Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κατι δεν παει καλα

στο χερι χυμα τα δεινουν οταν ειναι απο αντικατασταση?

 

Σιγουρα κατι δεν παει καλα...Ε, ειχε και τις ζελατινες του...κατσε καλα τωρα...

Link to comment
Share on other sites

Μπααααα...Καμια ελπιδα...Εχω βαλει οτι προγραμματακι μπορεις να φανταστεις για να το βγαλω απο revovery mode αλλα τιποτα..Ουτε καν η οθονη ανοιγει...Ευχαριστω για τον χρονο σου παντος..

 

Φίλε μου πήγαινε το πίσω και μάλιστα απαιτητικα ζήτησε άμεση αντικατάσταση. Πρώτα πρώτα δεν επιτρέπεται να έχει το παραμικρό σημάδι εξωτερικά. Δεν έπρεπε να το δεχθεις απο την αρχη. Να τους το τονισεις αυτο.

Απείλησε τους ότι θα επικοινωνήσεις με την apple.

Επίσης καλο είναι με κάθε τέτοια καταγγελία να αναφέρετε όλα τα στοιχεία.

Δυστυχως στην χώρα μας δεν διαθέτουμε apple store για να απολαμβάνουμε άμεση και σωστη εξυπηρέτηση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πήγαινε το πίσω και μάλιστα απαιτητικα ζήτησε άμεση αντικατάσταση. Πρώτα πρώτα δεν επιτρέπεται να έχει το παραμικρό σημάδι εξωτερικά. Δεν έπρεπε να το δεχθεις απο την αρχη. Να τους το τονισεις αυτο.

Απείλησε τους ότι θα επικοινωνήσεις με την apple.

Επίσης καλο είναι με κάθε τέτοια καταγγελία να αναφέρετε όλα τα στοιχεία.

Δυστυχως στην χώρα μας δεν διαθέτουμε apple store για να απολαμβάνουμε άμεση και σωστη εξυπηρέτηση.

 

Δυστυχως στο καταστημα απο το οποιο κανω τις αγορες κινητων κ πληρωνω λογαριασμους τυχαινει να το εχει ενας γνωστος, ο οποιος με εξυπηρετει καθε φορα...Υπαρχει μια πολυ καλη πελατιακη σχεση μεταξυ μας τελος παντων και σε καμια περιπτωση δεν θελω να τον προσβαλω..Δεν φταιει αυτος..Θα του το παω σιγουρα και βλεπουμε..Παντως δεν μπορω να σκεφτω οτι θα περιμενω αλλες 25 μερες για να ερθει αλλο τηλ..! ...Σαφως και θα απαιτησω αμεση αντικατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Για τον περισσοτερο κοσμο, οπως και για εμενα ειναι λειτουργικο χωρις σπασιμο.

Αλλα πες και τη δικη σου αποψη.:)

 

+1 και απο μένα. Επανειλημμένα έβαλα JB και το έβγαλα γιατί με δυσκόλευε.

 

Μαμά iOS και μονο έτσι το απολαμβανω.

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

+1 και απο μένα. Επανειλημμένα έβαλα JB και το έβγαλα γιατί με δυσκόλευε.

 

Μαμά iOS και μονο έτσι το απολαμβανω.

 

Εγω πάλι είμαι στην μέση. Όταν υπάρχουν γρήγορες και συνεχείς εκδόσεις JB ώστε να μην σε αναγκάζουν να παραμενεις σε παλαιότερη έκδοση iOS, προτιμω την συσκευη μου με JB.

Όμως με ελάχιστα και επιλεγμένα προγραμματακια. Δοκιμασμενα και επι πληρωμή.

 

Αυτη την στιγμη έχω: το lockinfo που η αναδιπλουμενη notification bar του iOS είναι αντιγραφη αυτου. Δεν δημιουργεί κανένα πρόβλημα και η κατανάλωση είναι μηδενική αν δεν βάλεις twitter να λειτουργει σαν widget.

