Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό που σου προτείνανε τα παιδιά είναι το καλύτερο που μπορείς να κάνεις. 2-3 μήνες αναμονή. Ακριβής ημερομηνία δεν έχουμε.

Αν θες και την δική μου οπτική: Το iPhone 4 και κατά συνέπεια ο διάδοχός του, είναι από τα λίγα smartphones που μετά από ένα χρόνο, μπορείς να τα πουλήσεις σε πολύ ικανοποιητική τιμή. Θα πάρεις αρκετά πίσω, ώστε να μπορείς να πας στο επόμενο μοντέλο.

Αυτή την τακτική θα ακολουθήσω και εγώ, αν και δεν μπορώ να πω πως το έχω συντηρήσει στην τελειότερη κατάσταση.

 

Το λίνκ με τις αγγελίες είναι ετούτο εδώ

Ειδικά αν είσαι από Αθήνα, σε βολεύει για συνάντηση-συναλλαγή. Διάβασε και τα επισημασμένα, γιατί τυχαίνει να υπάρχουν και λωποδύτες. Γενικά Προσοχή

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ kkalog, σ´ εμένα φαίνεται κανονικά ως "Installed" αν το επιλέξεις στο App Store χειροκίνητα, αλλά αν πας στη λίστα με τα Purchased Apps (νέο feature του iOS 4.3.3) δεν μου εμφανίζεται εκεί... Άλλες εφαρμογές που αγόρασα εμφανίζονται κανονικά...

 

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ πολύ!:thanks:spireto να περιμένω μέχρι τον Σεπτέμβρη δεν μου είναι τίποτε,το θέμα είναι πόσο θα πέσει η τιμή του iphone 4 με τον ερχομό του επόμενου.Σκοπός είναι να γλυτώσω κάποιο σχετικά σεβαστό ποσό...παίζει καλό στρίμωγμα , συν μία γέννα που έρχεται μεθαύριο οπότε καταλαβαίνεις:baby:...ειμαι σχετικά ακινιτοποιημένη.:what:

 

Έψαξα και στο skroutz.gr.....βρήκα στην αθήνα ένα μαγαζί που το δίνει 460ευρω με Gevey Sim Unlock....δηλαδή??

και κάτι άλλο πάλι...αν είναι κινέζικο? πως θα μπορούσα να το καταλάβω..?

 

για το παλιό μου κινιτό που πρέπει να πάω να βάλω αγγελία?ddr2 μπορείς να μου δώσεις το link?

 

δεν προκειτε να πεσει η τιμη του μην κανει κανεις ονειρα το πολυ να γινει κανα 639 ευρο σιγα. το μονο που μπορεις να κανεις αν θες να το παρεις τωρα ειναι να πας cosmote και να πεις θελω να κανω μεταφορα απο vodafone. σε 2 εργασιμες σε περνει η vodafone τηλ και σου κανει τρελη προσφορα. ολα αυτα αν εχεις παγιο ετσι.

φιλος μου με unlimited 35 του εδωσαν επιδοτηση 60 ευρο εκανε μεταφορα σε cosmote και τον πηρε η vodafone και του εκανε την επιδοτηση 405 ευρο για iphone4. αλλιως περιμενεις το 4s πουαν βγει Σεπτεμβρη, Ελλαδα πριν τον Νοεμβρη δεν το βλεπω να ερχετε.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ πολύ!:thanks:spireto να περιμένω μέχρι τον Σεπτέμβρη δεν μου είναι τίποτε,το θέμα είναι πόσο θα πέσει η τιμή του iphone 4 με τον ερχομό του επόμενου.Σκοπός είναι να γλυτώσω κάποιο σχετικά σεβαστό ποσό...παίζει καλό στρίμωγμα , συν μία γέννα που έρχεται μεθαύριο οπότε καταλαβαίνεις:baby:...ειμαι σχετικά ακινιτοποιημένη.:what:

 

Έψαξα και στο skroutz.gr.....βρήκα στην αθήνα ένα μαγαζί που το δίνει 460ευρω με Gevey Sim Unlock....δηλαδή??

και κάτι άλλο πάλι...αν είναι κινέζικο? πως θα μπορούσα να το καταλάβω..?

 

για το παλιό μου κινιτό που πρέπει να πάω να βάλω αγγελία?ddr2 μπορείς να μου δώσεις το link?

