Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.clazh.com/cheap-iphone-4-buy-official-factory-unlocked-iphone-4-for-the-best-price-2/

 

Δείτε λίγο.... αναφέρει και τιμές για Ελλάδα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορει καποιος να μου λυσει μια απορια? Γιατι ολοι ψαχνουν για factory unlocked iphone οταν εχει βγει unlock για το iphone 4? Εγω αγορασα locked στην at&t και το ξεκλειδωσα! Ακομα και αυτοι που λενε πως δεν τους αρεσει να κανουν jailbreak ας το κανουν μαζι με το unlock και ας μην χρησιμοποιησουν ποτε τις δυνατοτητες του jailbreak

 

To jailbreak και πολύ περισσότερο το unlock δεν είναι ποτέ δεδομένο και σίγουρα καθόλου χρονικά προσδιορισμενο ποτέ θα βγει μετά από κάθε αναβσθμιση firmware. Αυτό σε συνδυασμο με το οτι καθώς το firmware εξελίσσεται αρχίζουν οι νεότερες εκδόσεις των εφσρμογων να το απαιτούν, κάνουν μια πάρα πολύ καλή ιδέα την αποκτηση ενός ξεκλειδωτου τηλεφώνου, για να μην αναφέρω καθόλου το θέμα της εγγύησης που όταν το τηλεφωνο δεν έχει αγοραστεί απο εκεί που πρέπει περιπλεκει το θέμα αν χρειαστεί να κάνει κανείς χρήση της.

 

http://www.clazh.com/cheap-iphone-4-buy-official-factory-unlocked-iphone-4-for-the-best-price-2/

 

Δείτε λίγο.... αναφέρει και τιμές για Ελλάδα!

 

Μην το δεσουμε κόμπο! Μάλλον έχει πάρει τις περισυνές τιμές του 3GS αλλά βέβαια αν ισχύσουν αυτές δε θα με χάλαγε καθόλου.

Edited by nervous

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

-Παίδες νομίζω οτι ξεφύγαμε πάλι με το σήριαλ "Πότε θα'ρθει το Iphone 4".Υπάρχουν ειδικά επισημασμένα θέματα γι αυτό το σκοπό.Προσπαθήστε λοιπόν να κρατάτε το θέμα του iPhone 4,"καθαρό" απο δημοσιεύσεις εκτός θέματος.
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Μην το δεσουμε κόμπο! Μάλλον έχει πάρει τις περισυνές τιμές του 3GS αλλά βέβαια αν ισχύσουν αυτές δε θα με χάλαγε καθόλου.

ούτε και εμένα αντιθέτως.....

Link to comment
Share on other sites

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

πολύ ενδιαφέρον θα έλεγα.....

αυτα ειναι.

αν και να δεις ταινια σε 3.5 ιντσες ειναι λιγο υερβολικο.

για βιντεο στο youtube οκ

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά,γενικά με τη διάδοση και την επικράτηση του Full-HD,θα είναι βολικό να μη χρειάζεται πρώτα μετατροπή το υλικό που φορτώνεις στη συσκευή.Πετάς απλά τα βιντεάκια και τελείωσες ;)
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά,γενικά με τη διάδοση και την επικράτηση του Full-HD,θα είναι βολικό να μη χρειάζεται πρώτα μετατροπή το υλικό που φορτώνεις στη συσκευή.Πετάς απλά τα βιντεάκια και τελείωσες ;)

που θα πεταξεις τα βιντεακια στα 32 γιγα?

ενα full hd βιντεο ποιανει πολυ χωρο.

νομιζο οτι ειναι νωρις για κινητα να παιζουν σε 1080p

Link to comment
Share on other sites

που θα πεταξεις τα βιντεακια στα 32 γιγα?

ενα full hd βιντεο ποιανει πολυ χωρο.

νομιζο οτι ειναι νωρις για κινητα να παιζουν σε 1080p

σε 32GB και bluray χωράει όχι απλά 1080p

Link to comment
Share on other sites

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ - ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΕΝΟΙΚΙΑΣΗ (ή έστω αγορά) σε ΛΟΓΙΚΗ τιμή ΜΙΑΣ PHONEBOOK SIM CARD προκειμένου να ενεργοποιηθεί iphone4 αγορασμένο από Αμερική.

 

Εναλλακτικά, δέχομαι και κάθε πρόταση για να αναλάβει κάποιος (ιδιώτης ή κατάστημα) ΟΛΗ τη διαδικασία ενεργοποίησης και ξεκλειδώματος ενός IPHONE4 που είναι κλειδωμένο στο Δίκτυο της ΑΤ+Τ.

