Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επισκέπτης
Νομίζω φίλε πως θέλει ένα χρονικό διάστημα για να ενεργοποιηθεί. Κάποιες ώρες εάν δεν κάνω λάθος. Φαντάζομαι πως ακολούθησες την διαδικασία από το myaccount τμήμα στο site της vodafone για να την ενεργοποιήσεις. Έτσι δεν είναι;

 

Εκτός αν από το κατάστημα ...ξέχασαν να του ενεργοποιήσουν τη νέα κάρτα! :p Μπορεί να τη δοκιμάσει σε ένα άλλο τηλέφωνο με τον αντάπτορα για να δει τι φταίει!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά αρχίζω να τρομοκρατούμαι...συνειδητοποίησα οτι επίσης δεν έχω και ήχο!!! Μήπως γίνεται με κάποιο τρόπο να κάνω restore στην 4.0.1?

 

οτι δεν έχω και ήχο!!! Υπάρχει τρόπος να κάνω restore στην 4.0.1?

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,χρησιμοποίησε την Τροποποίηση !
Link to comment
Share on other sites

οτι δεν έχω και ήχο!!! Υπάρχει τρόπος να κάνω restore στην 4.0.1?

 

Μην ρωτάμε σε διάφορα θέματα το ίδιο πράγμα..:)

 

Σου απάντησα ήδη σε ένα...;)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μου πείτε το πως τα παει στο θέμα αναπαραγωγής βιντεου σε σχέση με το 3Gs?
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Λογικο...τι κενο ομως γυρω γυρω απο το τσιπ?υπαρχουν καπου λεπτομερειες?Γιατι θα πρεπει να κατσει ακριβως η sim πανω στα πιν για να δειξει.Σωστα?

 

http://www.buy-microsim.com/pub/How%20to%20make%20MicroSIM%20-%20EN.pdf

Το εκτυπωνεις σε Α4 χαρτι και κολλας πανω την καρτα sim και κοβεις στα σημεια που ειναι οι γραμμες. Καλο θα ηταν να βαλεις πανω την καρτα με σελοτειπ για να την στα θεροποιησεις και να βαψεις πανω στο σελοτειπ που πρεπει να κοψεις και μετα να ψεκολησεις την καρτα απο το χαρτι χωρις να βγαλεις τα σελοτειπ. Εγω ετσι το εκανα και μου βγηκε τελεια η καρτα την οποια και χρησιμοποιω τωρα

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι?

1) πως μπορούμε να δούμε ποιας εβδομάδας παραγωγής είναι?

2) αλλάζει κάτι ανάμεσα στις εβδομάδες παραγωγής?

3) διάβασα κάπου για αλλαγή μέσα στην συσκευασία από δυο σε ένα διαχωριστικά.... ισχύει αυτό? και αν ναι έχει κάποια διαφορά και η συσκευή?

 

1) Είναι ο 4ος και 5ος αριθμός στο serial number της συσκευής σου. Τα δύο πρώτα έχουν να κάνουν με το εργοστάσιο που έγινε, ο τρίτος αριθμός λέει το χρόνο (άρα 0 για το 2010), τα επόμενα 2 είναι ι εβδομάδα παραγωγής, τα επόμενα τρεία είναι το unique identifier και τα τελευταία τρεία έχουν να κάνουν με το χρώμα και το size.

 

2) Τίποτε απολύτως.

3) Δεν έχει αλλάξει ΤΙΠΟΤΕ. Το ίδιο τηλέφωνο που ξεκίνησε να πωλείται στις 24 Ιουνίου, πωλείται και σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

1) Είναι ο 4ος και 5ος αριθμός στο serial number της συσκευής σου. Τα δύο πρώτα έχουν να κάνουν με το εργοστάσιο που έγινε, ο τρίτος αριθμός λέει το χρόνο (άρα 0 για το 2010), τα επόμενα 2 είναι ι εβδομάδα παραγωγής, τα επόμενα τρεία είναι το unique identifier και τα τελευταία τρεία έχουν να κάνουν με το χρώμα και το size.

 

Το δικό μου είναι 33ης εβδομάδας παραγωγής. Έχει κάποιος πιο πρόσφατο?

