Jump to content

iOS 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα,

Σκεφτομαινα αγορασω το iphone4 τωρα που θα ερθει στην χωρα μας και εχω την εξης απορια. Θελω ναμπορω να συγχρονιζω το ημερολογιο του με το pc του γραφειου μου. Ειναι αυτο δυνατον να γινει με το iOS4? Βρηκα αυτο

 

http://www.question-defense.com/2010/01/19/sync-iphone-using-bluetooth-with-windows-7-computer

 

Ειναι οντως ετσι? Ισχυει και για XP? Δεν χρειαζεται το iTunes?

 

Και κατι ακομα, υπαρχει ακομα ο περιορισμος του ενος PC για συγχρονισμο?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάποια ιδέα βρε παιδιά Το iphone 4 δεν συγχρονίζει my mysic and videos στο itunes παρά μόνο τα apps που είχα με το iphone 3gs
Link to comment
Share on other sites

Εχω την 4.0.2 μπορω να την κανω unlock και jailbroken?Να παιρνω τηλεφωνα μπορω ?Γιατι τωρα δεν γιενται καθως με τ που βαζω το pin μου λεει πως η sim απετυχε
Link to comment
Share on other sites

Εχω την 4.0.2 μπορω να την κανω unlock και jailbroken?Να παιρνω τηλεφωνα μπορω ?Γιατι τωρα δεν γιενται καθως με τ που βαζω το pin μου λεει πως η sim απετυχε

 

Δυστυχώς φίλε εάν το κινητό ήρθε με εγκατεστημένη την 4.0.2 και δεν έχει γίνει JB σε κάποια παλαιότερη έκδοση έτσι ώστε να έχουν κρατηθεί τα SHSH αρχεία, δεν μπορείς να κάνεις JB και κατ' επέκταση unlock. Δυστυχώς θα πρέπει να αναμένεις την 4.1 και το εργαλείο για JB που ενδέχεται να κυκλοφορήσει η Dev-Team. :(

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα βγει σπαστήρι για την 4.0.2.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Το παιδι ειπε απο πανω οτι θα πρεπει να περιμενω.Δεν θα μπορεσω να το κανω unlock δηλαδη ποτε?Μηπως μπορω να βαλω αλλο firm .Παει γαι πεταμα?
Link to comment
Share on other sites

Το iOS 4.0.2 κυκλοφόρησε με μοναδικό σκοπό να διορθώσει το κενό ασφαλείας των προηγούμενων εκδόσεων και δεν περιέχει κανένα επιπλέον χαρακτηριστικό. Με το iOS 4.1 προ των πυλών δεν υπάρχει κανένας λόγος για την Dev Team να “κάψει” κάποιο νέο expolit και να δώσει την δυνατότητα στην Apple να το κλείσει πριν την κυκλοφορία του iOS 4.1

Περισσότερα: http://www.iphonehellas.gr/20423/dev-team-ios402-jailbreak/

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινετε να την παω σε μια προηγουμενη εκδοση απο αυτη?Jailborken δεν γιενται ,ξεκλειδωμα μπορω να κανω ωστε να λειτουργει εστω το τηλεφωνο.Με λιγα λογια τηλ μπορω να παρω απο αυτο το τηλεφωνο ή ειναι για τα σκουπιδια και δεν θα μπορεσω ποτε να βαλω την sim μου μεσα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανένα link για τον συγχρονισμό του iphone 4 Γιατί μου φένεται οτι δεν έχει καμμιά σχέσει με το 3gs :!:
Link to comment
Share on other sites

Δεν γινετε να την παω σε μια προηγουμενη εκδοση απο αυτη?Jailborken δεν γιενται ,ξεκλειδωμα μπορω να κανω ωστε να λειτουργει εστω το τηλεφωνο.Με λιγα λογια τηλ μπορω να παρω απο αυτο το τηλεφωνο ή ειναι για τα σκουπιδια και δεν θα μπορεσω ποτε να βαλω την sim μου μεσα?

