Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πάτησα στο itunes επαναφορά και ενημέρωση και μετά από την ολοκλήρωση πάλι η αφής δεν πιάνει και τώρα το μνμ στην οθόνη λέει "Δεν εναι δυνατη η εγκατασταση ενημερωσης...απαιτεί συνδεση δικτυου"

 

-edit-

 

Πήγα να ξανά κάνω την ενημέρωση και στην μέση έβγαλε σφάλμα 3194 και έμεινε το μήλο στην οθόνη και το itunes έκλεισε, το κινητό το αγόρασε η αδερφή μου από κίνα που ήταν αν πάω σε ένα istorm θα το φτιάξουνε δωρεάν ;

 

Μπείτε εδω και δώστε το IMEI της συσκευής να δείτε εάν είναι εντος εγγύησης

 

https://selfsolve.apple.com/agreementWarrantyDynamic.do

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπείτε εδω και δώστε το IMEI της συσκευής να δείτε εάν είναι εντος εγγύησης

 

https://selfsolve.apple.com/agreementWarrantyDynamic.do

 

είμαι μέσα στην εγγύηση

 

συνέχεια το error 3194 βγάζει και όταν πάω να σβήσω το host δεν υπάρχει

 

http://www.igeeksblog.com/fix-itunes-error-3194/

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

είμαι μέσα στην εγγύηση

 

συνέχεια το error 3194 βγάζει και όταν πάω να σβήσω το host δεν υπάρχει

 

http://www.igeeksblog.com/fix-itunes-error-3194/

 

Κατεβασε το tinyumbella και μολις σου βγάλει error 3194 ανοιξέ το και επέλεξε exit from recovery mode!

 

http://www.softpedia.com/get/Mobile-Phone-Tools/IPhone/TinyUmbrella.shtml

Edited by DINFUN
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε το tinyumbella και μολις σου βγάλει error 3194 ανοιξέ το και επέλεξε exit from recovery mode!

 

http://www.softpedia.com/get/Mobile-Phone-Tools/IPhone/TinyUmbrella.shtml

 

Σε ευχαριστώ για την βοήθεια αλλά θα το στείλει η αδερφή μου στο istorm

 

Μια μέρα το είχα στο χέρι και τα μίσησα ακόμα πιο πολύ τα iphone, σ'αγαπώ Android & Nexus!!!!!!!!

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την βοήθεια αλλά θα το στείλει η αδερφή μου στο istorm

 

 

 

Μια μέρα το είχα στο χέρι και τα μίσησα ακόμα πιο πολύ τα iphone, σ'αγαπώ Android & Nexus!!!!!!!!

 

 

καλα μην τα λες αυτα αν δεν γνωριζεις τα στοιχειωδη για να το φτιαξεις μονος σου,λογικο εφοσον ξεκινησες με android να ξερεις κτι απο δαυτο κ απολυτως τιποτα για το ios..θελω να πω μη κρινεις ετσι ειναι λαθος..ΜΕΓΑ..και εγω τετεια ελεγα 5 χρονια android ημουν κ εδω κ 5μηνες ios και την εχω καταβρει..;)) δοκιμασετο μολις το φτιαξουν και τοτε κρινε..και κατι ακομα λαβε υποψην οτι ειναι 4χρονο κινητο σαν να λεμε τοτε με τα xperia x8,x10 περιπου ειχε βγει και τωρα ειναι ακομα πληρως ενημερωμενο ios7.1 κατι να σου πει και αυτο ;)) μην ειμαστε μοναχα hating.

Edited by mpa3

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

το ios 7,1 επιτελους μας εφτιαξε το κινητο και παλι γιατι μεχρι και το 7.0.4 θα το εσπαγα

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω 7.0.4 και το έχω κάνει jailbreak τώρα τι κάνω για να του βάλω το 7.1;

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω 7.0.4 και το έχω κάνει jailbreak τώρα τι κάνω για να του βάλω το 7.1;

 

Εάν δεν σε ενδιαφέρει το jailbreak ναι, αλλιώς όχι γιατί θα το χάσεις και δεν υπάρχει tool στην 7.1 για να το κάνεις ξανά!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω 7.0.4 και το έχω κάνει jailbreak τώρα τι κάνω για να του βάλω το 7.1;

 

ΒΑΛΕ 7.1 ΦΙΛΕ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΝΤΕΣ

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν σε ενδιαφέρει το jailbreak ναι, αλλιώς όχι γιατί θα το χάσεις και δεν υπάρχει tool στην 7.1 για να το κάνεις ξανά!

