Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μπορείς να μεταφέρεις στη κάρτα SIM τίποτα.

Αναγκαστικά θα πρέπει να βρει άλλο τρόπο να μεταφέρει τις επαφές της, μέσω outlook ή άλλο παρόμοιο πρόγραμμα.

Τα μηνύματα απλά τα ξεχνά τα. Δεν μπορεί να τα μεταφέρει σε άλλη συσκευή.

 

 

 

How to Access a Yahoo! Mail Account in iPhone Mail

 

Θα πάρει iphone, android ή κάτι άλλο;

Για να σου πω πως θα περάσει ευκολότερα τις επαφές της.

 

Όσον αφορά το yahoo ποιό iPhone έχεις και σε ποιό ios;

Γιατί σε 4s και iPad 3 με iOS 5.1.1 δεν μου ζητάει διακομιστή, μαλλον είσαι σε παλαιότερο iOS ...

 

περασα τις επαφες κ εφτιαξα κ το email σας ευχαριστω παρα πολυ κ τους δυο !!!!!!!!

μια φιλη εχασε ενα iphone 4 υπαρχει καποιος τροπος να μπορεσουμε να το βρουμε ?:(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μια φιλη εχασε ενα iphone 4 υπαρχει καποιος τροπος να μπορεσουμε να το βρουμε ?:(

 

Αν είχε ενεργοποιήσει το find my phone και είχε data και gps ανοιχτά και εφόσον δεν το έχει πάρει κάποιος άλλος και του έχει κάνει restore υπάρχει μια μικρή πιθανότητα αλλά από ότι καταλαβαίνεις πολύ δύσκολα. :(

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Η φίλη μου πήγε στην Αγγλία σήμερα, ταξιδεύοντας για πρώτη έχοντας το iPhone 4 που της είχα πάρει πέρυσι.

Το πρόβλημα είναι, πως ενω με μια παλιά συσκευή είχε roaming κανονικά σε ένα ταξίδι της στο εξωτερικό πριν 2 μήνες, με το iPhone δείχνει να μη μπορει να κάνει δουλειά. Ενω συνδέεται σε εκει πάροχο (t mobile), δεν μπορεί να κάνει ούτε να δεχθεί κλήσεις. Σημειωτέον, η συσκευή δουλεύει μια χαρα εδω Ελλάδα..

Οι απορίες μου είναι οι εξης:

- υπάρχει περίπτωση η συσκευή να έχει κάποιου είδους κλείδωμα που δεν της επιτρέπει να λειτουργεί σε αγγλικά δίκτυα; (της την είχα αγοράσει από το EBW κι όχι από κατάστημα παρόχου κινητής, άρα είναι πολυ πιθανό να είναι κάποια παραεισαγωγή)

- παίζει να είναι κάποια άλλη ρύθμιση;

 

Έχει κανείς κάποια ιδέα του τι άλλο μπορει να φταίει; Περισσότερο με απασχολεί μην είναι θέμα ασυμβατοτητας της συσκευής με τα εκει δίκτυα...

 

Ευχαριστω εκ των προτέρων.

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Η φίλη μου πήγε στην Αγγλία σήμερα, ταξιδεύοντας για πρώτη έχοντας το iPhone 4 που της είχα πάρει πέρυσι.

Το πρόβλημα είναι, πως ενω με μια παλιά συσκευή είχε roaming κανονικά σε ένα ταξίδι της στο εξωτερικό πριν 2 μήνες, με το iPhone δείχνει να μη μπορει να κάνει δουλειά. Ενω συνδέεται σε εκει πάροχο (t mobile), δεν μπορεί να κάνει ούτε να δεχθεί κλήσεις. Σημειωτέον, η συσκευή δουλεύει μια χαρα εδω Ελλάδα..

