Jump to content

iOS 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστω για την απαντηση :)

σχετικα με το attachment δε βρισκω πουθενα κουμπι για να προσθεσω attachment..μονο 1 φωτο μπορω να στειλω αν την επιλεξω και μετα πατησω send by email.. μου διαφευγει κατι?

επισης καταλαβα οτι δε μπορω να στειλω οτι θελω..(με το Ν900 εστελνα και βιντεος αλλα εδω δεν παιζει αυτο λογω itunes,vid support etc,οχι λογω client)

 

Μπορείς να στείλεις μέχρι 5 φωτογραφίες την φορά με email. Οπως είσαι στο library πάνω δεξιά έχει ένα κουμπί αν το πατήσεις σου δίνει την δυνατότητα να επιλέξεις η 1 video η 5 φωτογραφίες κάθε φορά!!!;)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια.με το μπλε δοντι του μηλου τι θα γινει?θα ξεκλειδωθει επιτελους να μπορει να στελνει αρχεια σε αλλα κινητα?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.με το μπλε δοντι του μηλου τι θα γινει?θα ξεκλειδωθει επιτελους να μπορει να στελνει αρχεια σε αλλα κινητα?

 

Οχι δεν υπάρχει τέτοια πρόθεση

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν υπάρχει τέτοια πρόθεση

 

Φανταζομαι για να ειμαστε εξαρτημενοι παντα απο το itunes...γιατι αν ανοιξει το bluetooth το itunes θα πεθανει.

 

Αληθεια ποτε θα κυκλοφορησει η επομενη αναβαθμιση 4.2??? Ακουγεται για Νοεμβριο ισχυει?

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια ποτε θα κυκλοφορησει η επομενη αναβαθμιση 4.2??? Ακουγεται για Νοεμβριο ισχυει?

Κάτι πήρε το μάτι μου ότι κυκλοφορεί μια έκδοση iOS 4.2 beta 3 και ότι η τελική έκδοση του iOS 4.2 θα βγει το Νοέμβριο.

 

Απλά να τονίσω ότι με το που βγει και επίσημα η 4.2 στο iTunes, τις αμέσως επόμενες μέρες θα διατεθεί και το αντίστοιχο jb το οποίο, κατά τα φαινόμενα, θα γίνεται με τα ίδια jailbreak tools τα οποία κάνανε και την 4.1(λέγε με Limera1n και Greenpois0n) με ή χωρίς τροποποιήσεις.

Edited by eatmydust

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

κριμα...θα μεινω λοιπον στο satio που εχω που τα εχει ολα και ειδικα στον φωτογραφικο τομεα μιλια μπροστα...........τους ξεφτυλες...ηθελα να ηξερα...τοσο δυσκολο ειναι να βαλλουν ραδιοφωνο,βιντεο κληση και νορμαλ μπλε δοντι?ολλοι θα παιρνουν τοτε το μηλο....το κινητο της αδελφης μου που κανει 200 ευρω κανει περισσοτερα.....:mad::mad::mad::cry:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έχω κάποιες ερωτήσεις. Είχα περισσότερες αλλά ψάξε ψάξε στο ίντερνετ βρήκα ικανοποιητικές απαντήσεις. Τις υπόλοιπες ίσως να υπάρχουν κάπου αλλά δεν τις βρήκα. Είναι και λίγο εξειδικευμένες μιας και είναι λειτουργίες παλαιότερων τηλεφώνων που είχα. Κατά κύριο λόγο αναφέρομαι σε iPhone χωρίς jailbreak. Λοιπόν:

 

1) Όταν έχω κάποιο πρόγραμμα ανοιχτό και κάποιος με παίρνει τηλέφωνο, φαντάζομαι πως διακόπτεται για χάριν της κλήσης. Κατά την διάρκεια της κλήσης, και με την χρήση του bluetooth headset μπορώ να έχω πρόσβαση στο συγκεκριμένο πρόγραμμα ή ακόμα και στο υπόλοιπο μενού του κινητού?

2) Κατά την πλοήγηση με τους χάρτες, και αν με καλέσει κάποιος, συνεχίζει η πλοήγηση κανονικά, με φωνητικές οδηγίες ή μόνο με ένδειξη? (πάντα με χρήση bluetooth headset)

3) Κατά την πλοήγηση με τους χάρτες, μπορώ να ακούω παράλληλα μουσική. Έχω ήδη υποδοχή για iPod στο αυτοκίνητο, και ερωτώ μήπως τις οδηγίες πλοήγησης τις λέει μέσω των ηχίων του.

4) Υπάρχει ενδογενής εφαρμογή για την ειδοποίηση χαμένων κλήσεων και μηνυμάτων με τη μορφή κάποιου αναβοσβησίματος του Home Button ή κάτι ανάλογο? (δεν ζητώ για έξτρα εφαρμογή)

5) Υποστηρίζονται οι φωνητικές εντολές (voice Commands-Control) με ξένο hands-free, ενσύρματο ή bluetooth?

