Jump to content

iOS 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα καλή εβδομάδα και καλό μήνα σε όλους. Διαβάζω τα post αλλά επειδή είναι πάρα μα πάρα πολλά, θα μπορούσε κάποιος να μου πει με δύο λόγια αν κάνω jb στο 3GS με την 4.01 τι παρά πάνω θα έχω στο τηλέφωνο? Δηλαδή σε τι εξυπηρετεί το jb ??

Ίσως σε μερικούς να φανεί ηλίθια η ερώτηση αλλά συγνώμη ρε παιδιά δεν έχω καταλάβει σε τι θα με βοηθήσει αυτό.

Και πάλι ευχαριστώ

 

Καλα θα ηταν να κατσεις να διαβασεις, ωστε να ξερεις αυτο που κανεις τι ακριβως κανει και γιατι το κανεις. Δεν ειναι κακο να διαβασεις, εστω και αν ειναι 150 σελιδες, γιατι να εισαι σιγουρος οτι εκει μεσα θα βρεις απαντησεις για οτι ερωτησεις σου εχουν δημιουργηθει, η θα σου δημιουργηθουν στο μελλον. Και ακομη ακομη αν βαριεσαι να διαβασεις, γιατι αυτο καταλαβαμε απο το ποστ σου, δεν θα ηταν ασχημο να ψαξεις και λιγο, γιατι θα εβλεπες οτι υπαρχει ολοηληρο topic στο iPhone Guides με Θέμα: Read me first! Πληροφορίες Jailbreaking για αρχάριους. Εκει θα βρεις τις απαντησεις στα ερωτηματα σου :). Ειπαμε, μην τα θελουμε και ολα στο χερι. Πρωτα ψαχνουμε, διαβαζουμε και αν δεν βρουμε αυτο που ψαχνουμε τοτε ρωταμε. Και να εισαι σιγουρος οτι ολο και καποιος απο τα παιδια εδω μεσα θα σε βοητησει. Καλο διαβασμα λοιπον :rolleyes:

Edited by ktsak

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια μια βοηθεια..

Πηγα σημερα σε 4,0,1, εκανα jailbreak και αφου οργανωσα το springboard, μολις εκανα sync με itunes για να βαλω κατι εφαρμογες, μου αναδιοργανωσε τα παντα με τυχαια σειρα και σε διαφορες σελιδες!:wacko:

 

Εχει κανεις καμια ιδεα;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εκανα jailbreak την 4.0.1 ολα καλα, ομως παρατηρησα απωλεια σηματος, πχ ατο υπογειο ειχα συχνα 2 με 3 γραμμες με 3.1.3 μετα την 4.0.1 πιανει 1 γραμμη εως τιποτα!! Κ τελευταιο διαφορα ειδα κ στο σημα του 3g απο φουλ που ητανε, τωρα που σας γραφω ειμαι με 1 γραμμη!!!!!

 

Εχω το iphone 3GS new boot

Οποιος εχει παρομειο προβλημα με το σημα ας το αναφερει! Φιλικα

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Σημερα εκανα jailbreak την 4.0.1 ολα καλα, ομως παρατηρησα απωλεια σηματος, πχ ατο υπογειο ειχα συχνα 2 με 3 γραμμες με 3.1.3 μετα την 4.0.1 πιανει 1 γραμμη εως τιποτα!! Κ τελευταιο διαφορα ειδα κ στο σημα του 3g απο φουλ που ητανε, τωρα που σας γραφω ειμαι με 1 γραμμη!!!!!

 

Εχω το iphone 3GS new boot

Οποιος εχει παρομειο προβλημα με το σημα ας το αναφερει! Φιλικα

πριν με ποια version εισουνα;με την 4;γιατι αν προσεξεις με την 4.0.1 αλλαξε ο αλγοριθμος του σηματος στις μπαρες,βαλανε 1 παραπανω οποτε φυσιολογικα αλλαξε και η εμφανιση,επι της ουσιας ομως τιποτα,στο υπογειο μιλουσες πριν;αν συμβαινει το ιδιο και τωρα μην δινεις σημασια
Link to comment
Share on other sites

τα ξαναφτιάχνεις ξανά! και εμένα κάτι τέτοιο έγινε, παρόλο το backup!!! όλα μπάλα!!!:lol::lol:

 

Ναι αλλα μου γινεται καθε φορα που κανω sync το κινητο! Σε εσενα πως γινεται;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

