Jump to content

Dual SIM + Android


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μόλις πήρα το Doogee DG100. έχω πρόβλημα με την ταυτόχρονη λειτουργία των δύο sim. ενώ όταν βάζω δυο sim της cosmote το τηλέφωνο λειτουργεί κανονικά, όταν βάλω μία cosmote και μία άλλου δικτύου (είτε wind, είτε vodafon) τότε χάνει όλα τα δίκτυα.

μήπως γνωρίζει κάποιος τι συμβαίνει και μπορεί να βοηθήσει?

ευχαριστώ

 

Wind και Cosmote στο Doogee της γυναίκας, δουλεύουν μιά χαρά. Έβαλες το τελευταίο firmware που έχει βγάλει η εταιρία? (09172013).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

 

Θα ήθελα τη γνώμη σας σχετικά με μια αγορά που θέλω να κάνω(newbies).

Είμαι ανάμεσα στο ZOPO C2 16G και στο ThL W100.

Γνωρίζω τις διαφορές στα τεχνικά χαρακτηριστικά τους, αλλά επειδή το κεφάλι μου έχει γίνει κουδούνι:blink: από το πολύ διάβασμα,

δεν μπόρεσα να βγάλω ένα ολοκληρωμένο συμπέρασμα.

Οπότε θα ήθελα μια άποψη με σχετική εμπειρία στις δυο συσκευές για το πιο είναι καλύτερο

(Π.χ λειτουργικότητα, αναβαθμίσεις,προβλήματα(bugs),μεταφορά σε τσέπη, κλπ).

Και εν τέλει πιο κατάστημα προτείνεται ότι είναι αξιόπιστο για να κάνω την αγορά ???

 

ΥΓ

Η συσκευή θα είναι κύρια για τις δουλειές μου: 40% GPS, 20% E-mails/Web, 20%, SMS, 20% Games/Apps

Ξεχασα να πω επισης οτι μιλαω παρα μα παρα πολυ στο τηλεφωνο.:happy:(λογο δουλειας).

Ευχαριστώ και συγγνώμη αν γίνομαι κουραστικός.

Edited by zodor
προσθεση κειμενου
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

 

Θα ήθελα τη γνώμη σας σχετικά με μια αγορά που θέλω να κάνω(newbies).

Είμαι ανάμεσα στο ZOPO C2 16G και στο ThL W100.

Γνωρίζω τις διαφορές στα τεχνικά χαρακτηριστικά τους, αλλά επειδή το κεφάλι μου έχει γίνει κουδούνι:blink: από το πολύ διάβασμα,

δεν μπόρεσα να βγάλω ένα ολοκληρωμένο συμπέρασμα.

Οπότε θα ήθελα μια άποψη με σχετική εμπειρία στις δυο συσκευές για το πιο είναι καλύτερο

(Π.χ λειτουργικότητα, αναβαθμίσεις,προβλήματα(bugs),μεταφορά σε τσέπη, κλπ).

Και εν τέλει πιο κατάστημα προτείνεται ότι είναι αξιόπιστο για να κάνω την αγορά ???

 

ΥΓ

Η συσκευή θα είναι κύρια για τις δουλειές μου: 40% GPS, 20% E-mails/Web, 20%, SMS, 20% Games/Apps

Ξεχασα να πω επισης οτι μιλαω παρα μα παρα πολυ στο τηλεφωνο.:happy:(λογο δουλειας).

Ευχαριστώ και συγγνώμη αν γίνομαι κουραστικός.

Ξέχνα το W100 και κοίτα το Amoi N828 στα ίδια λεφτά, πολύ καλύτερο (καλύτερη κάμερα, ταχύτερη GPU, μεγαλύτερη μπαταρία, ανώτερη ποιότητα κατασκευής), ή το Jiayu G3s που χει μπαταρία τέρας, και θα ανταπελξέθει τη βαριά χρήση που θα κάνεις χωρίς να χρειάζεσαι φορτιστή μες στη μέρα

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε για το Star V980 http://www.pandawill.com/star-v980-smartphone-mtk6577-dual-core-android-40-3g-gps-40-inch-ips-screen-p78486.html

(όχι απαραίτητα από αυτό το site)

Εγώ βλέπω σαν:

 

+ IPS οθόνη

+ συμμαζεμένες διαστάσεις, 117 x 59 x 10mm

 

- σχετικά μικρή μπαταρία

- έχει τον 6577 και όχι τον 6572

 

Έχετε δει ή διαβάσει κάτι σχετικά;

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα Newman NM890 (MTK6589) και εχω προβλημα με το wifi.Οταν το σημα του δικτυου ειναι αδυναμο το κινητο δεν μπορει να συνδεθει ή αποσυνδεεται συχνα.Το παθαινω με τα δημοσια δωρεαν δικτυα και τα δικτυα στις καφετεριες.Τι μπορω να κανω για να το διορθωσω?
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Ξέχνα το W100 και κοίτα το Amoi N828 στα ίδια λεφτά, πολύ καλύτερο (καλύτερη κάμερα, ταχύτερη GPU, μεγαλύτερη μπαταρία, ανώτερη ποιότητα κατασκευής), ή το Jiayu G3s που χει μπαταρία τέρας, και θα ανταπελξέθει τη βαριά χρήση που θα κάνεις χωρίς να χρειάζεσαι φορτιστή μες στη μέρα

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου.