 

 

 

ΒΑΛΕ 7.1 ΦΙΛΕ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΝΤΕΣ

 

 

Ναι, ξέρω ότι θα το χάσω αλλά αν όντως βελτιώνεται το κινητό δεν με ενδιαφέρει. Δηλαδή απλά κάνω την αναβάθμιση;

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ξέρω ότι θα το χάσω αλλά αν όντως βελτιώνεται το κινητό δεν με ενδιαφέρει. Δηλαδή απλά κάνω την αναβάθμιση;

 

Εάν δεν σε ενδιαφέρει προχωρήσε στην αναβάθμιση με restore όμως και στη συνέχεια setup as new, θα δεις μεγάλη βελτίωση!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ενας φιλος μετα απο αναβαθμηση που του κανανε χωρια που του εχασαν ολα τα τηλεφωνα του μετα απο μερικες μερες δεν φωρτιζει και εχει κλεισει απο μπαταρια και δεν ανοιγει. Περασε απο οτι με ειπε το itunes 5 κατι τετοιο ( δεν ξερει και αυτος τι ακριβος του κανανε)

Ξερει κανενας τι μπορει να συμβαινει?

Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος μετα απο αναβαθμηση που του κανανε χωρια που του εχασαν ολα τα τηλεφωνα του μετα απο μερικες μερες δεν φωρτιζει και εχει κλεισει απο μπαταρια και δεν ανοιγει. Περασε απο οτι με ειπε το itunes 5 κατι τετοιο ( δεν ξερει και αυτος τι ακριβος του κανανε)

Ξερει κανενας τι μπορει να συμβαινει?

 

Όταν κλείσει από μπαταρία μπορεί να αργεί μέχρι και 5 λεπτά ωσ που να δώσει σήμα ζωής. Να δοκιμάσει επίσης κρατώντας συγχρόνως το power button με το home button ώσπου να του εμφανιστεί το μήλο στην οθόνη και μετά τα αφήνει και θα ανοίξει αν δεν έχει πάθει κάτι άλλο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν κλείσει από μπαταρία μπορεί να αργεί μέχρι και 5 λεπτά ωσ που να δώσει σήμα ζωής ενώ το έχεις στο φορτιστη. Να δοκιμάσει επίσης κρατώντας συγχρόνως το power button με το home button ώσπου να του εμφανιστεί το μήλο στην οθόνη και μετά τα αφήνει και θα ανοίξει αν δεν έχει πάθει κάτι άλλο.

 

Το κάνει μερικές φορές θα ξεκολλήσει πιστεύω.

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος μετα απο αναβαθμηση που του κανανε χωρια που του εχασαν ολα τα τηλεφωνα του μετα απο μερικες μερες δεν φωρτιζει και εχει κλεισει απο μπαταρια και δεν ανοιγει. Περασε απο οτι με ειπε το itunes 5 κατι τετοιο ( δεν ξερει και αυτος τι ακριβος του κανανε)

Ξερει κανενας τι μπορει να συμβαινει?

 

Δεν μας αναφέρεις ποιος του το έκανε, από service ή φίλος φίλου; Ας δοκιμάσει να το βάλει σε ενισχυμένη πρίζα για 2 ώρες κι άν και πάλι δεν ανοίξει καλό θα ήταν να επισκευτεί ένα service για να του κάνουν διάγνωση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας αναφέρεις ποιος του το έκανε, από service ή φίλος φίλου; Ας δοκιμάσει να το βάλει σε ενισχυμένη πρίζα για 2 ώρες κι άν και πάλι δεν ανοίξει καλό θα ήταν να επισκευτεί ένα service για να του κάνουν διάγνωση.