 

ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΠΙΟ ΑΠΛΑ: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΝΕΝΑΣ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ ΜΕ ΜΙΑ PHONEBOOK SIM ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ???

 

Μιλάμε για ιστορία 2 λεπτών, μου λέτε που ειστε και έρχομαι με το αμάξι!!PLZZZ!

Ευχαριστώ για την προσοχή σας.

αστο φιλε μου...εγω εδω σ ολοκληρη αθηνα δε βρισκω ενα χριστιανο να με βοηθησει...οσο για μαγαζια αστο κ αυτο...μου ζηταγαν κατι ποσα 50 ευρω που τα θεωρω λησταρχεια...παρε απο ebay.co.uk βρες τον seller fonefunshop που στελνει ελλαδα και ειναι δοκιμασμενος. εγω απο εκει πηρα στα 13 ευρω με μεταφορικα.αυτο που μπορω να κανω εγω ειναι να σου στειλω μια at&t micro sim να κανεις το activation και μου την ξαναστελνεις πισω αλλα το ποτε δεν ξερω να στο το πω καθοτι την εχω δανεισει ηδη σε εναν. επισης δεν ειναι ακριβως μια διαδικασια 2 λεπτων καθοτι θα χρειαστεις itunes και internet για να γινει το activation. εγω την επαθα με τον εξης τροπο:περιμενα το Iphone4 απο αμερικη και ετσι για να ειμαι ετοιμος αγορασα και μια micro sim at&t. το Iphone4 τελικα ηρθε απο αγγλια κλειδωμενο σε vodafone και μου εμεινε αμανατι η at%t micro sim. και περιμενω απο μερα σε μερα την phonebook sim. αφου ημουν τοσο απελπισμενος που επικοινωνησα με vodafone αγγλιας για ξεκλειδωμα επι πληρωμη.ομως για να ξεκλειδωθει πρεπει να γινει restore και δυστυχως βγηκε η 4.0.2 οποτε δεν θα το κανω.βλεπεις ο αμοιρος ειμαι με 4.0 (λογικα αφου ειμαι 22 βδομαδα παραγωγης) και δεν προλαβα να κρατησω shsh σε καμια ουτε σε 4.0.1 ουτε σε 4.0 αφου δεν ενεργοποιησα ποτε και δεν προλαβα j/b...ελπιζω να μου ερθει σημερα γιατι αυριο φευγω για διακοπες και εχω ξεμεινει με ενα motorola razr και ενα p990i που μου εχουν σπασει ΤΑ ΝΕΥΡΑ...

Edited by drmdtsap
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά όσον αφορά την αντοχή σε πτώσεις σε σχέση με το 3GS υπάρχει καθόλου feedback; Τα πρώτα στοιχεία όταν είχε βγει το έδειχναν πολύ πιο επιρρεπείς σε σπάσιμο από πτώσεις σε σχέση με τα παλιά. Θα ήθελα να μας απαντήσει κάποιος που το έχει και του έχει ρίξει και καμία δυο τούμπες και όχι λινκ σε βιντεακι YouTube, όλοι τα έχουμε δει αυτά.
Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Τελικά όσον αφορά την αντοχή σε πτώσεις σε σχέση με το 3GS υπάρχει καθόλου feedback; Τα πρώτα στοιχεία όταν είχε βγει το έδειχναν πολύ πιο επιρρεπείς σε σπάσιμο από πτώσεις σε σχέση με τα παλιά. Θα ήθελα να μας απαντήσει κάποιος που το έχει και του έχει ρίξει και καμία δυο τούμπες και όχι λινκ σε βιντεακι YouTube, όλοι τα έχουμε δει αυτά.

Να σου πω την αλήθεια δεν μπορώ να σου πώ την διαφορώ.Έχω ρίξει κάτω το iPhone 4 (οχι επίτηδες) και το 3G χιλλιάδες φορές.Το iPhone 4 μέχρι στιγμής δεν έχει ουτε γρατζουνιά.Γενικώς όλα τα iPhone για εμένα τουλάχιστον έχουν βγεί σκυλιά.Ειδικά το 3g.Τώρα δεν πρόκειτε να αρχίσω τις δοκιμές σπαει το 4 ή οχι.Εμένα πάντως μου φένετε πολύ γερό και κατα τι γνώμη μου και τα υπόλοιπα iPhone ήταν.