Σχετικά με το zopo c2 πια είναι η άποψη σου σχετικά με την ποιότητα κατασκευης ???

Η αλήθεια είναι οτι το Amoi N828 δεν το ήξερα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα Newman NM890 (MTK6589) και εχω προβλημα με το wifi.Οταν το σημα του δικτυου ειναι αδυναμο το κινητο δεν μπορει να συνδεθει ή αποσυνδεεται συχνα.Το παθαινω με τα δημοσια δωρεαν δικτυα και τα δικτυα στις καφετεριες.Τι μπορω να κανω για να το διορθωσω?
έχω κάτι αυτοκόλλητα signal booster, μερικές δεκάδες, αν θες να σ δωσω να δοκιμασει

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου.

Σχετικά με το zopo c2 πια είναι η άποψη σου σχετικά με την ποιότητα κατασκευης ???

Η αλήθεια είναι οτι το Amoi N828 δεν το ήξερα.

ε καλό ειν κ το zopo c2, αν και θα προτιμουσα σ αυτα τα λεφτα κανα THL W8s ή Huawei G700

Link to comment
Share on other sites

ε καλό ειν κ το zopo c2, αν και θα προτιμουσα σ αυτα τα λεφτα κανα THL W8s ή Huawei G700

 

Μόνο και μόνο επειδή βλέπω ότι έχεις μεγάλη εμπειρία στο όλο θέμα, τελικά νομίζω ότι με έπεισες. Θα πάω στο Amoi N828.

Ελπίζω στο μέλλον να έχω την τεχνική σου υποστήριξη(πάντα με την καλή σου διάθεση)φυσικά.

Τέλος, χωρίς να μακροσκελώ, πιο είναι έμπιστο κατάστημα για την αγορά του(amoi N828) ???

Edited by zodor
Link to comment
Share on other sites

Μόνο και μόνο επειδή βλέπω ότι έχεις μεγάλη εμπειρία στο όλο θέμα, τελικά νομίζω ότι με έπεισες. Θα πάω στο Amoi N828.

Ελπίζω στο μέλλον να έχω την τεχνική σου υποστήριξη(πάντα με την καλή σου διάθεση)φυσικά.

Τέλος, χωρίς να μακροσκελώ, πιο είναι έμπιστο κατάστημα για την αγορά του(amoi N828) ???

ό,τι βοήθεια θες εδώ :p

Πάρτο από δω http://www.to2c.com/amoi-n828-mtk6589-quad-core-4-5-inch-ips-screen-android-4-2-1-2ghz-smart-phone.html

Link to comment
Share on other sites

Μόνο και μόνο επειδή βλέπω ότι έχεις μεγάλη εμπειρία στο όλο θέμα, τελικά νομίζω ότι με έπεισες. Θα πάω στο Amoi N828.

Ελπίζω στο μέλλον να έχω την τεχνική σου υποστήριξη(πάντα με την καλή σου διάθεση)φυσικά.

Τέλος, χωρίς να μακροσκελώ, πιο είναι έμπιστο κατάστημα για την αγορά του(amoi N828) ???

 

Ξέρει ο Σταύρος από Amoi και εμένα με έπεισε να το πάρω και δεν το μετάνιωσα. Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής και ταχύτατο.

Για το GPS που το θέλεις εγώ του έβαλα το Sygic και πρόσφατα πήγα Θεσσαλονίκη και τώρα γύρισα από Άρτα και με πήγε με ακρίβεια. Μπαταρία βγάζει περίπου 1 μέρα με βαριά χρήση δηλ. τηλεφωνία, Gps, internet και mails.

Εγώ το πήρα από minideal αλλά το To2c έχει πολλά έξτρα, μου ήρθε ρουταρισμένο και με ελληνικα .

Link to comment
Share on other sites

@gerstavros2, @leonpap

 

Ευχαριστώ και τους δυο σας για τα σχόλια.

Ελπίζω και πιστεύω να μείνω και εγώ ευχαριστημένος, αλλά πιο πολύ ικανοποιημένος!!!

