Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει στην τιμή διαφορά! Γενικά αν στο πάρουν από Ευρώπη (εκτός αγγλίας) έχει πολλές πιθανότητες να είναι ξεκλείδωτο! Αμερική το πουλάνε ξεκλείδωτο αλλά η τιμή του είναι ελάχιστα χαμηλότερη από ελλάδα.

 

Θα τους πεις να κοιτάξουν επάνω στο κουτί του κινητου στο πίσω μέρος αν εχει το σήματα κι κάποιου παροχου! Αν εχει έχεις μεγάλες πιθανότητες να ειναι κλειδώνει. Ακομα μπορουν να ρωτήσουν και τον υπάλληλο απο τον οποιο θα το αγορασουν! Κατι που ειναι και η πιο εύκολη λύση κατα την γνώμη μου !

 

σας ευχαριστω πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα..Θα ηθελα την βοηθεια σας..Προσφατα αγορασα ενα iPhone 4 απο Αμερικη(μεταχειρισμενο το κινητο)..Εχω ενα προβλημα με το gps,δεν πιανει σημα..Eιχε κατεβασμενο το navigon και οταν παταω εναρξη πλοηγησης δεν πιανει σημα..

Το firware modem ειναι 4.10.01 αν εχει σημασια..Επισης το κινητο ειναι jailbreak..

Link to comment
Share on other sites

Για σας έχω το iPhone 4 iOS 5.0.1 και θέλω να μάθω αν το Bluetooth μπορώ να το ξεκληδοσω και πως;

Ευχαριστώ. :)

Link to comment
Share on other sites

Για σας έχω το iPhone 4 iOS 5.0.1 και θέλω να μάθω αν το Bluetooth μπορώ να το ξεκληδοσω και πως;

Ευχαριστώ. :)

Θα πρέπει να κάνεις jailbreak και να περάσεις κάποια από το προγράμματα Celeste ή AirBlue Sharing. Δεν υπάρχει άλλος τρόπος για να στείλεις και να λάβεις αρχεία μέσω BT με άλλες συσκευές.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος μου πηρε πριν λιγες μερες ενα 3gs με την 5,1 ..Προσπαθησαμε και οι 2 να στειλουμε μεταξυ μας imessage αλλα στελνοταν ως κανονικο...Και εγω στελνω με αλλους και αυτος με αλλους imessages ..Αλλαξα το πεδιο στις επαφες απο "κινητο" σε "iphone" αλλα παλι τιποτα...καμια ιδεα?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος μου πηρε πριν λιγες μερες ενα 3gs με την 5,1 ..Προσπαθησαμε και οι 2 να στειλουμε μεταξυ μας imessage αλλα στελνοταν ως κανονικο...Και εγω στελνω με αλλους και αυτος με αλλους imessages ..Αλλαξα το πεδιο στις επαφες απο "κινητο" σε "iphone" αλλα παλι τιποτα...καμια ιδεα?

 

κλείστε και ξαναενεργοποιειστε και οι δυο το imessage!

This world sucks... Have your own bpm...
Link to comment
Share on other sites

κλείστε και ξαναενεργοποιειστε και οι δυο το imessage!

 

Kαι ναι δουλεψε :p Σευχαριστω φιλε μου..

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

εχω το iPhone 4 με ios 5.1

αν απο το αλμπουμ φωτογραφιων διαγράψω μια φωτογραφια , ειναι δυνατον να τη βρω καπου ή καπως ?

παιζει δλδ κανενας καδος Ανακυκλωσης στο τηλεφωνο ?

Link to comment
Share on other sites

εχω το iPhone 4 με ios 5.1

αν απο το αλμπουμ φωτογραφιων διαγράψω μια φωτογραφια , ειναι δυνατον να τη βρω καπου ή καπως ?

παιζει δλδ κανενας καδος Ανακυκλωσης στο τηλεφωνο ?

 

Όχι, αλλά αν έχεις ενεργοποιημένο το photostream θα υπάρχει και στο αλμπουμ "Ροή Φωτογραφιών"!

This world sucks... Have your own bpm...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά δεν αντέχω άλλο με το κινητό με έσπασε τα νεύρα!!!

πήγα να το κάνω restore με pwn dfu, (για να διατηρήσω το baseband), αλλά με έβγαζε το itunes σφάλμα 1600! κολλούσε εκεί που λέει verify iphone restore with apple. μετά έβγαλα το itunes και έβαλα το καινούργιο το 10.6. πάλι τα ίδια!!!

