Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χτες μου εστειλε ενα αρχειο ηχου amr μεσω της εφαρμογης what's app και παω στο ipod player αλλα δεν ηταν.

αν σου στελνουν ηχους που αποθηκευονται?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια μπορω να απλκλεισω τις διαφημισεις που εμφανιζονται σε διαφορες εφαρμογες? υπάρχει κάτι σαν addblock?
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ίσχυε πριν την έλευση του 4.0 iOS.

Πλέον το jailbreak χρειάζεται για πιο εξειδικευμένες δυνατότητες.

καποιο λινκ που να δικαιολογει αυτο που λες? οχι οτι σε αμφισβητω, αλλα απ'οσο ξερω πολλα δεν γινονται χωρις jb...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα πήρα ένα ηφον 4 από γερμανία με κλείδωμα για τ μομπηλέ κ λογισμικό 4.1 μπορώ να το ξεκλειδώσω άμα το φέρω ελλάδα ή πρέπει να το κάνω στη γερμανία.επίσης πως θα βάλω σήμ της κόσμοτε πρέπει να βγαλω καινούρια;ευχαριστώ.
Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

καποιο λινκ που να δικαιολογει αυτο που λες? οχι οτι σε αμφισβητω, αλλα απ'οσο ξερω πολλα δεν γινονται χωρις jb...

 

Απλα πες μου τι θες να κανεις και θα σου πω αν γίνεται χωρίς JB.

Για παράδειγμα το έχω JB γιατί θέλω να δίνω Ίντερνετ στο iPad, για να μπορω να κάνω κλήσεις face time με 3G και για κάποια αλλα tweaks όπως το full screen for safari, contact και αφου είμαι JB to SBSettings και lockinfo.

Φυσικά δεν σημαίνει ότι δεν μπορω να ζήσω χωρίς αυτα.

Το iPad για παράδειγμα το έχω καθαρο.

 

@@ tsafou

Αν έχεις jailbreak νομίζω ότι ξεκλειδώνει.

Διαφορετικά θα πρέπει να περιμένεις το τελικό JB στην 4.2.1

Σίγουρα κάποια στιγμη μέσα στον επόμενο μήνα θα είναι έτοιμο το unlock.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειδα ειδα το κινητο ειναι σε 2 χωρισμενο τα 16γιγα που εχει.

σε ενα μεγαλο κοματι και ενα μικρο.

οι εφαρμογες που πάνε? π.χ. εβαλα το navigon και ειναι 1,5γιγα. που παει αυτο στο μεγαλο κοματι?

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειδα ειδα το κινητο ειναι σε 2 χωρισμενο τα 16γιγα που εχει.

σε ενα μεγαλο κοματι και ενα μικρο.

οι εφαρμογες που πάνε? π.χ. εβαλα το navigon και ειναι 1,5γιγα. που παει αυτο στο μεγαλο κοματι?

 

Καταλαμβάνουν χώρο απο τα 16 gb που έχεις.

Αν δεν σ ενδιαφέρουν οι χάρτες της Ευρώπης, είναι προτιμότερο να βρεις κάποια έκδοση που να έχει μόνο την Ελλάδα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καποιος φιλος να βοηθησει...πως σβηνουμε ενα αρχειο απο τη μνημη του τηλεφωνου,

οχι το εικονιδιο αλλα τα mb που φαινονται οτι μενουν στο τηλεφωνο.

Το ψαξα αλλα δεν το βρηκα και ο οδηγος pdf στα ελληνικα εχει καταστραφει το αρχειο στο site της apple.gr δεν μπορω να το κατεβασω, αν υπαρχουν και αλλου αυτου του ειδους οι οδηγιες, θα μας βοηθουσε πολυ εμας τους αρχαριους ...ευχαριστω εκ των προτερων για την οποια βοηθεια.

Χρονια πολλα καλη χρονια.:)

Link to comment
Share on other sites

Καποιος φιλος να βοηθησει...πως σβηνουμε ενα αρχειο απο τη μνημη του τηλεφωνου,

οχι το εικονιδιο αλλα τα mb που φαινονται οτι μενουν στο τηλεφωνο.