(Γιατί μέχρι στιγμής έχω ακούσει 31 και 32)

Edited by clarco5
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου είναι 33ης εβδομάδας παραγωγής. Έχει κάποιος πιο πρόσφατο?

(Γιατί μέχρι στιγμής έχω ακούσει 31 και 32)

 

και το δικό μου είναι 33ης εβδομάδας παραγωγής ;) δηλ. από 9 έως 15 Αυγούστου

Edited by Athan1001
Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογική συμπεριφορά κάθε GSM κινητού είναι αυτό. Αν αντί να το ανοιγοκλείσεις περιμένεις λίγο παραπάνω, θα κλειδώσει και πάλι στο δίκτυό σου. Ακριβώς έτσι συμπεριφέρεται ο αλγόριθμος αναζήτησης δικτύου σε κάθε συσκευή, υπό τις ίδιες συνθήκες.

 

δεν ξερω.. εμενα μου φαινεται οτι δεν το βρισκει γενικα.. οταν το χασει μετα κολλαει κ δν το βρισκει.. δηλαδη μου εχει συμβει για κανενα τεταρτο να μην το βρισκει το σημα...

 

Πως μπορω να κανω να χρεωνεται το ιντερνετ με ογκοχρεωση.. γιατι αμα δεν εχω wi-fi δεν με αφηνει να μπω ιντερνετ....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι?

1) πως μπορούμε να δούμε ποιας εβδομάδας παραγωγής είναι?

2) αλλάζει κάτι ανάμεσα στις εβδομάδες παραγωγής?

3) διάβασα κάπου για αλλαγή μέσα στην συσκευασία από δυο σε ένα διαχωριστικά.... ισχύει αυτό? και αν ναι έχει κάποια διαφορά και η συσκευή?

 

3 - εγω τo ειχα παρει απο γερμανια πριν 20 μερεσ και ειχε αλλη συσκευασια απο αυτη που εχουν αυτα της vodafone και cosmote . παντως δεν ξερω αν εχει βελτιωθει το iphone γιατι πραγματικα τo δικο δεν ειχε κανενα προβλημα . ουτε με σημα ουτε με τo wifi ουτε με mms τιποτα ομως !:rolleyes:

Edited by nervous
Απαγορεύεται η γραφή τύπου " sms "
Link to comment
Share on other sites

αμαν πια με αυτο το σημα , το κινητο εχει ενα σωρα αλλα καλουδια , εκει κολησατε ???

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρήγγειλα και εγώ άντε να δούμε τι είναι.... πόσες μέρες λέει ότι θέλει για να έρθει Ελλάδα?

 

Κι εγώ παράγγειλα ένα, περισσότερο από περιέργεια!! Ας περιμένουμε να δούμε τι λέει..

 

Απο οτι λεει οταν παρει το δρομο του θα μας στειλουν tracking number.. Αξιζει γιατι κανει 2.80$ :lol:

 

Ειδα και video και φαινεται να εχει τρελες αντοχες και πιο ευκολη εφαρμογη απο το invisible shield που πηγα να βαλω παλιοτερα σε 3g και εγινε το iphone γτπ.. :p

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

και το δικό μου είναι 33ης εβδομάδας παραγωγής ;) δηλ. από 9 έως 15 Αυγούστου

 

Χμμμ, αληθεια παιδια με τι ios ειστε? Απο οτι ξερω απο εβδομαδα 33 και μετεπειτα, οι πιθανοτητες για 4.0.2 ειναι μεγαλες...

Εγω ειμαι εβδομαδα 32 και 4.0.1 (οπως και ολα απο Cosmote της πρωτης παρτιδας).

Link to comment
Share on other sites

Το iPhone μου δείχνει ότι είμαι στην 4.0.1 Το Cydia με κράτησε το SHSH στην 4.0.2 Τελικά ποια έκδοση έχω !
Link to comment
Share on other sites

Το iPhone μου δείχνει ότι είμαι στην 4.0.1 Το Cydia με κράτησε το SHSH στην 4.0.2 Τελικά ποια έκδοση έχω !

 

Την 4.0.1 έχεις...απλά ΤΩΡΑ μόνο την 4.0.2 μπορεί να κρατήσει σε SHSH..αν το χες κάνει πριν βγει η 4.0.2 τότε θα κρατούσε την 4.0.1 σε SHSH. ΑΝ δεν κάνω λάθος δηλαδή...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα είναι 32η εβδομάδα και ήρθε με 4.01.

