Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα! Έκανα την βλακεία και δεν αναβάθμισα το κινητό μου ποτέ από την ημέρα που το πήρα και τώρα κουβαλάω ακόμα την 4.2.1!!! Τι μπορω να κάνω; Εννοείται πως το έχω κάνει jailbreak... Στο cydia μου βγάζει μονάχα την 4.3.5 κι ένας φίλος από το the-istore.gr μου είπε να την αποφύγω γιατί για να ανοίξει το κινητό σε περίπτωση που έχει κλείσει θα πρέπει να το ανοίγω μέσω κινητού... Υπάρχει κάποιος άλλο τρόπος;

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

Δυστυχως επρεπε να κρατησεις τα shsh της 5.0 μονος σου με το tinyumbrela και να μην περιμενεις απο το cydia. Η μοναδικη αναβαθμιση που μπορεις να κανεις τωρα για untethered jb ειναι μεχρι την 4.3.3. Και ξανα δυστυχως οταν με το καλο βγει untethered για την 5, εαν δεν περιλαμβανει την 5.0.1, εσυ παλι δεν θα μπορεις να το χρησιμοποιησεις γιατι αναγκαστικα θα πρεπει να πας στην τελευταια(5.0.1) αφου δεν εχεις κρατημενα shsh της (5.0)

 

Τωρα το παρατηρησα σου βγαζει ¨μονο¨ της 4.3.5 ή μεχρι αυτην;;;;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το έχει πει από καιρό η dev team οτι πλαον το παλιο κολπο του downgrade με τα shsh δεν πιάνει στην ios 5 και επομένως οσοι αναβαθμίσουν στην 5.0.1 δεν θα μπορέσουν να ξαναπάνε στην 5.0. Επομένως το να κρατήσει κάποιος τα shsh blobs (όπως λέγονται) είναι ναι μεν μια εξαιρετικά σωστή κίνηση αλλά παρόλα αυτά μια άχρηστη προς το παρόν κίνηση. Μέσω του twitter του o musclenerd μας πληροφορεί ότι εκείνος και ο hacker 0naj είναι ήδη στο έργο να υπερνικήσουν το εμπόδιο του μοναδικού ticket που απαιτεί το ios 5 για το restore καποιου firmware (link:
)
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Το έχει πει από καιρό η dev team οτι πλαον το παλιο κολπο του downgrade με τα shsh δεν πιάνει στην ios 5 και επομένως οσοι αναβαθμίσουν στην 5.0.1 δεν θα μπορέσουν να ξαναπάνε στην 5.0. Επομένως το να κρατήσει κάποιος τα shsh blobs (όπως λέγονται) είναι ναι μεν μια εξαιρετικά σωστή κίνηση αλλά παρόλα αυτά μια άχρηστη προς το παρόν κίνηση.

 

Θα μπορει ομως καποιος χρησιμοποιοντας τα blobs να κανει UPGRADE στην 5 απο την 4.3.3 π.χ. και να μην τον στειλει στην 5.0.1; Μεχρι τωρα αυτο λειτουργουσε, λες να το μπλοκαραν και αυτο!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!!εκανε μια φιλη αναβαθμιση στο ios 5 κ απο εκει κ επειτα δεν παιζει ο ηχος οταν τραβαει βιντεο ξερει καποιος τι μπορει να φταιει?? :(

 

καμια βοηθεια?:O

Link to comment
Share on other sites

Με το συμπαθειο, και το αναφερω ως μελος του forum εδω και πολλα χρονια, δειτε ποσα iphone 4 και 4s πωλουνται αυτη τη στιγμη στο buy&sell. Ειναι σχεδον αδιανοητο, ποιος το κραταει τελικα...;

 

Το οτι οποιος εχει υψηλη επιδοτηση χτυπαει iPhone, ενω εχει ηδη, λεει κατι;

Ποια συσκευη εχει τετοια αξια μεταπωλησης ακομα και μεταχειρισμενη; Σιγουρα οχι τα ΝΟΚΙΑ ή HTC πχ παντως....

Ολα αυτα που βλεπεις οτι πωλουνται ειναι τα 2α ή 3α iPhones του εκαστοτε πωλητη, που εχοντας ηδη ενα για βασικο, βγαζει κ κερδος...

 

Προσφατα, χωρις καν να εχω κατα νου να το πουλησω, γνωστος μου ειπε: "το αγοραζω 5 κατοσταρικα γιατι ξερω οτι το χεις προσεγμενο". Αναφεροταν στο iPhone 4 32gb που εχω ηδη 6 μηνες...

 

Δεν ξερω πολλα μεταχειρισμενα τοσων μηνων να κοστολογουνται 400-500€ :rolleyes:

 

 

written on Tapatalk by my iPhone

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορει ομως καποιος χρησιμοποιοντας τα blobs να κανει UPGRADE στην 5 απο την 4.3.3 π.χ. και να μην τον στειλει στην 5.0.1; Μεχρι τωρα αυτο λειτουργουσε, λες να το μπλοκαραν και αυτο!

