Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα πηρα το καινουργιο i-phonaki μου μονο που ειχε την 4.0.2

 

Καλοριζικο,φοβερό έτσι???εγώ αναβάθμιση δεν έχω κάνει κι ούτε και πρόκειται αν δε βγάλουν jb για την νέα έκδοση

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλοριζικο,φοβερό έτσι???εγώ αναβάθμιση δεν έχω κάνει κι ούτε και πρόκειται αν δε βγάλουν jb για την νέα έκδοση

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Nαι φοβερη αν και 2η συσκευη δουλευει αψογα.

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να περάσω την νεα έκδοση στο κινητο (iphone 4g, δεν ειναι σπασμενο) και καθε φορα που κανει download μου εμφανιζει το εξης μηνυμα,

Συνδεση εχω στο internet δεν κοβεται, το κατεβαζω σε 20 λεπτα και μου λεει αυτο γιατι ξερει κανεις?

 

http://i399.photobucket.com/albums/pp77/stakas_2009/df6d14d7.png

Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

μου το εκανε και μενα οταν το ειχα πρωτοπαρει.

αλλα την αλλη μερα που το δοκιμασα ολα οκ.

δοκιμασε να κλεισεις αν εχεις το anti-virus.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα application σαν το TrackID της S.E ,να κάνει record 5 ~10 sec από ένα τραγούδι και να σου λέει ποιο είναι ?

 

 

Παρεμπιπτόντως κατέβασα ένα application 1.59€ και ένω το κατέβασα προφανώς άδειασε η κάρτα από λεφτά και δεν με αφήνει να κατεβάσω οτιδήποτε...

 

Δεν νομίζω να μου μπλοκάρουν το account μέχρι αύριο το πρωι που θα βάλω λεφτά στη prepaid !

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα application σαν το TrackID της S.E ,να κάνει record 5 ~10 sec από ένα τραγούδι και να σου λέει ποιο είναι ?

Shazam λέγεται αυτό που θέλεις. :D

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ώρα να κάνω κι εγω την αναφορά μου για τη μπαταρία. Απο το πρωί στις 9:30 μέχρι τώρα, με browsing, ομιλία και κάποια χρήση, όπως λέει 2:30 ώρες χρήσης απο τη φόρτιση, είμαι ακόμα στο 74%. βέβαια είμαι όλη μερα με wifi, οπότε δε βασανίζεται να βρίσκει κεραίες. Αλλά αυτό είναι παραπάνω απο ικανοποιητικό θα έλεγα!!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα application σαν το TrackID της S.E ,να κάνει record 5 ~10 sec από ένα τραγούδι και να σου λέει ποιο είναι ?

 

Shazam λέγεται αυτό που θέλεις. :D

 

 

Όχι ένα, αλλά δυο.

 

Υπάρχει και το SoundHound.

 

...........βέβαια είμαι όλη μερα με wifi, οπότε δε βασανίζεται να βρίσκει κεραίες.

 

Ανεξάρτητα από το ενεργό WiFi, η συσκευή συνεχίζει να λειτουργεί και ως κινητό τηλέφωνο.

 

Συνεχίζει δηλαδή να είναι συνδεδεμένο με τον πάροχο κινητής τηλεφωνίας και να ...ψάχνει για σήμα και κεραίες.

Edited by nervous
Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

Ανεξάρτητα από το ενεργό WiFi, η συσκευή συνεχίζει να λειτουργεί και ως κινητό τηλέφωνο.

 

Συνεχίζει δηλαδή να είναι συνδεδεμένο με τον πάροχο κινητής τηλεφωνίας και να ...ψάχνει για σήμα και κεραίες.

Ναι αλλα δε βασανιζεται για να βρει σημα για δεδομενα...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα δε βασανιζεται για να βρει σημα για δεδομενα...

 

Για τη συσκευή, δεν έχει σημασία αν η αναζήτηση σήματος αφορά στην αποστολή δεδομένων (μέσω 3G), τη τηλεφωνική συνομιλία ή απλά, την αναμονή.

