Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μηπως καποιος εχει την λυση στο παρακατω προβλημα?

Θελω να κανω μεταφορα απο 3gs στο 4 αλλα μονο φωτο-βιντεο και επαφες.

Το προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι οτι το pc που χρησιμοποιω δεν ειναι το ιδιο με εκεινο που ειχα ''σεταρει'' αρχικα το 3gs με αποτελεσμα οταν το συνδεω(3gs) να το αναγνωριζει σαν καινουρια συσκευη και με να με ρωταει αν θελω να σβησω αυτα που εχει μεσα το 3gs και να περασει αυτα που εχει το itunes,τιποτα δηλαδη!

Θα εκτιμουσα πολυ την βοηθεια σας.

Υ.Γ τα κινητα δεν ειναι δικα μου γι'αυτο δεν ξερω αν περιγραφω σωστα τα παραπανω...

 

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι... Αλλα στο σκοταδι, οταν εχεις ενεργο το αυτοματο, το εχει χαμηλα. Οταν το κλεισεις, φωτιζει πολυ πιο δυνατα. Εμενα δεν το κανει... Αυτο ειναι το θεμα...

 

Λοιπόν πιθανώς έχεις πρόβλημα...

Εμένα η Φωτεινότητα είναι ρυθμισμένη στην μέση και στο Αυτόματα.

Με δυνατό εξωτερικό φωτισμό, η συσκευή μειώνει τον φωτισμό της.

Όταν λοιπόν πάω και κλείσω το Αυτόματα, τότε η φωτεινότητα γίνεται πολύ έντονη!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν παρακολουθω τα γεγονοτα,εχει ανακοινωθει ποτε βγαινει το ασπρο?

 

Δεν εχει ανακοινωθει απολυτως ΤΙΠΟΤΑ.

 

Ας παμε στα δικα μου...μετα απο καιρο κατοχης συγκεκριμενα απο 1η Σεπτεμβριου η Μπαταρία αρχιζει να με εκπλησει ευχαριστα αναμονη 1 μερα και 5 ωρες ...χρηση 1μιση ωρα (κυριως τηλεφωνα σκαλισμα και λιγο wi fi) και μπαταρια στο 87%. Οι φορτισεις που του εχω κανει υπολγιζω οτι ειναι 15 με 18 χοντρα χοντρα.

 

Κατα τ αλλα ποτέ μου πρόβλημα με το σήμα, Την 2η μερα βεβαια ειχα παρει μια τρομαρά καθως εχασα 2 κλήσεις αλλα οπως αποδειχτηκε (ΟΥΦ) ηταν εντελως συμπτωματικο.(Κλησεις μπορεις να χασεις καλλιστα απο πτωση τασης στην κεραια που σου δινει σήμα ή και απο στιγμιαίο φόρτο. καθε cellακι εξυπηρετει 70 χρηστες ταυτοχρονα (ομιλια ή sms κτλ. Η αναμονή δεν πιάνεται). Εχω δουλεψει παλαιότερα τεχνικος στο δίκτυο της vodafone. Οτι λεω ειναι τεκμηριωμενο και οχι αερολογια. Σιγουρα ολοι σας αλλωστε το εχετε διαπιστωσει με 5αρι σημα full να μη μπορειτε να κανετε κληση απως συχνα γινοτανε παλια σε γηπεδα η συναυλιες πχ οπου σιγουρα ειναι τα πλεον ευκολα μερη οπου η κεραια ξεπερναει τους 70 συνδρομητες που μιλανε ταυτοχρονα. Αυτα για να μην πανικοβληθειτε αν τυχον χασετε κληση νομιζοντας απο την πλυση εγκεφαλου οτι εχει προβλημα το τηλεφωνο σας. Τελος παντων ας μην ξεφευγω αλλο.

 

 

 

Καμερα αψογη, ταχυτητα αψογη, Οθονη αψογη. Απο 3g προερχομαι και είναι επομενο αν το βλεπω μερα με τη νυχτα.

 

Κοινως δεν εχω λόγια...οτι καλύτερο είχα ποτέ μου

Edited by BIANCOrossi
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πιθανώς έχεις πρόβλημα...

Εμένα η Φωτεινότητα είναι ρυθμισμένη στην μέση και στο Αυτόματα.

Με δυνατό εξωτερικό φωτισμό, η συσκευή μειώνει τον φωτισμό της.

Όταν λοιπόν πάω και κλείσω το Αυτόματα, τότε η φωτεινότητα γίνεται πολύ έντονη!

 

Δοκίμασα αυτό που λες με φωτεινοτητα στο 60-70%. Εκεί φάνηκε μια διάφορα. Δεν έπρεπε να φανεί όμως και στο 100%;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

βρήκα ένα site στο ιnternet που πουλάει(αποστέλει) IPhone 4 32G 350 euro.