πριν με ποια version εισουνα;με την 4;γιατι αν προσεξεις με την 4.0.1 αλλαξε ο αλγοριθμος του σηματος στις μπαρες,βαλανε 1 παραπανω οποτε φυσιολογικα αλλαξε και η εμφανιση,επι της ουσιας ομως τιποτα,στο υπογειο μιλουσες πριν;αν συμβαινει το ιδιο και τωρα μην δινεις σημασια

 

Ειχα βαλει την 4 οταν βγηκε αλλα εκει δεν ειχα κανενα προβλημα. Μετα γυρισα παλι σε 3.1.3. Για τις μπαρες ειδα την αλλαγη, απλα βλεπω προβλημα με το σημα. Τωρα δεν ειμαι στο υπογειο σαν σημα κανονικο (χωριε το 3g εχω φουλ! Οταν πατησω το 3g πεφτει στη 1 γραμμη ενω με την 3.1.3 ηταν παντα φουλ! Οποτε η φταιει κατι απο τη συσκευη η δεν εκατσε καλα το λογισμικο; Ξερω γω

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Ειχα βαλει την 4 οταν βγηκε αλλα εκει δεν ειχα κανενα προβλημα. Μετα γυρισα παλι σε 3.1.3. Για τις μπαρες ειδα την αλλαγη, απλα βλεπω προβλημα με το σημα. Τωρα δεν ειμαι στο υπογειο σαν σημα κανονικο (χωριε το 3g εχω φουλ! Οταν πατησω το 3g πεφτει στη 1 γραμμη ενω με την 3.1.3 ηταν παντα φουλ! Οποτε η φταιει κατι απο τη συσκευη η δεν εκατσε καλα το λογισμικο; Ξερω γω
αν μιλας με την ιδια ποιοτητα που μιλαγες και πριν στο ιδιο σημειο μην δινεις σημασια,τωρα αν εχεις διακοπες τοτε ναι υπαρχει προβλημα,παντως η apple δηλωσε οτι με την 4.0.1 εγινε πιο ρεαλιστικη η ενδειξη,δηλαδη δειχνει πραγματικο σημα(ετσι λενε)παντως εγω δεν εχω δει διαφορα στην ποιοτητα απο πριν
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ΜΗΝ μπερδέυεστε με το σήμα. Το όλο πρόβλημα με το σήμα εμφανίστηκε στη συσκευή iPhone 4. Άρα οι κάτοχοι 3G δε βρίσκω το λόγο να αναβαθμίσουν στην 4.0.1 και να έχουν το κεφάλι τους στο σήμα και στον *&^%@# αλγόριθμο της Apple.

 

1000 φορές έκδοση iOS 4 και jailbreak κι αν κάτι δεν σας κάθεται καλά, υπάρχει και το downgrade σε 3.1.3, 3.1.2 κοκ:rolleyes:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Μολις εβαλα την νεα εφαρμογη "signal" απο το Cyndia (3.5 euro). Σου δείχνει σε ποιες και σε ποσες κεραίες εισαι συνδεδεμένος! Πολυ ωραίο!!

Ετσι μπορεις να δεις και που εχει κεραίες κινητής στην περιοχή σου!!!:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

ανοιγει σε εσας to mxtube στην 4? υπαρχει καπιο αλο προγραμμα που να δουλευει και να κανει αυτην την δουλεια?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα !

 

Έχω το iphone 3gs OS 4.01, το οποιο απέκτησα πριν κανα μήνα και τωρα που άρχισα να ασχολούμαι πιο συστηματικά μαζί του διαπιστώνω ότι στο ιντερνετ πχ στην αναζήτηση του google χάνεται το αγγλικο πληκτρολόγιο !

Συγκεκριμένα χάνεται το εικονιδιο με την υδρογειο και μενω αναγκαστικα με το ελληνικο πληκτρολογιο χωρίς να εχω δυνατοτητα εναλλαγης γλώσσας!

Το ιδιο μου κάνει και σε αλλες φορμες συμπληρωσης λογαριασμων... Όταν ομως πηγαινω σε πεδια οπου ζητηται password και login, το εικονιδιο με την υδρογειο ως δια μαγειας επιστρεφει...

 

Υπάρχει καποια λυση σε αυτο το θεμα ;

 

ΥΓ : το κινητο δεν ειναι jailbrake....κι ουτε θελω να γινει !

Ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε περάσει την έκδοση 4, έχετε δει καμία αλλαγή, όπως το να έχει γίνει λίγο ποιο γρήγορο?