Εγω το έχω όπως ακριβώς στο iOS 5. Μόνο το χρηματιστήριο λείπει

 

Έχω το MyWi και My3G τα οποία είναι άψογα.

To Cyntact για να έχω φωτογραφίες στα αγαπημένα.

Και τέλος το Infinidock για περισσότερα εικονιδια και dock που scrollάρει.

 

Τίποτα άλλο. Χρησιμοποιω μόνο το activator που εγκαθίσταται αυτόματα με το Cydia για να ανοίγει η κάμερα με double click στο home button όταν είμαι στην lock screen, ενω με scrolling της notification bar προς τα κάτω με βάζει στα αγαπημένα κατευθείαν απο την lock screen.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτησουλα πολυ επειγον : το iphone 4 και ipad 2 απο Ταυλανδη ειναι κλειδωμενα ? Οποιος ξερει ας μου πει please γιατι καιγομαι πρεπει να παρω αποφαση μεσα στην επομενη μιση ωρα. :worry: Ευχαριστω.

 

EDIT: Αν τα παρω απο εκει με την εγγυηση θα ειμαι ενταξει εδω στην Ελλαδα?

Edited by kompokompo
Link to comment
Share on other sites

για να ανοίγει η κάμερα με double click στο home button όταν είμαι στην lock screen

Offtopic

Kωστα δοκιμασε CameraLock (δωρεαν, Cydia) αντιγραφει το κουμπακι της καμερας του iOS 5 στην lockscreen.

http://i36.photobucket.com/albums/e16/sakis007/Capture5.png

Edited by sakis009
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάλι χρησιμοποιώ το VoiceActivator απο Cydia για τέτοιες δουλειές απο τη lockscreen. Με φωνητική εντολή. Δουλεύει πολύ καλά χωρίς battery drain. :)

 

 

Greetings from my iPhone 4G via Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Θα γινω παλι κακος κ θα πω οτι αν το μηλοφωνο δεν ειναι jb ειναι απλη παντοφλα. Εχω κ το ξερω

 

Πάρε κάποιο άλλο smartphone και θα πεις σύντομα "ας είχα το iPhone και χωρίς JB"

Για μένα εκτός ελλαχιστων εξαιρέσεων καλυπτεσαι.

Μην ξεχνάμε ότι το μέγεθος της οθόνης ενός κινητου είναι ανασταλτικος παράγοντας για πολλές λειτουργίες.

Όσοι έχουν tablet το αντιλαμβάνονται.

Γι αυτο θεωρω υπερβολές τις τελευταίες εξελίξεις στα smartphones. Μιλω για multi core και CPU που θα ξεπεράσουν σε λίγο τα 1500 ΜΗΖ.

Για μένα smartphone σημαίνει κάνω τα απαραίτητα όσο βρίσκομαι on the road. Χρειάζεται όμως αυτα να μπορούν να γίνουν ταχύτητα και χωρίς προβλήματα.

Με την υπάρχουσα τεχνολογια το έχουν καταφέρει.

Απο εκει και πέρα αν δεν λυθεί το θέμα μπαταρία και υπερθέρμανση, όλα είναι για εντυπωσιασμό.

Δηλαδή τι να την κάνω την super CPU-GPU για βελτίωση των γραφικών και του gaming όταν μετα απο 10 πίστες στο Real Racing χάνουμε 10% στο iPhone και καμία 15% στις android συσκευές. Το ότι με multi core έχουμε καλύτερη αυτονομία, δεν έχει αποδειχθεί σε καμία συσκευη ως τώρα.