 

 

Όλα καλά και ωραία.

Αυτο με την ενισχυμένη μπριζα τι σχέση έχει;

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά και ωραία.

 

Σε μία ενισχυμένη πρίζα με ασφάλεια 16A μπορείς να συνδέσεις φορτίο μέχρι 16Ax220V=3500W. Με λίγα λόγια εάν για κάποιο λόγο κόλλησε η μπαταρία, να την ξυπνήσει! Για κανέναν άλλο λόγο!

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά και ωραία.

 

 

 

Σε μία ενισχυμένη πρίζα με ασφάλεια 16A μπορείς να συνδέσεις φορτίο μέχρι 16Ax220V=3500W. Με λίγα λόγια εάν για κάποιο λόγο κόλλησε η μπαταρία, να την ξυπνήσει! Για κανέναν άλλο λόγο!

 

 

Φίλε μου αυτο που λες απλά δεν γίνετε. Ο φορτιστής θα τραβήξει το ρεύμα για το οποίο κατασκευάστηκε και τίποτα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Φίλε μου αυτο που λες απλά δεν γίνετε. Ο φορτιστής θα τραβήξει το ρεύμα για το οποίο κατασκευάστηκε και τίποτα παραπάνω.

 

Ωράια από τη στιγμή που δεν παθαίνει τίποτα, γιατι δεν το δοκιμάζεις;

Link to comment
Share on other sites

 

 

Φίλε μου αυτο που λες απλά δεν γίνετε. Ο φορτιστής θα τραβήξει το ρεύμα για το οποίο κατασκευάστηκε και τίποτα παραπάνω.

 

Βάλε την συσκευή στην πρίζα για μισή ώρα και αν δεν ξυπνήσει πρέπει να επισκεφτείτε κάποιον τεχνικό.

Ίσως μπαταρία ίσως κάτι άλλο.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

παιδια μου πουλανε ενα iphone 4 που μαλλον εχει παθει ζημια η πλακετα και δεν αναβει..ο αισθητηρας υγρασιας ειναι λευκος..και οταν το βαζω να φορτισει καει κοντα στη καμερα.αν του βαλω αλλη πλακετα θα παιξει;η εχει καψει και καμια οθονη;του εβαλα και καινουργια μπαταρια αλλα παλι δεν ανοιγει και δεν το αναγνωριζει το itunes. Edited by tolispao13
Link to comment
Share on other sites

παιδια μου πουλανε ενα iphone 4 που μαλλον εχει παθει ζημια η πλακετα και δεν αναβει..ο αισθητηρας υγρασιας ειναι λευκος..και οταν το βαζω να φορτισει καει κοντα στη καμερα.αν του βαλω αλλη πλακετα θα παιξει;η εχει καψει και καμια οθονη;του εβαλα και καινουργια μπαταρια αλλα παλι δεν ανοιγει και δεν το αναγνωριζει το itunes.

 

Να υποθέσω ότι δεν έδωσες χρήματα να το πάρεις, και πάλι αμφιβάλω αν αξίζει να δώσεις λεφτά για επισκευή...

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα 32αρι με σπασμενο digitizer.μου το δινει 60 ευρω..λογικα αμα κανω τραμπα τις πλακετες θα ανοιξει ή μπορει να εχει καψει και οθονη;
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα 32αρι με σπασμενο digitizer.μου το δινει 60 ευρω..λογικα αμα κανω τραμπα τις πλακετες θα ανοιξει ή μπορει να εχει καψει και οθονη;

 

Και γιατί δεν δοκιμάζεις το digitizer απο την πλακέτα; Πιο πιθανό είναι να παίξει.

Link to comment
Share on other sites

για το digitizer το παιρνω..υπαρχει πιθανοτητα να εχει καψει το digitizer;το δικο μου παρολο σπασμενο λειτουργει η αφη..

 

Δεν ξερουμε τι προβλημα έχει η συσκευή. Μπορείς να δοκιμάσεις την πλακέτα σου στην άλλη συσκευή. Λογικά θα παίξει. Αν έχει κι άλλα προβλήματα θα φανεί

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...