 

Αναζήτηση σήματος γίνεται συνέχεια. Ακόμα κι αν η συσκευή είναι σε sleep mode.

 

Ένας απ' τους κυριότερους λόγους ταχείας αποφόρτισης της μπαταρίας (όλων των κινητών), είναι και η συνεχής αναζήτηση, σε σημεία που το σήμα είναι αδύναμο.

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια 2-3 ερωτησουλες...

Με το jb ξεκληδωνει το bluetooth οπως γινεται στο 3g και στο 3gs η δεν εχει βγει ακομ;

 

Με το facetime μπορω να καλω μονο οσους εχουν iphone 4 η μπορω οσους εχουν συσκευες με wifi;

 

Τελος εχω περασμενες στο 3g μου καπιες φωτο και τραγουδια που τωρα εδω που ειμαι με αλον υπολογιστη φοβαμαι μην σβιστουν, υπαρχει τροπος να συνχρωνισω και να περασουν στον υπολογιστη και μετα να συχρωνισω με το iphone4 για να τις περασω;

 

Ευχαρηστω πολυ!

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω, και το τονιζω, οτι ξεκλειδωνει

Νομιζω οτι ολους οσους εχουν wifi

Νομιζω οτι με ενα λογαριασμο και ενα itunes μπορεις να περασεις τις φωτος σου απο το προηγουμενο τηλεφωνο στο επομενο χωρις κανενα φοβο

Σορυ για τα νομισματα αλλα δεν ειμαι 100 % βεβαιος ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

το δικο μου κατω στα 2 ηχεια εαν κλεισεις με το χερι το αριστερο ηχειο δεν ακουγετε ηχος μονο στο δεξι ειναι προβλημα συσκευης αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος σίγουρα να

Μας πει τι υσχιει;

 

Για το facetime μπορείς να καλέσεις οσους έχουν iphone 4 ΚΑΙ wifi ΜΟΝΟ ! Προς το παρόν τουλάχιστον μέχρι να υιοθετηθεί το facetime και απο άλλα κινητά.

 

Για τον δεύτερο υπολογιστή πιστεύω πως αν τον κάνεις authorize computer αυτόν που είσαι και μπείς στο λογαριασμό σου στο Ιtunes, μπορείς να κάνεις backup το 3G και μετά συνδέεεις το 4 και κάνεις restore from backup !

 

το δικο μου κατω στα 2 ηχεια εαν κλεισεις με το χερι το αριστερο ηχειο δεν ακουγετε ηχος μονο στο δεξι ειναι προβλημα συσκευης αυτο?

 

Με δεδομένο το ότι αυτό ΔΕΝ είναι ηχείο αλλά μικρόφωνο, μια και το iphone έχει ΕΝΑ ηχείο, οχι, καθόλου πρόβλημα δεν είναι !! :lol:

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,χρησιμοποίησε την Πολλαπλή Παράθεση
Link to comment
Share on other sites

με σωσες και χθες θα πηγαινα να κανω παραπονα για προβλημα συσκευης αν εχω καποιο προβλημα στο μελλον το αναλαμβανουν εδω?εχω παρει το τηλεφωνο απο αγγλια

 

καλα αφου εχει μικροφωνο να μιλας γιατι βαλανε και δευτερο κατω?παραξενο

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,χρησιμοποίησε την Τροποποίηση !
Link to comment
Share on other sites

Για το facetime μπορείς να καλέσεις οσους έχουν iphone 4 ΚΑΙ wifi ΜΟΝΟ ! Προς το παρόν τουλάχιστον μέχρι να υιοθετηθεί το facetime και απο άλλα κινητά.