 

Αν δεν υπογράφει η αγαπητή apple την έκδοση του iOS 5 που θέλεις να βάλεις τότε όπως λένε και οι αμερικάνοι, it's a no go

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Τωρα το παρατηρησα σου βγαζει ¨μονο¨ της 4.3.5 ή μεχρι αυτην;;;;;

 

Δυστυχώς ΜΟΝΟ την 4.3.5...

Για να καταλάβω όμως τι μου λες... Εννοείς πως αν και όταν βγει η 5 εγώ πάλι δεν θα μπορώ να κάνω update παρά μονάχα όταν βγεί και η 5.0.1;;;

www.mythiki.gr
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ΜΟΝΟ την 4.3.5...

Για να καταλάβω όμως τι μου λες... Εννοείς πως αν και όταν βγει η 5 εγώ πάλι δεν θα μπορώ να κάνω update παρά μονάχα όταν βγεί και η 5.0.1;;;

 

Update μόνο στην τελευταία εκδοση του iOS 5 ή σε αυτή που υπογράφει η apple

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν υπογράφει η αγαπητή apple την έκδοση του iOS 5 που θέλεις να βάλεις τότε όπως λένε και οι αμερικάνοι, it's a no go

 

Ειδες τι κανει ο γραπτος λογος δεν μπορουμε να συνενοηθουμε.:D Αν εχεις κρατημενα τα blobs της συγκεκριμενης εκδοσης στην οποια θες να "αναβαθμισεις" (προσοχη δεν μιλαω για downgrade), τοτε σου υπογραφουν οι σερβερ του saurik η το tinyumbrella την συγκεκριμενη εκδοση και παρακαμπτεις την Apple, τουλαχιστον αυτο δουλευε σιγουρα μεχρι την 5. Και εξηγω, ενω η Apple ειχε ηδη κυκλοφορησει την 5, "ανεβασα" το τηλεφωνο ενος φιλου απο 4.(κατι) σε 4.3.3..... Η απορια μου ειναι αν θα εξακολουθει να γινεται αυτο και με την 5 η "μπαλωσανε" τις τρυπες και στο upgrade εκτος απο το downgrade? Tωρα θα μου πεις για ποιο λογο να το κανεις αυτο? Σκεφτομαι ολους αυτους που εχουν μεινει στην 4.3.3 περιμενοντας το untethered, αν βγει και ειναι μονο για την 5 και οχι για την 5.0.1, αλλους τοσους μηνες αναμονης!!!!:(

Τελικα μια δοκιμη θα μας πεισει οταν βγει με το καλο!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω εναν φιλο που ειναι στην αμερικη, και θελω να μου φερει το iphone 4,μονο τη συσκευη ομως μην την παρει με καποιο συμβολαιο, θα λειτουργει στην ελλαδα με cosmote ή vodafone?
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω εναν φιλο που ειναι στην αμερικη, και θελω να μου φερει το iphone 4,μονο τη συσκευη ομως μην την παρει με καποιο συμβολαιο, θα λειτουργει στην ελλαδα με cosmote ή vodafone?

Aν ειναι unlocked η συσκευή θα λειτουργεί κανονικά εδώ.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά!το siri τελικά υπάρχει καποιος τροπος να το περασουμε στο iphone 4?γιατι καποιος σε ενα site εδειξε οτι απαντανε πλεον οι servers της apple..

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

Guest kvargiam
παιδια εχω εναν φιλο που ειναι στην αμερικη, και θελω να μου φερει το iphone 4,μονο τη συσκευη ομως μην την παρει με καποιο συμβολαιο, θα λειτουργει στην ελλαδα με cosmote ή vodafone?

 

λοιπόν, άκου μιά δοκιμασμένη λύση! ΑΣΤΕΡΙ !!!

 

εσυ, απο εδω, μπαινεις στο apple.com και βρισκεις το αιφον που θελεις, UNLOCKED !

 

προχωρας στην αγορά του τηλεφωνου, βάζοντας την δική σου πιστωτικη κάρτα, σε χρεώνει σε Ευρώ, και βάζεις τα στοιχεια του φίλου σου στο SHIP TO.

 

Δοκιμασμένο 100%. Δουλεύει !!!!

