Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το καλοκαιρι που δεν ειχα σε wifi για οικονομια δεδομενων ειχα κανει μια ρυθμιση μεσα απτο κινητο , για να μην μου ερχονται τα mails οταν δεν ημουν σε wifi ..Που θα τη βρω γιατι ψαχνω και δεν τη βρισκω??

(iOS 5)

Edited by andreas1022
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το καλοκαιρι που δεν ειχα σε wifi για οικονομια δεδομενων ειχα κανει μια ρυθμιση μεσα απτο κινητο , για να μην μου ερχονται τα mails οταν δεν ημουν σε wifi ..Που θα τη βρω γιατι ψαχνω και δεν τη βρισκω??

(iOS 5)

Εννοείς Ρυθμίσεις > Γενικά > Δίκτυο > Δεδομένα (ON/OFF);

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σκέφτομαι να αγοράσω το iphone4. Το θέλω για αρκετά απλή χρήση, κλήσεις, μηνύματα και κάτι λίγο ίντερνετ. Πιστεύετε ότι θα αντιμετωπίσω κολλήματα λόγω μονοπύρινου επεξεργαστή; Γιατί ακούω και διαβάζω διάφορα. Επίσης, για το iphone ισχύει ότι ισχύουν και για τα αλλα κινητά στα σκρουτζομάγαζα; Ότι δηλαδή στο στέλνουν με ανοιγμένη συσκευασία ( ναι είμαι αρκετά παράξενος με αυτό :X ) και με φωτοτυπημένα μάνιουαλ και τέτοια; Αν είναι έτσι προτιμώ να δώσω παραπάνω λεφτά αλλά να ανοίξω εγω το κουτί... :)
Nokia 3310 - Nokia 5210 - Nokia 7610 - Sony ericsson w880 - Sony ericsson w715 - Sony ericsson Aino - Iphone 4 - Ipad mini - Iphone 6 plus...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σκέφτομαι να αγοράσω το iphone4. Το θέλω για αρκετά απλή χρήση, κλήσεις, μηνύματα και κάτι λίγο ίντερνετ. Πιστεύετε ότι θα αντιμετωπίσω κολλήματα λόγω μονοπύρινου επεξεργαστή; Γιατί ακούω και διαβάζω διάφορα. Επίσης, για το iphone ισχύει ότι ισχύουν και για τα αλλα κινητά στα σκρουτζομάγαζα; Ότι δηλαδή στο στέλνουν με ανοιγμένη συσκευασία ( ναι είμαι αρκετά παράξενος με αυτό :X ) και με φωτοτυπημένα μάνιουαλ και τέτοια; Αν είναι έτσι προτιμώ να δώσω παραπάνω λεφτά αλλά να ανοίξω εγω το κουτί... :)

πρόβλημα θα αντιμετωπίσεις μονο αν κάνεις jailbreak και αρχίσεις να το παραφορτώνεις με apps,tweaks κλπ.. κατα τα αλλα είναι μια χαρά.

οσο για τα σκρουτζομαγαζα αμα επιλέξεις κάποιο με καλες κριτικές και που εχει καλη φήμη, δεν νομιζω να εχεις καποιο πρόβλημα με ανοιγμένη συσκευασία

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς Ρυθμίσεις > Γενικά > Δίκτυο > Δεδομένα (ON/OFF);

 

Οχι οχι ..ειχα απενεργοποιησει μια ρυθμιση για να μην ερχονται mails οταν συνδεομουν με 3g και να ερχονται μονο με wifi ..Αυτην την επιλογη ψαχνω(αν θυμαμαι καλα)..

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Οχι οχι ..ειχα απενεργοποιησει μια ρυθμιση για να μην ερχονται mails οταν συνδεομουν με 3g και να ερχονται μονο με wifi ..Αυτην την επιλογη ψαχνω(αν θυμαμαι καλα)..

 

Δεν θυμάμαι να έχω δει πουθενα τέτοια ρύθμισή κι το έχω το κινητό αρκετό καιρο:D

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι να έχω δει πουθενα τέτοια ρύθμισή κι το έχω το κινητό αρκετό καιρο:D

 

Αα μάλιστα.. Κ ήμουν τόσο σίγουρος ότι είχα απενεργοποιησει αυτο το πράγμα :P ευχαριστώ πολυ πάντως ! Θα ψάξω να δώ τι λάθος έχει γίνει

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος για να ξεκλειδώσει το αιφον από Passcode αλλα όταν βγάζει "σύνδεση με iTunes" κ όχι έχει μένει τόσος χρόνος για να ξαναπροσπαθησετε; Ο εξουσιοδότημενος υπολογιστής είναι μακριά...