Link to comment
Share on other sites

αστο φιλε μου...εγω εδω σ ολοκληρη αθηνα δε βρισκω ενα χριστιανο να με βοηθησει...οσο για μαγαζια αστο κ αυτο...μου ζηταγαν κατι ποσα 50 ευρω που τα θεωρω λησταρχεια...παρε απο ebay.co.uk βρες τον seller fonefunshop που στελνει ελλαδα και ειναι δοκιμασμενος. εγω απο εκει πηρα στα 13 ευρω με μεταφορικα.αυτο που μπορω να κανω εγω ειναι να σου στειλω μια at&t micro sim να κανεις το activation και μου την ξαναστελνεις πισω αλλα το ποτε δεν ξερω να στο το πω καθοτι την εχω δανεισει ηδη σε εναν. επισης δεν ειναι ακριβως μια διαδικασια 2 λεπτων καθοτι θα χρειαστεις itunes και internet για να γινει το activation. εγω την επαθα με τον εξης τροπο:περιμενα το Iphone4 απο αμερικη και ετσι για να ειμαι ετοιμος αγορασα και μια micro sim at&t. το Iphone4 τελικα ηρθε απο αγγλια κλειδωμενο σε vodafone και μου εμεινε αμανατι η at%t micro sim. και περιμενω απο μερα σε μερα την phonebook sim. αφου ημουν τοσο απελπισμενος που επικοινωνησα με vodafone αγγλιας για ξεκλειδωμα επι πληρωμη.ομως για να ξεκλειδωθει πρεπει να γινει restore και δυστυχως βγηκε η 4.0.2 οποτε δεν θα το κανω.βλεπεις ο αμοιρος ειμαι με 4.0 (λογικα αφου ειμαι 22 βδομαδα παραγωγης) και δεν προλαβα να κρατησω shsh σε καμια ουτε σε 4.0.1 ουτε σε 4.0 αφου δεν ενεργοποιησα ποτε και δεν προλαβα j/b...ελπιζω να μου ερθει σημερα γιατι αυριο φευγω για διακοπες και εχω ξεμεινει με ενα motorola razr και ενα p990i που μου εχουν σπασει ΤΑ ΝΕΥΡΑ...

 

φιλε, drmdtsap, σου έστειλα ήδη pm. Σε παρακαλώ δες το και επικοινώνησε μαζί μου ΑΜΕΣΑ!!Σε εκλιπαρώ....Αντε, επιτέλους να γίνει το γα...μενο το activate να τελειώνουμε...Δεν έχω περιμένει κάτι με τόσα ΝΕΥΡΑ, ΑΓΩΝΙΑ ΚΑΙ ΛΑΧΤΑΡΑ στη ζωή μου!!!:lol::p

ellas-makedonia-iraklis.....
Link to comment
Share on other sites

φιλε, drmdtsap, σου έστειλα ήδη pm. Σε παρακαλώ δες το και επικοινώνησε μαζί μου ΑΜΕΣΑ!!Σε εκλιπαρώ....Αντε, επιτέλους να γίνει το γα...μενο το activate να τελειώνουμε...Δεν έχω περιμένει κάτι με τόσα ΝΕΥΡΑ, ΑΓΩΝΙΑ ΚΑΙ ΛΑΧΤΑΡΑ στη ζωή μου!!!:lol::p

 

Για να παίξω λίγο με τον πόνο σου, δεν είναι μεγάλη πίκρα να έχεις ένα τέτοιο στολίδι στα χέρια σου και να είναι εντελώς άχρηστο????

 

Δεν το είπα με κακία φίλε μου,απλά κι εγώ μέχρι να το ενεργοποιήσω ήμουν σε αναμμένα κάρβουνα!!

 

Σου εύχομαι να βρεις πολύ σύντομα την καρτούλα και να το ανοίξεις επιτέλους!!

Φιλικά, Θάκης
Link to comment
Share on other sites

φιλε, drmdtsap, σου έστειλα ήδη pm. Σε παρακαλώ δες το και επικοινώνησε μαζί μου ΑΜΕΣΑ!!Σε εκλιπαρώ....Αντε, επιτέλους να γίνει το γα...μενο το activate να τελειώνουμε...Δεν έχω περιμένει κάτι με τόσα ΝΕΥΡΑ, ΑΓΩΝΙΑ ΚΑΙ ΛΑΧΤΑΡΑ στη ζωή μου!!!:lol::p

 

σου εστειλα pm αλλα και sms στο κινητο που μου εδωσες...εγω μπορω να στην στειλω τελικα σημερα και να την εχεις αυριο.εσυ στειλε μου τη πισω στις 23 που επιστρεφω απο διακοπες. εμενα μ ενημερωσε η συζυγος ΟΤΙ Η ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΗ PHONEBOOK SIM ΜΟΛΙΣ ΕΦΤΑΣΕ ΣΠΙΤΙ....ΑΥΡΙΟ ΦΕΥΓΩ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΝΕΟ ΜΟΥ ΜΗΛΟ....συγνωμη για το γκαρισμα αλλα ρε παιδια το χω μια βδομαδα στο κουτι του με τη θηκη του belkin black pearl - αμ πως!!!- και δεν μπορω να το χαρω ουτε σαν ipod...:lol::p:D:rolleyes::shifty:

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Cosmote δεν διαθέτει πλέον προς τα καταστήματα ΓΕΡΜΑΝΟΣ το 3GS, καθώς αναμένεται το 4.