 

Αν λέει ότι δίνεται μαζί με αυτο GEVEY sim, τότε σημαίνει πως είναι κλειδωμενο σε κάποιο πάροχο του εξωτερικού και για να δουλέψει στα δικα μας δίκτυα, είτε απαιτείται μια διαδικασία γνωστή ως unlock μέσω υπολογιστή, είτε δουλεύει (όχι επιτυχώς πάντα) με την sim αυτή. Γνώμη μου είναι, να αποφύγεις να αγοράσεις κλειδωμενο τηλέφωνο. Καλύτερα όντως πούλησε το HTC σου και εξοικονομησε και κάποια έξτρα χρηματα και το παίρνεις όταν τα συγκεντρώσεις. Γιατί και το 5 όταν βγει, δε θα πέσει τόσο δραματικα η τιμή του 4. Άλλη λύση είναι, τώρα που τα δίνει ξεκλειδωτα η Αμερική να ψάξεις μέσω eBay. Τέλος, για να καταλάβεις αν είναι κινέζικο, νομίζω ένας πρώτος τρόπος είναι να κοιτάξεις στο κουτί του πίσω που θα έχει κάποιο αριθμό στυλ: MC μπλα μπλα. Πχ ένα τυπικό δείγμα: MC605GB ή MC603GB κλπ κλπ. Νομίζω όλα τα αυθεντικά μηλαρακια είτε κλειδωμενα είτε όχι, έχουν αυτο το χαρακτηριστικό MC+++. ;)

 

 

Greetings from my iPhone 4G via Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

δεν προκειτε να πεσει η τιμη του μην κανει κανεις ονειρα το πολυ να γινει κανα 639 ευρο σιγα. το μονο που μπορεις να κανεις αν θες να το παρεις τωρα ειναι να πας cosmote και να πεις θελω να κανω μεταφορα απο vodafone. σε 2 εργασιμες σε περνει η vodafone τηλ και σου κανει τρελη προσφορα. ολα αυτα αν εχεις παγιο ετσι.

φιλος μου με unlimited 35 του εδωσαν επιδοτηση 60 ευρο εκανε μεταφορα σε cosmote και τον πηρε η vodafone και του εκανε την επιδοτηση 405 ευρο για iphone4. αλλιως περιμενεις το 4s πουαν βγει Σεπτεμβρη, Ελλαδα πριν τον Νοεμβρη δεν το βλεπω να ερχετε.

 

Αυτό που λες για την μεταφορά είναι καλή φάση αλλά ξέρεις το συμβόλαιό μου ανανεώθηκε λίγο μετά τα Χριστούγεννα...μήπως τώρα και να κάνω αίτηση για μεταφορά (νομίζω λέγεται αίτηση φοριτότητας σωστα?) στην κοσμοτέ η vodafone δεν ενδιαφερθεί και δεν ασχοληθεί καθόλου με το θέμα?εγώ έχω το οικονομικό 25. χρησιμοποιησα την επιδότηση που είχα 30 ευρώ και μου κατέβασαν λίγο το πακέτο , στα 21 ευρώ για ένα χρόνο ακόμα.Ο φίλος σου πότε έκανε αυτή την ιστορία? έτρεχε το συμβόλαιό του ή πάνω στην ανανέωση?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες για την μεταφορά είναι καλή φάση αλλά ξέρεις το συμβόλαιό μου ανανεώθηκε λίγο μετά τα Χριστούγεννα...μήπως τώρα και να κάνω αίτηση για μεταφορά (νομίζω λέγεται αίτηση φοριτότητας σωστα?) στην κοσμοτέ η vodafone δεν ενδιαφερθεί και δεν ασχοληθεί καθόλου με το θέμα?εγώ έχω το οικονομικό 25. χρησιμοποιησα την επιδότηση που είχα 30 ευρώ και μου κατέβασαν λίγο το πακέτο , στα 21 ευρώ για ένα χρόνο ακόμα.Ο φίλος σου πότε έκανε αυτή την ιστορία? έτρεχε το συμβόλαιό του ή πάνω στην ανανέωση?

 

δεν ξερω τι γινεται ετσι αυτος ο φιλος μου που ειπα ειχε κλεισει χρονο. πιο πριν δεν ξερω καθολου τι γινεται.