 

άλλαξα υπολογιστή, και έκανα πάλι την ίδια διαδικασία. άνοιξε το τηλέφωνο και έδειξε μία νιφάδα χιονιού και μια μπάρα από κάτω που φόρτωνε, όμως μετά από λίγο το itunes με έβγαλε σφάλμα 10!!! έκανα αναβάθμιση σε 10.6 και τώρα με βγάζει σφάλμα 1602 χωρίς να μου ανοίξει το κινητό και να δείξει εκείνη τη νιφάδα χιονιού!!

 

ε τώρα το σπας ή δε το σπας? τι άλλο έμεινε να κάνω? 2 υπολογιστές άλλαξα

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

παιδιά δεν αντέχω άλλο με το κινητό με έσπασε τα νεύρα!!!

πήγα να το κάνω restore με pwn dfu, (για να διατηρήσω το baseband), αλλά με έβγαζε το itunes σφάλμα 1600! κολλούσε εκεί που λέει verify iphone restore with apple. μετά έβγαλα το itunes και έβαλα το καινούργιο το 10.6. πάλι τα ίδια!!!

 

άλλαξα υπολογιστή, και έκανα πάλι την ίδια διαδικασία. άνοιξε το τηλέφωνο και έδειξε μία νιφάδα χιονιού και μια μπάρα από κάτω που φόρτωνε, όμως μετά από λίγο το itunes με έβγαλε σφάλμα 10!!! έκανα αναβάθμιση σε 10.6 και τώρα με βγάζει σφάλμα 1602 χωρίς να μου ανοίξει το κινητό και να δείξει εκείνη τη νιφάδα χιονιού!!

 

ε τώρα το σπας ή δε το σπας? τι άλλο έμεινε να κάνω? 2 υπολογιστές άλλαξα

 

Σε ποια έκδοση προσπαθείς να κανεις restore?

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Σε ποια έκδοση προσπαθείς να κανεις restore?

 

5.0.1 είχα και σε αυτήν θέλω να κάνω restore διατηρώντας την baseband. άνοιξα το snowbreeze έκανα custom firmware, και αυτό προσπαθώ να βάλω... αλλα πάντα κολλάει εκεί.... 1602 error. δεν μπορώ να σκεφτώ τι άλλο μπορώ να κάνω.... να γυρίσω σε παλιό πάλι itunes? τουλάχιστον στο παλιό με έβγαζε τη νιφάδα

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει περίπτωση να κανεις restore σε αυτη την έκδοση. Οι μόνες σου επιλογές ειναι το iOS 5 και 5.1 αν θες να παραμεινεις στα 5.χ διαφορετικά μπορεις πάντα να πας σε 4.χ. Η apple στο 5.χ άλλαξε τον τροπο του restore προσθέτοντας ενα νέο μοναδικό ticket το οποιο πρεπει να δημιουργείται απο την apple για να επιτρέπει στο κινητο να κανει restore. Ολα τα error που λαμβάνεις ειναι εξαιτιας αυτού του νέου παράγοντα! Εαν θελησεις να κανεις restore σε 5.0 θα πρεπει να κοιτάξει την εφαρμογή που λέγεται ifaith!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή restore σε 5.0.1 δεν γίνεται??? προσπάθησα να βρω τα shsh μου μέσω tiny umbrella αλλά δεν τα βρίσκει... παράλογο αφού είχα και cydia...

έτρεξα το ifaith, αλλά μετά από λίγο, μου βγάζει unknown ios....

 

edit: βρήκα τα shsh αλλά μόνο από 5.0.1 και 4.3.5. επίσης, όταν τρέχω τον tss server, μου βγάζει ότι δεν έχω συνδέσει κανένα τηλέφωνο. είναι φυσιολογικό? (μου βγάζει τώρα error 11)

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή restore σε 5.0.1 δεν γίνεται??? προσπάθησα να βρω τα shsh μου μέσω tiny umbrella αλλά δεν τα βρίσκει... παράλογο αφού είχα και cydia...

έτρεξα το ifaith, αλλά μετά από λίγο, μου βγάζει unknown ios....

 

edit: βρήκα τα shsh αλλά μόνο από 5.0.1 και 4.3.5. επίσης, όταν τρέχω τον tss server, μου βγάζει ότι δεν έχω συνδέσει κανένα τηλέφωνο. είναι φυσιολογικό? (μου βγάζει τώρα error 11)

Δεν μπορεις αν δεν εχεις κανει αρχειο ipsw για την 5.0.1 με το redsn0w 0.9.10b4

το οποίο θα περιέχει τα SHSH blobs και με το οποίο θα μπορεις να τα χρησημοποιησης οποιαδήποτε στιγμή για να κάνεις restore με αυτή, χωρίς την χρήση hosts ή tinny umbrella.

