Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ηξερα παλια μονο για το δικτυο της wind υπηρχε προβλημα με τους 70 χαρακτηρες στα ελληνικα.. Δεν νερω αν διορθωθηκε..

 

 

 

 

@maria Δοκιμασες να στειλεις με αγγλικους χαρακτηρες;

 

με αγγλικους ειναι μικρα...αλλα να στελνω με αγγλικους??:(:(

σας ευχαριστω πολυ κ τους 2 για τις απαντησεις!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

με αγγλικους ειναι μικρα...αλλα να στελνω με αγγλικους??:(:(

σας ευχαριστω πολυ κ τους 2 για τις απαντησεις!!!!

 

Εχεις wind?

Link to comment
Share on other sites

Αρα απο την 4.2.1 και μετα ειναι ολα κεφαλαια οπως καταληγει στο τελος, μιας και απο εκει και επειτα τα στελνει ολα κεφαλαια. Πλεον δεν υπαρχει και η ρυθμιση μεσα στο κινητο για επιλογη unicode ή μη. Edited by mirrorofsorrow
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

το διαβασα....συμπερασμα: εχουν ολοι το ιδιο προβλημα κ δεν φτιαχνει απο οτι καταλαβα..:O Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε ρε παιδια γιατι κανατε και οι 2 μια κενη παραθεση ; :p

 

απαντησαμε κανονικα αλλα δεν φαινεται...:(:( το συμπερασμα ειναι απο αυτο που διαβασα οτι δεν αλλαζει σωστα??

Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε ρε παιδια γιατι κανατε και οι 2 μια κενη παραθεση ; :p

Θα σοκαριστηκε το συστημα....:lol:

απαντησαμε κανονικα αλλα δεν φαινεται...:(:( το συμπερασμα ειναι απο αυτο που διαβασα οτι δεν αλλαζει σωστα??

 

Απο την 4.2.1 και μετα (οπως λεει και το λινκ) ειναι θεμα της apple να μην υπαρχουν τα μηνυματα με 70 χαρακτηρες. Θα το καταλαβεις αν δοκιμασεις να στειλεις ενα μηνυμα στον εαυτο σου. Θα ερθει με κεφαλαια. Οχι σαν iMessage ε...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

απαντησαμε κανονικα αλλα δεν φαινεται...:(:( το συμπερασμα ειναι απο αυτο που διαβασα οτι δεν αλλαζει σωστα??

 

Μαλλον δεν ξερω μηπως εχει διορωθει με την ios 5. Εσυ ποια εκδοση εχεις; Αυτο γινεται ακομα κι αν στειλεις μυνηματα μικροτερους σπο 70 χαρακτήρες...?

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν ξερω μηπως εχει διορωθει με την ios 5. Εσυ ποια εκδοση εχεις; Αυτο γινεται ακομα κι αν στειλεις μυνηματα μικροτερους σπο 70 χαρακτήρες...?

 

5.01 δεν εχει επιλογη για 70 χαρακτηρες...:O

 

Θα σοκαριστηκε το συστημα....:lol:

:lol::lol::lol:

 

Απο την 4.2.1 και μετα (οπως λεει και το λινκ) ειναι θεμα της apple να μην υπαρχουν τα μηνυματα με 70 χαρακτηρες. Θα το καταλαβεις αν δοκιμασεις να στειλεις ενα μηνυμα στον εαυτο σου. Θα ερθει με κεφαλαια. Οχι σαν iMessage ε...

 

:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μην το ψαχνετε και τοσο πολυ δεν γινεται να στειλετε μηνυματα με 70 χαρακτηρες . &- Εαν θελετε να στειλετε μηνυματα με 70 χαρακτηρες θα πρεπει να κανετε jailbreak να αλλαξετε το αρχειο με τις ρυθμισεις του παροχου σας αφου βεβαια πρωτα εχετε βαλει ενα πακετο το το οποιο να εξασφαλιζει οτι το κινητο αναγνωριζει carrier settings χωρις υπογραφη απο την apple! Νομιζω πως κανενας δεν ειναι διατεθειμενος να μπει σε ολη αυτη τη βαβουρα για εναν τοσο ασημαντο λογο! Τωρα οσον αφορα τους χρηστες του δικτυου της Wind λυπαμαι αλλα δεν ξερω καποιον τροπο να βαλετε 160 χαρακτηρες στα μηνυματα σας εκτος απο τον παραπανω και να βαλετε στις ρυθμισεις του παροχου σας την εξης γραμμη

 <string>SMSEncoding</string> 
<integer>519</integer>

Τουλαχιστον ετσι γινεται στην Cosmote!

