Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6310 & 6310i


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eLeKtriK EyE (11 Οκτ. 2004 , 00:46)

 

Κάν'το με το LogoManager.

 

 

Τι μπορεί να κάνει το logomanager εκτός από σύνθεση; Δεν βρίσκω κάποια άλλη επιλογή σχετική με ringtone. :cry:

KCB
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 346
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lefkaditis (11 Οκτ. 2004 , 08:20)

 

Μπορείς να εξηγήσεις γιατί το λές αυτό?

Που υπερέχει το 6310i έναντι του 6230?

Με ενδιαφέρει να ακούσω την γνώμη σου μιάς και περιμένω απο μέρα σε μέρα να μου φέρουν το 6230

 

 

Μιας και έχω και τις δυο συσκευές νομίζω α)στην σταθερότητα του λογισμικού του β)στην (υποκειμενική) ευχρηστία του μεγάλου πληκτρολογίου του γ)όσο επίσης και στην αυτονομία του.

 

Από εκεί και πέρα ουδεμία περαιτέρω σύγκριση γίνεται καθώς το 6230 είναι σαφώς ισχυρότερο σε κάθε άλλο τομέα.

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Directx (12 Οκτ. 2004 , 07:48)

 

Μιας και έχω και τις δυο συσκευές νομίζω α)στην σταθερότητα του λογισμικού του β)στην (υποκειμενική) ευχρηστία του μεγάλου πληκτρολογίου του γ)όσο επίσης και στην αυτονομία του.

 

Από εκεί και πέρα ουδεμία περαιτέρω σύγκριση γίνεται καθώς το 6230 είναι σαφώς ισχυρότερο σε κάθε άλλο τομέα.

 

Απο λήψη σήματος και ποιότητα στην ακουστική πως παει το 6230 σε σχέση με το 6310i?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Προβλήματα με το σήμα ως τώρα δεν έχω αντιμετωπίσει, για την ακουστική του είναι κλασσική Nokia θα έλεγα δεν άκουσα καμία διαφορά σε σχέση με το 6310i εκτός του ότι ο ήχος είναι πιο δυνατός (στις ίδιες ρυθμίσεις).

 

Το μόνο πρόβλημα της συσκευής είναι η αστάθεια του λογισμικού της, δεν ξέρω αυτό με κουράζει πολύ αλλά άντε βρες σταθερό Nokia από τα καινούργια…, και το ότι η οθόνη του χαράσσεται εύκολα και η ελάχιστη χαρακιά φαίνεται οπότε προσοχή (ευτυχώς που αλλάζει καλύμματα).

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος KCB (10 Σεπ. 2004 , 21:30)

 

Μετά τις διακοπές άρχισαν να μην "ακούνε" μερικά κουμπιά και τόσο καλά τα πατήματα και φοβάμαι ότι είναι αρμύρα, σκόνη ίσως και λίγη άμμος. Ξέρει κανείς πόσο πάει στη Nokia ένα καλό ξεσκόνισμα;

 

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ :( μπορώ εγώ να κάνω κάτι και να διορθοθεί?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μήπως ξέρει κανείς τις διαφορές της 5.60 απο την 5.52 που εχω εγω?

Πάντως στο nokia club (της Αλεξάνδρας )που ρώτησα προ δεκαημέρου ούτε καν την ήξεραν

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει χρόνος από τότε που πήρα το κινητό αν το πάω για αναβάθμιιση firmware στην Alpha Copy ή Nokia Club θα πληρώσω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω ένα nokia 6310i εδώ και πολύ καιρό και το έχω παρατήρησει επειδή μού έχει σπάσει η οθόνη. Έχει μια μεγάλη τρύπα σχεδόν στην μέση της οθόνης και εξαιτίας αυτής της τρύπας έχει γεμίσει σκόνη το εσωτερικό της οθόνης σε σημείο να μην βλέπω καν τι λέει στην οθόνη ή να βλέπω πολύ λίγο.

Αν το πάω για αλλαγή πρόσοψης λέτε να μου την καθαρίσουν? Αν δεν το καθαρίσουν, τότε δεν λέει καν να το αλλάξω, τζάμπα λεφτά.

