Jump to content

Student Guide: Καρτοκινητό στην Αγγλία


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω 2-3 περισσια εαν ενδιαφερεσαι. Ειμαι Λονδινο.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 422
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπον,αυτοι οι αριθμοι ειναι premium numbers...ειναι αριθμοι στην Αγγλια και εχουν χρεωση 15p/λεπτο

Καλησπερα αυτη η χρεωση ειναι και για κινητα και για σταθερα

Δώσε στους άλλους αυτό που θέλουν να δούν,και κάντους να πιστέψουν αύτο που βλέπουν.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα αυτη η χρεωση ειναι και για κινητα και για σταθερα

Nαι βεβαιως!

Αν εισαι με αλλους παροχους ειναι διαφορετικοι οι αριθμοι και διαφορετικες οι χρωσεις.

Επισης αν εχεις Pay monthly συμβολαιο με την o2,τα τηλεφωνα στο εξωτερικο αφαιρουνται απο τα exclusive minutes που δικαιουσαι!

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Nαι βεβαιως!

Αν εισαι με αλλους παροχους ειναι διαφορετικοι οι αριθμοι και διαφορετικες οι χρωσεις.

Επισης αν εχεις Pay monthly συμβολαιο με την o2,τα τηλεφωνα στο εξωτερικο αφαιρουνται απο τα exclusive minutes που δικαιουσαι!

Ευχαριστω, με την Τ-mobile που το δοκιμασα μπορεσα και πηρα τηλεφωνο.

Δώσε στους άλλους αυτό που θέλουν να δούν,και κάντους να πιστέψουν αύτο που βλέπουν.
Link to comment
Share on other sites

Για την T-mobile ειναι διαφορετικος ο αριθμος!!!07744 200 007

Παντως εγω πηρα πρωτα το νουμερο και μολις ακουσα το ηχογραφημενο μυνημα πατησα τον αριθμο και με συνδεσε :confused:

η χρεωση για την T-mobile ποσο ειναι μεσω απο αυτο το νουμερο?

Βεβαια να επισημανω οτι και απο τα δυο νουμερα και αυτο που ειχε δοθει πριν αλλα και αυτο που παρεθεσε ο michalis_10 μπορεσα και πηρα μονο σταθερα.

Eπισης θα μπορουσατε να μου πειτε ποια εταιρια, για καρτοκινητο, εχει τις καλητερες χρεωσεις για Ελλαδα.

Ευχαριστω.

Δώσε στους άλλους αυτό που θέλουν να δούν,και κάντους να πιστέψουν αύτο που βλέπουν.
Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω πηρα πρωτα το νουμερο και μολις ακουσα το ηχογραφημενο μυνημα πατησα τον αριθμο και με συνδεσε :confused:

η χρεωση για την T-mobile ποσο ειναι μεσω απο αυτο το νουμερο?

Βεβαια να επισημανω οτι και απο τα δυο νουμερα και αυτο που ειχε δοθει πριν αλλα και αυτο που παρεθεσε ο michalis_10 μπορεσα και πηρα μονο σταθερα.

Eπισης θα μπορουσατε να μου πειτε ποια εταιρια, για καρτοκινητο, εχει τις καλητερες χρεωσεις για Ελλαδα.

Ευχαριστω.

Οτι μπορεις να παρεις ειναι σιγουρο..Το θεμα ειναι οτι με τον αριθμο που εγραψα(07744 200 007) η T-mobile ΔΕΝ θα σε χρεωσει τιποτα...θα αφαιρεθουν απο τα λεπτα του συμβολαιου σου/η θα εχεις την στανταρτ χρεωση αν εχεις καρτοκινητο.

Eνω οι αλλοι αριθμοι (που ειναι δωρεαν για τους o2 κατοχους/στανταρτ χρεωσεις για καρτοκινητο) ΧΡΕΩΝΟΝΤΑΙ για την T-mobile!

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Απαραδεκτη η easymobile!! Παει για φουντο.

 

Προφητικό το post σου!;)

Χθες έβγαλαν ανακοίνωση από την easymobile ότι κλείνει η εταιρία στις 13 Δεκ 2006 και θα επιστρέψει στους πελάτες το υπόλοιπο που τους απομένει και θα ξεκλειδώσει τις συσκευές για να πάνε σε άλλες εταιρίες κινητής!