 

Εκει που χρειάζεται να δώσουν βάρος είναι οι κάμερα, κατα δεύτερο λόγο η πιο ξεκουραστη λειτουργία της συσκευής, εφοδιαζοντας την με μεγαλύτερη ram και φυσικά πολυ μεγαλύτερη αυτονομία.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνουμε αλλα πραγματα. Δεν με ενδιαφερει να παιζω παιχνιδια. Θελω τις βασικες λειτουργεις μιας συσκευης 600€ να υπαρχουν εξ αρχης.
angeldust
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνουμε αλλα πραγματα. Δεν με ενδιαφερει να παιζω παιχνιδια. Θελω τις βασικες λειτουργεις μιας συσκευης 600€ να υπαρχουν εξ αρχης.

φιλε μου χωρις παρεξηγηση

γιατι δεν το πουλάς?

αφου δεν σε καλύπτει.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω ηδη.

 

Δε νομίζω να προσπαθήσεις Ιδιαιτερα. Έχεις τη συσκευη με την υψηλότερη μεταπωληση και με μια τεράστια ζήτηση. Μια αγγελία στο buy&sell θα σε απαλλάξει απο αυτο.. Αν και είσαι ο μοναδικός που ακούω πως το πήρε και το μετάνιωσε. Σεβαστά αυτά! Καλή αγορά του επόμενου.

 

 

Greetings from my iPhone 4G via Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να προσπαθήσεις Ιδιαιτερα. Έχεις τη συσκευη με την υψηλότερη μεταπωληση και με μια τεράστια ζήτηση. Μια αγγελία στο buy&sell θα σε απαλλάξει απο αυτο.. Αν και είσαι ο μοναδικός που ακούω πως το πήρε και το μετάνιωσε. Σεβαστά αυτά! Καλή αγορά του επόμενου.

 

 

Greetings from my iPhone 4G via Tapatalk

Δεν εχω ακομα προσβαση εδωστις αγγελειες. Ολοι μου ζητανε σχεδον να τους το χαρισω. Προσπαθω ενα μηνα να το δωσω

angeldust
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι πιστεύω ότι υπερβάλλετε και οτι οι βασικές χρήσεις γίνονται μια χαρά σε όλες τις πλατφόρμες (εκτός ίσως των wp7 που ακόμα είναι στην αρχή) οπότε δε βλέπω για ποιο λόγο κάποιος με άλλη συσκευή να τρέξει να αγοράσει το iphone (εκτός κι αν το βρίσκει σε πολύ καλή τιμή και αυτή δεν έιναι σε καμία περίπτωση τα 600€) ούτε και για ποιο λόγο κάποιος να θέλει τόσο πολύ να το πουλήσει.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι πιστεύω ότι υπερβάλλετε και οτι οι βασικές χρήσεις γίνονται μια χαρά σε όλες τις πλατφόρμες (εκτός ίσως των wp7 που ακόμα είναι στην αρχή) οπότε δε βλέπω για ποιο λόγο κάποιος με άλλη συσκευή να τρέξει να αγοράσει το iphone (εκτός κι αν το βρίσκει σε πολύ καλή τιμή και αυτή δεν έιναι σε καμία περίπτωση τα 600€) ούτε και για ποιο λόγο κάποιος να θέλει τόσο πολύ να το πουλήσει.

 

Προσωπικά θέλησα να προτείνω στο φίλο μια λύση εφόσον θέλει να το διώξει. Το αν σπεύδει κόσμος να το αγοράσει ενώ κινείται σε άλλο λειτουργικό ή εάν υπάρχουν λόγοι να το δώσει κάποιος ενώ το πήρε, υπόκειται καθαρά στις ανάγκες και το γούστο του καθενός. Για παράδειγμα, έδιωξα galaxy s2 για ένα iPhone, ενώ έκανε κι αυτο όλα τα στοιχειώδη όπως λες (και πολλά πολλα παραπάνω) ;) Τώρα αν τον φίλο δεν τον βόλεψε, γιατί λοιπόν να μη θέλει να το δώσει; Φιλικά...

