Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει καποια διαφορα απο αυτον που προτεινα; Γιατι ειμαι μεσω δικτυου κινητης και tapatalk, και δε μου φορτωνει η σελιδα του link.

 

Πληροφοριακα για μενα ρωταω.. Ευχαριστω :)

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχει καποια διαφορα απο αυτον που προτεινα; Γιατι ειμαι μεσω δικτυου κινητης και tapatalk, και δε μου φορτωνει η σελιδα του link.

 

Πληροφοριακα για μενα ρωταω.. Ευχαριστω :)

 

Το ίδιο ακριβώς λέμε απλά το link που έβαλα το εξηγεί βήμα βήμα με εικόνες για μεγαλυτερη ευκολία..:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι λεει το iphone? φανταζομαι θα ειναι γαματο! ισως αν ειμαι τυχερος κατα τα χριστουγεννα να το βρω κοντα στα 200 ευρω! μακαρι!
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς λέμε απλά το link που έβαλα το εξηγεί βήμα βήμα με εικόνες για μεγαλυτερη ευκολία..:)

 

Α! :) γιατι νομιζα οτι εξηγει βηματα τα οποια δε γνωριζα και δεν ανεφερα...

 

Ευχαριστω! :D

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Όπως έχω ξαναναφέρει δυστυχώς στο iphone 4 έχω μείνει με την 4.3.5 και πλέον σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το πάω σε semi tethered... Θα ήθελα να μου πείτε αν έχει βγει για την 5.0.1 και αν ναι, που μπορώ να βρω τις οδηγίες (μπούσουλα) για να το κάνω... Αν το έχει κάνει κανένας, είναι κάποια διαδικασία πολύπλοκη ή βατή;

Ευχαριστώ πολύ!

www.mythiki.gr
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις αν και δεν τα καταφερα και τελικα δηλωσα πιστωτικη...

 

προσπαθησα ετσι ακριβως να κατεβασω μια εφαρμογη δωρεαν και να δημιουργησω apple id κτλ.. αλλα μυ ζητουσε σε καποιο βημα πιστωτικη ...ετσι μετα απο 2 μερων προσπαθεια ενεδωσα... :)

 

για τις φωτος φτιαχνω φακελο στον υπολογιστη μου και μετα ενω ειναι συνδεδεμενο το κινητο με το pc και ανοικτο το itunes κανω drag and drop ?

 

ισχυει για οποαδιποτε αρχεια αυτο ?

 

( ξανα)ευχαριστω ξεροντας οτι με τοσο promotion που πεφτει για τα iphones, θα μας εχετε βαρεθει μερικους νεους στην κατηγορια.. :O

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά!

Μηπως ξέρετε κάποια εφαρμογη που να μετράει τις κλήσεις και τον όγκο δεδομένων?

Στο παλιό μου κινητό(android) είχα μια εφαρμογή callmeter νομίζω λέγοταν όπου ρυθμιζα τις ώρες δωρεάν που είχα , τα sms και πόσα ΜΒ είχα και κάθε μήνα μηδένιζε αυτόματα. Υπάρχει κάτι τέτοιο?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα συγχρονίζεις μέσω iTunes. Εκεί θα δηλώσεις ποιον φάκελο με φωτογραφίες θέλεις να συγχρονίσεις.

Δεν μπορείς να μεταφέρεις ότι αρχείο θέλεις δυστυχώς. Μονο μέσω iTunes, (Μουσική, Φωτογραφίες, ταινίες και αρχεία pdf)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή για αυτόματη ηχογράφηση των κλήσεων?

 

Επίσης...κάποιος τρόπος να ανεβάζουμε video απο youtube στο facebook?

Έχω το social me αλλά εδώ και αρκετό καιρό δεν ανεβάζει τίποτα...άλλη εφαρμογή ή άλλος τρόπος υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή για αυτόματη ηχογράφηση των κλήσεων?

Δυστυχώς όχι... Αυτό ειναι το μόνο μου παράπονο με το iPhone σε σχέση με το HTC HD2 που είχα πριν.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Προς jailbreakers που βρισκονται σε ios 5 (και πανω) τσεκαρετε το ifaith. Παρακαμπτει τα προσφατα αντιμετρα της Apple για restore σε "προηγουμενες" εκδοσεις 5.+......
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα συγχρονίζεις μέσω iTunes. Εκεί θα δηλώσεις ποιον φάκελο με φωτογραφίες θέλεις να συγχρονίσεις.