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

Προφητικό το post σου!;)

Χθες έβγαλαν ανακοίνωση από την easymobile ότι κλείνει η εταιρία στις 13 Δεκ 2006 και θα επιστρέψει στους πελάτες το υπόλοιπο που τους απομένει και θα ξεκλειδώσει τις συσκευές για να πάνε σε άλλες εταιρίες κινητής!

 

:p

 

Μαλλον ηταν για να αρπαξουν οσα προλαβαινουν.

 

 

Για διεθνεις κλησεις με τα δωρεαν λεπτα σας δειτε εδω http://www.yourcallworld.com διαβαστε καλα ομως γιατι πχ για Ο2 ειναι αλλο νουμερο. Το κακο ειναι πως οι χρηστες της Ο2 μπορουν να καλουν δωρεαν μονο προς σταθερα, με τα αλλα δικτυα συνηθως μπορεις και σε κινητα χρησιμοποιωντας ενα 0774 νουμερο.

Link to comment
Share on other sites

:p

 

Μαλλον ηταν για να αρπαξουν οσα προλαβαινουν.

 

 

Για διεθνεις κλησεις με τα δωρεαν λεπτα σας δειτε εδω www.yourcallworld.com διαβαστε καλα ομως γιατι πχ για Ο2 ειναι αλλο νουμερο. Το κακο ειναι πως οι χρηστες της Ο2 μπορουν να καλουν δωρεαν μονο προς σταθερα, με τα αλλα δικτυα συνηθως μπορεις και σε κινητα χρησιμοποιωντας ενα 0774 νουμερο.

 

Παντως εγω Κυπρο καλω Δωρεαν και σταθερα και κινητα...Παντως παιδες,καλυτερα οχι καρτοκινητο.Συμβολαιο κανουν πλεον ολοι και συμφερει παρα πολυ σε σχεση με το καρτοκινητο.

Παιρνεις συσκευη δωρεαν και εχεις αρκετα λεπτα ωστε να μην χρειαζεσαι να πληρωνεις ουτε cent extra(μιλω παντα για normal χρησεις και οχι π.χ να μιλας 2 ωρες την μερα με την κοπελα σου).

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Ασε καρτοκινητό στην Αγγλία είναι χάλια αλλα και με συμβόλαιο μην έχετε και πολλές ελπίδες... Εμένα μονο η 3 και η Ο2 με δέχονται και κανένα απ'τα πακέτα τους δεν μου ταιρίαζουν... Της 3 είναι αρκετά καλά μεν, αλλά τα κινητά της δεν ξεκλειδώνονται ενώ η Ο2 δίνει και ξεκλείδωτα.

 

Πίο πάνω είπατε οτι με την Ο2 τα international calls δεν χρεώνονται εξτρα... Πώς γίνεται αυτο? Δεν το νομίζω αλλα θα το ψάξω το θέμα...

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται?

 

http://www.yourcallworld.com

 

Πάτα εκεί που λέει για o2 customers όμως και τον 0870 αριθμό, όχι τον 07744 γιατί αυτός χρεώνεται κανονικά.

 

;)

Οταν ο Γκράχαμ Μπελ εφηύρε το τηλέφωνο, δήλωσε ότι η εφεύρεσή του θα είχε μόνο ευεργετικά αποτελέσματα για την ανθρωπότητα.

Όταν ο Τσακ Νόρις το έμαθε, γέλασε και ίδρυσε τον ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Να κάνω και 'γω μια άκυρη ερωτησούλα.

Άμα πάρω από 'δω το κινητό(συσκευή σκέτη) μπορώ να αγοράσω από 'κεί κάρτα σύνδεσης; δεν κλειδώνει ή τίποτα τέτοιο;

Γιατί φυσικά όταν έρχομαι Ελλάδα 8έλω να έχω το Ελληνικό νουμερό μου.:ninja: :ninja: :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και 'γω μια άκυρη ερωτησούλα.

Άμα πάρω από 'δω το κινητό(συσκευή σκέτη) μπορώ να αγοράσω από 'κεί κάρτα σύνδεσης; δεν κλειδώνει ή τίποτα τέτοιο;

Γιατί φυσικά όταν έρχομαι Ελλάδα 8έλω να έχω το Ελληνικό νουμερό μου.:ninja: :ninja: :ninja:

 

Στην Ελλάδα τα κινητά που δίνουν τα συμβόλαια, ή αν τα πάρεις sim-free, είναι ξεκλείδωτα.