οποτε περιμενεις το 4S η το 5αρι η οπως θαλεγεται.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ πολύ!:thanks:spireto να περιμένω μέχρι τον Σεπτέμβρη δεν μου είναι τίποτε,το θέμα είναι πόσο θα πέσει η τιμή του iphone 4 με τον ερχομό του επόμενου.Σκοπός είναι να γλυτώσω κάποιο σχετικά σεβαστό ποσό...παίζει καλό στρίμωγμα , συν μία γέννα που έρχεται μεθαύριο οπότε καταλαβαίνεις:baby:...ειμαι σχετικά ακινιτοποιημένη.:what:

 

Έψαξα και στο skroutz.gr.....βρήκα στην αθήνα ένα μαγαζί που το δίνει 460ευρω με Gevey Sim Unlock....δηλαδή??

και κάτι άλλο πάλι...αν είναι κινέζικο? πως θα μπορούσα να το καταλάβω..?

 

για το παλιό μου κινιτό που πρέπει να πάω να βάλω αγγελία?ddr2 μπορείς να μου δώσεις το link?

Το μενού των αγγελιών θα μπορείς να το δείς όταν συμπληρώσεις κάποιο αριθμό μηνυμάτων. Νομίζω πάνω από 75.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κώστα καλοριζικο κι απο μένα! Ευτυχώς εγώ έκανα την κίνηση πιο νωρίς και βρήκα την υγεια μου!

 

 

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ πολύ!:thanks:spireto να περιμένω μέχρι τον Σεπτέμβρη δεν μου είναι τίποτε,το θέμα είναι πόσο θα πέσει η τιμή του iphone 4 με τον ερχομό του επόμενου.Σκοπός είναι να γλυτώσω κάποιο σχετικά σεβαστό ποσό...παίζει καλό στρίμωγμα , συν μία γέννα που έρχεται μεθαύριο οπότε καταλαβαίνεις:baby:...ειμαι σχετικά ακινιτοποιημένη.:what:

 

Έψαξα και στο skroutz.gr.....βρήκα στην αθήνα ένα μαγαζί που το δίνει 460ευρω με Gevey Sim Unlock....δηλαδή??

και κάτι άλλο πάλι...αν είναι κινέζικο? πως θα μπορούσα να το καταλάβω..?

 

για το παλιό μου κινιτό που πρέπει να πάω να βάλω αγγελία?ddr2 μπορείς να μου δώσεις το link?

 

κοπέλα μου είσαι στριμογμένη οικονομικά , ετοιμάζεσαι να κάνεις παιδί , έχεις ένα καταπληκτικό κινητό και θες και το μηλόφωνο??

 

:X

Link to comment
Share on other sites

Την ημερα τη βγαζει, οτι και να του κσνεις:D

 

Το δικό μου οριακά τη μέρα με μέτρια χρήση. Με έντονη χρήση θέλω φόρτιση το μεσημέρι.

 

Πάντα πρέπει να έχω μαζί μου καλώδιο φόρτισης ή φορτιστή. Αλλιώς κάηκα.

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου οριακά τη μέρα με μέτρια χρήση. Με έντονη χρήση θέλω φόρτιση το μεσημέρι.

 

Πάντα πρέπει να έχω μαζί μου καλώδιο φόρτισης ή φορτιστή. Αλλιώς κάηκα.

Τι χρήση του κάνεις??

Εμένα βγάζει περίπου 2 μέρες με κλειστό το 3g όταν δεν το χρειάζομαι.

 

EDIT: Στο itunes, σε μερικά podcast, έχει δίπλα την ένδειξη explicit και , παότι είναι free, δεν μπορώ να τα κατεβάζω (είναι αχνή η επιλογή). Ξέρετε τι μπορώ να κάνω ώστε να τα κατεβάσω?

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να 'στε καλα με τα σχολια σας στις τελευταιες σελιδες με βοηθησατε πολυ

γιατι ημουν στο διλλημα μεταξυ SGS2 και iphone 4. Απο την μια τα super χαρακτηριστικα με κυριοτερο την 4.3 οθονη αλλα και με τα προβληματα που παντρευεσαι, πχ υπερθερμανση, χαμηλη ενταση ακουστικων κτλ

και απο την αλλη ενα κινητο που κανει τα παντα χωρις προβληματα με μονο μειον κατ'εμε την 3.5 οθονη.

 

Τι να την κανω την 4.3 οθονη αν στο μισαωρο σερφαρισμα καιει το δαχτυλο μου. Οποτε λογικα iphone 4 και ξεμπερδευουμε, ουτε custom roms ουτε ψαξιματα. Windows mobile χρησιμοποιω μεχρι και σημερα και εχω

βαρεθει τα flashαρισματα.