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Cosmote δεν διαθέτει πλέον προς τα καταστήματα ΓΕΡΜΑΝΟΣ το 3GS, καθώς αναμένεται το 4.

 

αντε να δουμε ποτε θα ερθει.

μας γκαστρωσε ο jobs

Link to comment
Share on other sites

Cosmote δεν διαθέτει πλέον προς τα καταστήματα ΓΕΡΜΑΝΟΣ το 3GS, καθώς αναμένεται το 4.

Ξεπουλησε μαλλον...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Εδώ να δούμε πότε θα έρθει.... η vodafone και cosmote λένε μια Αύγουστο μια Σεπτέμβριο.... Ούτε αυτοί δεν ξέρουν! Πέρυσι 20 Αυγούστου δεν είχε κυκλοφορήσει? Να ρωτήσω κάτι τώρα.... Από την στιγμή που θα βγάλει η Apple ανακοίνωση για την κυκλοφορία του 4 σε πόσες μέρες μετά κυκλοφορεί στις εκάστοτε χώρες?
Link to comment
Share on other sites

Εδώ να δούμε πότε θα έρθει.... η vodafone και cosmote λένε μια Αύγουστο μια Σεπτέμβριο.... Ούτε αυτοί δεν ξέρουν! Πέρυσι 20 Αυγούστου δεν είχε κυκλοφορήσει? Να ρωτήσω κάτι τώρα.... Από την στιγμή που θα βγάλει η Apple ανακοίνωση για την κυκλοφορία του 4 σε πόσες μέρες μετά κυκλοφορεί στις εκάστοτε χώρες?

 

Αυτο θα το ανακοινωσει στην συνεντευξη τυπου που θα βγαλει για να πει ποιες χωρες και ποτε θα το παρουν

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα το ανακοινωσει στην συνεντευξη τυπου που θα βγαλει για να πει ποιες χωρες και ποτε θα το παρουν

Αυτό περιμένουμε όλοι..... μια γ@@@@η ανακοίνωση.... χαχαχ!!!!!! αντεεεεεεεεε

Link to comment
Share on other sites

λοιπον γυρισα αθηνα και το iphone 4 μου ηδη φορτιζει... Τωρα θα ηθελα καποιον αν μου πει τι πρεπει να κανω ωστε να το κανω jailbreak χωρις να μου γινει η αναβαθμιση στο 4.0.2. Στειλτε μου πμ για να μην πιανουμα ασκοπα χωρο εδω περα... Μια γενικη ερωτηση.. αμα παω να παρω μινι-σιμ απο κοσμοτε και το ξεκλειδωσω δεν θα λειτουργει?
Link to comment
Share on other sites

λοιπον γυρισα αθηνα και το iphone 4 μου ηδη φορτιζει... Τωρα θα ηθελα καποιον αν μου πει τι πρεπει να κανω ωστε να το κανω jailbreak χωρις να μου γινει η αναβαθμιση στο 4.0.2. Στειλτε μου πμ για να μην πιανουμα ασκοπα χωρο εδω περα... Μια γενικη ερωτηση.. αμα παω να παρω μινι-σιμ απο κοσμοτε και το ξεκλειδωσω δεν θα λειτουργει?

μεγιά σου καταρχάς και περιμένουμε εντυπώσεις.... και ειδικά με ότι έχει να κάνει με το σήμα της συσκευής... θα λειτουργεί κανονικά με την micro sim της cosmote....

Link to comment
Share on other sites

Ούτε αυτοί δεν ξέρουν! Πέρυσι 20 Αυγούστου δεν είχε κυκλοφορήσει?

 

όχι. πέρυσι πήρα το 3GS στις 29-30 Ιουλίου.

 

πάντως ανέμενα πολύ μεγαλύτερο αριθμό παρα-εισαγωγών 4G... φαίνεται έχουν μείνει από ρευστό οι άλλοτε κραταιοί μεταπράττες του myphone...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...