Το ψαξα αλλα δεν το βρηκα και ο οδηγος pdf στα ελληνικα εχει καταστραφει το αρχειο στο site της apple.gr δεν μπορω να το κατεβασω, αν υπαρχουν και αλλου αυτου του ειδους οι οδηγιες, θα μας βοηθουσε πολυ εμας τους αρχαριους ...ευχαριστω εκ των προτερων για την οποια βοηθεια.

Χρονια πολλα καλη χρονια.:)

 

Φίλε μου στο iPhone όταν σβυνεις μια εφαρμογη πατώντας παρατεταμενα στο εικονίδιο της, σβυνονται όλα τα σχετικά με αυτη την εφαρμογη.

 

Όλα τα αρχεία αποθηκεύονται στον φάκελο documents κάθε εφαρμογής. Δεν πανε χύμα όπου να ναι.

Αν τώρα έχεις κάποιο αρχείο αποθηκευμενο σε κάποια εφαρμογη και θες να το σβήσει, κάπου θε υπάρχει η επιλογή edit.

Κλικαροντας την, θα σου δώσει την δυνατότητα να επιλεξεις το αρχειο και να το διαγραψεις.

 

Δεν είμαι σίγουρος ότι κατάλαβα αυτο που θέλεις. Προσπάθησε να μας εξηγήσεις τι είναι αυτο που θες να σβήσει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Απλα πες μου τι θες να κανεις και θα σου πω αν γίνεται χωρίς JB.

Για παράδειγμα το έχω JB γιατί θέλω να δίνω Ίντερνετ στο iPad, για να μπορω να κάνω κλήσεις face time με 3G και για κάποια αλλα tweaks όπως το full screen for safari, contact και αφου είμαι JB to SBSettings και lockinfo.

Φυσικά δεν σημαίνει ότι δεν μπορω να ζήσω χωρίς αυτα.

Το iPad για παράδειγμα το έχω καθαρο.

 

@@ tsafou

Αν έχεις jailbreak νομίζω ότι ξεκλειδώνει.

Διαφορετικά θα πρέπει να περιμένεις το τελικό JB στην 4.2.1

Σίγουρα κάποια στιγμη μέσα στον επόμενο μήνα θα είναι έτοιμο το unlock.

 

Απο αυτα που γραφεις εμενα με ενδιαφερει το SBSettings, με ενδιαφερει καμια ***** εφαρμογη και κανενας πλοηγος (οπως ο Sygic) απο τον installous και φθσικα ο cydia... οποτε μονοδρομος.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου στο iPhone όταν σβυνεις μια εφαρμογη πατώντας παρατεταμενα στο εικονίδιο της, σβυνονται όλα τα σχετικά με αυτη την εφαρμογη.

 

Όλα τα αρχεία αποθηκεύονται στον φάκελο documents κάθε εφαρμογής. Δεν πανε χύμα όπου να ναι.

Αν τώρα έχεις κάποιο αρχείο αποθηκευμενο σε κάποια εφαρμογη και θες να το σβήσει, κάπου θε υπάρχει η επιλογή edit.

Κλικαροντας την, θα σου δώσει την δυνατότητα να επιλεξεις το αρχειο και να το διαγραψεις.

 

Δεν είμαι σίγουρος ότι κατάλαβα αυτο που θέλεις. Προσπάθησε να μας εξηγήσεις τι είναι αυτο που θες να σβήσει.

 

Στις εφαρμογες, μεσω του (itunes) στον υπολογιστη, βλεπω την εφαρμογη που εχω σβησει απο το κινητο η οποια εμφανιζεται ατσεκαριστη, σχετικα με τις υπολοιπες.

Και διπλα ο χωρος που καταλαμβανει στη μνημη, οκ; ομως δεν εμφανιζονται οι επιλογες στο edit πχ cut,delete για να το σβησω...!!

Ο φακελος document που βρισκεται?

Ευχαριστω. :confused:

Edited by akisxal
Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες!τυχερος ο αντρας σου,του εκανες το καλυτερο δωρο..θα το λατρεψει το κινητο.για οτι χρειαστειτε εδω ειμαστε:)

 

Στις εφαρμογες, μεσω του (itunes) στον υπολογιστη, βλεπω την εφαρμογη που εχω σβησει απο το κινητο η οποια εμφανιζεται ατσεκαριστη, σχετικα με τις υπολοιπες.