 

Συμμεριζομαι τον ενθουσιασμο του DrMobile, καθως και των υπολοιπων πρωην Windows Mobile users και απ'οτι φαινεται

θα κανω και γω το βημα. Καθε φορα στο παρα πεντε αρνιομουν το βημα και επαιρνα αλλη συσκευη...

 

Οσο για το iphone 4s η 5, οτι συσκευη παρω τωρα θα την πασαρω στην γυναικα μετα οποτε np για οτι βγει στο αμεσο μελλον. :)

 

Sorry για το long post αλλα μια ερωτηση :

Απο playback ταινιων, σε θεματα φορματ που αναγνωριζει, υποτιτλους κτλ

πως τα παει? Παιζει μονο με ενσωμεταμενους?

Χρειαζεται καποιο convert το αρχειο της ταινιας?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα,

Γιωργος :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να 'στε καλα με τα σχολια σας στις τελευταιες σελιδες με βοηθησατε πολυ

γιατι ημουν στο διλλημα μεταξυ SGS2 και iphone 4. Απο την μια τα super χαρακτηριστικα με κυριοτερο την 4.3 οθονη αλλα και με τα προβληματα που παντρευεσαι, πχ υπερθερμανση, χαμηλη ενταση ακουστικων κτλ

και απο την αλλη ενα κινητο που κανει τα παντα χωρις προβληματα με μονο μειον κατ'εμε την 3.5 οθονη.

 

Τι να την κανω την 4.3 οθονη αν στο μισαωρο σερφαρισμα καιει το δαχτυλο μου. Οποτε λογικα iphone 4 και ξεμπερδευουμε, ουτε custom roms ουτε ψαξιματα. Windows mobile χρησιμοποιω μεχρι και σημερα και εχω

βαρεθει τα flashαρισματα.

 

Συμμεριζομαι τον ενθουσιασμο του DrMobile, καθως και των υπολοιπων πρωην Windows Mobile users και απ'οτι φαινεται

θα κανω και γω το βημα. Καθε φορα στο παρα πεντε αρνιομουν το βημα και επαιρνα αλλη συσκευη...

 

Οσο για το iphone 4s η 5, οτι συσκευη παρω τωρα θα την πασαρω στην γυναικα μετα οποτε np για οτι βγει στο αμεσο μελλον. :)

 

Sorry για το long post αλλα μια ερωτηση :

Απο playback ταινιων, σε θεματα φορματ που αναγνωριζει, υποτιτλους κτλ

πως τα παει? Παιζει μονο με ενσωμεταμενους?

Χρειαζεται καποιο convert το αρχειο της ταινιας?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα,

Γιωργος :)

 

με μισάωρο σερφάρισμα σε wifi και το μήλο θα ζεσταθεί λίγο... όχι υπερβολικά πράγματα αλλά θα ζεσταθεί...

γενικά όμως είναι πολυ σταθερή συσκευή... κολλήματα , ρεσταρτ κλπ είναι άγνωστες λέξεις για τα μήλα...

Link to comment
Share on other sites

Aυτος ειναι και ο λογος που θελω να παω σε iOS αντι για Android απο Windows Mobile. Η σταθεροτητα. :)

 

Το να ζεσταθει ειναι απολυτα λογικο, αν οι θερμοκρασιες ειναι σε λογικα πλαισια.

Το να συγκρινουν ομως τις θερμοκρασιες του SGS2 με το το HD της HTC oπου

μουδιαζε το δαχτυλο μετα απο λιγη ωρα σερφαρισματος, ειναι αρκετο. Οπως και οι 55 βαθμοι

που καποιοι χτυπανε, εστω και με gps.

 

Παρακολουθω και εκει τα posts με ενδιαφερον και παρατηρω οτι παιζει θεμα με το software

περισσοτερο. Αν ειναι να περιμενουμε update της Samsung, θα φθασει χειμωνας και θα παρουσιαζεται

το νεο Galaxy :lol:

Link to comment
Share on other sites

γενικά όμως είναι πολυ σταθερή συσκευή... κολλήματα , ρεσταρτ κλπ είναι άγνωστες λέξεις για τα μήλα...

 

Με jailbreak μια χαρά έχεις κι εδω και κολληματα και restarts και ανεξήγητη κατανάλωση μπαταρίας (και χωρίς jb η συσκευη ειναι για πέταμα). Απλά εδω έχεις σοβαρές, ποιοτικές εφαρμογές, σχεδιασμένες αποκλειστικα για αυτο (κι οχι αστειες ασυμβατοτητες κλπ άθλιες και κακογραμμενες εφαρμογές των android συσκευων) και λύσεις για τα πάντα... Αυτο είναι το μεγάλο ατού των μηλων...