 

see you in the future !!!:D:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!!Μολις εκανα εγγραφη στο forum!!

Θέλω να αγορασω κι εγω κινεζικο κινητο να δοκιμασω..τα κοιταξα σχεδον ολα..

κολλησα με αυτο εδω (http://www.aliexpress.com/item/Black-Q9000-MTK6589-Quad-Core-Android-4-2-Smart-Phone-1-2GHz-1GB-RAM-4GB-ROM/956261713.html) αλλα κανεις σας δεν το εχει αναφερει..

δεν ξερω αν θα μπορω να το εμπισευτω..με πολυ ψαξιμο βρηκα ελαχιστα σχολια απο κατοχους του που αλλοι ελεγαν οτι ειναι εξαιρετικο και αλλοι οτι αντιμετωπιζουν προβληματα..

το εχει παρει καποιος απο εσας??γνωριζετε κατι??

η δευτερη μου επιλογη ειναι το jiayu g3t το οποιο ειναι δοκιμασμενο και το θεωρειτε αξιοπιστο αλλα δεν μ'αρεσει τοσο στο σχεδιασμο..

Ευχαριστω εκ των προτερων!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!!Μολις εκανα εγγραφη στο forum!!

Θέλω να αγορασω κι εγω κινεζικο κινητο να δοκιμασω..τα κοιταξα σχεδον ολα..

κολλησα με αυτο εδω (http://www.aliexpress.com/item/Black-Q9000-MTK6589-Quad-Core-Android-4-2-Smart-Phone-1-2GHz-1GB-RAM-4GB-ROM/956261713.html) αλλα κανεις σας δεν το εχει αναφερει..

δεν ξερω αν θα μπορω να το εμπισευτω..με πολυ ψαξιμο βρηκα ελαχιστα σχολια απο κατοχους του που αλλοι ελεγαν οτι ειναι εξαιρετικο και αλλοι οτι αντιμετωπιζουν προβληματα..

το εχει παρει καποιος απο εσας??γνωριζετε κατι??

η δευτερη μου επιλογη ειναι το jiayu g3t το οποιο ειναι δοκιμασμενο και το θεωρειτε αξιοπιστο αλλα δεν μ'αρεσει τοσο στο σχεδιασμο..

Ευχαριστω εκ των προτερων!!

 

 

Γιατί δεν κοιτάς το ΖΤΕ V967s που είναι 5 ιντσών και φθηνότερο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=364015

Όλα τα παιδιά που το πήραν είναι ευχαριστημένα.

Εάν θέλεις κάτι με καλύτερη οθόνη και μεγαλύτερη μπαταρία τότε το g3t είναι ιδανικό. Πες για ποια χρήση το θέλεις και θα σε βοηθήσουμε να αποφασίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Το έχω δει το κινητό που μου προτείνεις αλλά δεν μου αρέσει η ανάλυση..

γενικά έχω διαβάσει πολλά ειδικά εδώ στο forum και έχω κοιτάξει όλα τα κινητά

που αναφέρετε..εγώ κατέληξα στο star q9000 γιατι είναι ακριβώς αυτό που θέλω και

για λίγο gaming,βιντεάκια,gps,ebooks,μουσική κτλ..

απλά δεν βλέπω κάποιον από εδώ να το έχει και θέλω να μάθω αν είναι αξιόπιστο..

αλλιώς πάω για το jiayu..ανάμεσα σε αυτά τα δυο είμαι..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Το έχω δει το κινητό που μου προτείνεις αλλά δεν μου αρέσει η ανάλυση..

γενικά έχω διαβάσει πολλά ειδικά εδώ στο forum και έχω κοιτάξει όλα τα κινητά

που αναφέρετε..εγώ κατέληξα στο star q9000 γιατι είναι ακριβώς αυτό που θέλω και

για λίγο gaming,βιντεάκια,gps,ebooks,μουσική κτλ..

απλά δεν βλέπω κάποιον από εδώ να το έχει και θέλω να μάθω αν είναι αξιόπιστο..

αλλιώς πάω για το jiayu..ανάμεσα σε αυτά τα δυο είμαι..

 

Vowney V5

Αυτό γιατι το απέκλεισες ??

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Πανω στο ιδιο σκεπτικο κατεληξα και εχω στο Idol X αλλα την Dual Sim version με 2/32GB

 

Απ'οσα εχω δει θεωρω οτι εκτος της σχετικα μικρης μπαταριας ειναι το πιο πληρες.

 

Ολα εχουν τον Mediatek 6589(T) 1,5Ghz, 5" IPS Full HD οθονη, αλλα απο εκει κ περα αρχιζουν οι διαφορες :)

Link to comment
Share on other sites

Vowney V5

Αυτό γιατι το απέκλεισες ??