6) Μπορούμε να ρυθμίσουμε φωνητικές εντολές για άλλες εφαρμογές εκτός της Μουσικής και των Κλήσεων?

7) Κάπου διάβασα για το push email. Απενεργοποιώντας την data σύνδεση του παρόχου μας, θα μπορώ να λαμβάνω τα email μέσω WiFi? Και αν δεν υπάρχει ασύρματο δίκτυο, τί γίνεται?

8) Υπάρχει δυνατότητα να επεξεργαστώ office αρχεία με το Microsoft Office Online, μέσα από το Safari?

9) Κατά την φωτογράφηση και την βιντεοσκόπηση, ανάβει το Led Flash, ως προειδοποιητικό σήμα προς αυτούς που απαθανατίζουμε? Σε Νόκια που είχα, ή τον κλασικό ήχο ή το led θα ενεργοποιούνταν, χωρίς δυνατότητα απενεργοποίησης.

 

Συνεχίζω με θέματα συγχρονισμού.

10) Μπορώ να συγχρονίσω τις Windowss Live ID επαφές, ημερολόγιο, υποχρεώσεις μου? (χρησιμοποιώ τα Windows Live Essentials που έχουν άμεση συνεργασία με τον λογαριασμό Hotmail)

11) Μπορώ να συγχρονίσω αρχεία γραφείου Microsoft Office?

12) Με το Mail for Exchange τι ακριβώς γίνεται?

13) Μπορώ να συγχρονίσω φωτογραφίες και βίντεο, τραβηγμένες από την συσκευή μου, και να μεταφορθούν αυτόματα στους φακέλους «Οι Εικόνες μου» και «Τα Βίντεο μου» αντίστοιχα

14) Μπορώ να συγχρονίσω τους χάρτες μου και τα δικά μου σημεία ενδιαφέροντος με κάποιο τρόπο?

15) Γίνεται συγχρονισμός του iTunes με jailbreaked iPhone? Ή δημιουργούνται προβλήματα?

Link to comment
Share on other sites

....

1) Ναι

2) Ανάλογα με το πρόγραμμα, με Navigon που έχω συνεχίζει κανονικά με ένδειξη. Για φωνητικές οδηγίες δεν ξέρω, ίσως έχει κάποια ρύθμιση.

3) Λειτουργούν κανονικά.

4) Όχι κάποια που να ξέρω. Αν έχει έρθει μήνυμα και δεν το έχεις δει χτυπάει 3 φορές, μία ανά 5 λεπτά περίπου. Ίσως υπάρχει εφαρμογή γι' αυτό που λες.

5) Ναι και με αρκετά καλή ακρίβεια - άλλες συσκευές αποτυγχάνουν τελείως αν δε χρησιμοποιείς το μικρόφωνο του κινητού.

6) Νομίζω όχι, εκτός και αν χρησιμοποιήσεις άλλη εφαρμογή.

7) Αν δεν έχεις data, θα λαμβάνεις μέσω wifi, προφανώς όσο βρίσκεσαι εντός κάλυψης. Αν βρεθείς εκτός δε θα λαμβάνεις τίποτα, αλλά θα μπορείς να δεις τα ήδη "κατεβασμένα" μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Μιχάλη για την τις απαντήσεις και την υπομονή σου

Κάποια στιγμή πριν τα Χριστούγεννα θα το αγοράσω και θέλω να είμαι προετοιμασμένος.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Μιχάλη για την τις απαντήσεις και την υπομονή σου

Κάποια στιγμή πριν τα Χριστούγεννα θα το αγοράσω και θέλω να είμαι προετοιμασμένος.

 

ουουουφ!! Μιχάλη κ εγω ευχαριστώ για τις απαντήσεις γιατί αγχώθηκα τι να πρωτογράψω;) να το πάρεις το iphone.. ήμουν τρελός πολέμιος κ τώρα έχω πάθει έρωτα!!!!!!!!:D είναι ΑΠΙΘΑΝΟ!!!!

να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς

Ericsson GA628 - Ericsson SH888 - Ericsson T18 - Nokia 3210 - Ericsson R320 - Nokia 6210 -Samsung SGH_E105 - SE K800i - HTC Diamond - Nokia N97 - iPhone4&iPad2 (Apple© & no looking back)

Link to comment
Share on other sites

ουουουφ!! Μιχάλη κ εγω ευχαριστώ για τις απαντήσεις γιατί αγχώθηκα τι να πρωτογράψω;) να το πάρεις το iphone.. ήμουν τρελός πολέμιος κ τώρα έχω πάθει έρωτα!!!!!!!!:D είναι ΑΠΙΘΑΝΟ!!!!