Link to comment
Share on other sites

Aυτος ειναι και ο λογος που θελω να παω σε iOS αντι για Android απο Windows Mobile. Η σταθεροτητα. :)

 

Το να ζεσταθει ειναι απολυτα λογικο, αν οι θερμοκρασιες ειναι σε λογικα πλαισια.

Το να συγκρινουν ομως τις θερμοκρασιες του SGS2 με το το HD της HTC oπου

μουδιαζε το δαχτυλο μετα απο λιγη ωρα σερφαρισματος, ειναι αρκετο. Οπως και οι 55 βαθμοι

που καποιοι χτυπανε, εστω και με gps.

 

Παρακολουθω και εκει τα posts με ενδιαφερον και παρατηρω οτι παιζει θεμα με το software

περισσοτερο. Αν ειναι να περιμενουμε update της Samsung, θα φθασει χειμωνας και θα παρουσιαζεται

το νεο Galaxy :lol:

 

τέτοια θέματα δεν τα έχει σίγουρα...

ο μόνος τρόπος για να βγάσει είναι να το αφήσεις στο ταμπλό του αυτοκινήτου σε ζεστή μέρα ενώ ταυτόχρονα μιλάς με bt ή blue&me kit....παθών...:lol: εκεί πραγματικά δεν ακουμπιέται...

 

σαν hardware το s2 είναι σαφώς μπροστά... αλλά στην πράξη οι διαφορές δεν είναι τόσε όσες αφήνουν οι αριθμοί να εννοηθούν...

προσωπικα με βολεύει η σταθερότητα του μήλου ταμάλα... ξέρεις οτι, ότι εφαρμογή και να βάλεις θα λειτουργεί απροβλημάτιστα χωρίς να μεν αλλά...

 

Με jailbreak μια χαρά έχεις κι εδω και κολληματα και restarts και ανεξήγητη κατανάλωση μπαταρίας (και χωρίς jb η συσκευη ειναι για πέταμα). Απλά εδω έχεις σοβαρές, ποιοτικές εφαρμογές, σχεδιασμένες αποκλειστικα για αυτο (κι οχι αστειες ασυμβατοτητες κλπ άθλιες και κακογραμμενες εφαρμογές των android συσκευων) και λύσεις για τα πάντα... Αυτο είναι το μεγάλο ατού των μηλων...

 

κατηγορηματικά ΟΧΙ... αν δεν πειραματίζεσαι με εφαρμογές από το cydian και χρησιμοποιείς το jb για να κατεβάζεις σπασμένες εφαρμογές όπως το 80% των καθημερινών χρηστών δεν έχεις θέματα ούτε με ρεσταρτ ούτε με κολλήματα...

γιατί είναι για πέταμα χωρίς jb? επειδή δεν μπορείς να βάλεις για ήχο κλησης το καινούργιο τραγούδι της σακίρας??:rolleyes:

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

Εγω διαφωνώ σχετικά με το jailbreak.

Δημιουργει προβλήματα μόνο όταν εγκαθιστας πράγματα χωρίς πριν να ψάξεις τι είναι αυτο που βάζεις.

Πολλοι κυρίως απείρου χρήστες μπαίνουν στο cydia και κατεβάζουν ότι βρουν μπροστα τους. Αυτοί ναι θα την πάθουν.

 

Αν όμως διαβάζεις και πριν εγκαταστήσεις αυτο που σ ενδιαφέρει κανεις μια αναζήτηση στο google, θα βρεις πληροφορίες και θα καταλάβεις αν πρέπει η όχι.

 

Το cydia για μένα είναι για να βάζεις ότι λείπει απο το iPhone. Τίποτα άλλο.

 

Επίσης με το iOS 5 μειώνονται πολυ οι ελειψεις σε βαθμός που εγω τούλαχιστον θα το εγκατάλειψω οριστικά να τελειωνω.

 

Επιτέλους βρε παιδια ένα κινητο τηλέφωνο είναι. Δεν γίνεται να θελουμε να κάνουμε ότι και απο ένα tablet η laptop.

Και στο κάτω κάτω προτιμω να μην έχω ΒΤ μεταφορα αρχείων και flash παρα να έχω αυτα και να μην έχω μια εφαρμογη της προκοπής πέραν των βασικών.