Δεν μπορείς να μεταφέρεις ότι αρχείο θέλεις δυστυχώς. Μονο μέσω iTunes, (Μουσική, Φωτογραφίες, ταινίες και αρχεία pdf)

 

Υπάρχουν πάμπολλοι file managers (όπως το AirSharing Pro) στου οποίους μεταφέρεται ό,τι αρχείο υποστηρίζουν αυτοί εκτός iTunes μέσω webDav (network share). Όταν τα αρχεία είναι μέσα, ανοίγουν με οποίο προγράμμα θες.

 

Επίσης μπορείς να τους ρυθμίσεις να βλέπουν δικτυακές file hosting υπηρεσίες όπως Dropbox ή ακόμη και έναν gmail λογαριασμό ως δίσκο (!!!!). Τέλος μπορείς να μετακινείς ό,τι αρχείο θες μεταξύ των δηλωμένων υπηρεσιών και του κινητού σου, ανεξαρτήτως αν ο τύπος του αρχείου υποστηρίζεται ή όχι.

 

Ό,τι θέλεις κάνεις, ακόμη και χωρίς jailbreak.

Edited by damokles

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε στην παρέα!

 

Είμαι και εγώ ένας κάτοχος ενός iphone4 (χωρίς JB), εδώ και λίγες εβδομάδες. Ο λόγος που άργησα να γράψω είναι ότι διάβασα όλα τα posts εδώ στο forum από το iphone4 και έπειτα. Το κάνω αυτό κάθε φορά που λαμβάνω νέο κινητό και έτσι άργησα μέχρι να τα διαβάσω όλα.

 

Είμαι πολύ ικανοποιημένος από το iphone4. Έχω προέλθει από windows mobile και για την ακρίβεια παλιότερα είχα qtek s100, μετά HTC Cruise, HTC Diamond 2 και όπως καταλαβαίνετε έχω φάει στην μάπα πολλά χρόνια την MS και τα wmobile. Δεν περίμενα να μου κάλυπτε όλες σχεδόν τις ανάγκες και κάποιες με το παραπάνω. Και όσο το ψάχνει κάποιος, τόσο περισσότερο πιστεύω το εκτιμάει. Με τα wm είναι η νύχτα με την μέρα. Για android δεν ξέρω γιατί δεν έχω ασχοληθεί καθόλου. Εντάξει μπορεί να μην έχει ράδιο ή να χρειάζεται το itunes ή να σε πρήζει λίγο αλλά για όλα αυτά λίγο πολύ βρίσκονται λύσεις.

 

Έχω κάποιες απορίες ωστόσο.

 

1. Μπορεί κάποιος να μου αναφέρει κάποιες πρακτικές λειτουργίες με jailbreaker? Οι πιο πολλοί που το έχουν, αναφέρουν ότι είναι πληρέστερο κινητό έτσι, ότι σου ξεκλειδώνει και άλλες λειτουργίες, ότι καλύπτει τον απαιτητικό χρήστη,κλπ. Πέρα από το γεγονός που μπορεί κάποιος να δοκιμάζει εφαρμογές και αν είναι καλές, τις αγοράζει που είναι σεβαστό και θα το έκανα και εγώ, τι άλλο προσφέρει; Εντάξει είναι λίγο υποκειμενικό γιατί ο καθένας το βλέπει με διαφορετική οπτική αλλά τουλάχιστον βοηθήστε με να έχω μια εικόνα για να καταλάβω τα πλεονεκτήματα του JB. Πχ με το τάδε πρόγραμμα που δεν υπάρχει επίσημα, μπορείς να κάνεις map τα κουμπιά. Πχ τα πλήκτρα + και - να γίνονται πάνω και κάτω αντίστοιχα. Λέω τώρα ως παράδειγμα, κάτι που μου ήρθε στο μυαλό από τα wm. Που είναι και πρακτικό κιόλας.

 

2. Επίσης, μπορεί να απενεργοποιηθεί τελείως το μήνυμα που σου βγάζει στην αρχή όταν κάποιος παίζει ένα παιχνίδι και σου λέει για τα "push"?

 

3. Μια εφαρμογή που λέγεται 16.0 mega pixels camera + zoom είναι όντως καλή; Ρωτάω γιατί υπάρχουν ποικίλες απόψεις και οι μεν γράφουν ότι είναι κορυφαία εφαρμογή, οι άλλοι λένε ότι δεν προσφέρει και τίποτα ουσιαστικά.