Λέγεται ozanlimited UK λέτε να ισχύει; έχει κανείς ιδέα;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα αυτό που λες με φωτεινοτητα στο 60-70%. Εκεί φάνηκε μια διάφορα. Δεν έπρεπε να φανεί όμως και στο 100%;

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Λοιπόν κάνε αυτό που περιγράφω παρακάτω, με την Φωτεινότητα στην μέση και στο Αυτόματα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=276362&page=317#4753

 

και εφόσον συμβεί όπως τα λέω, τότε δεν έχεις πρόβλημα, διαφορετικά έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

βρήκα ένα site στο ιnternet που πουλάει(αποστέλει) IPhone 4 32G 350 euro.

Λέγεται ozanlimited UK λέτε να ισχύει; έχει κανείς ιδέα;

 

Ευχαριστώ

 

Και τα υπόλοιπα που κοστίζει τα πληρώνει απο την τσέπη του αυτός; Δλδ θα το πάρει 600 αυτός και εσενα θα στο δώσει 350. Πόσο λογικό σου φαίνεται αυτό;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κάνε αυτό που περιγράφω παρακάτω, με την Φωτεινότητα στην μέση και στο Αυτόματα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=276362&page=317#4753

 

και εφόσον συμβεί όπως τα λέω, τότε δεν έχεις πρόβλημα, διαφορετικά έχεις.

 

 

Λοιπόν. Με φωτείνοτητα στο μισό και απενεργοποιημενο το αυτόματο, όταν βγω στον ήλιο και το ενεργοποίηση τότε φωτίζει πιο έντονα και αισθητά. Εικαζω ότι μάλλον είναι καλά το κινητό ε;

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω ένα iphone στην 4.1 κλειδωμένο στην at&t. θα βγει jailbrake και unlock η θα περιμένω κανά χρόνο ακόμα.έχω βαρεθεί με τον steve
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Μηπως καποιος εχει την λυση στο παρακατω προβλημα?

Θελω να κανω μεταφορα απο 3gs στο 4 αλλα μονο φωτο-βιντεο και επαφες.

Το προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι οτι το pc που χρησιμοποιω δεν ειναι το ιδιο με εκεινο που ειχα ''σεταρει'' αρχικα το 3gs με αποτελεσμα οταν το συνδεω(3gs) να το αναγνωριζει σαν καινουρια συσκευη και με να με ρωταει αν θελω να σβησω αυτα που εχει μεσα το 3gs και να περασει αυτα που εχει το itunes,τιποτα δηλαδη!

Θα εκτιμουσα πολυ την βοηθεια σας.

Υ.Γ τα κινητα δεν ειναι δικα μου γι'αυτο δεν ξερω αν περιγραφω σωστα τα παραπανω...

 

Thanks!

 

Ειναι τα τηλεφωνα j/b?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πιθανώς έχεις πρόβλημα...

Εμένα η Φωτεινότητα είναι ρυθμισμένη στην μέση και στο Αυτόματα.

Με δυνατό εξωτερικό φωτισμό, η συσκευή μειώνει τον φωτισμό της.

Όταν λοιπόν πάω και κλείσω το Αυτόματα, τότε η φωτεινότητα γίνεται πολύ έντονη!

 

Το ανάποδο θες να πεις...

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω ένα iphone στην 4.1 κλειδωμένο στην at&t. θα βγει jailbrake και unlock η θα περιμένω κανά χρόνο ακόμα.έχω βαρεθεί με τον steve

 

Δεν σου φταίει ο steve , αλά εσύ που ενώ γνώριζες ότι είναι κλειδωμένο από usa , το πήρες.

Θα μπορούσες να το πάρεις από Ελλάδα η Ευρώπη και να μην έχεις κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, αν μου στείλουν το κινητό από Καναδά,

και μου παρουσιάσει πρόβλημα, πρέπει να πάει στον Καναδά

για επισκευή;

Και για να έχουμε ακόμη ένα καλό ερώτημα...

Θα έχω κάποιο πρόβλημα με το τελωνείο;

Το τηλέφωνο είναι του ξαδέρφου, αλλά λόγω της δουλειάς του

του δώσαν περισσότερα από όσα χρειάζετε και με ρώτησε αν θέλω ένα.

Να πω επίσης ότι είναι ξεκλείδωτο.

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

βρήκα ένα site στο ιnternet που πουλάει(αποστέλει) IPhone 4 32G 350 euro.

Λέγεται ozanlimited UK λέτε να ισχύει; έχει κανείς ιδέα;

 

Ευχαριστώ

350€ και 4αρι 32Gb... χλωμό έως μαύρο μπορώ να πω!!!

 

@hackfree

Κανείς μας δεν ξέρει πότε θα βγει ..αλλά γιατί το πήρες γνωρίζωντας ότι είναι κλειδωμένο ?

Καλύτερα να το έπαιρνες από εδώ.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

το πήρα πολύ φτηνά γιαυτό. αν δεν βγει σε κανα 2 βδομάδες θα το δώσω στο ebay εξάλλου έχει ζήτηση
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

το πήρα πολύ φτηνά γιαυτό. αν δεν βγει σε κανα 2 βδομάδες θα το δώσω στο ebay εξάλλου έχει ζήτηση

 

Αν 2 βδομάδες είναι το maximum σου, βάλτο στο ebay απο τώρα φίλε μου !!! Το j/b υποτίθεται οτι θα βγεί πολύ σύντομα απ'ότι λένε, αλλά μας έχουν σπάσει τα νεύρα στο περίμενε ένα μήνα τώρα και για unlock έχουν ήδη δηλώσει καθαρά οτι προς το παρόν δεν ασχολέιται κανείς μ'αυτό και είναι άγνωστο ΠΟΤΕ και ΑΝ θα βγεί !