Αλλα ακόμα και οι βασικές είναι δισχριστες με τον τροπο που τις διαχειρίζεται το android.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά postάρω εδώ που γίνεται γενική κουβέντα για το iphone 4 για να μην ανοίγω νέο θέμα γιατί είδα κάτι που μου έκανε εντύπωση.Έχει αγοράσει κανείς από περιέργεια αυτή τη μαϊμουδιά;;Ξέρουμε τι λέει;

 

http://www.ricardo.gr/buy/%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AE-%CF%83%CF%84%CE%B1%CE%B8%CE%B5%CF%81%CE%AE-%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%AF%CE%B1/kinita-tilefona/%CE%BB%CE%BF%CE%B9%CF%80%CE%AD%CF%82-%CE%BC%CE%AC%CF%81%CE%BA%CE%B5%CF%82/iphone-4g-%CF%80%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%BF-%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%BF-2-sim%CE%B3%CE%BD%CE%B7%CF%83%CE%B9%CE%B1-%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%BF%CF%84%CF%85%CF%80%CE%B1-2gb-mnhmh/v/an646787356/

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά postάρω εδώ που γίνεται γενική κουβέντα για το iphone 4 για να μην ανοίγω νέο θέμα γιατί είδα κάτι που μου έκανε εντύπωση.Έχει αγοράσει κανείς από περιέργεια αυτή τη μαϊμουδιά;;Ξέρουμε τι λέει;

 

http://www.ricardo.gr/buy/%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AE-%CF%83%CF%84%CE%B1%CE%B8%CE%B5%CF%81%CE%AE-%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%AF%CE%B1/kinita-tilefona/%CE%BB%CE%BF%CE%B9%CF%80%CE%AD%CF%82-%CE%BC%CE%AC%CF%81%CE%BA%CE%B5%CF%82/iphone-4g-%CF%80%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%BF-%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%BF-2-sim%CE%B3%CE%BD%CE%B7%CF%83%CE%B9%CE%B1-%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%BF%CF%84%CF%85%CF%80%CE%B1-2gb-mnhmh/v/an646787356/

 

Πιστευω πως μερικα video στο Youtube θα σε πεισουν για το αν αξιζει να ασχοληθεις. Κατα την γνωμη μου, ουτε κατα διανοια ;)

 

νομιζω αξιζει να του ριξεις μια ματια, απλα για να γελασεις :lol:

Link to comment
Share on other sites

Nizl84 δεν τίθεται θέμα θερμοκρασίας στο iPhone 4 ειδικά σε σχέση με άλλα κινητά. Δεν θα ασχοληθείς καν με αυτο το θέμα. Εκτός αν την ώρα που το φορτίζεις παίζεις 3d παιχνίδια με 35 βαθμούς εξωτερική θερμοκρασία, έχεις msn ανοιχτό και κατεβαζεις και τίποτα συγχρόνως, και πάλι απλά θα ζεσταθεί...μέχρι εκεί.

 

Πραγματικά δεν παίζει πρόβλημα.

 

Αν κανείς jailbreak και προσεξεις τα βασικά, όχι τίποτα σπουδαίο... Απλά όταν πηγαίνεις στο cydia σου λέει τι να προσεξεις και τι να βάλεις ανάλογα με την έκδοση που έχεις. Αν και πολυ γρήγορα γίνονται και τα update και στο cydia. Τώρα αν θέλεις να δοκιμασεις κάποιες "free" mods hacks απο cydia ίσως μερικές φορές πρέπει να προσεξεις απο που θα την κατεβαζεις. Αν σου δημιουργηθεί πρόβλημα την σβηνεις και την βάζεις απο αλλού. Αν σου αρέσει την αγοράζεις οι πιο πολλές είναι πολυ φθηνές, και το αξιζουν. Και με τα "free" apps δεν έχεις πρόβλημα. Και αυτές θα δεις ότι αξίζει να τις αγοράζεις και εκεί οι περισσότερες έχουν λογικές τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Με jailbreak μια χαρά έχεις κι εδω και κολληματα και restarts και ανεξήγητη κατανάλωση μπαταρίας (και χωρίς jb η συσκευη ειναι για πέταμα). Απλά εδω έχεις σοβαρές, ποιοτικές εφαρμογές, σχεδιασμένες αποκλειστικα για αυτο (κι οχι αστειες ασυμβατοτητες κλπ άθλιες και κακογραμμενες εφαρμογές των android συσκευων) και λύσεις για τα πάντα... Αυτο είναι το μεγάλο ατού των μηλων...