 

Το vowney v5 δεν το απέρριψα μου άρεσε πολύ..αλλά είδα ότι ήταν ίδιο σχεδόν σε όψη και χαρακτηριστικά αλλά με λίγο μικρότερη μπαταρία (όχι ότι είναι πρόβλημα) και δίνουν μια μπαταρία ενώ στο q9000 δίνουν δυο..κάπου στην πορεία όμως το ξέχασα..μάλλον αυτό όμως θα κοιτάξω..από ότι φαίνεται είναι πιο γνωστό και πιο αξιόπιστο! ευχαριστώ πολύ! :)

 

Πανω στο ιδιο σκεπτικο κατεληξα και εχω στο Idol X αλλα την Dual Sim version με 2/32GB

 

Απ'οσα εχω δει θεωρω οτι εκτος της σχετικα μικρης μπαταριας ειναι το πιο πληρες.

 

Ολα εχουν τον Mediatek 6589(T) 1,5Ghz, 5" IPS Full HD οθονη, αλλα απο εκει κ περα αρχιζουν οι διαφορες :)

 

Πολύ καλο κινητό και αυτό..αλλα θέλω άμεσα κινητό και έχω μέχρι 160..αν είχα γύρω στα 200 μάλλον θα πήγαινα για το umi x2! ευχαριστώ πάντως! :)

Link to comment
Share on other sites

Το vowney v5 δεν το απέρριψα μου άρεσε πολύ..αλλά είδα ότι ήταν ίδιο σχεδόν σε όψη και χαρακτηριστικά αλλά με λίγο μικρότερη μπαταρία (όχι ότι είναι πρόβλημα) και δίνουν μια μπαταρία ενώ στο q9000 δίνουν δυο..κάπου στην πορεία όμως το ξέχασα..μάλλον αυτό όμως θα κοιτάξω..από ότι φαίνεται είναι πιο γνωστό και πιο αξιόπιστο! ευχαριστώ πολύ! :)

 

 

 

Πολύ καλο κινητό και αυτό..αλλα θέλω άμεσα κινητό και έχω μέχρι 160..αν είχα γύρω στα 200 μάλλον θα πήγαινα για το umi x2! ευχαριστώ πάντως! :)

 

το συστημε με τι; 2 μπαταριες σταματαει,ηδη οι περισσοτερες ταχυδρομικες δεν δεχονται δεματα με 2 μπαταριες,ελεγξε αν στις στειλουν πριν αποφασισεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους... Ερώτηση... Έχω παραγγείλει ένα Κινητό από το everbuying στης 21/09 και τώρα έχουμε 08/10 και ακόμα δεν έχει έρθει :cry: Πάντα τόσο πολύ αργούν όλες η εταιρίες η το συγκεκριμένο Sait είναι Αργόσχολο.. :mad:

Online Ταινίες με Ελληνικούς υπότιτλους...

Desfreetainies.ucoz.com

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους... Ερώτηση... Έχω παραγγείλει ένα Κινητό από το everbuying στης 21/09 και τώρα έχουμε 08/10 και ακόμα δεν έχει έρθει :cry: Πάντα τόσο πολύ αργούν όλες η εταιρίες η το συγκεκριμένο Sait είναι Αργόσχολο.. :mad:

 

2 με 3 εβδομάδες τουλάχιστον είναι ο χρόνος που παραλαμβάνεις, μέσω του trucking number μπορείς να δεις σε τι φάση είναι

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αν τσέκαρα σωστά μου δίνει αυτά τα στοιχεία αλλά δεν το πολύ κατάλαβα...

Destination : Greece

Pieces : 1

Status : In transit

Online Ταινίες με Ελληνικούς υπότιτλους...

Desfreetainies.ucoz.com

Link to comment
Share on other sites

Αν τσέκαρα σωστά μου δίνει αυτά τα στοιχεία αλλά δεν το πολύ κατάλαβα...

Destination : Greece

Pieces : 1

Status : In transit

 

από που το τσεκάρεις ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

από που το τσεκάρεις ?

Πήγα στο (Order Status) πήρα το Tracking Number το πέρασα εκεί που μου το ζητάει και μου βγάζει αυτό που αναφέρω ποιο πάνω...

Online Ταινίες με Ελληνικούς υπότιτλους...

Desfreetainies.ucoz.com

Link to comment
Share on other sites

Πήγα στο (Order Status) πήρα το Tracking Number το πέρασα εκεί που μου το ζητάει και μου βγάζει αυτό που αναφέρω ποιο πάνω...

http://www.17track.net/index_en.shtml

http://www.elta-courier.gr/

βαλε το t/n στα παραπάνω 2 λινκ

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Dual SIM + Android

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...