπικώς μ' αρέσει να το σκάλισμα και το tweaking με τις συσκευές (γι' αυτό είμαι εδώ και το συζητάμε!) αλλά εκεί που άρχισα να χάνω λίγο τη μπάλα ήταν με το antivirus για android και τα apps με τα start up/boot managers.

Τώρα να δεις τι έχω να πάθω που το κάνω Root!

(συνεχίζεται..)

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε φιλε αμα βαζεις apps με start up/boot managers τα @@ κουνιουνται και ξερω γω τι ...

 

Το θεμα με την vodafone ειναι σπασιμο αλλα δεν ειναι θεμα android.

 

Σε τηλεφωνα δεν εχω το παραμικρο προβλημα,και ειναι πολυ πιο γρηγορο απτο κλασσικο παλιο μου κινητο στο να βρισκω επαφες και να περνω τηλ etc etc .

 

Καλα σε μηνυματα δεν το συζηταω,με το Τ9 γραφεις περιπου οσο γρηγορα γραφεις στον υπολογιστη σου.

 

Τo antivirus τι ακριβως το θελεις δηλαδη... Ειναι σαν τον υπολογιστη σου,αμα πας και κανεις install οτι κολοπρογραμμα βρεις μπροστα σου θα χρειαστεις antivirus θα χρειαστεις να κανεις uninstall etc etc.

 

Eπειδη βλεπεις οτι υπαρχει αντιβιρυς,για ονομα του θεου δεν σημαινει οτι πρεπει να το βαλεις.

 

Εχεις ενα κινητο που μπορει να δεχτει προγραμματα,βαζεις μερικα που θελεις,και αμα χρειαστεις αλλα τα βαζεις στην πορεια. Δεν βαζεις 250 προγραμματα απτα οποια τα 242 δεν θα το ανοιξεις ποτε. Αφου το να βρεις ενα απτο μαρκετ παιρνει 21 δευτερα ποιος ο λογος δηλαδη. Η περνα 2 gb προγραμματα στην Sd καρτα και οταν τα θες install.

 

Στο pc μου δεν εχω βαλει ποτε μονιμο antivirus εδω και 10 χρονια και δεν ειχα ποτε το παραμικρο προβλημα.,εσυ θες να βαλεις στο κινητο σου?

Edited by papakaliati
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus (GT540)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...