 

και το αιφον που παιρνεις, ειναι FACTORY UNLOCKED. yes sir.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Σήμερα αγόρασα ένα Bluetooth για το κινητό και έχω το εξής πρόβλημα: όταν είναι σε κατάσταση stand by εάν πατησεις το κουμπί ενεργοποίησης/απενεργοποιησης μπαίνει αυτόματα σε φωνητική εντολή και ανοίγει μόνο του είτε το iPod είτε κάνει κλήση και όπως είναι λογικό μπορεί να δημιουργήσει προβλήματα πολλά μια ανεπιθύμητη κλήση! Το ίδιο πρόβλημα είχα και με παλιοτερο Bluetooth αλλά δεν με πολυενοιαξε γιατί ήταν με κλιψακι για το γιακα! Αυτό όμως... Τι μπορώ να κάνω; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
www.mythiki.gr
Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μια ερωτηση, θα παρω το 4αρι λευκο γιατι μου αρεσει πολυ το χρωμα με συμβολαιο, θελω να ρωτησω αν ισχυει οτι το κινητο ειναι ξεκλειδωτο και παιρνει οποιαδηποτε καρτα και φυσικα μπορει να αναβαθμιστει ανετα....επισης πειτε μου αν υπαρχει καμια εφαργμοη στο ios5 δωρεαν που να μπορω να φτιαξω εφαρμογες με το κινητο...
Link to comment
Share on other sites

Αν το παρεις απο Ελλαδα φυσικα και ειναι ξεκλειδωτο και δεχεται ανετα αναβαθμισεις.Εφαρμογη μπορεις να φτιαξεις αλλα μονο αν εχεις developer account για το οποιο και πληρωνεις συνδρομη απο οσο ξερω στην apple.
Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει τροπος τα mail να ερχονται σε real time οπως δηλαδη και στον υπολογιστη ή εστω να το δειχνει κατευθειαν οταν ακουγεται ο ηχος του mail ?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει τροπος τα mail να ερχονται σε real time οπως δηλαδη και στον υπολογιστη ή εστω να το δειχνει κατευθειαν οταν ακουγεται ο ηχος του mail ?

Θα πρέπει να ρυθμίσεις το mail σου ως exchange server και να χρησιμοποιεί το push. Διάβασε το Google Sync: Συγχρονίστε emails, επαφές και στοιχεία ημερολογίου ασύρματα

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπιζω το εξης προβλημα ..

ειμαι 4.3.4. jb και μερικες φορες οταν συνδεω το iphone με το pc χανω επαφες .. εβαλα το excel contacts στο οποιο ευτυχως εχω σωσει τα τηλεφωνα μου τα οποια εχω χασει αλλες 2 φορες παρακαλω.. και τα ανακτησα .

 

Ειναι καποιο γνωστο bug-προβλημα της εκδοσης αυτης η καποιο conflict εφαρμογης ; εχει τυχει σε καποιον αλλο ;

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τροπος να κανουνε να λειτουργει κανωνικα το bluetooth χωρις να γινει το κινητο jb?

 

Δωστε λιγο τα φωτα σας γιατι το κινητο θα το πεταξω. Γενικα ειναι πολυ δυσχρυσω. Με λιγα λογια χωρισ το itunes δεν κανεις τιποτα. !!

 

Οπως θα καταλαβατε ειναι το πρωτο μου κινητο iphone 4 8GB (ευτυχως που το πηρα δωρεαν γιατι θα κλεγα τα λεφτακια μου)!:p

Προερχομαι απο ανδροιντ !!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Το BT είναι κλειδωμένο για μεταφορά αρχείων μουσικής.

 

Οποτε μονο με jb το κανουμε το κινητακι λιγο ανθρωπινο!!

;)

Ο οδηγος που υπαρχει στην σελιδα ειναι και για ios 5.0.1 ετσι;!

Και αν παει κατι στραβα μπορουμε να το διορθωσουμε και μονοι μας;!

(οπως π.χ στα αντροιντ που οτι και αν γινει , αν ανοιγει το κινητο διορθωνετε)!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Ναι, σε γενικές γραμμές μπορείς να το σώσεις αλλά πρέπει να ξέρεις 2-3 πράγματα. Δεν υπάρχει όμως ολοκληρωμένο Jailbreak για την 5.0.1 που μάλλον έχει το κινητό σου, οπότε θα έλεγα να περιμένεις πριν το ...τουβλιάσεις!
Link to comment
Share on other sites

Ναι, σε γενικές γραμμές μπορείς να το σώσεις αλλά πρέπει να ξέρεις 2-3 πράγματα. Δεν υπάρχει όμως ολοκληρωμένο Jailbreak για την 5.0.1 που μάλλον έχει το κινητό σου, οπότε θα έλεγα να περιμένεις πριν το ...τουβλιάσεις!

 

Οκ thanks...

Οποτε περιμενω λιγο ακομα. Ριχνω λιγο διβασμα να μαθουμε τι παιζει. Και βλεπουμε στην πορια!!

:)

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Εδω και λιγο καιρο εχω προβλημα με το κεντικο κουμπι...Τη μια ή δε θα πιανει την αλλη θα μου βγαζει τις εφαρμογες που "τρεχουν".. και το wifi εχει τα θεματα του πριν βαλω το 5 και τελος (ευτυχως) και με τα ακουστικα που πολλες φορες οταν παω να αλλαξω τραγουδι μενει πατημενο και προχωραει σε fast το τραφουδι....Αν το παω στη vodaofne υπαρχει περιπτωση να μου δωσουν καινουριο?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...