Jump to content

Dual SIM + Android


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

....από όσα κατάφερα να διαβάσω στο φορουμ , κατέληξα ότι τα 3 πιο value for money dual sim κινητα μέχρι τις 4.7'' είναι τα Xiaomi Hongmi - Lenovo S820 -JIAYU G4 ( το OPPO R819 λόγω της πιο υψηλοτερης τιμής είπα να μην το συμπεριλαβω ).

 

Τα χαρακτηριστικά τους είναι στο 90% ίδια , όμως το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να καταλήξω πιο από τα 3 να επιλέξω

:lost::lost::lost::lost::lost:

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

....από όσα κατάφερα να διαβάσω στο φορουμ , κατέληξα ότι τα 3 πιο value for money dual sim κινητα μέχρι τις 4.7'' είναι τα Xiaomi Hongmi - Lenovo S820 -JIAYU G4 ( το OPPO R819 λόγω της πιο υψηλοτερης τιμής είπα να μην το συμπεριλαβω ).

 

Τα χαρακτηριστικά τους είναι στο 90% ίδια , όμως το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να καταλήξω πιο από τα 3 να επιλέξω

:lost::lost::lost::lost::lost:

 

πάρε το g4, τουλαχιστον υπάρχουν πάνω από 10 άτομα που ασχολουνται συνεχώς με το τηλέφωνο

Edited by navi55

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

για κάποιους εδώ μέσα που ξέρουν καλά από κινητα dual sim. :

LG L5 II OΡTIMUS

MLS IQ TALK KING

ARCHOS TITANIUM 40

?

αυτά έχω ξεχωρίσει από την εγχώρια αγορά, αν ψωνίσω από εδώ τελικά και δεν πάρω το DOOGEE DG 100 από Κίνα.

καμιά συμβουλή?

Link to comment
Share on other sites

για κάποιους εδώ μέσα που ξέρουν καλά από κινητα dual sim. :

LG L5 II OΡTIMUS

MLS IQ TALK KING

ARCHOS TITANIUM 40

?

αυτά έχω ξεχωρίσει από την εγχώρια αγορά, αν ψωνίσω από εδώ τελικά και δεν πάρω το DOOGEE DG 100 από Κίνα.

καμιά συμβουλή?

 

Πάρε με κλειστά τα μάτια από Κίνα...

Link to comment
Share on other sites

Πάρε με κλειστά τα μάτια από Κίνα...

 

και ο λόγος?

τα χαρακτηριστικά τους είναι πάνω κάτω ίδια. το μόνο που γλιτώνω από Κίνα είναι κάποια λίγα € αν δεν το εκτελωνίσουν βέβαια. κάνει και κανα μήνα να έρθει...

Link to comment
Share on other sites

και ο λόγος?

τα χαρακτηριστικά τους είναι πάνω κάτω ίδια. το μόνο που γλιτώνω από Κίνα είναι κάποια λίγα € αν δεν το εκτελωνίσουν βέβαια. κάνει και κανα μήνα να έρθει...

 

Μπορείς από Κίνα όμως με ελάχιστα παραπάνω να πάρεις πολύ καλύτερο...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς από Κίνα όμως με ελάχιστα παραπάνω να πάρεις πολύ καλύτερο...

 

στις 4 " πάνω κάτω τα ίδια είναι. έχεις καμιά πρόταση? με ενδιαφέρει μέχρι 4 " να μην είναι πολύ μεγάλο και να έχει off line gps

Link to comment
Share on other sites

στις 4 " πάνω κάτω τα ίδια είναι. έχεις καμιά πρόταση? με ενδιαφέρει μέχρι 4 " να μην είναι πολύ μεγάλο και να έχει off line gps

 

Περιμενε λιγο να κυκλοφορησει (τωρα ειναι προπωληση) το Jiayu G2F.4πυρηνο 4.3 οθονη θα ειναι τουμπανο.Γυρω στο 100αρικο.Λιγο πιο πανω λιγο πιο κατω.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Πάρε με κλειστά τα μάτια από Κίνα...

 

:lol::lol: Απο Κινα περνεις σιγουρα με κλειστα ματια ,

ειναι σαν την παροιμια που λεει ο λαος " γουρουνι στο σακι" !!!!!