 

Σταλθηκε απο το Hp Touchpad μου

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Αν οι διαθέσιμοι χαρακτήρες που σας βγάζει είναι 160 τότε το μήνυμα θα πάει με κεφαλαία. Έτσι είναι ο τρόπος που δουλεύουν τα ελληνικά SMS των 160 χαρακτήρων και είναι απόλυτα φυσιολογικό. Αν θέλετε να στέλνετε κεφαλαία και μικρά ο αριθμός των χαρακτήρων μειώνεται σε 70. Απ' ό,τι ξέρω, στο iOS 5 (και στα τελευταία iOS 4) και με πάροχο την Vodafone είναι κλειδωμένο στους 160 και δεν αλλάζει, οπότε τα ελληνικά SMS φτάνουν πάντα κεφαλαία στον παραλήπτη.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Αν οι διαθέσιμοι χαρακτήρες που σας βγάζει είναι 160 τότε το μήνυμα θα πάει με κεφαλαία. Έτσι είναι ο τρόπος που δουλεύουν τα ελληνικά SMS των 160 χαρακτήρων και είναι απόλυτα φυσιολογικό. Αν θέλετε να στέλνετε κεφαλαία και μικρά ο αριθμός των χαρακτήρων μειώνεται σε 70. Απ' ό,τι ξέρω, στο iOS 5 (και στα τελευταία iOS 4) και με πάροχο την Vodafone είναι κλειδωμένο στους 160 και δεν αλλάζει, οπότε τα ελληνικά SMS φτάνουν πάντα κεφαλαία στον παραλήπτη.

 

Κι ομως χτες μολις συνεβη κατι που ακομα να καταλαβω το γιατι...

Με το προγραμμα biteSms, παροχο Vodafone κ με 160 χαρακτηρες, εγραψα 1 μηνυμα 4 λεξεων. Υποψιν, οταν πληκτρολογω στο μηλο, τα γραμματα ειναι μη τονουμενα και πεζα (οπως τωρα). Στον παραληπτη, S.E W715 και με παροχο Vodafone, εφτασε με μη τονουμενα και πεζα. Οπως το ειχα γραψει.

 

Γιατι;

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Κι ομως χτες μολις συνεβη κατι που ακομα να καταλαβω το γιατι...

Με το προγραμμα biteSms, παροχο Vodafone κ με 160 χαρακτηρες, εγραψα 1 μηνυμα 4 λεξεων. Υποψιν, οταν πληκτρολογω στο μηλο, τα γραμματα ειναι μη τονουμενα και πεζα (οπως τωρα). Στον παραληπτη, S.E W715 και με παροχο Vodafone, εφτασε με μη τονουμενα και πεζα. Οπως το ειχα γραψει.

 

Γιατι;

Μηπως ειναι του bitesms αυτο... Δοκιμασε να στειλεις απο την κανονικη εφαρμογη, το ιδιο μηνυμα. Κατα 99% θα παει κεφαλαια...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ειναι του bitesms αυτο... Δοκιμασε να στειλεις απο την κανονικη εφαρμογη, το ιδιο μηνυμα. Κατα 99% θα παει κεφαλαια...

 

Λες; Θα το δοκιμασω αυριο κιολας κ θα ενημερωσω εγκυκλοπαιδικα...

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Κι ομως χτες μολις συνεβη κατι που ακομα να καταλαβω το γιατι...

Με το προγραμμα biteSms, παροχο Vodafone κ με 160 χαρακτηρες, εγραψα 1 μηνυμα 4 λεξεων. Υποψιν, οταν πληκτρολογω στο μηλο, τα γραμματα ειναι μη τονουμενα και πεζα (οπως τωρα). Στον παραληπτη, S.E W715 και με παροχο Vodafone, εφτασε με μη τονουμενα και πεζα. Οπως το ειχα γραψει.

 

Γιατι;

Έλα μου ντε;

 

Ειρήνη, μήπως τη μήνυμά σου ήταν με λατινικούς χαρακτήρες;

 

Εκτός αν το byteSms τα στέλνει όπως είναι, αλλά και πάλι δεν θα ήταν 160 χαρακτήρες...

 

Δοκίμασε και πες μας.

 

OT: Τελικά το iPhone 4/4S είναι πιο όμορφο μαύρο. Είχες δίκιο... Είμαι στο πλοίο για το σπίτι και έχει όμορφη λιακάδα και καθαρή ατμόσφαιρα που τονίζει τέλεια τις γραμμές του... Μαύρο γυαλί + μέταλλο... I love it!

