Jump to content

iOS 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καπου διαβασα οτι το find my iphone θα διατεθει ελευθερα σε ολους τους κατοχους iphone με ios 4.2 + συντομα.Φυσικα η ενεργοποιηση ακομα γινεται μονο απο 4 συσκευες αλλα ας ελπισουμε η φημη να γινει ειδηση.

Το Find my iPhone από τη στιγμή που ενεργοποιηθεί μια φορά σε iPhone 4 με iOS 4.2, μπορεί στη συνέχεια να ενεργοποιηθεί και από οποιαδήποτε άλλη συσκευή της Apple.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το Find my iPhone από τη στιγμή που ενεργοποιηθεί μια φορά σε iPhone 4 με iOS 4.2, μπορεί στη συνέχεια να ενεργοποιηθεί και από οποιαδήποτε άλλη συσκευή της Apple.

 

Ναι αυτο που διαβασα λεει οτι θα ελευθερωθει τελειως δηλαδη θα μπορεις να κανεις απο ολες τις συσκευες με 4.2 ενεργοποιηση της υπηρεσιας find my iphone

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο που διαβασα λεει οτι θα ελευθερωθει τελειως δηλαδη θα μπορεις να κανεις απο ολες τις συσκευες με 4.2 ενεργοποιηση της υπηρεσιας find my iphone

Αυτό εξήγησα κι εγώ... Ότι ήδη γίνεται αλλά όχι επίσημα.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω upgrade το iphone και το ipad μου στην version 4.2

Το θέμα είναι ότι έχω αρχεία κι εφαρμογές (τηλέφωνα, φωτογραφίες, applications) και στα δύο. Γίνεται να κάνω backup και μετά όλα αυτά να περαστούν όπως πρώτα στη v4.2 ή θα πρέπει να ξαναπερνάω μία μία τις εφαρμογές/παιχνίδια που έχω installed?

Αν ναι, πως μπορώ να το κάνω?

 

ΥΓ. Κανένα δεν έχει υποστεί jailbreak μιας και δεν με απασχολεί προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και καλο μήνα. Έχω βάλει το find my phone στο 4άρι μου, και θα ήθελα να ρωτήσω πως λειτουργεί μέσω υπολογιστή? δηλαδή πως μπορώ να κλειδώσω το τηλέφωνο ή να διαγράψω αρχεία από το τηλέφωνο μέσω του υπολογιστή ? δεν έχω καταλάβει πως λειτουργεί το πρόγραμμα αυτό. Ευχαριστώ εκ των προτέρω.:O
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και καλο μήνα. Έχω βάλει το find my phone στο 4άρι μου, και θα ήθελα να ρωτήσω πως λειτουργεί μέσω υπολογιστή? δηλαδή πως μπορώ να κλειδώσω το τηλέφωνο ή να διαγράψω αρχεία από το τηλέφωνο μέσω του υπολογιστή ? δεν έχω καταλάβει πως λειτουργεί το πρόγραμμα αυτό. Ευχαριστώ εκ των προτέρω.:O

 

Κάνεις login από το πσ με τον ίδιο λογαριασμό που έβαλες και εκεί έχεις τις επιλογές

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω upgrade το iphone και το ipad μου στην version 4.2

Το θέμα είναι ότι έχω αρχεία κι εφαρμογές (τηλέφωνα, φωτογραφίες, applications) και στα δύο. Γίνεται να κάνω backup και μετά όλα αυτά να περαστούν όπως πρώτα στη v4.2 ή θα πρέπει να ξαναπερνάω μία μία τις εφαρμογές/παιχνίδια που έχω installed?

Αν ναι, πως μπορώ να το κάνω?

 

ΥΓ. Κανένα δεν έχει υποστεί jailbreak μιας και δεν με απασχολεί προς το παρόν.

 

Δεν θα διαγραφει τιποτα.!!! απλα πριν το update σου ζηταει να κανει backup ..το κανεις περνας την καινουργια εκδοση και ολα ειναι οπως τα αφησες δεν προκειται να διαγραφει τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις login από το πσ με τον ίδιο λογαριασμό που έβαλες και εκεί έχεις τις επιλογές

 

Κάνω login που ? μπορείς σε παρακαλώ να γίνεις λίγο πιο αναλυτικός ; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να μπαινω απο το iphone χωρις να μπλοκαρο το λογαριασμο και να μου ζηταει να μπιανω απο το pc για επιβεβαιωση?

εχω συγκεκριμενα hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κατεβάσω χθες το βραδυ και σήμερα έδω και κάνα μισάωρο την 4.2 και ενώ το κατεβάζει και κάνει processing file μου πετάει timed out error (3259)...

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κατεβάσω χθες το βραδυ και σήμερα έδω και κάνα μισάωρο την 4.2 και ενώ το κατεβάζει και κάνει processing file μου πετάει timed out error (3259)...

Όσο έψαξα στο Google, λέει ότι πρέπει να έχεις την τελευταία έκδοση του iTunes 10.1

Αν έχεις ήδη την τελευταία έκδοση του iTunes, δοκίμασε να κάνεις re-install του iTunes.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Για να βαλεις την 4.2 πρέπει να έχει της 10.1 και την έχω.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Κάνω login που ? μπορείς σε παρακαλώ να γίνεις λίγο πιο αναλυτικός ; Ευχαριστώ

 

Μπαίνεις στο http://www.me.com με το apple ID που έχεις για το iTunes. Αλλά πρώτα πρέπει να το ενεργοποιήσεις στο iPhone.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Τελικά την κατέβασα την 4.2 τώρα .

