Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

SOS παιδια

 

εκανα jailbreak στο iphone4 του ξαδελφου μου και για να μην μπερδευτουν οι επαφες μου με τις δικες του εκανα delete τις επαφες απο το outlook .

ολα οκ με το δικο του .τωρα ομως που εσβησα τις δικες του επαφες και πηγα να κανω συγχρονισμο το δικο μου με το itunes για να μου βαλει στο outlook τις δικες μου επαφες σβηστηκαν ολες οσες ειχα στο iphone μου .

 

υπαρχει τροπος να τις ξαναβρω τις δικες μου επαφες ;

 

Δυστυχώς όχι δεν γίνεται.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν δεν βρεις τα αρχεία που εγκαθιστα η εφαρμογη και να τα διαγραψεις μέσω iFile, δεν γλυτωνεις το restore.

Έχουμε πει πολλές φορές μείνετε μακριά απο σπασμένες εφαρμογές Cydia. Ούτε το repos του site που τις μοιράζει δεν βάζω.:

 

Επειδη δεν μπορεσα να βρω τα αρχεια στο ifile ευτυχως με ενα restore from backup το προβλημα λυθηκε και δεν εχασα και τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση να σου πουν οτι το εκανες εσυ επιτηδες και τετοια για να την γλυτωσουν?

δηλ αν εγω πανω στο χρονο εχει φθορες και για να εχω καινουργιο κινητο το ριχνω απο το μπαλκονι μου φερνουν αυτοι καινουργιο?

 

Κάπως έτσι ... :happy:

 

Εγω το πηγα για service τελικα και το παλικαρι μου ειπε οτι μαλλον θα γινει αλλαγη συσκευης αφου δεν υπαρχει επισημο service στην Ελλαδα και μαλλον θα μου δωσουν καινουργιο κινητο. Τωρα τι ισχυει και τι οχι ... θα δειξει. Το καλο ειναι οτι δεν θα κανει πολλες ημερες

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω πολυ σύντομα και ο Γερμανός να την κόβει αυτή τη προσφορα γιατί αν ο καθένας σκέφτεται πως θα κάνει τη λαμόγια να σπάσει να χάσει ή δε ξερω εγώ τι άλλο το τηλέφωνο του για να πάρει καινούριο λίγο πριν την λήξη της εγγύησης δεν βλεπω να τον συμφέρει.

Και Μετά αυτοί που Πραγματικά το έχουν ανάγκη απλά δεν θα παίρνουν τπτ γιατί κάποιοι ήθελαν να είναι πονηροί

Έτσι κάναμε και σε πολλά αλλα θέματα γι'αυτο φτάσαμε εδώ που φτασαμε

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, θα ηθελα να κανω μια ερωτηση, πιστευω πως εδω ειναι το καταλληλο σημειο αφου λογικα θα παρακολουθειτε τις εξελιξεις.

Εστω πως παιρνω απο επιδοτηση το iphone 16Gb. Ποια ειναι η μεγιστη δυνατη τιμη που μπορω να το πουλησω, σφραγισμενο φυσικα? Αν θεωρειται λαθος το μερος τελικα, ας μεταφερθει στο σωστο :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

500-550€ ανετα

 

Σουπερ, thanks, μολις το παρω θα μπει αγγελιες :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια θελω να παρω αυτες τις ζελατινες τις εχει δοκιμασει κανενας?? Ειναι καλες για να τις παραγγειλω??

http://www.egalaxy.gr/zagg-invisibleshield-for-apple-iphone-4-maximun.html

 

Και ποια θηκη μου προτεινετε ?

 

Ευχαριστω!!!

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Το Invisible Shield της Zagg ειναι οτι πιο κορυφαιο σε μεμβρανη για τη προστασια συσκευων και την εμπιστευομαι εδω και χρονια. Χθες μαλιστα, τοποθετησα μια στο iPad 2. Απο θηκες, θα βρεις πολλες λυσεις και στο σχετικο τοπικ εδω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Το Invisible Shield της Zagg ειναι οτι πιο κορυφαιο σε μεμβρανη για τη προστασια συσκευων και την εμπιστευομαι εδω και χρονια. Χθες μαλιστα, τοποθετησα μια στο iPad 2. Απο θηκες, θα βρεις πολλες λυσεις και στο σχετικο τοπικ εδω.[/QUOTe

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου!!!