Από Vodafone.

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

3 - εγω τo ειχα παρει απο γερμανια πριν 20 μερεσ και ειχε αλλη συσκευασια απο αυτη που εχουν αυτα της vodafone και cosmote . παντως δεν ξερω αν εχει βελτιωθει το iphone γιατι πραγματικα τo δικο δεν ειχε κανενα προβλημα . ουτε με σημα ουτε με τo wifi ουτε με mms τιποτα ομως !:rolleyes:

 

όντως αυτό ισχύει ...

η ελληνική συσκευασία από όσο γνωρίζω διαφέρει κατά πολύ από την αγγλική, η οποία είναι πιο ενισχυμένη, ενδεχομένως λόγω του είδους του φορτιστή που χρησιμοποιούμε εδώ.

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

όντως αυτό ισχύει ...

η ελληνική συσκευασία από όσο γνωρίζω διαφέρει κατά πολύ από την αγγλική, η οποία είναι πιο πλατιά..

 

ναι αυτο ! βορει ν ειναι λογω μπριζασ

Link to comment
Share on other sites

Εμενα είναι 32η εβδομάδα και ήρθε με 4.01.

Από Vodafone.

 

Ναι, οπως εγραψα και παραπανω και κατα τα φαινομενα μονο καποιοι κατοχοι iphone 4 απο vodafone ειναι 33η εβδομαδα και 4.0.2. Απομενει να το επιβεβαιωσει και καποιος κατοχος ενος τετοιου τηλεφωνου εδω στο φορουμ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν αξίζει να περιμένω το λευκό... Απλά είναι που βαρέθηκα την μπροστινή "μαυρίλα" 2μιση χρόνια τώρα και δεν θέλω πάλι ξανά το ίδιο + πίσω.

 

Απο την άλλη, θα βγεί ποτέ ή απο καθυστέρηση σε καθυστέρηση θα πηγαίνουμε;

Link to comment
Share on other sites

θα παραμεινω στο θεμα της μπαταριας αν και νομιζω πως τελικα ελεγα βλακειες. ειναι οτι ειμαι λιγο περιεργος :p Ειμαι στις 5.30 ωρες χρησης και μιαμιση μερα αναμονης και εχω 19%. Καλα δεν ειναι? στο 3G μου ειναι ασυλληπτο νομιζω αυτο το νουμερο. Για πειτε κι εσεις τις ωρες χρησης σας

 

Το παραγγειλα και εγω απο οτε σε μια βδομαδα θα μου το φερουν... Θα ηθελα να ακουσω και καμια αλλη γνωμη για το ποσο κραταει η μπαταρια σας οπως του παιδιου παραπανω...

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

ειναι μονταζ η εικονα.

Ουτε μαρμαροσκονη δεν το κανει ετσι.

Bumber και εγω προτεινω

 

έχω bumber εδώ και ένα μήνα φορεμένο στην συσκευή σε συνδυασμό με invisible shield. είναι το τέλειο δίδυμο. το ένα συμπληρώνει το άλλο., αλλά το bumber είναι απαραίτητο.

προστατεύει την συσκευή στο αλουμίνιο και όχι δεν αφήνει την σκόνη να μπει μέσα αφού, κολλημένο, στο σκληρό πλαστικό είναι ένα άλλο πολύ πιο μαλακό που κολλάει στο γυαλί.

επίσης όταν το αφήνομε στο τραπέζι το τηλέφωνο δεν έρχεται καθόλου σε επαφή με την λεία επιφάνεια, άρα δεν γρατσουνίζετε. το bumber το είχα αγοράσει μαζί με την συσκευή από uk applestore και η apple μου ξαναπίστωσε την κάρτα επιστρέφοντας όλο το ποσό.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα "κλείδωμα" αν το πάρεις απο τη μια εταιρία και το χρησιμοποιήσεις με κάρτα της άλλης?! Είναι όλα ίδια?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα "κλείδωμα" αν το πάρεις απο τη μια εταιρία και το χρησιμοποιήσεις με κάρτα της άλλης?! Είναι όλα ίδια?

 

Μπορείς να το χρησιμοποιήσεις με οποιαδήποτε εταιρεία :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...