 

Βαγγέλη σ έχω σίγουρο για επιστροφή μόλις βγει το i5:)

Η beta 1 όντως είχε μια τάση να ανεβάζει θερμοκρασία αλλα καμία σχέση μ αυτα που διαβάζω στο sgs2.

Η apple δεν θα κυκλοφορούσε ποτε επίσημα κάτι που φτάνει 53c . Προτιμά να περιορίσει την ταχύτητα παρα να μην μπορείς να βάλεις το τηλέφωνο στο αυτί σου απο την θερμότητα.

 

Αν αγοράσω το i5 θα είναι περισσότερο για την camera και την μεγαλύτερη οθόνη παρα για την ταχύτητα.

Στο iPad παίζω μέχρι να βαρεθω και δεν καταλαβαίνει τίποτα απο θερμοκρασία.

Το έχω 13 μήνες και φορτιζει κάθε βράδυ. Η μπαταρία του είναι όπως την πρώτη μέρα.

Γι αυτα πληρώνεις λίγα ευρω παραπάνω, για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Το αν χρειαστει 2-3 δευτερόλεπτα παραπάνω για κάτι δεν χάλασε ο κόσμος.

 

Για μένα iPhone για να κανεις την δουλεια σου και όλα τα αλλα για να παίζεις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγω διαφωνώ σχετικά με το jailbreak.

Δημιουργει προβλήματα μόνο όταν εγκαθιστας πράγματα χωρίς πριν να ψάξεις τι είναι αυτο που βάζεις.

Πολλοι κυρίως απείρου χρήστες μπαίνουν στο cydia και κατεβάζουν ότι βρουν μπροστα τους. Αυτοί ναι θα την πάθουν.

 

Αν όμως διαβάζεις και πριν εγκαταστήσεις αυτο που σ ενδιαφέρει κανεις μια αναζήτηση στο google, θα βρεις πληροφορίες και θα καταλάβεις αν πρέπει η όχι.

 

Το cydia για μένα είναι για να βάζεις ότι λείπει απο το iPhone. Τίποτα άλλο.

 

Κωστα, αφου το ξερεις καλα κι εσυ οτι ολοι, κι εσυ, κι εγω, εχουμε περασει απο το τρυπακι να ψαχνουμε τι φταιει για την ανεξηγητη υπερβολικη καταναλωση μπαταριας, για restarts στα καλα καθουμενα κλπ κλπ και δε νομιζω οτι εχουμε την απειρια να εγκαθιστουμε ο,τι βρισκουμε μπροστα μας απο το cydia.

10-15 utilities, ομως, για να κανεις καποια βασικα πραγματα και να εχεις μια καλη παραμετροποιηση στη συσκευη σου, τα χρειαζεσαι.

Ακομα κι αυτα, εχει αποδειχθει οτι δημιουργουν προβληματα (lockinfo και δε συμμαζευεται).

 

Για το αν χρειαζεται η οχι το jb σε ios, νομιζω οτι εχουμε καταληξει, μη γυριζουμε στις ιδιες κουβεντες.

Καλως η κακως το ios μεχρι την 4.3.3 που ειναι σημερα, εχει πολλες ελλειψεις για να πουμε οτι δε χρειαζεται jb.

Με το 5αρι η ψαλιδα κλεινει και πραγματι, εκει, με μικρες υποχωρησεις μπορεις να πεις οτι δουλευεις χωρις να το εχεις πραγματικα αναγκη.

Στο ipad ειναι διαφορετικη η κατασταση. Στο ipad 2 μου, δε μου εχει λειψει καθολου το jb και πλεον με το ios 5 εκτιμω οτι αυτο θα ειναι οριστικο.

 

Τελος, δε διαφωνω οτι κι εγω με το iphone 5 θα γυρισω και παλι σε ios και στο κινητο μου (μονο αν μεινουν στις 3.5 ιντσες δεν προκειται να το πραξω), αλλα προς το παρον στο τριμηνο που μεσολαβει κανω πιο γρηγορα και αποτελεσματικα τη δουλεια μου με ενα galaxy s II, γιατι η αληθεια ειναι πως ειναι πιο ικανο και "ανετο" στην καθημερινοτητα μου (φυσικα με τις ελλειψεις στο softwar-ικο κομματι, που εχω πει επανηλειμμενα οτι το android market ειναι πολυ πισω ακομα απο το appstore και αλλου ειδους συμβιβασμους, οπως τα αχρηστα πλαστικα του γαλαξια - ξερεις την εμμονη μου σε αυτο το θεμα).