Έχουν ξεμείνει κάποιες ερωτήσεις, οπότε αν θες...

ΟΛΕΣ ΔΙΚΕΣ ΣΟΥ!!!

:-P

 

Αν ξέρει κανείς, θα ήμουν ευγνώμων. Ευχαριστώ ξανά.

Link to comment
Share on other sites

 

 

9)Ναι αν θυμάμαι καλά.

 

11)Λογικά ναι ,αν εχεις αγοράσει το office app από app store(~20€).

14)Δεν ξέρω αν κατάλαβα καλά τι θες ,αλλά στο google maps ρίχνεις pins στα μέρη σου.

15) Απο οτι διαβαζω εδώ μεσα ναι.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Να'στε καλά όλοι σας.

 

Τώρα τίθεται το θέμα της αγοράς.

Σε άλλα καταστήματα το βρίσκω και σε άλλα πάλι όχι.

Αυτό που με βασανίζει είναι αν θα ήταν καλό να δώσω άλλα 40 € στο Germanos, για να μου το ασφαλίσουν. Αλήθεια, εσείς, το κακομεταχειρίζεστε? Αξίζουν για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο?

Link to comment
Share on other sites

Να'στε καλά όλοι σας.

 

Τώρα τίθεται το θέμα της αγοράς.

Σε άλλα καταστήματα το βρίσκω και σε άλλα πάλι όχι.

Αυτό που με βασανίζει είναι αν θα ήταν καλό να δώσω άλλα 40 € στο Germanos, για να μου το ασφαλίσουν. Αλήθεια, εσείς, το κακομεταχειρίζεστε? Αξίζουν για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο?

 

για 40 ευρώ μια χαρά αξίζει, γιατί να μην έχεις το κεφάλι σου ήσυχο και ας μην πάθει τίποτα στην τελική.

mobile προβληματισμοί...
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα της ασφάλισης έχει να κάνει με το πόσο θα σε πονέσει οικονομικά το να πάρεις καινούριο αν αυτό που έχεις πάθει κάτι, καθώς και με το πως μεταχειρίζεσαι τις συσκευές σου. Για κινητό δε θα έπαιρνα ασφάλιση, μιας και πάντα χρησιμοποιώ θήκη και γενικά το προσέχω.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα της ασφάλισης έχει να κάνει με το πόσο θα σε πονέσει οικονομικά το να πάρεις καινούριο αν αυτό που έχεις πάθει κάτι, καθώς και με το πως μεταχειρίζεσαι τις συσκευές σου. Για κινητό δε θα έπαιρνα ασφάλιση, μιας και πάντα χρησιμοποιώ θήκη και γενικά το προσέχω.

 

όσο και να προσέχεις κάτι, το "κακό" μπορεί να γίνει (όχι μόνο φθορά, αλλά και απώλεια) μπορεί κ όχι όμως, γι αυτό με ένα τόσο μικρό αντίτιμο (σε σχέση με τα 700 ευρώ που έχει η συσκευή) καλό θα ήταν να το κάνει.

mobile προβληματισμοί...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θερμή παράκληση να παραμείνουμε on-topic. Υπάρχουν άλλα θέματα σχετικά με το iPhone 4.

 

Ευχαριστώ.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

iOS 4.2 Software Update

 

Apple’s iOS 4.2 Available Today for iPad, iPhone & iPod touch

Major Software Update Brings Multitasking, Folders, Unified Inbox, Game Center, AirPlay & AirPrint to iPad

 

CUPERTINO, California—November 22, 2010—Apple® today announced that iOS 4.2, the latest version of the world’s most advanced mobile operating system, is available today for download for iPad™, iPhone® and iPod touch®. iOS 4.2 brings over 100 new features from iOS 4.0, 4.1 and 4.2 to iPad including Multitasking, Folders, Unified Inbox, Game Center, AirPlay® and AirPrint.

 

iOS 4.2 makes the iPad a completely new product, just in time for the holiday season,” said Steve Jobs, Apple’s CEO. “Once again, the iPad with iOS 4.2 will define the target that other tablets will aspire to, but very few, if any, will ever be able to hit.”

 

iPad users can now run their favorite apps and switch between them instantly, while preserving iPad’s legendary battery life. Users can organize their apps with drag-and-drop simplicity using Folders, and Mail now features a Unified Inbox, fast inbox switching and a threaded message view.

 

Game Center allows iPad, iPhone and iPod touch users to challenge and play friends or be matched automatically with new opponents, showcase their scores and achievements, and discover new games their friends are playing.

 

AirPlay is a new feature for streaming music, video and photos wirelessly from iPad, iPhone and iPod touch to Apple TV®, transforming Apple TV into a great accessory for iPad, iPhone and iPod touch. iOS users also will be able to use AirPort Express® and AirPlay to stream wirelessly to any stereo or powered speakers, or directly to AirPlay-enabled speakers coming to market in the months ahead.