Οι απορίες μου είναι οι εξης:

- υπάρχει περίπτωση η συσκευή να έχει κάποιου είδους κλείδωμα που δεν της επιτρέπει να λειτουργεί σε αγγλικά δίκτυα; (της την είχα αγοράσει από το EBW κι όχι από κατάστημα παρόχου κινητής, άρα είναι πολυ πιθανό να είναι κάποια παραεισαγωγή)

- παίζει να είναι κάποια άλλη ρύθμιση;

 

Έχει κανείς κάποια ιδέα του τι άλλο μπορει να φταίει; Περισσότερο με απασχολεί μην είναι θέμα ασυμβατοτητας της συσκευής με τα εκει δίκτυα...

 

Ευχαριστω εκ των προτέρων.

 

Από την στιγμή που δουλέυει με ελληνικό δίκτυο η συσκευή είναι factory unlocked άρα θα έπρεπε να λειτουργεί κανονικά στο εξωτερικό.

Γνώμη μου να επικοινωνίσεις με τον πάροχο στην Ελλάδα και να αναφέρεις το πρόβλημα.

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Λογικα οι διαφορες θα ειναι ελάχιστες αλλα ας ρωτήσω.. Ανάμεσα σε whatsapp ,viber και fb messenger ποιο καταναλώνει τα πιο λίγα mb?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Λογικα οι διαφορες θα ειναι ελάχιστες αλλα ας ρωτήσω.. Ανάμεσα σε whatsapp ,viber και fb messenger ποιο καταναλώνει τα πιο λίγα mb?

 

Δεν έχω κάνει κάποια απόλυτη σύγκριση ανάμεσα σε viber, whatsapp αλλά για text, photos χρησιμοποιώ whatsapp

Δεν μου καταναλώνει σχεδόν τίποτα για τη χρήση που κάνω εγώ!

 

Το viber το έχω αποκλειστικά για voip κλήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση υπάρχει πρόγραμμα για iPhone που όταν απαντας σε μια κληση κάνει ήχους ότι και καλα εισε σε μπαρ ή ότι περνάνε τρένα κ.λ.π. ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση υπάρχει πρόγραμμα για iPhone που όταν απαντας σε μια κληση κάνει ήχους ότι και καλα εισε σε μπαρ ή ότι περνάνε τρένα κ.λ.π. ;

 

Παντρεμένος και θελουμε "περιπέτειες";; :p(πλάκα κάνω)

Δεν έχει πάρει το μάτι κάποια τέτοια εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

Παντρεμένος και θελουμε "περιπέτειες";; :p(πλάκα κάνω)

Δεν έχει πάρει το μάτι κάποια τέτοια εφαρμογή

 

Υπήρχε σίγουρα το θυμάμαι όταν είχα το 4αρι..Απλά δεν θυμάμαι το όνομα βρε παιδιά..

Link to comment
Share on other sites

Γεια παιδιά.

Επειδη ειναι αδυνατον να κατσω να διαβασω τοσες σελιδες που εχουν γραφει, ξερει κανεις αν μπορω να ξεκλειδώσω αγορασμένο απο Σουηδια και baseband 4.11.08. Παροχος ειναι η Telenor Sweden.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Γεια παιδιά.

Επειδη ειναι αδυνατον να κατσω να διαβασω τοσες σελιδες που εχουν γραφει, ξερει κανεις αν μπορω να ξεκλειδώσω αγορασμένο απο Σουηδια και baseband 4.11.08. Παροχος ειναι η Telenor Sweden.

 

Η telenor δεν προσφέρει official unlock.

Με gevey δεν ξέρω τι γίνεται, δεν έχω ασχοληθεί και ούτε πρόκειται.