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: ορισμενα μειλ με ελληνικους χαρακτηρες μου τα εμφανιζει με κινεζικα. (παραδειγμα οι ειδοποιησεισ που στελνει το myphone οτι εχω νεα pm's). Σας εχει συμβει αυτο και αν ναι, υπαρχει καποια λυση??

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τερμα το πηρα αποφαση αυριο θα σπασω το μηλο μου , εχω την 4.3.1 υπαρχει σπαστηρι που να μην ειναι ''επικυνδηνο'' ετσι ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα σημερα το 4αρι(καινουργιο) και πηγα να του βαλω την 4.3.1(για το iphone 4) και μου βγαζε 'error 3194' κτλ..

τι κανουμε σε αυτη την περιπτωση?δεν το χω πειραξει καθολου το κιν..

δοκιμασα να βαλω κ αυτην που ειχε ηδη (4.2.1) αλλα παλι τπτ..

Link to comment
Share on other sites

πλεον αυτο το firmware δεν υποστηρίζεται απο την apple. Για αυτό δεν γίνεται. Κοίταξε αν μπορείς ακόμη να βάλεις το 4.3.2
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Αν σε ρίξει σε GPRS δεν μπορείς να λαμβανεις κλήσεις και SMS όταν η συσκευή είναι συνδεδεμένη στο Ίντερνετ.

 

Το ίδιο ισχύει και στο EDGE.

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα σημερα το 4αρι(καινουργιο) και πηγα να του βαλω την 4.3.1(για το iphone 4) και μου βγαζε 'error 3194' κτλ..

τι κανουμε σε αυτη την περιπτωση?δεν το χω πειραξει καθολου το κιν..

δοκιμασα να βαλω κ αυτην που ειχε ηδη (4.2.1) αλλα παλι τπτ..

 

πλεον αυτο το firmware δεν υποστηρίζεται απο την apple. Για αυτό δεν γίνεται. Κοίταξε αν μπορείς ακόμη να βάλεις το 4.3.2

 

Ετσι ακριβως και σ' εμενα, του περασα την 4.3.2

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

την 4.3.2 προσπαθουσα...το προβλημα λυθηκε τελικα ηθελε να κανω μια επεξεργασια..σε περιπτωση που κολησει καποιος οπως και γω χτες ας ακολουθησει το παρακάτω

Επίλυση του 'Error 3194'

1.κλείνουμε itunes

2.παμε στην τοποθεσια 'C:\Windows\System32\drivers\etc'

3.ανοιγουμε το 'hosts' με notepad

4.πάμε κάτω κάτω στην γραμμή που είναι όπως αυτη -> (πχ 74.208.10.249 gs.apple.com)

και σβηνουμε όλη την γραμμη

5.είστε έτοιμοι(ανοίγετε itunes+restore) :)

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσεις κανεις απο την 4.3.3 ????

 

απο ωρα σε ωρα βγαινει και το untether JB του... περιμενουμε για να γινει ολοκληρωμενη δουλεια!

Link to comment
Share on other sites

απο ωρα σε ωρα βγαινει και το untether JB του... περιμενουμε για να γινει ολοκληρωμενη δουλεια!

 

4.2.1 κ δεν κουνιεμαι καθολου Γιωργο!! ολα πανε σφαιρα κ σταθεροτατα!:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

παιδια καμια θηκη που να μην επηρεαζει το flash(κατα τη ληψη φωτογραφιων) υπαρχει??

 

εννοειται ολες οι θηκες που γραφουν πανω iPhone4 δεν επηρεαζουν το flash, ξεκινουν απο 10-15Ε

 

αλλα μαλλον εννοεις κατι αλλο, εσυ λες να μην παρεμβαινουν στην αποδοση του ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...