Και διπλα ο χωρος που καταλαμβανει στη μνημη, οκ; ομως δεν εμφανιζονται οι επιλογες στο edit πχ cut,paste,delete για να το σβησω...!!

Ο φακελος document που βρισκεται?

Ευχαριστω. :confused:

 

Εννοεις να σβησεις την εφαρμογη απο το iTunes στο PC ή MAC;

Αν ναι πας στην καρτελα apps πανω δεξια(οπως ειναι το Music) και πατωντας δεξι κλικ βγαζει επιλογη delete!

Αν παλι εννοεις οτι στην δειχνει ατσεκαριστη αλλα σου δειχνει διπλα π.χ. '230mb' αυτο ειναι ο χωρος που θα πιασει αν την βαλεις στο iPhone, αλλα απο την στιγμη που ειναι ατσεκαριστο οπως λες δεν θα μπει! :)

Link to comment
Share on other sites

Απο αυτα που γραφεις εμενα με ενδιαφερει το SBSettings, με ενδιαφερει καμια ***** εφαρμογη και κανενας πλοηγος (οπως ο Sygic) απο τον installous και φθσικα ο cydia... οποτε μονοδρομος.

 

Αν το εννοείς έτσι ναι συμφωνώ. Αλλα αυτο ισχύει για όλες τις πλατφόρμες όχι μόνο για το iOS.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου χρονια πολλα και σε σενα, η αληθεια ειναι μια, ... χωρις jb ειναι μισο τηλεφωνο ... και αυτο δεν ειναι μονο για το iphone, ολες οι συσκευες θελουν κατι... (android = root, WM = hardspl symbian το ιδιο και παει λεγοντας...)

αν θελεις να εχεις ολα τα καλα τοτε μονοδρομος.

 

Αν το εννοείς έτσι ναι συμφωνώ. Αλλα αυτο ισχύει για όλες τις πλατφόρμες όχι μόνο για το iOS.

 

Φίλε μου όπως θα δεις και πιο πάνω, ακριβώς αυτο εγραψα.

... η εποχη που ήμουν κατα του Iphone πέρασε απο τότε που του έβαλαν Ελληνικά, για μένα ηταν το σοβαρότερο και το μόνο αποτρεπτικό πρόβλημα για την αγορά του.

 

 

Προβλημα, πηγα να κανω επαναφορα και διαγραφη για να το στησω απο την αρχη.... ξεκινησε και μετα εβγαλε το μηλο και ξανα απο την αρχη και παλι μηλο και παλι απο την αρχη, τι εγινε ρε παιδια τι κανω τωρα? αυτο το κανει εδω και 10 λεπτα

Edited by alfa
Link to comment
Share on other sites

όπως είπα κ πριν θα ήθελα να ανοίξω το κινητό για να βάλω κάρτα κόσμοτε γιατί είναι κλειδωμένο σε γερμανικό δίκτυο t mobile.αυτό θέλω να κάνω αρχικά κ μετά να το σπάσω για εφαρμογές με το j break.το κινητό στις ρύθμισεις γράφει έκδοση 4.1.επίσης η κόσμοτε μπορεί να σου δώσει μίνι sim για να μην κόψω την παλιά;ευχαριστώ.
Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Αν ξερει καποιος please ας απαντησει: εψαξα αρκετα αλλα το google για πρωτη φορα μου εσπασε τα νευρα γιατι εψαχνα για κατι τελειως νομιμο κ μ εμφανιζε μονο για ξεκλειδωμα και jailbreak ακομη και οταν δεν ανεφερα τον ορο. Τελος παντων το θεμα μου εχει ως εξης

 

Αγορασα το iphone 4 απο το you και ξερω οτι παιρνει microsim. Εχω κοσμοτε ομως σε 10 μερες θα παω αγγλια και ειναι κατι που δεν γνωριζω, Αν βαλω την καρτα της κοσμοτε το κινητο θα κλειδωθει στην κοσμοτε ή στην συγκεκριμενη κάρτα (η κατι τετοιο τελος πάντων) και θα χρειαστεί να κανω κατι για να βαλω καρτα o2 στην Αγγλια ή δεν θα έχω κανένα πρόβλημα και το κινητο θα λειτουργεί κανονικά με όποια κάρτα βάλω οποιαδήποτε στιγμη?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αν ξερει καποιος please ας απαντησει: εψαξα αρκετα αλλα το google για πρωτη φορα μου εσπασε τα νευρα γιατι εψαχνα για κατι τελειως νομιμο κ μ εμφανιζε μονο για ξεκλειδωμα και jailbreak ακομη και οταν δεν ανεφερα τον ορο. Τελος παντων το θεμα μου εχει ως εξης