 

4. Επειδή στα windows 7 που έχω στον pc, πολλές φορές αναγκάζομαι να κάνω restore image τα windows μέσω norton ghost, τι πρέπει να προσέξω ώστε όταν το ξανά κάνω το restore για το itunes? Προφανώς να πάρω τα backups που τα έχει αποθηκευμένα το itunes στο C. Αλλά πέρα από αυτό, χρειάζεται να κάνω και κάτι άλλο; Θα μου τα βρει εύκολα όταν ξανά συνδέσω το iphone για "πρώτη" φορά πάλι?

 

Ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Moλις με πηραν απο τη vodafone για να μου επιστερψουν το κινητο και με καλεσαν απο αριθμο που αρχιζει απο 693...ακυρο??
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε στην παρέα!

 

Είμαι και εγώ ένας κάτοχος ενός iphone4 (χωρίς JB), εδώ και λίγες εβδομάδες. Ο λόγος που άργησα να γράψω είναι ότι διάβασα όλα τα posts εδώ στο forum από το iphone4 και έπειτα. Το κάνω αυτό κάθε φορά που λαμβάνω νέο κινητό και έτσι άργησα μέχρι να τα διαβάσω όλα.

 

Είμαι πολύ ικανοποιημένος από το iphone4. Έχω προέλθει από windows mobile και για την ακρίβεια παλιότερα είχα qtek s100, μετά HTC Cruise, HTC Diamond 2 και όπως καταλαβαίνετε έχω φάει στην μάπα πολλά χρόνια την MS και τα wmobile. Δεν περίμενα να μου κάλυπτε όλες σχεδόν τις ανάγκες και κάποιες με το παραπάνω. Και όσο το ψάχνει κάποιος, τόσο περισσότερο πιστεύω το εκτιμάει. Με τα wm είναι η νύχτα με την μέρα. Για android δεν ξέρω γιατί δεν έχω ασχοληθεί καθόλου. Εντάξει μπορεί να μην έχει ράδιο ή να χρειάζεται το itunes ή να σε πρήζει λίγο αλλά για όλα αυτά λίγο πολύ βρίσκονται λύσεις.

 

Έχω κάποιες απορίες ωστόσο.

 

1. Μπορεί κάποιος να μου αναφέρει κάποιες πρακτικές λειτουργίες με jailbreaker? Οι πιο πολλοί που το έχουν, αναφέρουν ότι είναι πληρέστερο κινητό έτσι, ότι σου ξεκλειδώνει και άλλες λειτουργίες, ότι καλύπτει τον απαιτητικό χρήστη,κλπ. Πέρα από το γεγονός που μπορεί κάποιος να δοκιμάζει εφαρμογές και αν είναι καλές, τις αγοράζει που είναι σεβαστό και θα το έκανα και εγώ, τι άλλο προσφέρει; Εντάξει είναι λίγο υποκειμενικό γιατί ο καθένας το βλέπει με διαφορετική οπτική αλλά τουλάχιστον βοηθήστε με να έχω μια εικόνα για να καταλάβω τα πλεονεκτήματα του JB. Πχ με το τάδε πρόγραμμα που δεν υπάρχει επίσημα, μπορείς να κάνεις map τα κουμπιά. Πχ τα πλήκτρα + και - να γίνονται πάνω και κάτω αντίστοιχα. Λέω τώρα ως παράδειγμα, κάτι που μου ήρθε στο μυαλό από τα wm. Που είναι και πρακτικό κιόλας.

 

2. Επίσης, μπορεί να απενεργοποιηθεί τελείως το μήνυμα που σου βγάζει στην αρχή όταν κάποιος παίζει ένα παιχνίδι και σου λέει για τα "push"?

 

3. Μια εφαρμογή που λέγεται 16.0 mega pixels camera + zoom είναι όντως καλή; Ρωτάω γιατί υπάρχουν ποικίλες απόψεις και οι μεν γράφουν ότι είναι κορυφαία εφαρμογή, οι άλλοι λένε ότι δεν προσφέρει και τίποτα ουσιαστικά.

 

4. Επειδή στα windows 7 που έχω στον pc, πολλές φορές αναγκάζομαι να κάνω restore image τα windows μέσω norton ghost, τι πρέπει να προσέξω ώστε όταν το ξανά κάνω το restore για το itunes? Προφανώς να πάρω τα backups που τα έχει αποθηκευμένα το itunes στο C. Αλλά πέρα από αυτό, χρειάζεται να κάνω και κάτι άλλο; Θα μου τα βρει εύκολα όταν ξανά συνδέσω το iphone για "πρώτη" φορά πάλι?

 

Ευχαριστώ πολύ!!

 

Καταρχην, καλοριζικο!! Να το χαρεις!