 

Φίλε όπως ανέφερα και παραπάνω δυστυχώς στην κατάσταση που είσαι τώρα δεν μπορείς να κάνεις τίποτα παρά μόνο να περιμένεις για την 4.1 και το εργαλείο για jailbreak και unlock που κατά πάσα πιθανότητα θα κυκλοφορήσει μετά. Το jailbreak είναι απαραίτητο για να γίνει unlock η συσκευή σου, επομένως δεν γίνεται να λειτουργήσει ως τηλέφωνο χωρίς πρώτα να έχει γίνει JB. :(

 

Παιδιά κανένα link για τον συγχρονισμό του iphone 4 Γιατί μου φένεται οτι δεν έχει καμμιά σχέσει με το 3gs :!:

 

iPhone 4 Manual

 

Νομίζω πως θα σε υπερκαλύψει.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να έχει το iphone4 και έχει στην κατοχή του και ένα 3g η 3GS παρακαλούσα να κάνει μια σύγκριση σχετικά με την φωτεινά τους γιατί διαπιστώνω μετά λύπης μου ότι το iPhone 4 έχει ένα κίτρινο και χαμηλό contrast Με λίγα λόγια την μισή φωτεινότητα του 3gs
Link to comment
Share on other sites

Η 4.0.1 ειναι πιο παλια απο την 4.1 ,ετσι?Οποτε περιμενουμε ή υπαρχει περιπτωση και να μην γινει ποτε?
Link to comment
Share on other sites

Η 4.0.1 ειναι πιο παλια απο την 4.1 ,ετσι?Οποτε περιμενουμε ή υπαρχει περιπτωση και να μην γινει ποτε?

 

Αναμένεις. Η πιθανότητα που λες είναι μηδαμινή οπότε μην ανησυχείς.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

παιδια, μια ερώτηση. Στο iPhone 4 μου εμφανιζει στο iBookStore μόνο τα δωρεάν βιβλία, και οχι τα επι πληρωμή. Ωστόσο, σε ένα iPhone 3G που τρέχει 4.0.1, το iBookStore έχει και δωρεάν και επι πληρωμή βιβλία. Τι συμβαίνει γνωρίζει κανείς?? Μήπως έχει να κάνει με το iBookStore του 4.0.2 (που χρησιμοποιώ εγώ στο iPhone 4)?? κανείς άλλος που να ξέρει ή να έχει παρατηρήσει κάτι παρόμοιο???
Αγγελίες στο Buy & Sell
Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξής πρόβλημα στην προσπάθεια αναβάθμισης σε version 4.0.2.

 

κατα τη διάρκεια του backup του iphone μου βγάζει error οτι δεν μπορεί να ολοκληρωθεί το backup οπότε με ρωτάει αν θέλω να συνεχίσω στο update χωρίς backup με τον κίνδυνο να χαθούν τα δεδομένα.

Αν συνεχίσω θα χαθούν οι επαφές?

 

Στο μεταξύ αυτο γίνεται στο pc της δουλειας. Στο σπιτι μου κανει κανει backup κανονικά και λιγο πριν τελειώσει το κατέβασμα της version 4.0.2 μου βγάζει μήνυμα network connection error, check your settings κλπ κλπ.

Εχει κανείς καμιά ιδέα ποιο είναι το πρόβλημα?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξής πρόβλημα στην προσπάθεια αναβάθμισης σε version 4.0.2.

 

κατα τη διάρκεια του backup του iphone μου βγάζει error οτι δεν μπορεί να ολοκληρωθεί το backup οπότε με ρωτάει αν θέλω να συνεχίσω στο update χωρίς backup με τον κίνδυνο να χαθούν τα δεδομένα.

Αν συνεχίσω θα χαθούν οι επαφές?

 

Στο μεταξύ αυτο γίνεται στο pc της δουλειας. Στο σπιτι μου κανει κανει backup κανονικά και λιγο πριν τελειώσει το κατέβασμα της version 4.0.2 μου βγάζει μήνυμα network connection error, check your settings κλπ κλπ.

Εχει κανείς καμιά ιδέα ποιο είναι το πρόβλημα?

 

Ευχαριστώ

Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ (network connection error...) με το φορητό Η/Υ και λύθηκε εγκαθιστώντας το iTunes σε ένα desktop Η/Υ (windows 7 x64) και από εκεί έκανε update.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καταφερα και εκανα downgrade απο 4.0.2 σε 4.0.1 χωρις SHSH !!! NAI TA KATAΦΕΡΑ !!!οποιος θελει του λέω!!!

 

τωρα ανοιγω το κινητο και μου λεει να βαλω σιμ για να ξεκλιδωδω το κινητο ! βαζω την σιμ και μου λεει οτι η σιμ δεν αναγνωριζεται απο τι itunes!

 

προφανως θελει unlock!!