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

καλήσπερα παιδια,θα ηθελα την βοηθεια σας..με ποια εφαρμογη μπορω να ανοιγω το pc μου απο αναστολη λειτουργιας (windows 7) μεσω του i-phone 4 αλλα με 3g? το κινητο δεν ειναι jailbreak..βρηκα το remote boot η οποια ομως λειτουργει μονο μεσω wi-fi και μολις τωρα την PCremoteLite αλλα δεν λειτουργει η κανω κατι λαθος..μιλαω παντα για free εφαρμογες και restart του pc απο αναστολη λειτουργιας μεσω 3g..αν καποιος το κατεχει θα του ημουν ευγνωμων αν εκανε κ εναν γρηγορο οδηγο γιατι απο τα οσα διαβαζω μεχρι τωρα μπορει κ να χρειαζεται μεσολαβητης DNS(?) και κατι περιεργα που δε κατεχω μεχρι τωρα..ευχαριστω :O
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω μια απορια. Εχω βαλει την ρυθμηση φωτος στο auto. Οταν ειμαι σε σκωτεινο μερος και βγω σε ηλιο με ενεργη οθονη η ενταση φωτος αυξανετε ωραια μεχρι εδω. Οταν απο τον ηλιο μπω σε δωματιο σκωτεινο η ενταση του φωτος δεν μειωνετε παρα μονο οταν κλειδωσω το τηλεφωνο και το ξεκλειδωσω. Γιατι;; Δεν ηπρεπε κανονικα να μειωνετε αυτοματα;; Ειναι bug??
Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω μια απορια. Εχω βαλει την ρυθμηση φωτος στο auto. Οταν ειμαι σε σκωτεινο μερος και βγω σε ηλιο με ενεργη οθονη η ενταση φωτος αυξανετε ωραια μεχρι εδω. Οταν απο τον ηλιο μπω σε δωματιο σκωτεινο η ενταση του φωτος δεν μειωνετε παρα μονο οταν κλειδωσω το τηλεφωνο και το ξεκλειδωσω. Γιατι;; Δεν ηπρεπε κανονικα να μειωνετε αυτοματα;; Ειναι bug??

 

Το πιθανότερο να είναι bug αν είναι αισθητό πολύ κατά τα άλλα δεν έχει μεγάλη σημασία γιατί σε όλα έτσι είναι σχεδόν.

Link to comment
Share on other sites

καλο μηνα λεβεντες, καποιος που να γνωριζει??????????? http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4222464#post4222464 ευχαριστω !

edit ολα Ok

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση έχω κατεβάσει το iBooks μπορω τα βιβλία που είναι στα ελληνικα να τα βρω κάπου δωρεάν;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια !! καποια εφαρμογη που να μπλοκαρει εισερχομενες κλησεις υπαρχει ?

 

360mobilesafe δωρεάν

Iblacklist περίπου 10€

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

παιδεια να σας ρωτησψ προκειτε να παρω ενα iphone 4 μεταχειρισμενο. .. . το μονο προβλημα μου ειναι οτι ειναι απο αγγλια το κινιτο και ειναι κλειδωμενο πως μπορω ν το ξεκλειδωσω. . . . .!!!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδεια να σας ρωτησψ προκειτε να παρω ενα iphone 4 μεταχειρισμενο. .. . το μονο προβλημα μου ειναι οτι ειναι απο αγγλια το κινιτο και ειναι κλειδωμενο πως μπορω ν το ξεκλειδωσω. . . . .!!!!!

 

Πριν το πάρεις φίλε κοίτα το modem firmware του τηλεφώνου και την εταιρία που είναι κλειδωμένο βέβαια .

Αφού τα κάνεις όλα αυτά ψάξε στο google για gevey sim card αν ξεκλειδώνει το firmware που είναι και σε ποια έκδοση ios βέβαια.

Μπορείς να δεις και με jailbreak με το ultrasnow αν ξεκλειδώνει , αλλά καλύτερα με gevey.

( θα σου πρότεινα όμως να το πάρεις ξεκλείδωτο γιατί το κλειδωμένο θα σε κουράσει ) .

Link to comment
Share on other sites

κ τα δυο με χρεωση ειναι καποιο free δεν υπαρχει ?:O

 

Ψάξε λίγο στο youtube - google.

Κάτι θα βρεις.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...