Τουλαχιστον οσα κυκλοφορουν εδω μπορεις να τα δεις με ανοικτα ματια....

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol: Απο Κινα περνεις σιγουρα με κλειστα ματια ,

ειναι σαν την παροιμια που λεει ο λαος " γουρουνι στο σακι" !!!!!

Τουλαχιστον οσα κυκλοφορουν εδω μπορεις να τα δεις με ανοικτα ματια....

 

Οκ εσύ συνέχισε να ψωνίζεις από εδώ!!!! Πρέπει τα εγχώρια μαγαζιά να ζήσουν..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την βοήθεια σας.Έχουμε καμιά καλή πρόταση στα χαρακτηριστικά και διαστάσεις του Samsung galaxy S4 ή Note III σε δίκαρτο με ραδιόφωνο και σχετικά χαμηλό Sar;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

και ο λόγος?

τα χαρακτηριστικά τους είναι πάνω κάτω ίδια. το μόνο που γλιτώνω από Κίνα είναι κάποια λίγα € αν δεν το εκτελωνίσουν βέβαια. κάνει και κανα μήνα να έρθει...

 

Καλυτερα να περιμενω ενα μηνα, παρα να πληρωσω σχεδον τα διπλασια και οχι λιγα ευρω οπως λες. Τρανο παραδειγμα οι κλωνοι του Samsung.

Tελωνειο πληρωνεις μονο αν επιλεξεις Dhl. Αλλιως δεν πληρωνεις μια.

Οκ εσύ συνέχισε να ψωνίζεις από εδώ!!!! Πρέπει τα εγχώρια μαγαζιά να ζήσουν..

Να ζησουν, ειμαι μαζι σου. Αλλα οταν η εξυπηρετηση "σπαει" νευρα, τοτε οχι, να το κλεισουν και να κοιταξουν να κανουν κατι αλλο.

Edited by Barlost
Link to comment
Share on other sites

Οκ εσύ συνέχισε να ψωνίζεις από εδώ!!!! Πρέπει τα εγχώρια μαγαζιά να ζήσουν..

 

Ναι φιλε μου για την σιγουρια της εγγυησης....(αν κατι σου λεει αυτο)

Ο καθενας κανει τις επιλογες του.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά τα archos τα ξέρει κανένας?

ναι, δεν αξίζουν μία

Παιδιά την βοήθεια σας.Έχουμε καμιά καλή πρόταση στα χαρακτηριστικά και διαστάσεις του Samsung galaxy S4 ή Note III σε δίκαρτο με ραδιόφωνο και σχετικά χαμηλό Sar;

Ευχαριστώ.

No.1 S6 για το πρώτο
Link to comment
Share on other sites

πάρε το g4, τουλαχιστον υπάρχουν πάνω από 10 άτομα που ασχολουνται συνεχώς με το τηλέφωνο

 

Τελικά και για το G4 βλέπω ότι υπάρχουν αρκετοί ενδοιασμοί , στους μισους είναι οκ στους αλλους μισούς όχι , και γενικά σε όλα τα κινέζικα υπάρχει πάντα το ενδεχόμενο κάτι να μην πηγαίνει καλά.

 

Τελικά υπάρχει ένα αξιόπιστο κινέζικο dual sim κινητό με καλό wifi και gps ή τελικά τα Samsung ή κάποια "επώνυμη" μάρκα είναι μονόδρομος .

 

Παραθέτω μερικά dual sim μέχρι 4,7'' που μου έκαναν εντύπωση , αλλα δεν είμαι 100% σίγουρος για την αξιοπιστία τους

Oppo R819

Xioami Red Rice

Lenovo S820

Lenovo A820

Lenovo S750

JIAYU G4

JIAYU G5

Amoi N828

 

Δεν ξέρω εάν τελικά στις 5'' υπάρχει κάτι σίγουρο ως προς την αξιοπιστία της συσκευής

Link to comment
Share on other sites

Τελικά και για το G4 βλέπω ότι υπάρχουν αρκετοί ενδοιασμοί , στους μισους είναι οκ στους αλλους μισούς όχι , και γενικά σε όλα τα κινέζικα υπάρχει πάντα το ενδεχόμενο κάτι να μην πηγαίνει καλά.