 

Αγορασα το iphone 4 απο το you και ξερω οτι παιρνει microsim. Εχω κοσμοτε ομως σε 10 μερες θα παω αγγλια και ειναι κατι που δεν γνωριζω, Αν βαλω την καρτα της κοσμοτε το κινητο θα κλειδωθει στην κοσμοτε ή στην συγκεκριμενη κάρτα (η κατι τετοιο τελος πάντων) και θα χρειαστεί να κανω κατι για να βαλω καρτα o2 στην Αγγλια ή δεν θα έχω κανένα πρόβλημα και το κινητο θα λειτουργεί κανονικά με όποια κάρτα βάλω οποιαδήποτε στιγμη?

Ευχαριστώ

Τα τηλεφωνα στην Ελλαδα δεν ειναι κλειδωμενα, οποτε δεν νομιζω να σου κλειδωσει και να μην μπορεις να βαλεις αλλη καρτα. φυσιολογικα μπορεις να βαλεις οποια καρτα θελεις, μονο αν αγορασες τηλεφωνο που ειναι απο παροχο που τα κλειδωνει θα εχεις προβλημα, αλλα κατι τετοιο δεν νομιζω να ισχθει για το you.

Link to comment
Share on other sites

 

Προβλημα, πηγα να κανω επαναφορα και διαγραφη για να το στησω απο την αρχη.... ξεκινησε και μετα εβγαλε το μηλο και ξανα απο την αρχη και παλι μηλο και παλι απο την αρχη, τι εγινε ρε παιδια τι κανω τωρα? αυτο το κανει εδω και 10 λεπτα

Αν δεν έχεις καταφέρει να το επαναφερεις ως τώρα, δοκίμασε να κρατήσεις πατημενα ταυτόχρονα το power και home button. Λογικά θα επανέλθει αμέσως.

Μετα κανε ένα restart στον υπολογιστη σου και ξαναπροσπαθησε για restore.

 

Αν ξερει καποιος please ας απαντησει: εψαξα αρκετα αλλα το google για πρωτη φορα μου εσπασε τα νευρα γιατι εψαχνα για κατι τελειως νομιμο κ μ εμφανιζε μονο για ξεκλειδωμα και jailbreak ακομη και οταν δεν ανεφερα τον ορο. Τελος παντων το θεμα μου εχει ως εξης

 

Αγορασα το iphone 4 απο το you και ξερω οτι παιρνει microsim. Εχω κοσμοτε ομως σε 10 μερες θα παω αγγλια και ειναι κατι που δεν γνωριζω, Αν βαλω την καρτα της κοσμοτε το κινητο θα κλειδωθει στην κοσμοτε ή στην συγκεκριμενη κάρτα (η κατι τετοιο τελος πάντων) και θα χρειαστεί να κανω κατι για να βαλω καρτα o2 στην Αγγλια ή δεν θα έχω κανένα πρόβλημα και το κινητο θα λειτουργεί κανονικά με όποια κάρτα βάλω οποιαδήποτε στιγμη?

Ευχαριστώ

Αν η συσκευη σου είναι αγορασμενη απο cosmote - vodafone είναι ξεκλειδωτη και μπορείς να βάλεις κάρτα οποιουδήποτε παροχου στο εξωτερικό.

Θα πρέπει μόνο να ζητήσεις απο τον συγκεκριμένο πάροχο micro sim.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

χτες μου εστειλε ενα αρχειο ηχου amr μεσω της εφαρμογης what's app και παω στο ipod player αλλα δεν ηταν.

αν σου στελνουν ηχους που αποθηκευονται?

Η αληθεια ειναι πως για το συγκεκριμενο δεν ξερω, αλλα θα σου πω πως εγω που εχω το PingChat!, οταν μου στελνουν κατι, πρεπει πρωτα να το αποθηκευσω αν θελω να το εχω στο κινητο. Δοκιμασε να δεις μηπως χρειαζεται καποια αποθηκευση το αρχειο σου για να το εχεις στη μνημη.