 

Να προσθέσω ,και με το νέο ipod touch ;)

http://www.apple.com/ipodtouch/

Λογικά στο μέλλον, μόνο από άλλες συσκευές της apple (ως facetime πάντα)

Edited by nervous

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

με σωσες και χθες θα πηγαινα να κανω παραπονα για προβλημα συσκευης αν εχω καποιο προβλημα στο μελλον το αναλαμβανουν εδω?εχω παρει το τηλεφωνο απο αγγλια

 

καλα αφου εχει μικροφωνο να μιλας γιατι βαλανε και δευτερο κατω?παραξενο

 

Eυτυχώς που δεν πήγες γιατί θα πέθαιναν στα γέλια !:p

Δεν έχει δεύτερο μικρόφωνο κάτω, φίλε μου, όπως βλέπεις την κάτω πλευρά είναι το μικρόφωνο που μιλάς, η είσοδος φορτιστή και το ηχείο, that's all !!! Εχει ενα δεύτερο μικρό μικρόφωνο στην πάνω μεριά δίπλα απο την είσοδο των ακουστικών, αλλά αυτό είναι μόνο για να απομονώνει εξωτερικούς θορύβους και να σε ακούνε πιο καθαρά αυτοί που μιλάς !

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσπαθώ να περάσω μέσω Itunes από το Ipod nano στο Iphone 4 τα τραγούδια μου και δεν το δέχετε .Προσπαθώ να τα περάσω στο pc και ούτε αυτό.

Καμιά ιδέα ?

 

 

=Edit=

Βρήκα λύση με ένα πρόγραμμα.

Edited by cellphone

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσπαθώ να περάσω μέσω Itunes από το Ipod nano στο Iphone 4 τα τραγούδια μου και δεν το δέχετε .Προσπαθώ να τα περάσω στο pc και ούτε αυτό.

Καμιά ιδέα ?

 

 

=Edit=

Βρήκα λύση με ένα πρόγραμμα.

 

Ε πες μας και 'μας. :p :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδια 2-3 ερωτησουλες...

Με το jb ξεκληδωνει το bluetooth οπως γινεται στο 3g και στο 3gs η δεν εχει βγει ακομ;

 

Ετσι όπως το θέτεις έχεις μάλλον παρεξηγήσει την έννοια του "κλειδωμένου" bt,πάντως η σύντομη απάντηση είναι γενικά ναι μ'εφαρμογές τύπου iBlueNova(νομίζω οτι δε συνεργάζεται ακόμα με iOS 4.x)

 

 

 

Να προσθέσω ,και με το νέο ipod touch ;)

http://www.apple.com/ipodtouch/

Λογικά στο μέλλον, μόνο από άλλες συσκευές της apple (ως facetime πάντα)

 

Αυτο δεν είναι απόλυτο.Η Apple έχει δεσμευτεί πως το Facetime θα είναι open standard,οποτε δεν αποκλείεται να το δούμε και σ΄άλλες πλατφόρμες ;)

Edited by NTROPIC
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά 2 ερωτήσεις.....

 

1) Αν κάνω update το itunes στην έκδοση 10 τότε ότι δεδομένα από εφαρμογές και μουσική έχω περασμένα στο παλιό θα σβηστούν η θα παραμείνουν ως έχουν?

 

2) Αν κάνω update από την 4.0.1 στην 4.1 που θα βγει τώρα στα κοντά θα σβηστούν όσα έχω περασμένα στο κινητό (εφαρμογές, επαφές, μηνύματα) και αν ναι πως τα επαναφέρω μετά το update στην συσκευή?

 

ευχαριστώ εκ τον προτέρων.....! :happy:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά 2 ερωτήσεις.....

 

1) Αν κάνω update το itunes στην έκδοση 10 τότε ότι δεδομένα από εφαρμογές και μουσική έχω περασμένα στο παλιό θα σβηστούν η θα παραμείνουν ως έχουν?

 

2) Αν κάνω update από την 4.0.1 στην 4.1 που θα βγει τώρα στα κοντά θα σβηστούν όσα έχω περασμένα στο κινητό (εφαρμογές, επαφές, μηνύματα) και αν ναι πως τα επαναφέρω μετά το update στην συσκευή?

 

ευχαριστώ εκ τον προτέρων.....! :happy:

 

Όχι δεν χάνεις τίποτα

Link to comment
Share on other sites

το Facetime δουλεύει? Στις ρυθμίσεις λέει "περιμένοντας ενεργοποίηση..." :blink:

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...