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Έλα μου ντε;

 

Ειρήνη, μήπως τη μήνυμά σου ήταν με λατινικούς χαρακτήρες;

 

Εκτός αν το byteSms τα στέλνει όπως είναι, αλλά και πάλι δεν θα ήταν 160 χαρακτήρες...

 

Δοκίμασε και πες μας.

 

OT: Τελικά το iPhone 4/4S είναι πιο όμορφο μαύρο. Είχες δίκιο... Είμαι στο πλοίο για το σπίτι και έχει όμορφη λιακάδα και καθαρή ατμόσφαιρα που τονίζει τέλεια τις γραμμές του... Μαύρο γυαλί + μέταλλο... I love it!

 

Ναι τελικα ειναι του biteSMS θεμα. Οταν γραφεις μικρο κειμενο λιγων λεξεων φτανει με πεζα στον παραληπτη. Μεγαλο κειμενο, κεφαλαια.. Δεν ξερω γιατι ουτε βρηκα κατι στις ρυθμισεις!

 

Εμ Κωστη! Αντιθεση! ;) με το λευκο δεν κανει τοσο τελεια αντιθεση το μεταλλο με το γυαλι!

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

 

Εμ Κωστη! Αντιθεση! ;) με το λευκο δεν κανει τοσο τελεια αντιθεση το μεταλλο με το γυαλι!

Ακριβώς αυτό είναι το μυστικό της ομορφιάς στο μαύρο. Η αντίθεση.

Επίσης, στο πίσω μέρος, τα γράμματα και το σήματου μήλου κάνουν πολύ όμορφη αντίθεση, ενώ στο λευκό σαν να χάνονται.

Το μόνο "ωραίο πράγμα" στο λευκό είναι ότι είναι κάπως περίεργο και πρωτότυπο για κινητό. (επειδή είναι λευκό μπροστά και πίσω μάλιστα).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δε βρισκω τιποτα το ωραιο στο λευκο Γιαννη με το σασι του 4/4s. Αντιθετα στο 3g/3gs το βρισκω εκπληκτικο! Ειναι πως σου καθεται στο ματι τελικα!

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δε βρισκω τιποτα το ωραιο στο λευκο Γιαννη με το σασι του 4/4s. Αντιθετα στο 3g/3gs το βρισκω εκπληκτικο! Ειναι πως σου καθεται στο ματι τελικα!

To λευκό δεν είναι ωραίο, αλλά έχει κάτι που μου τραβάει το βλέμμα.

Πιστεύω ότι είναι το ασυνήθιστο του χρώματος.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δε βρισκω τιποτα το ωραιο στο λευκο Γιαννη με το σασι του 4/4s. Αντιθετα στο 3g/3gs το βρισκω εκπληκτικο! Ειναι πως σου καθεται στο ματι τελικα!

 

και εγω αυτης της αποψης ειμαι. τα 3, 3g ηταν πανεμορφα λευκα. οταν εμαθα οτι θα βγει λευκο 4αρι ξενερωσα απιστευτα, οταν το πηρε φιλος μου και το ειδα ειπα παλι καλα που πηρα μαυρο.:D:D:D

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

και εγω αυτης της αποψης ειμαι. τα 3, 3g ηταν πανεμορφα λευκα. οταν εμαθα οτι θα βγει λευκο 4αρι ξενερωσα απιστευτα, οταν το πηρε φιλος μου και το ειδα ειπα παλι καλα που πηρα μαυρο.:D:D:D

 

ας με συγχωρεσουν οι κατοχοι, αλλα λευκο 4/4s μου κανει λιγο κινεζικη φτηνοκαταστευη...:O:O:O

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις δει/πιάσει στα χέρια σου? Αν όχι, για αυτό τα λες αυτά...

 

δεν μιλαω ΠΟΤΕ οταν δεν εχω αποψη. Το εχει η κολλητη μου φιλη.. με μωβ bumper για την ακριβεια... Τα λεω αυτα, γιατι ειναι η αποψη μου και το προσωπικο μου γουστο... δεν ξερω γιατι θα επρεπε να συναδουν οι αποψεις μας...:rolleyes:

 

Πριν παρω το δικο μου μαλιστα, περιμενα να βγει το λευκο, να το δω μηπως και μετανιωνα για την εξαρχης αποψη μου σε μαυρο..

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Παρολο που δεν εχω α ι φον ερχομαι καθε μερα σε επαφη με 2 4αρια. Λευκο και μαυρο. Και το λευκο φαινεται πολυ ψευτικο βρε παιδια!

Αλλα γουστα ειναι αυτα!

Και δε θα με χαλουσε να ειχα 1 ασπρομαυρο ;)

 

Γινεται αυτη η αλλαγη;

 

Sent from my HTC Vision using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...