το αρχείο που δημιουργητε είναι μοναδικό για κάθε συσκευή

και δεν υποστηρίζονται Α5 συσκευές (iPhone 4S & iPad2

αν δεν το εχεις κανει δεν μπορεις τωρα

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή restore σε 5.0.1 δεν γίνεται??? προσπάθησα να βρω τα shsh μου μέσω tiny umbrella αλλά δεν τα βρίσκει... παράλογο αφού είχα και cydia...

έτρεξα το ifaith, αλλά μετά από λίγο, μου βγάζει unknown ios....

 

edit: βρήκα τα shsh αλλά μόνο από 5.0.1 και 4.3.5. επίσης, όταν τρέχω τον tss server, μου βγάζει ότι δεν έχω συνδέσει κανένα τηλέφωνο. είναι φυσιολογικό? (μου βγάζει τώρα error 11)

 

Όχι με καμία παναγία δεν περνάς με restore το 5.0.1 στο κινητό σου! ΑΑΑ και τα shsh προς το παρόν είναι εντελώς άχρηστα αλλά είναι καλό να τα φυλάς μην τυχόν και βρεθεί κάποιο exploit να τα έχεις! Τέλος δεν ξέρω γιατί δεν βρίσκεις τα shsh σου από το tinyumbrella αλλά θα δοκίμαζα να ενεργοποιούσα την επιλογή search cydia for my shsh ή κάτι ανάλογο(δεν θυμάμαι ακριβώς πως το έχει γράψει ο developer) μέσα στο tinyumbrella , να δεις αν θα σου εμφανίσει έτσι τα shsh και μετά να μην ξεχάσεις να απενεργοποιήσεις και πάλι αυτή την επιλογή!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή από ότι κατάλαβα δεν μπορώ να βάλω την 5.0 και πρέπει να αναβαθμίσω σε ios 5.1 και tethered jailbreak? μπορώ να κρατήσω το baseband γιατί χρησιμοποιώ gevey κάρτα? δηλαδή γίνεται αν κάνω την ίδια διαδικασία με το dfu pwn κ.λ.π ή θα πρέπει να κάνω κανονικά restore και αντίο τηλέφωνο? Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Ναι σιγουρα απλα κατέβασε τις τελευταιες εκδόσεις των εργαλείων redsn0w και sn0wbreeze και θα κανουν αυτη ακριβως την δουλειά που θες!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν κατέβασα τα τελευταία redsnow και snowbreeze.

κατέβασα την γνήσια 5.1, άνοιξα το snowbreeze, έκανα custom firmware, μπήκα σε pwn dfu, άνοιξα το itunes έκανα shift+restore, διάλεξα την custom, και πάλι τα ίδια!! error 1602!!! μα τι κάνω λάθος πια? έλεος

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και να κάνεις το custom ipsw μέσω redsn0w! Διαλέγεις other και μετά custom ipsw! Αν δεν γίνει δουλεία ξαναπές μας
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

ok θα το δοκιμάσω. μήπως υπάρχει έτοιμη custom 5.1 χωρίς baseband update να κατεβάσω? βρήκα μόνο για την 5.0.1...

 

edit: έκανα custom με redsnow και πάλι κολλάει στο verifying apple restore with apple.....

 

edit2: νομίζω κάτι φταίει με το iphone μου, γιατί τρέχω το tinyubrella, και τα ecid κάθε φορά που το συνδέω τα δίχνει διαφορετικά... και μάλιστα γράφει device not connected, ενώ το έχω σε recovery συνδεδεμένο (που φαίνεται στο κινητό ένα καλώδιο usb)... και αριστερά δεν λέει iphone4 αλλά ένα νούμερο... τέλος, όταν το κάνω restore με pwn dfu και ανοίγω το itunes, αφού κάνει upload το λειτουργικό, μετά βγάζει το preparing iphone for restore (εδώ δε θα έπρεπε να ανοίξει το κινητό από τη μαύρη οθόνη και να βγάλει τη νιφάδα?) και μετά verifying iphone restore with apple και κολλάει μέχρι να βγάλει error 1602...