Δοκίμασα να κλείσω το firewall (με ανοιχτό antivirus)πάλι μου χτύπαγε το error

Δοκίμασα να κλείσω το antivirus (με ανοιχτό firewall) πάλι μου χτύπαγε το error.

Τελικά και με τα 2 κλειστά την κατέβασε κανονικά.:)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Τελικά την κατέβασα την 4.2 τώρα .

Δοκίμασα να κλείσω το firewall (με ανοιχτό antivirus)πάλι μου χτύπαγε το error

Δοκίμασα να κλείσω το antivirus (με ανοιχτό firewall) πάλι μου χτύπαγε το error.

Τελικά και με τα 2 κλειστά την κατέβασε κανονικά.:)

Δεν περίμενα να φτάσεις τόσο μάκρια για να καταφέρεις να την κατεβάσεις, αν και το είχα διαβάσει το εν λόγω βήμα περί antivirus & firewall.

Κι αυτό διότι δεν έχει αναφερθεί παρόμοιο πρόβλημα εδώ μέσα.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Δεν περίμενα να φτάσεις τόσο μάκρια για να καταφέρεις να την κατεβάσεις, αν και το είχα διαβάσει το εν λόγω βήμα περί antivirus & firewall.

Κι αυτό διότι δεν έχει αναφερθεί παρόμοιο πρόβλημα εδώ μέσα.

Eίχα νευριάσει γιατί την αναβάθμιση σε 4.1 δεν είχα πρόβλημα (ή δεν θυμάμαι να είχα πρόβλημα) και μετά από 10 προσπάθειες χθες και προχθές λέω "δεν παίζει κάτι φταίει από εμένα " και άρχισα τα πειράματα.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Έκανα update το ipad στην v4.2

 

Το κουμπάκι που κλείδωνε την οθόνη άλλαξε κι έγινε mute/unmute. Πως το ξαναλλάζουμε πάλι στο "lock screen"?

 

Δεν το αλλάζεις, πατάς διπλό κλικ το home button και σου ανοίγει μία μπάρα στο κάτω μέρος, σέρνεις δεξιά και υπάρχει εκεί επιλογή Lockscreen..

 

Μετά την 4 ενσωμάτωσαν την λειτουργία εκεί, και έτσι το κουμπάκι το έκαναν Mute..:)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Δεν το αλλάζεις, πατάς διπλό κλικ το home button και σου ανοίγει μία μπάρα στο κάτω μέρος, σέρνεις δεξιά και υπάρχει εκεί επιλογή Lockscreen..

 

Μετά την 4 ενσωμάτωσαν την λειτουργία εκεί, και έτσι το κουμπάκι το έκαναν Mute..:)

 

Thanks anyway!

Το βρήκα τυχαία χθες καθώς το ψαχούλευα.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος στον καιρο να βλεπουμε κι αλλες πολεις της Ε λλαδας γιατι αυτες που εχει ειναι λιγες?

 

Ευκολο. Μπες στον καιρο. Σε οποιαδηποτε πολη αν κοιταξεις κατω δεξια θα δεις ενα i σε ενα κυκλακι. πατα εκει και στη νεα οθονη που θα σε βγαλει σου εμφανιζει τις πολεις που ειναι καταχωρημενες. πανω αριστερα εχει ενα +. το πατας και μετα με το πληκτρολογιο βαζεις οοοοποια πολη θελεις. Καλημέρα

Link to comment
Share on other sites

Ευκολο. Μπες στον καιρο. Σε οποιαδηποτε πολη αν κοιταξεις κατω δεξια θα δεις ενα i σε ενα κυκλακι. πατα εκει και στη νεα οθονη που θα σε βγαλει σου εμφανιζει τις πολεις που ειναι καταχωρημενες. πανω αριστερα εχει ενα +. το πατας και μετα με το πληκτρολογιο βαζεις οοοοποια πολη θελεις. Καλημέρα

 

Αυτο το ξερω μαλλον δεν ρωτησα καλα.:)Εννοω και αλλες πολεις εκτος απο αυτες που εχει π.χ. Ιωαννινα,Κιλκις,Φλωρινα,Καστορια...Εχει μικρη database,στο 2G που ειχα αυτες υπηρχαν.Παιζει κατι αλλο??

Edited by nik1975
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το ξερω μαλλον δεν ρωτησα καλα.:)Εννοω και αλλες πολεις εκτος απο αυτες που εχει π.χ. Ιωαννινα,Κιλκις,Φλωρινα,Καστορια...Εχει μικρη database,στο 2G που ειχα αυτες υπηρχαν.Παιζει κατι αλλο?

Από το iTune store αγόρασε το meteo.gr, είναι πολύ καλό

Edited by eleco
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από το iTune store αγόρασε το meteo.gr, είναι πολύ καλό

 

Τι διαφορα εχει απο το site?(ρωταω ώστε αμα ειναι να το αγοράσω)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Οι πληροφορίες είναι οι ίδιες, αυτό που αλλάζει είναι ότι εδώ έχεις μια εφαρμογή φτιαγμένη για το iPhone η οποία έχει κάποια χαρακτηριστικά (απεικόνισης για φορητή συσκευή, mymeteo κ.λπ.) που δεν θα τα βρεις στο site. Edited by eleco
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...