Στην Αγγλία οι περισσότερες εταιρείες δίνουν κλειδωμένα (network locked) τα κινητά ακόμα και όταν τα παίρνεις με συμβόλαιο.

Εαν έχεις sim-free συσκευή μπορείς να βάλεις ό,τι κάρτα θες.

Το αντίθετο δεν γίνεται (σε κλειδωμένη συσκευή να βάλεις SIM άλλου δικτύου).

Link to comment
Share on other sites

Σκέτη την συσκευή αγόρασα απλά μετά έβαλα μια sim της Q και 8έλω τώρα που 8α πάω Αγγλία να βάλω μια sim της O2.

 

Μπορείς να το κάνεις.

Υποθέτω ότι η Ο2 SIM θα είναι από συμβόλαιο, γιατί στην καρτοκινητή η O2 είναι απο τις ακριβότερες...

Link to comment
Share on other sites

Aυτό θα έλεγα τώρα. Εκτός από το γεγονός ότι δίνει ξεκλείδωτες συσκευές, δε θα τα κάνει και brand τα κινητά. Ούτε λογότυπα πάνω στο κινητό, ούτε στο μενού.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
na rwthsw kai egw gia kartokinhto sthn agglia pou thelw kyriws na stelnw sms agglia kai ellada alla kai klhseis gia ellada kalytera o2 h orange?rwtaw epeidh se liges meres thn kanw gia uk........3erei kaneis?
[sIGPIC][/sIGPIC]http://www.dr-bet.com ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΚΟ ΣΑΙΤ....ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΤΕΛΟΣ Ο ΚΟΥΒΑΣ
Link to comment
Share on other sites

na rwthsw kai egw gia kartokinhto sthn agglia pou thelw kyriws na stelnw sms agglia kai ellada alla kai klhseis gia ellada kalytera o2 h orange?rwtaw epeidh se liges meres thn kanw gia uk........3erei kaneis?

 

Διάβασε το review που υπάρχει στην πρώτη σελίδα, και δες και τα websites των εταιρειών για τους αναλυτικούς τιμοκαταλόγους.

 

Εαν σκοπεύεις να κάνεις πολλές κλήσεις προς Ελλάδα από το κινητό, ίσως σε συμφέρει κάποιο συμβόλαιο, και να κάνεις χρήση του "δωρεάν" χρόνου ομιλίας μέσω των access numbers, όπως έχει αναφερθεί αναλυτικά στο forum.

 

Πάντως φθηνότερα θα σου έρθει να κάνεις τις κλήσεις μέσω VoIP και να στέλνεις SMS μέσω Skype (όταν βρίσκεσαι στον υπολογιστή).

Link to comment
Share on other sites

loipon shmera hrtha sthn agglia kai phra o2 kalh fainetai kai stis xrewseis me 10 lires kathe mhna exw 300 sms gia ola ta diktia ths agglias...kalo akougetai......na rwthsw kati allo twra an kai edw den einai isws to kalytero thread alla ti xronokartes paizoun stn agglia?gia na mporw na parw apo stathera ths agglias h apo karto thlefwna ellada stathera ,,,,kapoia paidia mou lene edw oti den yparxoun kartes edw tipou ya,talk talk kai alla tetoia...gia bohthhste pleaseeeeeeee....
[sIGPIC][/sIGPIC]http://www.dr-bet.com ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΚΟ ΣΑΙΤ....ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΤΕΛΟΣ Ο ΚΟΥΒΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Post Office phonecard:

 

http://www.postoffice.co.uk/portal/po/content1?mediaId=19800192&catId=19300221

 

Greece 3p/ min

Greece mobile 22.5 p /min

 

Δουλεύει από οποιοδήποτε σταθερό :)

 

Βγαίνει σε έκδοση τύπου Υα κτλ (αγοράζεις και πετάς) και σε έκδοση rechargable (μία κάρτα, πολλά γεμίσματα...)

 

Ειδικά για σταθερά τηλέφωνα ελλάδας δεν πρέπει να παίζει πολύ καλύτερη χρέωση με καλή ποιότητα ήχου...

Οταν ο Γκράχαμ Μπελ εφηύρε το τηλέφωνο, δήλωσε ότι η εφεύρεσή του θα είχε μόνο ευεργετικά αποτελέσματα για την ανθρωπότητα.

Όταν ο Τσακ Νόρις το έμαθε, γέλασε και ίδρυσε τον ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...