 

AirPrint is a next-generation Wi-Fi print architecture that dramatically simplifies printing by completely eliminating printer drivers. A selection of AirPrint enabled printers including the HP Photosmart, HP LaserJet Pro and HP Officejet will be the first to support printing direct from iOS devices. iPad, iPhone and iPod touch users can simply tap to print their documents or photos wirelessly to any printer that supports AirPrint.

 

The Find My iPhone (or iPad or iPod touch) feature is now free to use without a MobileMe℠ subscription and helps you locate your missing device.* The Find My iPhone app is a free download on the App Store℠ and lets users easily locate a missing device on a map and have it display a message or play a sound. Users can even remotely lock or wipe data from a lost device to protect privacy.

 

Other new features that iOS 4.2 brings to the iPad include: the ability to rent TV episodes directly to iPad using the iTunes® App with a 30 day viewing window and a 48 hour session window once playback is started; the ability to easily find and highlight specific words and phrases on web pages in Safari®; enhanced enterprise support so businesses can take advantage of stronger security features, new device management capabilities and improved enterprise integration; industry-leading accessibility enhancements; and support for 25 additional languages, including Korean, Portuguese and Traditional Chinese.

 

The revolutionary iPad allows users to connect with their apps and content in a more intimate, intuitive and fun way than ever before. You can browse the web, read and send email, enjoy and share photos, watch HD videos, listen to music, play games, read ebooks and much more, using the innovative Multi-Touch™ user interface. iPad weighs just 1.5 pounds, making it easy to carry and use anywhere.

 

Today, customers have downloaded more than seven billion apps from the groundbreaking App Store and more than 300,000 apps are available to consumers in 90 countries, with more than 40,000 native iPad apps. Over 125 million iOS users around the world can choose from an incredible range of apps in 20 categories, including games, business, news, sports, health, reference and travel.

 

Availability

The iOS 4.2 update is available today to download to iPad, iPhone and iPod touch by syncing the device with iTunes 10.1. iOS 4.2 is compatible with iPad, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, second and third generation iPod touch (late 2009 models with 32GB or 64GB) and new iPod touch. Some features may not be available on all products. For example, Multitasking requires iPhone 3GS, iPhone 4, third generation iPod touch (late 2009 models with 32GB or 64GB) or later.

 

*The free Find My iPhone feature is available for iPhone 4, iPad or new iPod touch (4th generation).

Edited by NTROPIC
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

σας το δινει διαθεσιμο?

εμενα οχι ακομα

 

Όχι ακόμα λογικά αν πάμε με την ώρα του San Francisco (cupertino) Ίσως μετά της 19:00 ώρα Ελλάδας να την περιμένουμε αφού είπαν για σήμερα...

 

Ίδωμεν....

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Είπα μπας από της 9:00 και μετά ώρα cupertino να την έδιναν αλλά μπα, μάλλον πρέπει να ποιούν και ένα καφέ..:P

 

iOS 4.2 Download Available

 

Έτοιμο για κατέβασμα, μόλις κυκλοφόρησε!!

Edited by avid

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

παιδιά συγνώμη αλλά είμαι λίγο άσχετος...! έχω iphone 4 με περασμένη την 4.1 και jailbreak μόλις κατέβασα και το καινούριο itunes 10.1... για να περάσω την 4.2 υποθέτω πως θα χαθεί το jailbreak και θα πρέπει να το ξανά κάνω εκ νέου με το που κυκλοφορήσει το αντίστοιχο για την καινούρια ios 4.2! μπορεί να μου πει κάποιος την διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσω για να περάσω την 4.2 από την στιγμή που έχω jailbreak συσκευή χωρίς να χαθούν μηνύματα επαφές και εφαρμογές που έχω κατεβάσει από το appstore? ευχαριστώ...!!! :)
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική η free εύρεση του iPhone σε περίπτωση κλοπής

Εκτός από το στίγμα που βλέπεις στην οθόνη σου μπορείς να στείλεις μήνυμα,ηχητική ειδοποίηση, να κλειδώσεις το iPhone , μεχρι και format στο δίσκο κάνεις απο το computer.........Εξαιρετικό!!!!!

Αγάπη είναι η μοναξιά που πρέπει στον καθένα....
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική η free εύρεση του iPhone σε περίπτωση κλοπής

Εκτός από το στίγμα που βλέπεις στην οθόνη σου μπορείς να στείλεις μήνυμα,ηχητική ειδοποίηση, να κλειδώσεις το iPhone , μεχρι και format στο δίσκο κάνεις απο το computer.........Εξαιρετικό!!!!!

 

στην περίπτωση που είναι κλειστό τι γίνεται?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...