κάποια βοήθεια ακόμα? κρίμα είναι να το δώσω για ανταλλακτικά... μέχρι χτες δούλευε κανονικά, αλλά πήγα να διαγράψω ένα πρόγραμμα μέσω cydelete και εκεί κόλλησε... μετά αναγκάστηκα να το κάνω restart πατώντας το μενού και το power και από τότε κολλούσε στο μήλο... τώρα βέβαια μπαίνει πάντα σε restore....

http://i43.tinypic.com/5dlbwg.jpg

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

τελικά τα κατάφερα. πέρασα custom 5.1 κράτησα την baseband και το ανοίγω με ibooty. η λύση ήταν χαζή! έπρεπε να απενεργοποιήσω όλα μα όλα τα firewall στα windows! από εκεί και πέρα έκανε κανονικά την εγκατάσταση!! και δουλεύει και η gevey :) άντε να δούμε γρήγορα καμιά λύση για untethered!

 

το πρόβλημά μου τώρα είναι ότι εγκατάστησα το sam, αλλά όταν πατάω το samprefs δεν γίνεται τίποτα. δείχνει μαύρη οθόνη χωρίς επιλογές. μήπως δεν δουλεύει για ios 5.1?

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

τελικά τα κατάφερα. πέρασα custom 5.1 κράτησα την baseband και το ανοίγω με ibooty. η λύση ήταν χαζή! έπρεπε να απενεργοποιήσω όλα μα όλα τα firewall στα windows! από εκεί και πέρα έκανε κανονικά την εγκατάσταση!! και δουλεύει και η gevey :) άντε να δούμε γρήγορα καμιά λύση για untethered!

 

το πρόβλημά μου τώρα είναι ότι εγκατάστησα το sam, αλλά όταν πατάω το samprefs δεν γίνεται τίποτα. δείχνει μαύρη οθόνη χωρίς επιλογές. μήπως δεν δουλεύει για ios 5.1?

 

απο την στιγμη που εχεις το sam εισαι jb εστω και tethered , αρα απο οτι ξερω πρεπει να ξανατρεξεις το redsn0w παλι ξετικαροντας το cydia αυτη την φορα

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν@!@!

 

έβαλα την 5.0.1 πάλι στο κινητό! τελικά γίνεται να πας στην 5.0.1 αρκεί να έχεις τα cydia blobs (τελικά τα είχα μέσω tinyubrella). στη συνέχεια έτρεξα το redsnow, έκανα custom 5.0.1 και στη συνέχεια πήγα στην επιλογή stich blobs διάλεξα τα blobs και έγινε και μία τρίτη custom με ενσωματωμένα blobs. διόρθωσα και τα hosts με μία γραμμή που διάβασα ότι πρέπει να βάλεις στο αρχείο.

πέρασα την 5.0.1 αλλά έχω το εξής πρόβλημα. δεν με βγάζει από το μενού που λέει ότι η sim δεν υποστηρίζεται... το έκανα jailbreak και activate... μέχρι και την custom πέρασα ξανά και πάλι κολλάει στο μενού στο κινητό που λέει να βάλεις κάποια settings, και μετά ότι η sim είναι άκυρη.... έχει αντιμετωπίσει κανένας αυτό το πρόβλημα?

 

θα μπορούσα να περάσω custom και hacktivated έκδοση με το snowbreeze? (επιλέγοντας την custom του redsnow με τα blobs ενσωματωμένα) η θα κάνω βλακεία?

 

έβαλα την 5.0.1 γιατί δεν ήθελα tethered, και γιατί δεν μου δουλεύανε τα push (αφού δεν δούλευε το sam). άντε μία ακόμη βοήθεια παιδιά να τελειώνουμε!!!! 2 μέρες το παλεύω το θέμα

 

edit last: εντάξει τα κατάφερα μέσω snowbreeze και ifaith. ενσωμάτωσα σε εκεινη την hacktivated με shsh blobs το έκανα pwn dfu swift restore, και ναι!!! 5.0.1 με ενεργοποιημένα τα push!!! τελικά στην 5.1 δεν τα υποστήριζε...

άρα παιδιά μπορείτε να μεταβείτε σε όποια έκδοση ios είτε 5,5.01 αν έχετε τα blobs από το cydia που τα πέρνετε μέσω tiny ubrella... κάηκα λίγο ε? χααχαχα

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Εχω κατεβασει το data usage και εχει μια επιλογη που να ειναι ενεργοποιημενη η τοποθεσια συνεχως αλλα δεν εχω καταλαβει ακριβως....Το εχει κατεβαει κανεισ αλλος ?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...