 

Ειναι το μεγεθος της οθονης, η καλυτερη καμερα - βιντεο, οι ευκολιες συνδεσιμοτητας (συνδεση usb stick ανα πασα στιγμη με ενα μικρο ανταπτορακι, hdmi κλπ κλπ) κι αν σε αυτα προσθεσεις την ανυπαρκτη διαφορα σε σταθεροτητα - αυτονομια (ναι, περιμενες οτι θα το πω αυτο για android συσκευη - κι ομως ειναι γεγονος), η πλαστιγγα γερνει σαφως υπερ του γαλαξια (με τη χαοτικη διαφορα στο appstore συγκριτικα με το market, να παραμενει, το ξαναλεω, σαν το βασικοτερο ατου του iphone 4). Στο 5αρι αυτο θα αλλαξει, κι αν γινει και αυξηση στη διαγωνιο της οθονης (ανθρωποι των οποιων τις πληροφοριες εμπιστευομαι μιλουν για 2 iphone - εκ των οποιων στο ενα θα εχουμε μεγαλυτερη οθονη) το comeback ειναι δεδομενο.

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Έγραψα και σε άλλο φόρουμ ότι η apple μεγαλώνει με γρήγορους ρυθμούς. Δεν είναι καλο για μας όμως με τα κλειδωματα που βάζει. Το j/b κοντεύει να τελειώσει με την ios5 και τα delta update που θα έχει. Σε λίγο καιρο η ταινίες και η μουσική που κατεβαζαμε τα αυτονόητα που κάνουμε χρόνια θα πάψουν να υπάρχουν και με ανήσυχη. Είμαι fun της apple αλλα δεν ξέρω όλο αυτο αν θα μας βγει σε καλο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ανθρωποι των οποιων τις πληροφοριες εμπιστευομαι μιλουν για 2 iphone

Το λες κι εσύ ε?

Προσωπικά, μια τέτοια εξέλιξη δεν θα μου άρεσε.

 

Παιδιά, επαναφέρω μια ερώτησή μου: Σε μερικά podecast, υπάρχει δίπλα η ένδειξη explicit και δεν μπορώ να τα κατεβάσω.

Γιατί? και γιατί υπάρχουν αφού δεν κατεβαίνουν?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

@Nizl84: Γιώργο μην το σκέφτεσαι καθόλου, πάρε το iPhone και απλά θα ησυχάσεις. Κι εγώ για χρόνια δεν το επέλεγα, προτιμούσα (λανθασμένα) τα WM λόγω της περιβόητης παραμετροποίησής τους και του ότι ελέγχεις πλήρως το σύστημα κτλ... Τελικά μετά από χρόνια χρήσης διαπίστωσα ότι όλα αυτά είναι παντελώς ανούσια μπροστά στη χρηστικότητα και στην αξιοπιστία. Τελικά αυτό είναι που μένει, η χρηστικότητα και η αξιοπιστία. Και αυτά μεγιστοποιούνται στο iPhone περισσότερο από κάθε άλλη συσκευή (κατά τη γνώμη μου πάντα).

 

Τις τελευταίες μέρες μου ήρθε να μπω σε όλα τα threads των HTC/Samsung/LG και να βροντοφωνάξω υπέρ του iPhone μήπως γλιτώσω κάποιον από χαμένα χρήματα και ταλαιπωρία. Αλλά έτσι θα γινόμουν γραφικός, fanboy και πιθανόν banned... :lol:

 

Αν/όταν το πάρεις, στην αρχή θα σε εντυπωσιάσει η πολύ καλή κατασκευή του και η ομορφιά του. Το δεύτερο "wow" θα έρθει από την retina οθόνη του και από την ακαριαία και "αέρινη" απόκριση της touch screen. Μετά θα περάσεις 2-3 μέρες που θα σου φανεί πολύ απλό και λιτό, σαν να μην έχει πολλά να προσφέρει. Όταν όμως αρχίσεις να το χρησιμοποιείς πλήρως (κλήσεις, SMS, emails, σερφάρισμα) και μπεις στο App Store και δεις τι υπάρχει, απλά θα ξεχάσεις κάθε άλλη συσκευή που ήξερες μέχρι τώρα! Αυτό που θα σε κρατήσει δεν είναι το περιτύλιγμα αλλά η ουσία. Θα το καταλάβεις μετά από 1 βδομάδα χρήσης.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...