Θέλω επίσης όποιος μπορέι και ξέρει, βέβαια, αν έχει κάποιο link για το που υπάρχουν καταστήματα nokia club(προφανώς εκεί στην αλλάζουν έτσι? Μπορώ να την αλλάξω σε κατάστημα π.χ. Γερμανός?)

Επίσης θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει μαύρη πρόσοψη για αυτό το κινητό, όχι την μαύρη που έχει χρυσό γύρω γύρω από την οθόνη, αν υπάρχει σκέτο μαύρο χρώμα πρόσοψης.

Link to comment
Share on other sites

Μα αν έχει σπάσει η οθόνη πώς θα βλέπεις; Μήπως εννοείς ότι σου έχει σπάσει απλά το τζαμάκι;
Link to comment
Share on other sites

Μην το πας πουθενά, πήγαινε σε ένα μαγαζί με ηλεκτρονικά, πάρε ένα κατσαβίδι Torx, άνοιξέ το, καθάρισέ το ωραία και καλά και ύστερα ξανακλείστο. Προσόψεις νομίζω μπορείς να βρεις και γνήσιες και ιμιτασιόν.
Link to comment
Share on other sites

Λες να το κάνω έτσι? Φοβάμαι μήπως κάνω τίποτα που αποβεί μοιραίο για το κινητό μιας και δεν έχω ξαναεπιχειρήσει κάτι παρόμοιο...

Είναι απλή διαδικασία ή χρειάζεται ιδιαίτερη προσοχή?

Τα κατσαβίδια Torx τι είναι?

Από την στιγμή που θα πάρω την πρόσοψη θα είναι εύκολο να την τοποθετήσω μόνος μου στο κινητό ούτως ώστε να είναι συμπαγής η συσκευή?

Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις...

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία είναι πολύ απλή.Αμα δεν μπορείς όμως προτίθεμαι να στην αλλάξω εγώ (το ιδιο έκανα και στο δικό μου) αφιλοκερδώς.
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Να 'σαι καλά φίλε. Από την στιγμή που είναι απλή νομίζω πως δεν θα έχω πρόβλημα, απλά ρώτησα γιατί δεν έχω επιχειρήσει κάτι τέτοιο στο παρελθόν. Νομίζω, σύμφωνα με αυτά που μου λέτε, πως δεν θα έχω κανένα πρόβλημα.

Μια ερώτηση μόνο, τα κατσαβίδια Torx μπορώ να τα βρω σε οποιοδήποτε κατάστημα με ηλεκτρονικά ή πρέπει να αποφανθώ κάπου συγκεκριμένα?

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τελικά αν μπορώ να βρω τα κατσαβίδια Torx σε οποιοδήποτε κατάστημα με ηλεκτρονικά ή αν πρέπει να πάω κάπου συγκεκριμένα?

Ρωτάω γιατί δεν ξέρω ποιά είναι τα κατσαβίδια Torx που μου αναφέρατε παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Σε όποιο κατάστημα με ηλεκτρονικά ή εργαλεία κι αν πας θα ξέρουν τι είναι το Torx και κατά πάσα πιθανότητα θα το έχουν κιόλας. Πήγαινε πχ στη στοά Φέξη.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πρόσοψη για το κινητό μπορώ να βρω εύκολα σε καταστήματα Γερμανός, Πλαίσιο κτλ ή πρέπει να πάω κάπου συγκεκριμένα?

Όταν λέω εύκολα εννόω αν έχουν στα καταστήματα αυτά τις συγκεκριμένες προσόψεις και δεν χρειάζεται να τις παραγγείλουν και να τις φέρουν κάποιες μέρες μετά.

Και το λέω αυτό γιατί είμαι από επαρχία και θα πρέπει να πάω Αθήνα για ένα Σάββατο μόνο μιας και λόγω δουλειάς δεν μπορώ να κάτσω παραπάνω μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εντάξει το βρήκα το site. Τώρα θέλω να ρωτήσω και συγγνώμη αν γίνομαι ενοχλητικός σε τι ακριβώς χρώματα βγαίνουν οι προσόψεις (με ενδιαφέρει περισσότερο αν υπάρχει κάποια πρόσοψη που να είναι τελείως μαύρη χωρίς το χρυσό γύρω γύρω από την οθόνη της κλασικής πρόσοψης) και πόσο περίπου πάει μια αυθεντική μπαταρία για nokia 6310i?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...