Παμε τωρα συμφωνα με τη δικη μου σκοπια, στις αποριες σου..

 

1) ο λογος που γινεται το jailbreak, ποικιλει αναλογα το χρηστη. Καποιοι το κανουν για τις σπασμενες εφαρμογες, αλλοι για τα tweaks. Προσωπικα χρησιμοποιω συγκεκριμενα repos απο το cydia, τα οποια εμπεριεχουν tweaks που παραμετροποιουν την εμφανιση ή ξεκλειδωνουν λειτουργιες! Για παραδειγμα, εχω βαλει το celeste, το οποιο ξεκλειδωνει το bt και στελνει/λαμβανει σε/απο καθε συσκευη!

Ενα μηλο με jb και φορτωμενο με τα σωστα tweaks, γιατι υπαρχουν και πολλα χαζα, ειναι ενα τελειως αλλο τηλεφωνο απο αυτο που τωρα κρατας. Κανει τα ΠΑΝΤΑ! Αλλα θελει χρονο και υπομονη να ψαξεις τι θες και τι σου ταιριαζει!

 

2) αυτο γινεται απο τις ρυθμισεις που ζητας

 

3) οχι ειναι αηδια η συγκεκριμενη εφαρμογη και πολλες αλλες παρομοιες! Να κοιτας παντα την αξιολογηση των χρηστων πριν προβεις σε αγορα, αλλα προσεχε γιατι μερικες εχουν αξιολογηση σε κακογραμμενα ακαταληπτα ελληνικα, που σημαινει πως η αξιολογηση δεν ειναι αντικειμενικη αλλα απλα και μονο για διαφημιση της εφαρμογης! ;)

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου έφεραν ένα καινουριο κινητο , το έκανα restore όλα καλα αλλα δε πιάνει σήμα.. Πάω κ στο "φορεα" αλλα κ πάλι τίποτα.. Καμία ιδέα;
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου έφεραν ένα καινουριο κινητο , το έκανα restore όλα καλα αλλα δε πιάνει σήμα.. Πάω κ στο "φορεα" αλλα κ πάλι τίποτα.. Καμία ιδέα;

 

Μήπως είναι από άλλη χώρα και είναι κλειδώμενο σε εκεί πάροχο

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι από άλλη χώρα και είναι κλειδώμενο σε εκεί πάροχο

 

Τι να σου πω δε ξέρω αλά δε νομίζω... Η Vodafone μου το έφερε κ μου είπε ότι το παλιο αντικαταστάθηκε

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Ααα οκ το παρεξηγησα. Δοκιμασε να βαλεις μια καρτα της vodafone αν δεν χρησιμοποιουσες τετοια μεχρι τωρα
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Ααα οκ το παρεξηγησα. Δοκιμασε να βαλεις μια καρτα της vodafone αν δεν χρησιμοποιουσες τετοια μεχρι τωρα

 

Kαρτα της vodafone χρησιμοποιω και τη χρησιμοποιησα και στο 3g που μου ειχαν δωσει εφεδρικο μεχρι το πρωι που μου εφεραν το 4αρι και δουλευε κανονικα...Εκανα restore επανεκινηση,εβγαλα και ξανα εβαλα τη σιμ....."¨Σκαρτο" μου εδωσαν?

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Επειδη πηρα τηλεφωνο την ΕΠ μου ειπαν οτι μαλλον μου εδωσαν συσκευη που προοριζοταν για αλλη χωρα...Υπαρχει καποιο σαιτ οιυ με τον σειριακο αριθμο να δειχνει για ποια χωρα προοριζοταν ή πολλα ζηταω?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Επειδη πηρα τηλεφωνο την ΕΠ μου ειπαν οτι μαλλον μου εδωσαν συσκευη που προοριζοταν για αλλη χωρα...Υπαρχει καποιο σαιτ οιυ με τον σειριακο αριθμο να δειχνει για ποια χωρα προοριζοταν ή πολλα ζηταω?

 

Γι αυτο θα πας στις ρυθμισεις και θα κοιταξεις εκει που λεει "Μοντελο"..

Θα ειναι της μορφης MCxxx..

Αυτα που προοριζονται για την ελληνικη αγορα ειναι τα MC603GB/MC605GB.. Αν εχεις καποιο εκ των 2, και παλι δεν εχεις σημα, βαλε πρωτα αλλη sim δοκιμαστικα, κι αν εξακολουθεις να μην εχεις, διωξ'το παλι το τηλεφωνο σου...

 

Απιθανο λιγο η ελληνικη Vodafone να σου εδωσε branded/locked συσκευη...

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...