Edited by sakiss
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά, σκέφτομαι να αγοράσω το iphone4. Το θέλω για αρκετά απλή χρήση, κλήσεις, μηνύματα και κάτι λίγο ίντερνετ. Πιστεύετε ότι θα αντιμετωπίσω κολλήματα λόγω μονοπύρινου επεξεργαστή; Γιατί ακούω και διαβάζω διάφορα. Επίσης, για το iphone ισχύει ότι ισχύουν και για τα αλλα κινητά στα σκρουτζομάγαζα; Ότι δηλαδή στο στέλνουν με ανοιγμένη συσκευασία ( ναι είμαι αρκετά παράξενος με αυτό :X ) και με φωτοτυπημένα μάνιουαλ και τέτοια; Αν είναι έτσι προτιμώ να δώσω παραπάνω λεφτά αλλά να ανοίξω εγω το κουτί... :)

 

λογικα εννοεις αν ειναι παραεισαγωγη το κινητο οποτε δεν θα εχει το ελληνικο manual μεσα και θα στο εχει σωσει το μαγαζι φωτοτυπια.

κοιτα αν θελεις να το παρεις πιο φθηνα λογικα ετσι θα ειναι. κ εγω στην θεση σου θα ξενερωνα ακομα κ αν ημουν 1000% σιγουρος οτι εβαλε μεσα μονο το manual. και εγω θελω να ειμαι αυτος που θα το ανοιξει οποτε πανε καλυτερα σε καποιο καταστημα που θα στο δινει σφραγιστο. βεβαια ακομα καλυτερα θα μπορει να βρεις 4s σφραγιστο που πουλανε καποιοι εδω μεσα που τα περνουν απο επιδοτησεις και δεν τα χρειαζονται οποτε τα δινουν και σε χαμηλοτερες τιμες.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια γιατί μου βγαζει οτι δεν ειναι δυνατη η συνδεση στο itunes store εχω το ios6.1

 

App Store Goes Down for Many Users Worldwide [updated]

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται να είναι εντάξει τώρα. Μόλις αναβάθμισα twitter και facebook από το κινητό μου και 5-6 ακόμα από το iTunes.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας...λοιπον κατοχος εδω και 2 χρονια ενος sony ericsson και θελοντας να παρω κατι καινουργιο...πληροφορηθηκα οτι το iphone 4s απο τη σελιδα της αμερικης κοστιζει γυρω στα 100 ευρω...το θεμα ειναι πως ψαχνοντας διαβασα διαφορα και εχω καταμπερδευτει...αρχικα εγραφε στη σελιδα κατι για carrier και ειχε 3 επιλογες....που δεν ξερω η καθεμια τι ειναι-κανει...ακομη διαβασα κατι για κλειδωμενη sim κλπ...εγω ειχα σκοπο να το παραγγειλω απο το site της αμερικης αλλα με ολα αυτα...:blink::wacko: θα μπορουσατε λοιπον να μου εξηγησετε μερικα πραματακια ετσι ωστε να δω τι θα κανω...και φυσικα αν πιστευετε πως αξιζει να αγορασω ενα iphone η καποιο της sony!?

θα περιμενω με αγωνια τις απαντησεις σας για να με διαφωτισετε!

ευχαριστω για το χρονο σας!

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι τιμές στη σελίδα του Apple Store είναι διετές συμβόλαιο. Άσε που από το αμερικάνικο store δε στέλνει εκτός Ηνωµένων Πολιτειών .

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,μόλις αγόρασα ένα μεταχειρισμένο iphone 4 με ios 5.0.1 και jailbreak........αν παω ρυθμίσεις και κάνω επαναφορά θα έχω πρόβλημα να brickarei ή να προχωρήσω κανονικά?Επίσης αν όχι χάνεται μετά το jailbreak?Ευχαριστώ:happy:
Link to comment
Share on other sites

Ναι, θα καταστεί μη λειτουργικό.

Αν θέλεις να κάνεις restore, κάνε το μέσω του iTunes.

To jailbreak μετά από restore φυσικά και θα χαθεί.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας...λοιπον κατοχος εδω και 2 χρονια ενος sony ericsson και θελοντας να παρω κατι καινουργιο...πληροφορηθηκα οτι το iphone 4s απο τη σελιδα της αμερικης κοστιζει γυρω στα 100 ευρω...το θεμα ειναι πως ψαχνοντας διαβασα διαφορα και εχω καταμπερδευτει...αρχικα εγραφε στη σελιδα κατι για carrier και ειχε 3 επιλογες....που δεν ξερω η καθεμια τι ειναι-κανει...ακομη διαβασα κατι για κλειδωμενη sim κλπ...εγω ειχα σκοπο να το παραγγειλω απο το site της αμερικης αλλα με ολα αυτα...:blink::wacko: θα μπορουσατε λοιπον να μου εξηγησετε μερικα πραματακια ετσι ωστε να δω τι θα κανω...και φυσικα αν πιστευετε πως αξιζει να αγορασω ενα iphone η καποιο της sony!?