 

μπορει να βοηθησει κανεις στο τι πρεπει να κανω???

 

ευχαριστω εκ των προτερων....

Link to comment
Share on other sites

καταφερα και εκανα downgrade απο 4.0.2 σε 4.0.1 χωρις SHSH !!! NAI TA KATAΦΕΡΑ !!!οποιος θελει του λέω!!!

 

τωρα ανοιγω το κινητο και μου λεει να βαλω σιμ για να ξεκλιδωδω το κινητο ! βαζω την σιμ και μου λεει οτι η σιμ δεν αναγνωριζεται απο τι itunes!

 

προφανως θελει unlock!!

 

μπορει να βοηθησει κανεις στο τι πρεπει να κανω???

 

ευχαριστω εκ των προτερων....

Δοκίμασε να βγάλεις το καλώδιο και να το ξαναβάλεις. Μπορεί να δουλέψει.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να βγάλεις το καλώδιο και να το ξαναβάλεις. Μπορεί να δουλέψει.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

εννοω οτι η σιμ δεν ειναι supported ! την αναγνωριζει αλλα δεν την δεχεται σαν επισημη για να γινει activation!!!

 

μια βοηθεια ??

Link to comment
Share on other sites

χρειάζεσαι μια sim απο τον πάροχο στον οποιο είναι κλειδωμένο το κινητό
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Παίζει κάτι με την εμβέλεια του WiFi σε iOS 4.0.X;

Λειτουργεί άψογα όταν είμαι πολύ κοντά στο router όμως.

Μακρία δε πιάνει κάτι, σε σημεία που άλλες συσκευές (και iPhone) πιάνουν δίκτυα.

Ξέρει κανείς κάτι παραπάνω; Διορθώνεται;

 

(σημείωση: Μιλάω για 3GS)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16 KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Παίζει κάτι με την εμβέλεια του WiFi σε iOS 4.0.X;

Λειτουργεί άψογα όταν είμαι πολύ κοντά στο router όμως.

Μακρία δε πιάνει κάτι, σε σημεία που άλλες συσκευές (και iPhone) πιάνουν δίκτυα.

Ξέρει κανείς κάτι παραπάνω; Διορθώνεται;

 

(σημείωση: Μιλάω για 3GS)

Αυτό που παρατήρησα εγώ όταν έβαλα την 4.0 από 3.1.2 που ήμουν, ήταν ότι λάμβανε ισχυρότερο σήμα της τάξης των 1-2 γραμμών παραπάνω απ' ότι με την 3.1.2 και συνεχίζει να λειτουργεί έτσι. Για 3GS μιλάω πάντα κι εγώ.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που παρατήρησα εγώ όταν έβαλα την 4.0 από 3.1.2 που ήμουν, ήταν ότι λάμβανε ισχυρότερο σήμα της τάξης των 1-2 γραμμών παραπάνω απ' ότι με την 3.1.2 και συνεχίζει να λειτουργεί έτσι. Για 3GS μιλάω πάντα κι εγώ.

 

Το ακριβως αντιθετο συνεβει σε μενα .. οχι απο την 3.1.2 αλλα απο την 4.0 στην 4.0.1 :lol: Αντε βγαλε ακρη τι γινεται.. με αυτην την apple :)

PS: (3GS too )

Link to comment
Share on other sites

Το ακριβως αντιθετο συνεβει σε μενα .. οχι απο την 3.1.2 αλλα απο την 4.0 στην 4.0.1 :lol: Αντε βγαλε ακρη τι γινεται.. με αυτην την apple

 

Λογικό είναι να συμβεί αυτό, αφού η ίδια η Apple άλλαξε την γραμμικότητα της ένδειξης σήματος από την 4.0.1 και μετά. Με απλά λόγια η ένδειξη σήματος έγινε αρκετά ποιό "τσιγκούνικη" από ότι ήταν πριν ώστε να ανταποκρίνεται αναλογικότερα στην πραγματική στάθμη σήματος. Έτσι είναι πολύ συνηθισμένο πια φαινόμενο εκεί που με προηγούμενες εκδόσεις firmware βλέπαμε π.χ. τέσσερεις μπάρες, να δείχνει τώρα μέχρι και δύο λιγότερες. Εννοείται πως αυτό δεν έχει σχέση με το σήμα και τη λήψη καθώς το μόνο που μεταβλήθηκε είναι ο υπολογισμός της ένδειξης. ;)

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...