 

 

Greetings from my iPhone 4G via Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Η αντιθεση μου με το μηλοφωνο που ηδη εχω εχει να κανει με το φασιστικο συστημα του λειτουργικου που σε καθε αναβαθμιση εμφανιζουν σαν προτωτυπο κατι συνιθισμενο και γενικα δεν σου αφηνουν ελευθεριες οπως να παρεις το κινητο να το ανοιξεις κ να δουλευει χωρις την ενεργοποιηση σε υπολογιστη κ λογαριασμο itunes
angeldust
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θέλησα να προτείνω στο φίλο μια λύση εφόσον θέλει να το διώξει. Το αν σπεύδει κόσμος να το αγοράσει ενώ κινείται σε άλλο λειτουργικό ή εάν υπάρχουν λόγοι να το δώσει κάποιος ενώ το πήρε, υπόκειται καθαρά στις ανάγκες και το γούστο του καθενός. Για παράδειγμα, έδιωξα galaxy s2 για ένα iPhone, ενώ έκανε κι αυτο όλα τα στοιχειώδη όπως λες (και πολλά πολλα παραπάνω) ;) Τώρα αν τον φίλο δεν τον βόλεψε, γιατί λοιπόν να μη θέλει να το δώσει; Φιλικά...

 

Δεν διαφωνούμε. Αν θέλει να το αλλάξει ή να το πάρει προφανώς και θα το κάνει. Εκείνο που λέω είναι ότι δεν υπάρχει κάποιο σημαντικός λόγος όσον αφορά τα βασικά πράγματα που κάνεις με ένα smartphone για να το πουλήσει/πάρει κάποιος. Πέρα από τις λειτουργίες υπάρχουν και άλλα πραγματα όπως η οθόνη, η μπαταρία,η ευκολία χρήσης, η ποιότητα κατασκευής και αυτά προφανώς επηρεάζουν την τελική επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

PDFtT

----------------

Now playing on iTunes: Running Wild - Branded And Exiled

via FoxyTunes

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Η αντιθεση μου με το μηλοφωνο που ηδη εχω εχει να κανει με το φασιστικο συστημα του λειτουργικου που σε καθε αναβαθμιση εμφανιζουν σαν προτωτυπο κατι συνιθισμενο και γενικα δεν σου αφηνουν ελευθεριες οπως να παρεις το κινητο να το ανοιξεις κ να δουλευει χωρις την ενεργοποιηση σε υπολογιστη κ λογαριασμο itunes

 

Με όλο το θάρρος φίλε μου και χωρίς καμία διάθεση να υπερασπιστώ την apple, αλλα αυτά είναι γνωστά. Δεν ήταν κάτι που εφαρμόστηκε μόνο στο iPhone 4 και το έμαθες αφού το αγορασες! Ήδη απο το πρώτο iPhone ίσχυαν κάποιοι "περιορισμοί" ή μια τέλος πάντων συγκεκριμένη πολιτική έναντι της κοινής που εφαρμόζεται απο την πλειοψηφία των λοιπών εταιρειών. Πράγμα που σημαίνει ότι αγοράζοντας τη συσκευη, που διόλου φθηνή δεν είναι για να χωρα πολλα περιθώρια λάθους επιλογής, είσαι συμφωνος με ο,τι τη συνοδεύει. Γιατί εννοείται πως πριν έχεις ψάξει, έχεις ενημερωθεί κλπ κλπ... ;)

 

 

Greetings from my iPhone 4G via Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Θα γινω παλι κακος κ θα πω οτι αν το μηλοφωνο δεν ειναι jb ειναι απλη παντοφλα. Εχω κ το ξερω

Πούλησε το.

 

Α επίσης όλες οι εφαρμογές έχουν wifi share δεν χρειάζεται να κανείς sync κάθε φορά στo iTunes πατά να μην ανοίγει το iTunes όταν το σύνδεεις. Εγω τυχαίνει να μην έχω κάνει sync μήνες τώρα.