σας ρωτάω επειδή, δεν έχω περάσει ακόμη την 4, επειδή ακόμη δεν θέλω να μου διαγράφουν οι εφαρμογές που έχω περάσει μέσα.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε περάσει την έκδοση 4, έχετε δει καμία αλλαγή, όπως το να έχει γίνει λίγο ποιο γρήγορο?

σας ρωτάω επειδή, δεν έχω περάσει ακόμη την 4, επειδή ακόμη δεν θέλω να μου διαγράφουν οι εφαρμογές που έχω περάσει μέσα.

 

Εγώ το έχω δει γενικά πιο αργό.

 

Επίσης σημαντικά περισσότερα κολληματα και crashes.

 

Τέλος πολλες εφαρμογές ακόμη δεν υποστηρίζουν multitasking.

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω δει γενικά πιο αργό.

 

Επίσης σημαντικά περισσότερα κολληματα και crashes.

 

Τέλος πολλες εφαρμογές ακόμη δεν υποστηρίζουν multitasking.

Σε 3G η έκδοση iOS 4 απλά πετάει. Αυτά τα περί crashes, κολλημάτων και βραδύτητας είναι τουλάχιστον... αστεία(να μην το πω πιο χοντρά)

Συκρίνοντας 3.1.3 με 4, απλά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΠΑΦΗ. Το κινητό είναι εμφανώς βελτιωμένο σε ταχύτητα, αυτονομία και σταθερότητα σε θέματα εφαρμογών.

Όσοι διαφωνούν, ας δοκιμάσουν Set up as new device και μετά τα ξαναλέμε;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Σε 3G η έκδοση iOS 4 απλά πετάει. Αυτά τα περί crashes, κολλημάτων και βραδύτητας είναι τουλάχιστον... αστεία(να μην το πω πιο χοντρά)

Συκρίνοντας 3.1.3 με 4, απλά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΠΑΦΗ. Το κινητό είναι εμφανώς βελτιωμένο σε ταχύτητα, αυτονομία και σταθερότητα σε θέματα εφαρμογών.

Όσοι διαφωνούν, ας δοκιμάσουν Set up as new device και μετά τα ξαναλέμε;)

 

Συμφωνω. Σε 3GS ουτε κολληματα εχω , ουτε πιο αργο εγινε. Ισα ισα που μου φενεται ελαχιστα πιο γρηγορο. Επισης εχω παρατηρηση μικρη βελτιωση στην αυτονομια

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ετσι ειναι,οταν αγορασα το iphone ειχα 3.1.3 μια βδομαδα χωρις να εχω καποιο προβλημα,βεβαια ειναι μικρο το διαστημα για να εκφερω γνωμη,και μετα βγηκε η 4 που την περασα την ιδια στιγμη και το μηχανακι μου ειναι παλι μια χαρα χωρις κανενα προβλημα,γενικα ειμαι απολυτα ευχαριστημενος και απο το 3gs και απο την 4:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα !

 

Έχω το iphone 3gs OS 4.01, το οποιο απέκτησα πριν κανα μήνα και τωρα που άρχισα να ασχολούμαι πιο συστηματικά μαζί του διαπιστώνω ότι στο ιντερνετ πχ στην αναζήτηση του google χάνεται το αγγλικο πληκτρολόγιο !

Συγκεκριμένα χάνεται το εικονιδιο με την υδρογειο και μενω αναγκαστικα με το ελληνικο πληκτρολογιο χωρίς να εχω δυνατοτητα εναλλαγης γλώσσας!

Το ιδιο μου κάνει και σε αλλες φορμες συμπληρωσης λογαριασμων... Όταν ομως πηγαινω σε πεδια οπου ζητηται password και login, το εικονιδιο με την υδρογειο ως δια μαγειας επιστρεφει...

 

Υπάρχει καποια λυση σε αυτο το θεμα ;

 

ΥΓ : το κινητο δεν ειναι jailbrake....κι ουτε θελω να γινει !

Ευχαριστω !

restore as new device και εισαι ετοιμος

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρήσατε μετά το jailbreakme μείωση της αυτονομίας; Με ένα tweet, με wifi και φωτεινότητα μέτρια πήγε κατευθείαν στο 99!
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρήσατε μετά το jailbreakme μείωση της αυτονομίας; Με ένα tweet, με wifi και φωτεινότητα μέτρια πήγε κατευθείαν στο 99!

 

Θα ελεγα πως ναι!Ελαχιστα ομως:)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα !

 

Έχω το iphone 3gs OS 4.01, το οποιο απέκτησα πριν κανα μήνα και τωρα που άρχισα να ασχολούμαι πιο συστηματικά μαζί του διαπιστώνω ότι στο ιντερνετ πχ στην αναζήτηση του google χάνεται το αγγλικο πληκτρολόγιο !

Συγκεκριμένα χάνεται το εικονιδιο με την υδρογειο και μενω αναγκαστικα με το ελληνικο πληκτρολογιο χωρίς να εχω δυνατοτητα εναλλαγης γλώσσας!

Το ιδιο μου κάνει και σε αλλες φορμες συμπληρωσης λογαριασμων... Όταν ομως πηγαινω σε πεδια οπου ζητηται password και login, το εικονιδιο με την υδρογειο ως δια μαγειας επιστρεφει...

 

Υπάρχει καποια λυση σε αυτο το θεμα ;

 

ΥΓ : το κινητο δεν ειναι jailbrake....κι ουτε θελω να γινει !

Ευχαριστω !

 

Γεια σου φιλε μου αλλά μάλλον έχεις μόνο το ελληνικό πληκτρολόγιο ενεργό, πας "ρυθμίσεις" > "γενικά" > "πληκτρολόγιο" > "διεθνή πληκτρολογια" > "προσθήκη πληκτρολογιού" και επιλεγης το "αγγλικά" και είσαι οκ. Ελπίζω να είναι αυτό το "προβληματακι" και να βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κ εγώ ότι η 4 για το 3gs είναι εκπληκτική, απόλυτα ικανοποιημένος.

 

Υ.Γ: Για να είμαι ειλικρινής αναφέρομαι στην 4.0.1 γιατί με την 4 είχα ένα προβληματακι με το σήμα.

Link to comment
Share on other sites

Σε 3G η έκδοση iOS 4 απλά πετάει. Αυτά τα περί crashes, κολλημάτων και βραδύτητας είναι τουλάχιστον... αστεία(να μην το πω πιο χοντρά)

...

Όσοι διαφωνούν, ας δοκιμάσουν Set up as new device και μετά τα ξαναλέμε;)

 

Καρταρχήν να σε ευχαριστήσω για την εκτίμηση που εδειξες στην γνώμη μου και στις προσωπικές μου εμπειρίες. Προφανώς ισχύουν αποκλειστικα και μόνο όσα εγραψες εσύ, όσα έχω δει εγώ στο iOS 4 τα λέω από προσωπικό συμφέρον η μάλλον μόνο τα ονειρευτηκα.

 

Όσο για το set as a new device από εκεί καταλαβα ότι η χρήση που κάνεις στο κινητό σου μάλλον περιορίζεται στο απλό σερφάρισμα και γι αυτό δεν ήσουν σε θέση καν να εκφερεις άποψη για το θέμα.

 

Όταν επιχειρεις set as a new device δεν χρησιμοποιείται το backup του iTunes με αποτέλεσμα να χάσεις ολα όσα αποθηκεύονται εκεί όπως

- ρυθμίσεις εφαρμογών

- bookmarks

- περιεχόμενο εφαρμογών

- camera roll

Και άλλα.

 

Άρα η συγκεκριμένη λύση είναι εξαιρετικά ατυχής επιλογή και δεν πρέπει να χρησιμοποειται καθόλου παρά μόνο αν το κινητό έχει κολλήσει τελείως.

 

Εκτός φυσικα αν δεν κάνεις κάποια σοβαρή χρήση στο iPhone οπότε δε σε νοιάζει.

 

ΥΓ: για την ιστορία έχω κάνει set as a new device.

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφέρθηκα προσωπικά σε σένα. Μίλησα γενικά.

 

Έκανα Quote το δικό σου post για να εξηγήσω ότι η έκδοση iOS 4 πετάει.

 

Όσο το είχα 'μαμά' δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα. Όπως επίσης και τώρα που το έχω jailbroken.

 

Σαφώς και ΔΕΝ ξέρεις τι χρήση το κάνω το κινητό οπότε αυτά που λες απλά πέφτουν στο κενό.

 

Εν πάσει περιπτώσει, η αναλογία των χρηστών που αντιμετωπίζουν πρόβλημα από αυτούς που δεν αντιμετωπίζουν σε πληροφορώ ότι είναι 2 στους 10.

Κι ο 1 απ' αυτούς τους 2 έχουν πρόβλημα διότι δεν έχουν κάνει set up as new device.

 

Δυστυχώς για σένα, έπεσες στην περίπτωση, δεν μπορώ να φανταστώ κάτι άλλο.

 

Φιλικά,

Johnny

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...