θα περιμενω με αγωνια τις απαντησεις σας για να με διαφωτισετε!

ευχαριστω για το χρονο σας!

 

μακαρι να ειχε 100 ευρω θα επερνα μια ντουζινα αλλα ειναι με 2ετες συμβολαιο αυτες οι τιμες.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
καλημέρα σε όλους , ξαφνικα το iphone μου δεν πιάνει καλό σήμα τι μπορει να φταίει ; δεν μου επεσε κατω .Ξαφνικα απο χθες εχει το πολυ 2 γραμμές . .
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους , ξαφνικα το iphone μου δεν πιάνει καλό σήμα τι μπορει να φταίει ; δεν μου επεσε κατω .Ξαφνικα απο χθες εχει το πολυ 2 γραμμές . .

Μηπως το είχες κάποια θήκη ή bumper και τώρα το πιάνεις "γυμνό"?? Δεν πάει αλλού το μυαλό μου :)

Link to comment
Share on other sites

Μηπως το είχες κάποια θήκη ή bumper και τώρα το πιάνεις "γυμνό"?? Δεν πάει αλλού το μυαλό μου :)

 

δεν νομιζω να φταιει κατι τετοιο. αυτο ηταν προβλημα στην αρχη και μετα δεν υπηρχε. εκτος αν ειναι απο τα πρωτα iphone.

το καλυτερο ειναι να το πας απο εκει που το πηρες για να σου που τι φταιει ακριβως.

παντως περιεργο προβλημα.

αν το ειχεσ σε θηκη βαλτο ξανα μεσα στην θηκη για να αποκλεισεις αυτο το ενδεχομενο.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να φταιει κατι τετοιο. αυτο ηταν προβλημα στην αρχη και μετα δεν υπηρχε. εκτος αν ειναι απο τα πρωτα iphone.

το καλυτερο ειναι να το πας απο εκει που το πηρες για να σου που τι φταιει ακριβως.

παντως περιεργο προβλημα.

αν το ειχεσ σε θηκη βαλτο ξανα μεσα στην θηκη για να αποκλεισεις αυτο το ενδεχομενο.

Έχω στην δουλειά συνάδελφο με 4αρι και έχει το θέμα όπως και της γυναίκας μου που είναι επίσης εταιρικό (η ίδια προτιμά το one s :p).. Απλά το είπα μπας και είχε ξεχαστεί ο φίλος. Αν δεν είναι αυτό θα πρέπει να το δει σε κάποιο service, μακάρι να μην είναι εκτός εγγύησης αλλά κι αυτό χλωμό

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θέλω να κατεβάσω ένα μεγάλο παιχνίδι απτο installous , πειράζει να αφήσω το κινητο όλη νύχτα να κατεβάζει με την οθόνη ανοιχτή;
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Επειδή θέλω να κατεβάσω ένα μεγάλο παιχνίδι απτο installous , πειράζει να αφήσω το κινητο όλη νύχτα να κατεβάζει με την οθόνη ανοιχτή;

 

Μπορείς να το κατεβάσεις από τον υπολογιστή σου! h**p://www.apptrackr.org/ να το ανοίξεις και να το περάσεις με το itunes!

Edited by big
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το κατεβάσεις από τον υπολογιστή σου! h**p://www.apptrack.org/ να το ανοίξεις και να το περάσεις με το itunes!

 

Ααα μάλιστα.. Σευχαριστώ πολυ!

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Έχω στην δουλειά συνάδελφο με 4αρι και έχει το θέμα όπως και της γυναίκας μου που είναι επίσης εταιρικό (η ίδια προτιμά το one s :p).. Απλά το είπα μπας και είχε ξεχαστεί ο φίλος. Αν δεν είναι αυτό θα πρέπει να το δει σε κάποιο service, μακάρι να μην είναι εκτός εγγύησης αλλά κι αυτό χλωμό

 

δεν νομιζω να φταιει κατι τετοιο. αυτο ηταν προβλημα στην αρχη και μετα δεν υπηρχε. εκτος αν ειναι απο τα πρωτα iphone.

το καλυτερο ειναι να το πας απο εκει που το πηρες για να σου που τι φταιει ακριβως.

παντως περιεργο προβλημα.

αν το ειχεσ σε θηκη βαλτο ξανα μεσα στην θηκη για να αποκλεισεις αυτο το ενδεχομενο.

 

Μηπως το είχες κάποια θήκη ή bumper και τώρα το πιάνεις "γυμνό"?? Δεν πάει αλλού το μυαλό μου :)

 

 

Εκτός εγγύησης είναι και δεν το έχω σε θήκη ...

Παίζει να εχει πάθει κάτι η κεραία ;

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...