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους. Τώρα μόλις το παράγγειλα κι εγώ μέσα από το http://www.vodafone.gr στο my account με επιδότηση/ανανέωση. Σε πόσες μέρες να το περιμένω περίπου? Ελπίζω να μην έκανα λάθος, γιατί διαβάζω κάτι περιπτωσεις εδώ μέσα για μη αντικατάσταση αν έχει μεγάλη βλάβη η συσκευή από την πρώτη μέρα κτλ.

 

ΥΓ. Καλά πώς είναι δυνατόν η vodafone να το έχει σχεδόν συνέχεια διαθέσιμο και το 16αρι και το 32άρι ενώ η cosmote να το έχει εδώ και 2 βδομάδες περίπου μη διαθέσιμο? Περιεργο μου φαίνεται :blink:

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ. Καλά πώς είναι δυνατόν η vodafone να το έχει σχεδόν συνέχεια διαθέσιμο και το 16αρι και το 32άρι ενώ η cosmote να το έχει εδώ και 2 βδομάδες περίπου μη διαθέσιμο? Περιεργο μου φαίνεται :blink:

 

Εμένα να δεις! που είμαι cosmote και θέλω να κάνω ανανέωση συμβολαίου και μου είπαν να το περιμένω μετά τις 24 του μήνα!!!!!!!!!!! έλεος!!! πάντως τα iphone δεν τα χτύπησε η οικονομική κρίση! :Ρ Με το καλό να σου έρθει σύντομα!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα να δεις! που είμαι cosmote και θέλω να κάνω ανανέωση συμβολαίου και μου είπαν να το περιμένω μετά τις 24 του μήνα!!!!!!!!!!! έλεος!!! πάντως τα iphone δεν τα χτύπησε η οικονομική κρίση! :Ρ Με το καλό να σου έρθει σύντομα!

 

Ευχαριστώ.. Ναι αυτό λέω.. Και στο http://www.e-cosmote.gr εδώ και 2 βδομάδες μη διαθέσιμο.. όπως και στα καταστήματα.. Αντίθετα στο http://www.vodafone.gr συνέχεια διαθέσιμο είναι σχεδόν. Δεν είναι παράξενο? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Το ανάποδο θες να πεις...

 

Αν θυμάμαι οπως το περιέγραψα έγινε...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους. Τώρα μόλις το παράγγειλα κι εγώ μέσα από το http://www.vodafone.gr στο my account με επιδότηση/ανανέωση. Σε πόσες μέρες να το περιμένω περίπου? Ελπίζω να μην έκανα λάθος, γιατί διαβάζω κάτι περιπτωσεις εδώ μέσα για μη αντικατάσταση αν έχει μεγάλη βλάβη η συσκευή από την πρώτη μέρα κτλ.

 

ΥΓ. Καλά πώς είναι δυνατόν η vodafone να το έχει σχεδόν συνέχεια διαθέσιμο και το 16αρι και το 32άρι ενώ η cosmote να το έχει εδώ και 2 βδομάδες περίπου μη διαθέσιμο? Περιεργο μου φαίνεται :blink:

 

Σε 2 μέρες ήταν σπίτι σε μένα,λογικά αύριο θα σε πάρουν τηλέφωνο να κανονίσετε για ώρα παραλαβής

Link to comment
Share on other sites

σχετικα με το facetime εκανα σημερα μια κληση εγω ειχα wifi

ο φιλος μου ομως δεν ειχε ητανε μεσο 3g γινεται αυτο??

δεν πρεπει και οι 2 να ειναι μεσο wifi??

αμα καλεσω χωρις wifi σε iphone 4 χρεωνομαι απο τα λεπτα μου??

ευχαριστω!!:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους. Τώρα μόλις το παράγγειλα κι εγώ μέσα από το http://www.vodafone.gr στο my account με επιδότηση/ανανέωση. Σε πόσες μέρες να το περιμένω περίπου? Ελπίζω να μην έκανα λάθος, γιατί διαβάζω κάτι περιπτωσεις εδώ μέσα για μη αντικατάσταση αν έχει μεγάλη βλάβη η συσκευή από την πρώτη μέρα κτλ.

 

ΥΓ. Καλά πώς είναι δυνατόν η vodafone να το έχει σχεδόν συνέχεια διαθέσιμο και το 16αρι και το 32άρι ενώ η cosmote να το έχει εδώ και 2 βδομάδες περίπου μη διαθέσιμο? Περιεργο μου φαίνεται :blink:

 

Υπάρχει εξήγηση! Η cosmote το δίνει στα καταστήματα χύμα όποιος το ζητήσει,

άντε πάρε όμως από voda χωρίς νέα σύνδεση / ανανέωση !!!

άρα λογικό είναι να έχει συσκευές !!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...