 

Τελικά υπάρχει ένα αξιόπιστο κινέζικο dual sim κινητό με καλό wifi και gps ή τελικά τα Samsung ή κάποια "επώνυμη" μάρκα είναι μονόδρομος .

 

Παραθέτω μερικά dual sim μέχρι 4,7'' που μου έκαναν εντύπωση , αλλα δεν είμαι 100% σίγουρος για την αξιοπιστία τους

Oppo R819

Xioami Red Rice

Lenovo S820

Lenovo A820

Lenovo S750

JIAYU G4

JIAYU G5

Amoi N828

 

Δεν ξέρω εάν τελικά στις 5'' υπάρχει κάτι σίγουρο ως προς την αξιοπιστία της συσκευής

 

Καλά δεν έχεις δει τα zopo; Για δες τα και αυτά

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν έχεις δει τα zopo; Για δες τα και αυτά

 

Επειδή όλες οι συσκευες που ανέφερα ήταν μεχρι 4,7'' , η τελευταια απορία μου είχε πάνω κάτω αυτή την λογική , μήπως εάν πάω στις 5'' ( δηλαδή στα ZOPO) η αξιοπιστία είναι 99% σίγουρη ?

Link to comment
Share on other sites

απλα αμα ανεβεις στο μεγεθος θα εχεις και περισσοτερες επιλογες.αναλογα με τις αναγκες διαλεξε ενα smartphone καποιας επωνημης κινεζικες εταριας (lenovo/thl/xiaomi/zoppo/oppo..)και θα μεινεις ικανοποιημενος
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! Ψαχνω για κινητο 4πυρηνο, 4.5-4.7 οθονη, 1 ram εως 120Ε

Εχω καταληξει στο thl w100s.

http://www.minideal.net/thl-w100-4-5-android-4-2-jelly-bean-phone-1-2ghz-quadcore-8mp-gps-black.html

Τι λετε, αξιζει?

Ή να δώσω κατι παραπανω κ να παω στο Xiaomi hongmi (red rice)?

http://www.minideal.net/xiaomi-hongmi-smartphone-android-4-2-mtk6589t-1-5ghz-dual-sim-with-4-7-inch-ips-capacitive.html

Edited by giorgos_gti
προσθηκη συνδεσμου
Link to comment
Share on other sites

Ειχα βρει πιο παλια εδω σ'αυτο το νημα ενα μαγαζι για αγορα κινητου. Θυμαμαι οτι στο συγκεκριμενο ειχε ενα συστημα για να βρεις το κινητο που σε ενδιαφερει με τα χαρακτηριστικα που θελεις σαν το phone finder/search που εχει το gsmarena. ( -> http://www.gsmarena.com/search.php3 )

Ξερει κανεις ποιο ειναι αυτο? Ειναι ενας φιλος στο ψαξιμο αυτες τις μερες για κινητο και σκεφτεται να κοιταξει και σε καποιο κινεζικο γιατι θα παει σε δικαρτο και θα ηταν μεγαλη ευκολια να δουμε τα κινητα που θα βγαλει το μαγαζι βασει των χαρακτηριστικων που θελει αυτος.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γεια σας παιδια! Ψαχνω για κινητο 4πυρηνο, 4.5-4.7 οθονη, 1 ram εως 120Ε

Εχω καταληξει στο thl w100s.

http://www.minideal.net/thl-w100-4-5-android-4-2-jelly-bean-phone-1-2ghz-quadcore-8mp-gps-black.html

Τι λετε, αξιζει?

Ή να δώσω κατι παραπανω κ να παω στο Xiaomi hongmi (red rice)?

http://www.minideal.net/xiaomi-hongmi-smartphone-android-4-2-mtk6589t-1-5ghz-dual-sim-with-4-7-inch-ips-capacitive.html

To w100s αξίζει μια χαρά, η επιλογή εχει να κάνει καθαρά με το χρηματικό πόσο που διαθέτει ο καθένας. Κατα τα αλλά όσον αφορά την ποιότητα, σχεδόν όλες οι συσκευές τα ίδια πράγματα έχουν στο εσωτερικό τους με μικρές διαφορές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , τι διαφορά έχει το W100 με το W100s; Ευχαριστώ

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Dual SIM + Android

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...