 

Το iTunes σε αυτούς που αγοράζουν την μουσική και δεν την κατεβάζουν απο torrents είναι πολυ καλή λυση και πολυ οργανωμένος player.

 

Μπορείς να βάλεις και ssh ifile funbox, άμα δεν μπορείς να το χειριστείς ή δεν σου αρέσει όπως είπα και στην αρχή, πουλά το.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα.

 

Εδώ και μερικές μέρες είμαι κάτοχος του iPhone 4 (32 GB). Δεν θέλω να μακρηγορήσω με εκτενείς περιγραφές. Μετά από πολλά χρόνια εμπειρίας σε smartphones, για μένα το iPhone 4 είναι απλά το απόλυτο εργαλείο δουλειάς. Μετά τον συγχρονισμό με το iTunes/Outlook είχα στα χέρια μου μια συσκευή τέλεια ρυθμισμένη και έτοιμη για χρήση. Το λειτουργικό είναι απλά άψογο, χωρίς κολλήματα και το σημαντικότερο είναι ότι σε οδηγεί μόνο του στο τι πρέπει να κάνεις για να πραγματοποιήσεις αυτό που θέλεις. Δεν σκέφτεσαι καθόλου, το λειτουργικό σκέφτεται για σένα. Όλα είναι τοποθετημένα ακριβώς εκεί που πρέπει. Πραγματική απόλαυση να το δουλεύεις.

 

Μπήκα στο App Store μέσα απ' το iPhone και δεν κατάλαβα για πότε πέρασαν ώρες ολόκληρες χαζεύοντας την πληθώρα των εφαρμογών, που ακόμα και οι επί πληρωμή είναι όλες πιο φθηνές από έναν καφέ... Τώρα καταλαβαίνω γιατί γίνεται τέτοιος ντόρος για το iPhone... Δεν είναι μόνο marketing αλλά κυρίως ουσία. Επιτέλους μια συσκευή που σε φροντίζει και δεν την φροντίζεις. "It just works!"

 

Κατέβασα το Skype (δωρεάν) και δουλεύει άψογα σαν κανονικό τηλέφωνο (χωρίς hands-free/speaker), κάτι που στο HD2 δεν μπορούσε να γίνει με τίποτα. Πάντως η εμπειρία του αυτόματου κατεβάσματος και εγκατάστασης εφαρμογών μέσω του App Store είναι το κάτι άλλο. Απλά ξεχνάς τα .CAB, τις αλλαγές στη Registry, ακόμα και τον File Manager που δεν τον χρειάζεσαι πλέον... Απλότητα = χρηστικότητα!

 

Θα συγκεντρώσω κάποιες ερωτήσεις για εφαρμογές που με ενδιαφέρουν για να μου προτείνετε ποιες είναι οι καλύτερες, επειδή γίνεται ο χαμός στο App Store και οι επιλογές είναι άπειρες!

 

Μια ερώτηση: Μετά από μερικές ώρες χρήσης παρατήρησα ότι στον task manager (διπλό κλικ στο home button) έτρεχαν όλες οι εφαρμογές που είχα ανοίξει. Ακόμα και μετά από power-off και επανεκκίνηση συνεχίζουν να είναι ανοιχτές (λίγο πρωτόγνωρο για κάποιον που έρχεται από WM)! Υπάρχει κάποιο πρόβλημα αν τις αφήσω να τρέχουν στο περιθώριο, ή καλύτερα να τις κλείνω; Πάντως δεν κατάλαβα διαφορά στην απόκριση της συσκευής με πάνω από 20 εφαρμογές ανοιχτές.

 

Τέλος θέλω να πω σε όσους διαβάζουν το post αυτό και δεν έχουν ακόμα γευτεί την εμπειρία του iPhone/iOS, να μη διστάσουν να το δοκιμάσουν και μετά να κρίνουν. Εμένα με έχει ήδη κερδίσει και δεν νομίζω να ασχοληθώ με κάτι άλλο στο άμεσο μέλλον.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...