αλλη ερωτηση τωρα, θελω να κατεβασω ενα προγραμμα απο το installous το οποιο ειναι περιπου 500ΜΒ, πως μπορω να το κατεβασω απο υπολογιστη και μετα να το κανω εγκατασταση στο τηλεφωνο? αυτο για να μην κανει ωρες να το κατεβασει (ταχυτητες 140-150) οταν στο pc κατεβαζω με 300+...

Θα ανοιξεις το itunes, θα πας στο apps του library, θα κανεις drag & drop την εφαρμογη, θα συνδεσεις το κινητο, και στο sync θα την περασει. Αν δεν ειναι καποια αναβαθμιση αλλης εφαρμογης, δεν ξερω μηπως πρεπει να πας και στην καρτελα apps του κινητου για να την τικαρεις και να στην περασει.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις καταφέρει να το επαναφερεις ως τώρα, δοκίμασε να κρατήσεις πατημενα ταυτόχρονα το power και home button. Λογικά θα επανέλθει αμέσως.

Μετα κανε ένα restart στον υπολογιστη σου και ξαναπροσπαθησε για restore.

Δυστυχως το επανεφερα με τον χειροτερο τροπο 4.2.1 :(

εχω την iPhone3,1_4.1_8B117_Restore μπορω (ελπιζω πως ναι) να την περασω? και αν ναι πως?

 

Επρεπε να μπω σε DFU και να κανω restore απο το iTunes....

Link to comment
Share on other sites

 

Αν η συσκευη σου είναι αγορασμενη απο cosmote - vodafone είναι ξεκλειδωτη και μπορείς να βάλεις κάρτα οποιουδήποτε παροχου στο εξωτερικό.

Θα πρέπει μόνο να ζητήσεις απο τον συγκεκριμένο πάροχο micro sim.

 

 

Εγω δεν ρωτησα αν θα ειναι ξεκλειδωτω η οχι. Ξερω οτι ειναι ξεκλειδωτο. Αυτο που δεν ξερω ειναι αν μπορω να αλλαζω καρτες microsim στο κινητο οποτε θελω. Ειχα δει ενα ποστ ενος αθλιου blog που ο τυπος ειχε βαλει καρτα cosmote και δεν μπορουσε να βαλει καρτα vodafone μετα απο λιγο καιρο. Δεν ξερω πως αλλα το δικαιολογησε οτι το κινητο κλειδωσε στην καρτα εκεινη :blink:

Γνωριζω πως αυτο που λεω μπορει να ακουγεται λιγο τρελο αλλα θελω να μαι σιγουρος μην κανω καμια βλακεια με την κοσμοτε.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ρωτησα αν θα ειναι ξεκλειδωτω η οχι. Ξερω οτι ειναι ξεκλειδωτο. Αυτο που δεν ξερω ειναι αν μπορω να αλλαζω καρτες microsim στο κινητο οποτε θελω. Ειχα δει ενα ποστ ενος αθλιου blog που ο τυπος ειχε βαλει καρτα cosmote και δεν μπορουσε να βαλει καρτα vodafone μετα απο λιγο καιρο. Δεν ξερω πως αλλα το δικαιολογησε οτι το κινητο κλειδωσε στην καρτα εκεινη :blink:

Γνωριζω πως αυτο που λεω μπορει να ακουγεται λιγο τρελο αλλα θελω να μαι σιγουρος μην κανω καμια βλακεια με την κοσμοτε.

αν η συσκευη ειναι ξεκλειδωτη γιατι να κλειδωσει?

οσο μπορω να ξερω δεν προκειτε να κλειδωσει, αλλα ας μας πει καποιος στα σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Απλα οταν κανεις συνδεση με τους σερβερ της apple την πρωτη φορα δεν σημειωνουν τα παντα?

Eπισης για ποιο λογο να υπαρχει αυτο εδω ?? αν δεν ισχυει κατι τετοιο?

Δε νομιζω να επιβραβευουν οσους κανουν jailbreak τα κινητα τους :P http://www.smartergeek.info/wp-content/uploads/2010/02/iPhone_Unlock_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...